خرمشهر میزبان فینال جام حذفی

خرمشهر میزبان فینال جام حذفی

1838
20:36
05 بهمن 1394
جلسه هماهنگی برگزاری فینال جام حذفی یادبود آزاد سازی خرمشهر با حضور نایب رئیس فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ و مسئولان استان در ورزشگاه 15 هزار نفری شرکت نفت و گاز اروندان در خرمشهر برگزار شد.

وبسایت رسمی برنامه نود - جلسه هماهنگی برگزاری فینال جام حذفی یادبود آزاد سازی خرمشهر با حضور نایب رئیس فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ و مسئولان استان در ورزشگاه 15 هزار نفری شرکت نفت و گاز اروندان در خرمشهر برگزار شد.

به گزارش وبسایت برنامه نود و به نقل از سایت سازمان لیگ، در این جلسه دکتر فرج الله خبیر معاون سیاسی و امنیتی استاندار خوزستان، ولی الله حیاتی فرماندار ویژه خرمشهر، مهدی تاج نایب رئیس فدارسیون و رئیس سازمان لیگ، محمدرضا ساکت مشاورعالی و مدیربازاریابی سازمان لیگ، مهندس سلطان کمالی مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان، محمد علی دوایی فر شهردار خرمشهر، فرامرز کیانی زاده مدیر کل ورزش و جوانان استان، عبد الکاظم طالقانی رئیس هیأت فوتبال خوزستان و کاظم  مطور رئیس هیأت فوتبال خرمشهر مدیران منطقه آزاد اروند، حضور داشتند.
رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران در ابتدای این جلسه گفت: باتوجه به اهمیت برگزاری فینال در خوزستان و در شهرخرمشهر نام جام حذفی به عنوان آزاد سازی خرمشهر است و اراده جدی سازمان لیگ فوتبال ایران و هیأت رئیسه براین بود که فینال بصورت ثابت در یک شهر برگزار شود.
مهدی تاج بیان کرد: به منظورتکریم شهدای 8 سال دفاع مقدس و زنده نگهداشتن رشادت های رزمندگان اسلام و ایثارگری های مردم مقاوم  خرمشهر تصمیم براین شد که فینال جام حذفی بطور ثابت در خرمشهر برگزار شود.
وی افزود: در حال حاضردر سطح بین المللی نیز در بیشتر کشور های پیشرفته فوتبال نیز فینال بازی های جام حذفی بطور ثابت در یک شهر برگزار می شود.
در ادامه این جلسه معاون سیاسی و امنیتی استاندار خوزستان با استقبال از تصمیم سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: این تصمیم بسیار خوب و با خوش فکری صورت گرفته و مورد تایید همگان است.
دکتر فرج الله خبیرتاکید کرد: این تصمیم با مبانی اعتقادی، فرهنگی و ورزشی همخوانی دارد و باید حق خرمشهر بسیار زیاد و بیش از پیش ادا شود.
این مقام مسئول افزود: برای رشد این شهر باید همه مسئولان تلاش کنند و از اینکه شرکت نفت و گاز اروندان با توجه به همه مسئولیت های مختلفی که دارد برای نشاط و شادابی مردم در حوزه ورزش هم ورود کرده وفعالیت های زیر ساختی انجام می دهد و اقدام به ساخت این ورزشگاه کرده است نیز قدردانی می کنیم .
این مقام مسئول بیان کرد: از سازمان لیگ فوتبال ایران نیز بابت این تصمیم فرهنگی، ارزشی و ورزشی قدردانی و تشکر می کنم.
وی گفت: استانداری و فرمانداری نیز محور پیگیری های اجرایی این برنامه خواهد بود. 
مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان نیز در این جلسه گفت: این شرکت در راستای  مسئولیت های اجتماعی اش در خدمت رسانی به مردم منطقه و رشد و بالندگی ورزش و شادی و نشاط جامعه در کنار فعالیت های اقتصادی اش ساخت این مجموعه را در 14 هکتار در دستور کار خود قرار داده است.
مهندس سلطان کمالی افزود: از اقدام ارزنده سازمان لیگ فوتبال ایران مبنی بر انتخاب شهر خرمشهر به عنوان میزبان فینال جام حذفی تشکر و قدردانی می کنم. 
وی تاکید کرد: این مجموعه همه تلاش خود را در راستای بهره برداری، حفظ و نگهداری این ورزشگاه به کار خواهد بست.
فرماندار ویژه خرمشهردر ادامه جلسه گفت: انتخاب خرمشهر به عنوان میزبان فینال جام حذفی از سوی سازمان لیگ فوتبال ایران اقدام بسیار بزرگ و ارزشمند است و توجه آحاد جامعه را به سوی خرمشهر معطوف خواهد کرد.
ولی الله حیاتی افزود: این تصمیم باعث  نشر وترویج ارزش های دفاع مقدس در جامعه خواهد شد و به رشد و توسعه فوتبال در استان کمک خواهد کرد.
این مقام مسئول تاکید کرد: همه مسئولان استانی و شهری برای برگزاری هر چه باشکوه تر این دیدار مهم اعلام امادگی کرده اند.
مشاور عالی رئیس سازمان ومدیر بازاریابی نیز در ادامه این جلسه بیان کرد: از اینکه با همت و تلاش مدیران ودست اندرکاران شرکت نفت و گاز اروندان یک ورزشگاه مناسب و دارای استاندارهای بالقوه برای بازی های ملی و بین المللی ساخته شده است قدردانی می کنیم.
محمدرضا ساکت در ادامه افزود: سازمان لیگ فوتبال ایران در راستای ترویج حماسه های 8 سال دفاع مقدس، ارج نهادن به مقام شامخ شهدای 8 سال دفاع مقدس، تکریم مقاومت و ایثار مردم خرمشهر آبادان و استان خوزستان، شور ونشاط شادابی مردم منطقه و رشد و پیشرفت فوتبال خرمشهر به عنوان میزبان دائمی فینال جام حذفی برگزیده شد.
این مقام مسئول سپس گزارش کاملی از پیگیری های انجام شده برای آماده سازی ورزشگاه در بخش های مختلف ارائه داد که شامل بازیدهای انجام شده از ورزشگاه،اقدامات مورد نیاز تا زمان برگزاری مانند توجه و نگهداری از چمن ورزشگاه، ارتقای کیفیت نور ورزشگاه، جایگاه های «وی وی ای پی»،«وی ای پی»و جایگاه خبرنگاران اقدامات امنیتی، سازماندهی فیزیکی فضای مسابقه ومسائل دیگر را برای احضار ارائه داد.
ساکت در بخش دیگری از این گزارش در مورد اقدامات روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ برای جشن قهرمانی و همچنین کمیته مسابقات سازمان لیگ و هماهنگی های فنی و مهندسی با پیمانکار و دستگاه های نظارتی تشریح کرد .
مشاورعالی سازمان لیگ درباره برنامه های فرهنگی فینال جام حذفی گفت: روز قبل از برگزاری فینال جام حذفی مراسم رونمایی از جام در یادمان شهدای شلمچه برگزار خواهد شد و سپس این جام به صورت پیاده با حضور جمعی از رزمندگان دفاع مقدس و ورزشکاران به سمت مسجد جامع خرمشهر منتقل خواهد شد.
وی افزود: برگزاری نماز وحدت جامعه ورزش و میثاق با شهدا در شب قبل از فینال در مسجد جامع خرمشهراز دیگر برنامه های فرهنگی این بازی خواهد بود.
مدیر بازاریابی سازمان لیگ تاکید کرد: در راستای عینیت بخشیدن به شعار کنگره شهدای ورزشکار « سلام بر قهرمانانی که مدالشان پلاکشان شد» مدال این دوره از رقابت های جام حذفی فوتبال کشور بصورت پلاک رزمندگان 8سال دفاع مقدس طراحی شده است.
ساکت بیان کرد: در این رابطه با هماهنگی همه مسئولان استان شامل استاندار، مسئولان استانداری، مسئولان شرکت نفت و گاز اروندان، شهرداری خرمشهر، مسئولان بخش های انتظامی و امنیتی استان، خرمشهر و آبادان، نهاد های فرهنگی، اداره کل ورزش و جوانان استان هیأت فوتبال خرمشهر برای برگزاری یک فینال باشکوه برنامه ریزی ها در حال پیگیری است و مقرر شد تا شروع مسابقه فینال در این رابطه هر ماه یک جلسه برگزار شود.

20441

نظرات کاربران
مجید
درسته که باید کارهایی انجام داد تا مقاومت مردم خرمشهر از یادها نره اما برگزار کردن فوتبالی که مردم این شهر هیچ تعصبی نسبت به هیچ کدام از این تیمها ندارن چه چیزی عایدشون میشه؟ فکر کنید تیمهای تراکتور و ذوب آهن میرفتن فینال ، فکر میکنید چند نفر میرن استادیوم ؟ زشت نیست فینال باشه و مثلا 1000نفر بیان استادیوم؟ اگر در همه جای دنیا در یک ورزشگاه ثابت برگزار میشه بخاطر این که حمل و نقل در آن کشورها و جاده هاشون با ما فرق میکنه و خیلی بهتر از ما هستن(چه هوایی و چه زمینی)....به نظر من کار احساسیه.میتونید مسابقات جهانی کشتی یا تکواندو یا بازیهای آسیایی رو در این شهر بیندازید.(البته با فراهم آوردن حداقل امکانات)
۰۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۶:۱۲
پاسخ
0
3