خروج از برنابئو قبل از پایان مسابقه؛ رفتار تکراری بیل جریمه ای ندارد؟

خروج از برنابئو قبل از پایان مسابقه؛ رفتار تکراری بیل جریمه ای ندارد؟

2447
15:38
09 آبان 1398
گرت بیل حتی گل آخر تیمش را هم ندید.

به گزارش وبسایت نود، چهارشنبه شب و در جریان رقابت های هفته یازدهم لالیگا رئال مادرید در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو میزبان لگانس بود و در پایان با پیروزی 5-0 برابر حریف قعرنشین، با 21 امتیاز به جایگاه دوم جدول صعود کرد. 

اتفاق جالب این مسابقه، حضور گرت بیل روی سکوهای ورزشگاه سانتیاگو برنابئو بود. بیل که بعد از بازگشت از وقفه بازی های ملی اکتبر هنوز برای رئال مادرید به میدان نرفته، در روزهای ابتدایی هفته سفری ناگهانی به لندن داشت؛ سفری که با حرف و حدیث و حواشی زیادی برای ستاره ولزی همراه بود. 

این سفر با هماهنگی باشگاه و زین الدین زیدان انجام گرفته بود، اما به نظر می‌رسد ملاقات او با پزشکان تیم ملی ولز (برای درمان مصدومیت ساق پا) غافلگیری رئالی ها را در پی داشته است. ضمن آن که فاش شده بیل در لندن ملاقاتی با جاناتان بارنت، مدیربرنامه های خود هم داشته تا شایعات خروج او از مادرید در ژانویه بار دیگر قوت گیرد. 

او چهارشنبه شب خود را به مادرید رساند تا از نزدیک شاهد قاطعانه ترین پیروزی تیمش در فصل 20-2019 باشد، اما بیل در دقیقه 82 برنابئو را ترک کرد و حتی نتوانست گل پنجم تیمش را، که در دقیقه 91 توسط لوکا یوویچ به ثمر رسید، مشاهده کند. 

اما آیا این کار بیل قانونی است؟ جواب این سوال مثبت است. قوانین درونی باشگاه می‌گویند بازیکنی که در فهرست روز بازی قرار نداشته اگر به ورزشگاه آمده باشد مجاز است بعد از عبور از دقیقه 80 ورزشگاه را ترک کند؛ بنابراین بیل قانونی را نقض نکرده است، هرچند اقدام او موجب شد تا ستاره ولزی نتواند در پایان بازی به همراه هم تیمی هایش جشن پیروزی بگیرد. 

زین الدین زیدان در روزهای اخیر به پاسخگویی به سوالاتی درباره بیل عادت کرده است. او در پایان بازی با لگانس هم در پاسخ به سوالی در این خصوص گفت:

"با او در رختکن صحبت کردم. اگر او زودتر برنابئو را ترک کرده، مجوز این کار را داشته است."

این نخستین باری نیست که بیل ترجیح می‌دهد در طول یک مسابقه به شکل کامل در ورزشگاه حضور نداشته باشد. در فصل گذشته و در مواردی که او در فهرست روز بازی حضور نداشته، بارها تصاویری از دیررسیدن او به سکوها و یا زودتر ترک کردن ورزشگاه منتشر شده است. شاید یکی از مهم ترین تصاویر از فصل قبل، مربوط به شکست 2-0 رئال مقابل رئال سوسیه‌داد در ژانویه 2019 باشد.

او در دقیقه 78 بازی و زمانی که رئال با یک گل از سوسیه‌داد عقب بود ورزشگاه را ترک کرد و گل دوم سوسیه‌داد، که در دقیقه 83 به ثمر رسید، را از دست داد. آن شکست رئال سولاری را به جایگاه پنجم لالیگا تنزل داد و حرکت بیل، انتقادات زیادی را نسبت به او در رسانه های نزدیک به رئال برانگیخت.

7712

نظرات کاربران
ghasem
بیل داره با کارهای حاشیه ای فوتبال خودشو نابود میکنه چندبار از ناحیه کمر مصدوم شد تو دوران نقاهت رفت گلف بازی کرد پزشکان مادرید بارها هم به خودش و هم به کادر فنی تاکید کردند که بیل نباید گلف بازی کنه و خطر مصدومیتش بالاست ولی این بازیکن گوش شنوایی نداره همچین بازیکنی بدرد تیم نمیخوره بفروشنش هری کین رو بگیرن
۰۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۱:۵۴
پاسخ
1
3
پرسپولیس سرورته
حق داره.باشگاه رئال مادرید رفتار به مراتب بدتری با بیل داشته.ولی باز هم بیل هر بار که به میدان رفته خوب و موثر کار کرده.
۰۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۵:۲۹
پاسخ
6
22
ارتش سرخ
زیدان مرد روزهای سخت
۰۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۶:۳۷
پاسخ
17
14