خسرو حیدری: از ما نخواستند که دربی مساوی شود

خسرو حیدری: از ما نخواستند که دربی مساوی شود

12547
10:16
17 تیر 1396
وبسایت رسمی برنامه نود - هافبک تیم فوتبال استقلال گفت: ان‌شا‌ءالله امسال سعی می‌کنیم با قهرمانی دل هواداران را شاد کنیم که اگر این اتفاق افتاد جام را با امید به خانه می‌بریم.

وبسایت رسمی برنامه نود - هافبک تیم فوتبال استقلال گفت: ان‌شا‌ءالله امسال سعی می‌کنیم با قهرمانی دل هواداران را شاد کنیم که اگر این اتفاق افتاد جام را با امید به خانه می‌بریم.

به گزارش وبسایت نود، خسرو حیدری مدت‌هاست که سکوت کرده بود و در مورد مسائل مختلف صحبت نمی‌کرد. این بازیکن طی روزهای اخیر شایعات زیادی را پیرامون خود دید. مثل مربی‌ شدنش در استقلال و خداحافظی‌اش از فوتبال و اینکه مسعود معینی مدعی شده بود وی به همراه رحمتی جدا از سایرین پول گرفته است.حیدری در گفت‌وگویی مفصل پیرامون آخرین شرایط تیم استقلال و اردوی آبی‌پوشان در ارمنستان و مسائل مختلف صحبت‌های زیر را انجام داد.

ابتدا از استقلال سال گذشته و شرایطی که به وجود آمده بود،‌صحبت کنید.

می‌دانید که منصوریان با تجربه مربیگری در نفت تهران، تیم ملی امید و حتی پاس همدان جلو آمد و فکر می‌کنم در استقلال خیلی چیزها را تجربه کرد. به خصوص در نیم فصل اول. ما در نیم فصل دوم بیشترین امتیاز را در بین تیم‌ها گرفتیم و توانستیم نائب قهرمان شویم و حتی در آسیا هم خوب نتیجه گرفتیم ولی همیشه همه بازی آخر را نگاه می‌کنند که متاسفانه در مسابقه آخر آسیایی ما اتفاقی افتاد که شاید تا سالیان سال این اتفاق برای تیم دیگری نیفتد. می‌دانم که هواداران‌مان خیلی ناراحت شدند و امسال مطمئنا علی منصوریان برنامه‌ای دارد که دیگر این شرایط را تجربه نکند و استقلال را به روزهای اوجش برساند. البته می‌دانم این کار، کار کوچکی نیست و حتی هنگامی که آقای قلعه‌نویی به استقلال آمد بعد از 3 سال توانست استقلال را قهرمان کند. او 2 سال استقلال را نائب قهرمان کرد و در سال سوم به عنوان قهرمانی رسیدیم.من مطمئنم هواداران منصوریان را دوست دارند و به او کمک می‌کنند که او تیمی خوب را روانه مسابقات کند. سال گذشته تیم ما خیلی جوان بود ولی امسال ترکیبی از بازیکنان باتجربه دلسوز و جوانان است که مطمئنا حرف‌های زیادی خواهد داشت.

می‌شود از این استقلال به عنوان مدعی جدی قهرمانی یاد کرد؟

هیچ تیمی نمی‌تواند تا فصل شروع نشده بگوید قهرمان می‌شود ولی فکر می‌کنم تیم ما امسال خیلی کامل‌تر شده و به قهرمانی نزدیک شده‌ایم. سال گذشته ما جایی قول قهرمانی ندادیم و حتی خود آقای منصوریان هم در این زمینه حرفی نزد ولی امسال تمام سعی‌مان را می‌کنیم که برای استقلال جام بیاوریم.

سال گذشته استقلال فصل را خوب شروع نکرد ولی به نظر می‌رسد امسال با ذهنیت تجربه سال گذشته وارد مسابقات می‌شوید که دیگر آن اتفاق نیفتد، درست است؟

شک نکنید که امسال شرایط متفاوت است پارسال ما هفته‌ای اول لیگ را خیلی بد شروع کردیم ولی امسال محکم قدم برمی‌داریم. ما در نیم‌فصل قبل نتوانستیم یار بگیریم و پنجره نقل و انتقالات بسته شده بود. شما ببینید بازیکنی مثل جباروف چقدر می‌توانست به ما کمک کند ولی متأسفانه نشد. مطمئنا امسال فصل را محکم شروع می‌کنیم و در هر سه جام می‌توانیم مدعی باشیم.

دوست داریم بدانیم واقعا فوتبالت را در استقلال تمام می‌کنی؟

خیلی دوست دارم در باشگاهی که سال‌ها زحمت کشیدم و تمام افتخاراتم در آن است از فوتبال خداحافظی کنم ولی فوتبال هر هفته‌اش یک اتفاق را شامل می‌شود، نمی‌شود از حالا برای دو هفته دیگر برنامه‌ریزی کرد. فوتبال روزانه است و حتی هفتگی هم نیست. یادم می‌آید برای ما مثال زدند که ممکن است همیشه خوب باشی اما به محض اینکه دو هفته بد بازی کنی مردم از شما انتقاد کنند. همیشه باید در اوج باشی که به اهدافت برسی، من هم مطمئناً وقتی پارسال قراردادم را که سه ساله امضاء کردم تصمیم گرفتم در باشگاه محبوبم از فوتبال خداحافظی کنم و حالا باید ببینیم قسمت چه می‌شود.

حتماً‌ شنیدی که گفتند خسرو حیدری قصد دارد مربی شود و این فصل برای استقلال بازی نمی‌کند.

این مساله چیزی نیست که بخواهم در موردش حرف بزنم. وقتی چیزی مطرح نشده و حرف از پایه غلط است به نظر شما من چرا باید پاسخی به این مسائل بدهم؟دیدید که در مورد جباری هم آنقدر شایعه درست کردند که جباری کفشهایش را آویخت و طوری وانمود کردند که فوتبالش تمام شد و ... اما حالا جباری در حال تمرین کردن کنار بقیه بازیکنان و اتفاقا خیلی هم سرحال است.به نظرم در مورد چیزی که درست نیست صحبت نکنم بهتر است.

حالا که با امید ابراهیمی فامیل شده‌اید و او هم از میادین دور است، کمی حس مسئولیتت نسبت به او بیشتر شده است، این حرف را قبول داری؟

قبول دارم. ما به عنوان بزرگ‌ترهای تیم باید از تمام بازیکنان حمایت کنیم و امید هم یک جورهایی با من فامیل شده است البته امید واقعاً‌ نیازی به حمایت من ندارد و تمام هواداران پشت او هستند. در این سه سال فکر می‌کنم بهترین بازی‌ها را برای استقلال انجام داده و توانسته راهی را برود که در بین مردم محبوب شود. امیدوارم او زودتر خوب شود و بتواند به استقلال کمک کند.

فکر می‌کنم امسال اگر قهرمان شوید دو نفری جام را به خانه ببرید!

می‌خندد. بله شاید،اصلا نصف جام را من می‌برم و نصف دیگرش را امید! شاید هم یک هفته جام دست من باشد و یک هفته دست او ولی این‌ها شوخی است، ان‌شاءالله که قهرمان شویم مهم این است که استقلال قهرمان شود بقیه مسائل زیاد مهم نیست.

حتما شنیدی که مسعود معینی طی روزهای اخیر مصاحبه‌ای انجام داد و مدعی شد تو و مهدی رحمتی به صورت جداگانه پول گرفتید یا زیرمیزی از باشگاه پول دریافت می‌کردید.

من فکر می‌کنم هیچ بازیکنی در استقلال الان به اندازه من از باشگاه طلبکار نباشد. یکسری‌ها رفته‌اند و طلب دارند و هنوز نگرفتند ولی من که در حال بازی در استقلال هستم فکر می‌کنم حدود یک میلیارد تومان از استقلال طلبکار هستم. اینکه آقای معینی گفته بودند که حیدری و رحمتی پارسال پول گرفته بودند بخشی از مطالبات‌مان بود مگر می‌شود باشگاه پول اضافی به بازیکن بدهد؟ استقلال و پرسپولیس معروف هستند که نصف پول بازیکنان را نمی‌دهند. ما هم به خاطر مردمی‌بودن باشگاه همیشه سکوت کردیم و فکر نمی‌کنم هوادار استقلال یک بار از من شنیده باشد که پولم را می‌خواهم یا مصاحبه‌ای کرده باشم یا خدایی ناکرده کسی را تهدید کنم. چه زمانی که پول بوده و چه زمانی که نبوده عکس‌العملی نشان ندادیم چون از این باشگاه به خیلی چیزها رسیدیم و نیازی به اعتراض نیست. باز هم تأکید می‌کنم تنها کسی هستم که در بین بازیکنان بیشترین طلب را دارم و کوچک‌ترین اعتراضی هم نکردم.

امسال مجتبی جباری و پژمان منتظری به استقلال برگشتند و تو و رحمتی هم به عنوان بزرگ‌تر در تیم مانده‌اید نقش این نفرات در استقلال فصل جدید چقدر تأثیرگذار است؟

مهم‌ترین مسئله که رخ داده است چند نفر از نسل دهه 80 کنار هم جمع شده‌ایم من و رحمتی که چندین سال بوده‌ایم و جباری و منتظری هم از قدیمی‌های تیم هستند که دلشان برای تیم می‌سوزد. من حضور این دو نفر را به فال نیک می‌گیرم و مطمئن هستم آنها تأثیرشان را بر تیم می‌گذارند. شنیده‌ام که بعضی‌ها می‌گویند حضور باتجربه‌ها در تیم ممکن است حاشیه‌ساز باشد اما مطمئن باشید که ما 4 نفر همفکر هستیم و فقط به قهرمانی استقلال فکر می‌کنیم.

این روزها صحبت از برگزاری دربی در کشور آلمان است شاید اگر دست خود بازیکنان و مربیان بود همه با برگزاری آن مخالفت می‌کردند ولی چون برای باشگاه بار مالی خوبی دارد، این مسابقه باید انجام شود،خودت آن دیدار را چطور ارزیابی می‌کنی؟

برگزاری این مسابقه خیلی به ما کمک می‌کند و شنیده‌ام که گفته‌اند هواداران قرار است ارنج تیم‌ها را انتخاب کنند. درست است که دربی همیشه مهم است ولی این بازی بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد. من قبول دارم که این بازی همیشه برای هواداران دو تیم حیثیتی بوده ولی مطمئنا باشگاه‌ها به جنبه مالی این مسابقه توجه کردند که در طول فصل دچار مشکل نشوند. یک مسابقه پیش فصل خوب هم برای دو تیم است و محک خوبی برای دو تیم محسوب می‌شود.

از شما نخواسته‌اند که بازی مساوی شود؟

با خنده.نه، هیچ وقت نمی‌شود دو تیم با هم هماهنگ کنند که بازی مساوی شود و این موضوع اصلاً‌ شدنی نیست.

صحبت خاصی باقی مانده؟

ما تمرینات خوبی را در ارمنستان پشت سر می‌گذارم و خود را مهیای لیگ می‌کنیم. امیدوارم امسال هواداران استقلال مثل سال گذشته از ما حمایت کنند و پا پس نکشند و آنها اطمینان داشته باشند که فکر و ذکرمان موفقیت و قهرمانی استقلال خواهد بود.

1140

نظرات کاربران
سونامی قرمز
از شما نخواستن دربی مساوی نشه اما از ما خواستن بیشتر از ۶ تا نزنیم
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۴:۲۸
پاسخ
1
1
تاج کبیر
خخخ موج هم نیستین چ برسه به سونامی امان از این بازی واقعا که ..... ادمین سریع
۱۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۰۹:۵۵
0
2
خطاب به مسعود گل باشی
هیچی نگی هم از ادبیات نگارشی ات مشخصه که استقلوله ای هستی... لطفا کمی مودب باش....!!!!! ادمین با سپاس
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۰:۳۰
پاسخ
1
1
شیش تایی ها تا اطلاع ثانوی ؛ سکوت.....
خسرو جان تو فعلا برو تاکتیک بکش زیرش علی لندنی رو تمرین کن
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۵:۱۲
پاسخ
4
1
سوشیانت
آقا خسرو برادر من از تیم ضعیف که نمیخوان مساوی کنه. به تیم قوی میگن گل نزن
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۱:۲۵
پاسخ
2
0
احمد پرسپولیسی
گفته حالا حالاها باید بقیه تیما زیاد زحمت بکشن تا مثل ششتقلال شش تایی بشن(شاید تا سالیان دیگه هم برا هیچ تیمی اتفاق نیفتد)
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۷:۲۶
پاسخ
53
28
taj
سلام بر الغرافه و قشقایی کبیر
۱۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۰۷:۰۶
0
2
محمد
شما حرف نزن با اون تیمتون باخت سنگین تخصص نهپولیسه استقلال یه بازی کلا باخت سنگین داشته جو گیر نشو
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۹:۵۵
0
3
دو ستاره تو آسیا حسرت خیلیا
احمد پرسپولیسی هم آهنگ با شجاع پرسپولیسی خخخخخ.
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۵:۲۶
1
2
خاطرات قشقایی
خوب شد این العین یه بازی را برد تا پرسپولیسیا بعد از سالها چیزی واسه کری داشته باشند..از خودشون که چیزی ندارن طفلکا..خخخ
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۴:۱۴
0
2
مسعود گل باشی
خدایا توبه از دست اینا به تو پناه میبرم
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۰:۰۸
2
1
mahdi**
تو تمام دنیار معیار کل کل بازی رو در رو تیم هاس.حالا دوست عزیز پر3پولی3ی افتخارات داخلی و آسیایی و... بماند چندتا تو دربی عقبی چند تا؟چند تا؟چند تا؟چند تا؟خخخخخخ گریه نکن
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۹:۰۷
پاسخ
22
50
مسعود گل باشی
خسرو خوبان دمت گرم با غیرت
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۸:۴۰
پاسخ
73
11
حسن خون آبي
استقلال صد در صد بايد اين دربي رو ببره چون خيلي دارن به جباري و ديگر بازكيكنان توهين ميكنن جباري بهترين طراح يك دهه اخير فوتبال ايرانه اينا از ترس هستش كه مدام عليه ايشون مصاحبه ميكنن( تا زنده هستيم اس اس مال ماست، اين برد دربي مال ما تاجي هاست)
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۸:۳۷
پاسخ
36
65
لر
این دربی زیاد مهم نیس.. بیشتر جنبه تبلیغاتی داره.. ولی در هر صورت استقلال برنده میشه انشالا
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۲:۴۰
2
2
صالح
آقا خسرو این مصاحبه شما توهین به شعور فوتبال دوستان ایرانیه، پ ن پ میخواستی ازتون بخوان بازی مساوی بشه؟؟ این چیزا مال 30-40 سال پیشه نه الان
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۷:۲۷
پاسخ
97
55
مسعود گل باشی
باشعور خان با منطق خبرنگار ازش سوال کرده مگه خودش اومده حرف زده؟ خدایا توبه
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۹:۵۳
81
19
reza
بخوان یا نخوان پرسپولیس میبره پس خیالتون راحت مساوی نمیشه امسال هم پتانسیل شیش تایی شدن رو دارید
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۹:۰۸
68
41
خسرو پرسپولیسی
آره تو راست میگی خسرو،اگه پرسپولیس بزرگ نباشه هم مدعی قهرمانیند..... قهرمان فقط ارتش سرخ آریایی...
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۵:۴۹
پاسخ
120
85
شهربابک کرمان
کل باشی 5سال پیش قهرمان شدید سه سال پیش سپاهان قهرمان شد 96پرسپولیس 65اس خوزستان 94سپاهان 93سپاهان
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۷:۰۶
1
1
ارتش مرغ
خخخخ چه حذفی در انتظارتونه تو اسیا.. انشالا
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۱:۱۸
1
3
امیر سرخه
مسعود گل باشی میگم العین بیادا
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۸:۰۴
4
2
اقلیت ویتنامی
تیم شما اگه واقعا بزرگ بود بعد از ده سال بی جامی با کمک وزارت ورزش و فدراسیون قهرمان نمیشد :))
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۵:۱۵
0
4
مسعود گل باشی
پس پس بزرگ؟ ما سه سال پیش قهرمان شدی شما 10 سال پیش حالا کی بزرگه؟ تازه اینم تو خواب نمیدیدن عابدینی جون زحمتشو کشیدن جمع کنین بابا
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۹:۱۸
113
26
محمدرضا
پس مطمئن شدیم نتیجه از قبل تعیین شده است
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۴:۳۱
پاسخ
35
87
سارا اس اسی
3 تا. دوست دارم باز هم جباری گل بزنه. نصف جباری از همه هافبک های پرسپولیس روی هم بهتره. # جباری_کابوس_قدیمی
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۳:۰۰
پاسخ
191
130
ایداسادات حسینی 16قرمز
اسپانسری که فقط واسه 6تایی ها کار می کنه نمی خوایم
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۶:۲۴
5
2
solo
دربی قبل هم شام مشترک داده بودن که مساوی شه ولی متأسفانه ۳تا زدیم اونم ۲دقیقه۲گل.
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۴:۲۴
1
5
لالایی
خسرو داداش عشقی تو..
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۹:۵۴
2
7
زانیار
منصوریان خوشحاله که جباری تونسته 45 دقیقه بازی کنه :))
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۴:۵۰
5
1
میلاد مجیدی
جباری در دورانیکه تو استقلال بود بیشترین شکستها رو به پرسپولیس تحمیل کرد یکیش همو سه صفر سال 90. حالا همه: هوو هوو هوو هوو........اس اس پس پس شکن
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۶:۰۸
3
5
شهربابک کرمان
هیچ جای دنیا اسپانسر 2تیم یکی نیست اگه دربی برگزار شه من عضویتم لغو می کنم
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۱:۵۰
0
5
احسان
طرفدارای استقلال جوری کری میخونن که انگار یادشون رفته نتیجه آخرین بازی رسمیشون چی بوده و آبروی فوتبال ایران رو بردن!!! (6-1) ادمین نظر ما رو چاپ نمیکنی؟
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۹:۲۸
4
3
پرسپولیس اندوهگین
اگر توافق کنید که بازی مساوی بشه کسی که میزنه زیر حرفش پرسپولیسیهاست.مثل همیشه.
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۸:۵۱
3
3
امیر سرخه
جباری چیش برای ما کابوسه آخه سرمربیتون گفته تکل زدن‌رو پای جباری‌ تو تمرین ممنوعه حساسه شاید مصدوم شه بعد این چه خطری واسه ما داره آخه خخخ..مرسی اول صبحی باعث خندمون‌شدی
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۱:۲۶
78
58
خطاب به سارا
ماهم 4تادوست داریم بزنیم این بارمهندسمون که هافبکهاتون یه پاش نمیشن پاس بده تاالماس سیاهمون 4تایی کنه 6تقلالو.علیپورومحسنومنشاکابوس 6تاییهای 96
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۱:۲۹
83
63
احمد پرسپولیسی
حتما همینه که تو میگی یک مشت پیرمرد به خاطر یک مشت دلار فیلمی از علی منصور
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۴:۰۵
105
77
میثم
عجله نکن دادا، تخصص و شخصیت آسیاییتون رو دیدیم سلطانتونم میبینیم.
۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۸:۱۲
114
85