خطیر: آقای نصیرزاده، برای خوش‌خدمتی راه‌های بهتری هست/ شما ساده‌ترین قوانین فیفا را نمی‌دانید!

خطیر: آقای نصیرزاده، برای خوش‌خدمتی راه‌های بهتری هست/ شما ساده‌ترین قوانین فیفا را نمی‌دانید!

18466
12:03
25 بهمن 1397
معاون ورزشی باشگاه استقلال در واکنش به نامه باشگاه ماشین‌سازی که در آستانه دیدار حساس آبی‌های پایتخت مقابل تراکتورسازی خواهان بازگشت داریوش شجاعیان شده، واکنش تندی نشان داد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از ایسنا، باشگاه ماشین‌سازی تبریزی با ارسال نامه‌ای به باشگاه استقلال خواهان بازگشت داریوش شجاعیان به این تیم شد. ماشین‌سازان در این نامه مدعی شدند که با توجه به بند ۵ قرارداد منعقد شده بین طرفین و عدم پاس شدن یکی از چک‌ها به مورخ ۲۵/‏۱۲/‏۹۶‬ قرارداد بین آن‌ها فسخ شده و حضور این بازیکن از تاریخ ۰۷/‏۰۱/‏۹۷‬ در استقلال غیرقانونی است و شجاعیان باید تا روز جمعه به تبریز و تیم سابقش بازگردد.

در همین رابطه علی خطیر، معاون ورزشی باشگاه استقلال گفت: من نمی‌دانم که هدف دوستان در آستانه بازی با تراکتورسازی از انتشار نامه‌ای که منبع و مرجع حقوقی ندارد چیست؟ این در حالی است که آن‌ها ادعای حقوق‌دانی‌شان می‌شود. هدف از این کار جز ضربه زدن و فشار از طریق افکار عمومی به بدنه باشگاه استقلال نیست. همه می‌دانیم که باشگاه ماشین‌سازی و تراکتورسازی یک باشگاه هستند که این مالکیت مشترک کاملاً مخالف بند ۲ ماده ۲۰ اساسنامه فیفاست که این موضوع فقط در فوتبال ایران رخ می‌دهد. مالکیت مشترک دو باشگاه خلاف مقررات فیفا است که به خاطر مسائل تبانی است و به همین خاطر که فیفا جلوی این کار را گرفته است.

او افزود: در آستانه بازی با تراکتورسازی، آن‌ها یک نامه‌ای که هیچ منبع و مرجع حقوقی ندارد منتشر کردند. دوستان، نقل و انتقالات فوتبال را با بنگاه و معاملات ماشین اشتباه گرفته‌اند. آن‌ها نمی‌دانند که این فوتبال است و قوانین خودش را دارد. آقای نصیرزاده، این ساده‌ترین قانون فیفاست که می‌گوید هیچ بازیکنی را به زور نمی‌توانید به باشگاه سابقش بازگردانید که اگر ممکن بود باشگاه ریزه اسپور مهدی طارمی را برمی‌گرداند. آقای نصیرزاده اگر می‌خواهی برای رئیست خوش خدمتی کنی، راه‌های بهتر وجود دارد نه اینکه بخواهی در آستانه یک دیدار بزرگ برای استقلال حاشیه درست کنی. شما چندین بار به ما گفتی که این نامه‌ها را جدی نگیر چون آقای زنوزی به ما فشار می‌آورد و مجبوریم برای راضی کردن او این نامه‌ها را بفرستیم. مگر آقای زنوزی مالک باشگاه تراکتور نیست و شما چندین جا فرمودید ایشان ارتباطی به باشگاه ماشین سازی ندارد. حال سوال اینجاست چرا ایشان باید برای بازگرداندن داریوش شجاعیان به شما فشار بیاورد؟

معاون ورزشی باشگاه استقلال ادامه داد: آقای نصیرزاده اگر نامه می‌فرستی چرا آن‌ها را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهی؟ اگر می‌خواهی رئیست را خوشحال کنی، راه‌های بهتری وجود دارد. شما در حضور آقای وثوق احمدی اعتراف کردی که "من هم قبول دارم نمی‌شود شجاعیان را بازگردانی ولی زنوزی فشار می‌آورد. "

خطیر در پایان گفت: ما قبول داریم که به باشگاه ماشین‌سازی ۲۰۰ میلیون تومان بدهی مالی داریم و مطمئناً به زودی این مبلغ به شما پرداخت خواهد شد.

1870

نظرات کاربران
نبی
آقای خطیر ادبیاتت گفتارت افراطی است.
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۵:۰۵
پاسخ
34
86
رضا آسمانی
آقای خطیر شما یه سری ادعا کردی که احتمال داره درست باشه اما چه ربطی به قرارداد بین دو باشگاه داره اصلا در قوانین فیفا نوشته هیچ بازیکنی را به زور نمی توان به تیم سابقش برگرداند پس این قانون می تونه توجیه این باشه باشگاه خریدار بازیکن به بند های قراردادش فی مابین دو باشگاه پایبند نباشه و شما می تونید پول انتقال را ندید یا هر وقت دوست دارید بدید؟ هر چقدر هم قانون فیفا در مورد بازیکن همونجور باشه که شما گفتید باز هم اگه ماشین سازی بره به فیفا شکایت کنه و استناد کنه به همون بند در قرارداد که آقای نصیرزاده گفته مطمئن باشید محکوم می شید. سرانجام آقای خطیر می خواستم بدونم کی به شما گفته که می تونید اینقدر گردن کلفت باشید و هر بی قانونی که وجود داره را انجام بدید؟
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۷:۲۷
پاسخ
87
269
پارسا17
باید اعتراض کنیم نمیشه که زنوزی مالک دوتا باشگاه باشه اینجوری هر سال 6 امتیاز تراکتور حتمیه
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۶:۳۹
53
164
arsenal
پ ن پ ماشین سازی به تراکتور نمیبازه (:
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۰:۱۵
25
92
هوشنگ
قبول داره بدهی داره ولی میگه نگید چون ما میریم تو حاشیه ... اصلا مرزهای منطق رو چندین فرسخ جا به جا کرد
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۶:۳۱
پاسخ
79
210
عشقم استقلال
شجاعیان دلش با استقلاله نمیتونید بازیکنی که قلبش واسه استقلال میتپه رو از تیمش جدا کنید ...اقای نصیرزاده واسه دیده شدن کارای دیگه ای هم میتونی انجام بدی دست از سر تیم محبوب و بازیکن دوست داشتنیه ما بردار
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۶:۲۰
پاسخ
224
96
حسین
شما کلا با مقوله ای به اسم قانون آشنایی دارید؟
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۹:۳۱
13
53
وفا
تاحالا که شجاعیان همه اش مصدوم بوده وبه درد استقلال نخورده حالا که باهزینه درمان استقلال اماده شده چطور نصیرزاده پیداش شده چرازمان مصدومیت ساکت بودخودش بگه تاحالا ازبابت شجاعیان مصدوم چقدر گرفته است
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۲:۲۵
پاسخ
163
66
وحید
مرد مومن خوش خدمتی چیه بازیکن فروخته پولشو میخاد حتما انتظار داری بقیه پولو ببخشه برات نه عزیزم ماشین تیم خصوصی هست و قشنگ میدونن دارن چیکار میکنن کاملا هم قانونی پیش میرن اگه طبق روال قانونی پیش میرفت تا الان باید محکوم میشدین که انگار ی کسایی نمیزارن
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۸:۵۴
پاسخ
50
192
زهرا
خب پولشون رو می خواهند مشکل استقلاله که تا الان تسویه نکردند تا بتوند از وضعیت این بازی مهم سو استفاده بشه
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۶:۳۰
پاسخ
27
153
توفان
وااووو عجب پاسخ حقوقی و مبنی بر قوانین فیفا! رازگشایی قانون های فوتبال و فیفا فقط به مدیر عامل آبی ها خلاصه نمیشه
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۶:۱۵
پاسخ
32
146
تیراختورآذربایجان
استاد خوش خدمتی چیه اول برو قرار داد رو بخون بعد بیا مصاحبه کن داریوش شجاعیان بازیکن استقلاله به شرطی که کل چک های رضایت نامه اش پاس بشه که نشده بجای این حرفا ی سر برو وزارت ورزش از بیت المال ی خورده بردارین بیارین چکتون پاس شه گیریم که مالکیت هر دو باشگاه تراکتور و ماشین یکیه حالا کاری به مالکیت باشگاه شما و دیگر باشگاه ها ندارم شما بیا حسابتو صاف کن چرا داری فرا فکنی می کنی طبق قراردادبین طرفین بازی کردن داریوش شجاعیان برای استقلال غیر قانونیه چون مبلغ رضایت نامه اش بطور کامل پرداخت نشده لطفا چاپ شه
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۴:۱۰
پاسخ
29
152
علیش
طرف رفته با یه بازیکن قرارداد بسته که طبق قوانین ایران نمیتونه بازی کنه. الان دو سه هفته س دارن به زمین و زمان التماس میکنن که براش اجازه بازی بگیرن. بعد همین آدم میاد میگه نصیرزاده حقوق بلد نیست. شاید واقعا نصیرزاده حقوق ندونه ولی اینو تو دیگه نباید بگی که مسلمون
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۱:۲۱
پاسخ
29
140
بی نام
اگه پشت گوشتونو دیدین میتونین موفقیت استقلال رو هم ببینید مگه میخوایین بیکار بشینیم شما هم موفق باشین وااالا
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۸:۰۷
پاسخ
24
70
سرخ فن
الان شما جواب حقوقی دادی و یا فرافکنی کردی ؟ یا شاید هم خوش خدمتی برای مدیرانت ؟ نصیرزاده داره خوش خدمتی میکنه ، چرا جواب اذری رو نمیدین ؟ اها یادم اومد که وزیر پرسپولیسیه !
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۷:۳۰
پاسخ
29
127
سرخ فن
الان شما جواب حقوقی دادی و یا فرافکنی کردی ؟ یا شاید هم خوش خدمتی برای مدیرانت ؟ نصیرزاده داره خوش خدمتی میکنه ، چرا جواب اذری رو نمیدین ؟ اها یادم اومد که وزیر پرسپولیسیه !
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۷:۳۰
پاسخ
21
78
مرتضی
چقدر طلبکارند اینا یکی از مفاد قرارداد رو نقض کردی نزدیک دو سال طرف رو پیچوندی باز طلب کارید معلوم هست کی پشت تیمت هستش دیگه
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۴:۵۶
پاسخ
18
98
یاشار
هر وقتی تیمهای وابسته به وزارت صنعت و معدن ذوب آهن، سپاهان، صنعت نفت و ... و تیمهای وزارت ورزش استقلال و پرسپولیس مالکیت جدا و مشخصی داشتند می تونید به این موضوع اعتراض کنید.
۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۴:۴۲
پاسخ
17
76