خلیل‌زاده: کسی نیستم که بخواهم تیم را تنها بگذارم/ جدی‌ترین رقیب ما خودمان هستیم

خلیل‌زاده: کسی نیستم که بخواهم تیم را تنها بگذارم/ جدی‌ترین رقیب ما خودمان هستیم

5737
18:00
25 بهمن 1396
مدافع تیم پرسپولیس گفت: برای بازی در تیم‌های پرطرفدار و شرایط پرفشار، با تجربه است ولی بعد از تجربه همه موارد می‌گوید بازی در پرسپولیس هم از جهت جذابیت و هم به دلیل فشار بالای کار، یک چیز دیگری است.

وبسایت رسمی برنامه نود - مدافع تیم پرسپولیس گفت: برای بازی در تیم‌های پرطرفدار و شرایط پرفشار، با تجربه است ولی بعد از تجربه همه موارد می‌گوید بازی در پرسپولیس هم از جهت جذابیت و هم به دلیل فشار بالای کار، یک چیز دیگری است.

به گزارش وبسایت نود، به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، شجاع خلیل‌زاده، جسارتش در میدان فوتبال کاملا با نامی که دارد همخوانی پیدا می‌کند. همین که او را می‌بینیم بخیه‌ها روی ابرویش خودنمایی می‌کند. با او گفتگویی داشتیم که نظر شما را به آن جلب می‌کنیم.

* مثل اینکه نه به حریفان رحم می‌کنید و نه به خودتان، چه شد که این اتفاق افتاد؟

چیزی نبود. وقتی توپ آمد، من فریاد زدم که منم، ولی فکر کنم وحید امیری به خاطر فشار و هیاهوی بازی متوجه نشد. در یک لحظه یک چیزی به صورتم کوبیده شد ولی اشکالی ندارد. فدای سر پرسپولیس و وحید.

* حالا چند بخیه برداشت؟

6 تا بخیه خورد. این هم به افتخار پرسپولیس و هوادارانی که 6 را دوست دارند.

* از بازی بگو، آن قدرها که می‌گفتند سخت نبود یا شما خیلی خوب بودید؟

فکر کنم ما خیلی خوب بودیم چون نسف اصلا تیم دست و پا بسته‌ای نبود. دیدید که حتی اگر یک لحظه به حال خودشان می‌ماندند، می‌توانستند خطرساز شوند. از طرفی بازی‌های اول همیشه سخت است و این بازی‌ها شرایط خاص خودش را دارد. آقای برانکو بارها این را به ما تذکر داده است. در سوپر کاپ، این را گفتند و در اولین بازی لیگ برتر هم همینطور و قبل از این بازی هم تاکید داشتند که باید گام اول را محکم برداریم. خوشبختانه در زمین خودمان با حمایت هواداران، سه امتیاز شیرین هم گرفتیم.

* به نظر می‌رسد، السد جدی‌ترین حریف پرسپولیس در مرحله گروهی باشد؟

جدی‌ترین حریف برای ما، می‌توانیم خودمان باشیم. کافی است یک بازی یا حریف را دست کم بگیریم. در لیگ قهرمانان همه تیم‌های حاضر قوی و منتظر فرصت هستند. پس باید بهترین عملکرد را داشته باشیم.

* البته پرسپولیس در این فصل بیرون از خانه بهتر از بازی‌های خانگی نتیجه می‌گیرد و دلایل مختلفی هم مطرح می‌شود، مثلا اینکه در آزادی تحت فشار بیشتری هستید.

فشار مسوولیت را هر جا که باشیم احساس می‌کنیم. اصلا باید در پرسپولیس بازی کرد تا متوجه شد از چه چیزی حرف می‌زنیم. در تیم‌های دیگر اگر یک پیروزی خوب بیاورید از یک هفته تا یک ماه با شماست. اینجا در سخت‌ترین و مهمترین بازی هم پیروزی خوب بیاوریم، تاریخ مصرفش در نهایت تا اولین تمرین است. می‌توانم بگویم حتی فشار بازی در تیم ملی هم قابل مقایسه با فشار بازی در پرسپولیس نیست، آدم را پیر می‌کند ولی گذشته از این مساله درباره تفاوت امتیازات بازی‌های خانگی و بیرون از خانه ما، جنبه فنی دارد. الان یک امتیاز گرفتن از پرسپولیس در آزادی برای هر تیمی یک خواسته و موفقیت بزرگ به حساب می‌آید. طبیعی است که بازی را می‌بندند و کار سخت‌تر می‌شود ولی در خانه خودشان بالاخره مجبورند کمی هم حمله کنند و حمله به پرسپولیس کار اشتباهی است.

* ولی شرایط در بازی با نسف اینطور نبود. به نظر می‌رسد آن بازی‌های بسته حریفان تجربه خوبی بود؟

به هر حال وقتی برابر ما بسته بازی می‌کنند که نمی‌نشینیم و دست روی دست نمی‌گذاریم اما شرایط در لیگ قهرمانان فرق هم می‌کند. بالاخره تیم‌ها صرفا برای دفاع نمی‌آیند و شرایط برای خلق موقعیت به شکل بهتری فراهم می‌شود.

* مثل اسمت در بازی فوتبال هم شجاع و جسور هستی. به عنوان مدافع، خوب هم گل می‌زنی؟

آقای برانکو سیستم‌هایی را برای بازی‌های ما تعریف می‌کند. یک سیستم هم ایجاد کرده که باعث می‌شود من آزادی عمل بیشتری داشته باشم. این باعث شده در گلزنی هم موفق باشم. البته حرکات حساب شده است. اینطور نیست که جای من خالی بماند و از طرف بچه‌ها حمایت می‌شوم. یعنی از اصول بازی ما این است که یکدیگر را حمایت کنیم.

* پرسپولیس فعلا از نقل و انتقالات محروم است. البته خوب بودن تیم و شما بازیکنان باعث شد تا اینجای کار نگرانی خاصی نباشد غیر از اینکه قرارداد بعضی از بازیکنان رو به پایان است و هواداران همه در این باره از شما می‌پرسند.

من می‌توانم درباره خودم صحبت کنم. من برای خودم یک سری اصول حرفه‌ای و اخلاقی دارم که به آنها پایبند هستم. من کسی نیستم که بخواهم تیم را در شرایط سخت تنها بگذارم. اگر باشگاه، آقای برانکو و هواداران من را بخواهند بهتر از پرسپولیس نمی‌شناسم. کجا بهتر از اینجا؟

* به هر حال همیشه پیشنهادهای اغوا کننده از سوی باشگاه‌های خارجی و بویژه عربی وجود دارد؟

بله. چنین پیشنهادهایی همیشه وجود دارد. مگر می‌شود تیم بزرگی مثل پرسپولیس قهرمان شود و بازیکنانش مورد توجه نباشند. بهترین تیم‌ها و پیشنهادها می‌رسد ولی در فوتبال همیشه اینطور نیست که بالاترین پیشنهاد مالی بهترین پیشنهاد نیست و برنده نمی‌شود. اگر اینطور بود من الان افتخار پوشیدن این پیراهن را نداشتم. خیلی راحت حرف بزنیم. پرسپولیس از همه ما بزرگتر است و خیلی از بازیکنان بزرگ بوده‌اند و هستند که آرزو دارند بتوانند برای تیمی مثل پرسپولیس بازی کنند.

* همینطور که جلو می‌رویم به ویژه در لیگ قهرمانان با افزایش توجه به پرسپولیس فشار کار روی شما بیشتر می‌شود، آیا به همین نسبت توانایی بالقوه دارید که بتوانید برتری خودتان را حفظ کنید یا پرسپولیس نزدیک نقطه اوج خود قرار دارد؟

آقای برانکو همیشه می‌گوید هیچ نقطه اوجی وجود ندارد. چون هر قدر جلو می‌رویم با افزایش تجربه، علم و تسلط بازیکنان می‌توان کیفیت بهتری ارائه کرد. من حدود 10 سال است که در سطح بالای فوتبال بازی می‌کنم ولی امسال که به پرسپولیس آمدم به خاطر کار و فشار بیشتر، توانایی‌های جدیدی را در خودم پیدا می‌کنم. همه ما اینطور هستیم. من فکر می‌کنم همچنان می‌توانیم بهتر از این باشیم. اصلا قرارمان همین است. برانکو این را از ما می‌خواهد. هنوز نقطه اوج پرسپولیس دیده نشده است.

* در تیمی که فاصله از سایر تیم‌ها بهتر است، جزو بهترین‌ها هستی، هر هفته امتیازهای خوبی هم از کارشناسان می‌گیری، ولی به نظر تیم ملی و جام جهانی روسیه همچنان برای تو طلسم شده است؟

فکر می‌کنم هر چه بخواهم در این باره بگویم، تکراری می‌شود. در این باره زیاد از من می‌پرسند و از من کاری غیر از این بر نمی‌آید که در راستای وظیفه خودم در پرسپولیس بهترین عملکرد را داشته باشم. صحبت کردن فایده‌ای ندارد. باید بازی‌های خودم را انجام بدهم و باقی تصمیم سرمربی تیم ملی است که برنامه‌ها و افکار خودشان را دارند و من امیدوارم این شانس به من رو کند.

 

1004

نظرات کاربران
حسین ص بهشهر
در حال حاضر هیچ بازیکنی نمیتونه تو ارسالها توپ تو محوطه جریمه با سر ضربه بزنه اونم بیشترش تبدیل به گل بشه ولی ایشون علاوه بر بازی مطمعن تو دفاع یه مدافع گل زن قهار هست ،همیشه موفق باشی پسر
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۱:۴۹
پاسخ
0
15
پرسپولیسی
￵سه سال عالی پشت سر گذاشتیم ولی اصلا کافی نیس باید هر سال قوی باشیم هرگز نباید به اون نه سال نحس برگردیم باید سال دیگه هم قهرمان شیم تا نه سال ناکامی رو جبران کنیم باید در همسن زمان برانکو قهرمان اسیا شیم تیممون قدرتمنده و تو تمام عمرم چنین پرسپولیس قوی رو ندیده بودم
۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۳:۳۷
پاسخ
7
85
peek
پسر شجاعمون كنار سید جلال خیلی پیشرفت كرده، تو دربی هم یک گل كنار گذاشته برای استقلال!
۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۷:۴۹
پاسخ
8
109
امین
چرا مثل فیلسوف ها حرف میزنی
۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۷:۰۳
پاسخ
98
9
پرسپولیس
خیلی خوبی شجاع . من خیلی دوست دارم عالی هستی ودرخدمت تیم
۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۳:۱۶
پاسخ
7
110
آبی بیکران
آقا یکی جلو اینو بگیره...اینطوری پیش بره چند وقت دیگه میگه من راموسم،بیراندوندم بوفون(:
۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۰:۴۶
پاسخ
142
10
حمید
باز یدونه مساوی گرفتید پیداتون شد
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۱:۰۳
2
48
محمد پرسپولیسی
انصافا خوب با سیستم دفاع پرسپولیس مچ شدی و حتی ضعف سال قبل را هم گرفتی با دوندگی و سرزنی. امیدواریم در تیم بمونی پسر شجاع. دوستت داریم
۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۶:۲۷
پاسخ
8
118
علی
واقعا دلم میسوزه مدافعی با این کیفیت به تیم ملی دعوت نمی شه
۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۳:۵۵
پاسخ
9
122
ramin
شجاع سوتی باید اینو بدونه که در حده تیم ملی نیست تو پرسپولیسم به لطفه سید داره بازی میکنه و سوتی هایی که میده سید وانصاری جمع جور میکنن اگر سید و انصاری نباشن تو هر بازی ۱۰ تا سوتی میده
۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۸:۲۹
پاسخ
164
9
محمد
شجاع عزیز همه ما پرسپولیسی ها تو رو یه بازیکن متعصب و مفید برای تیم میدونیم و از وقتی به پرسپولیس اومدی دوست داریم همیشه با این انرژی در پرسپولیس بمونی..
۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۸:۲۷
پاسخ
7
126
سمــیعـی . بوشهـــر
مرسی شجاع دل...
۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۴:۳۰
پاسخ
7
122