خواندنی های آماری اورتون - لیورپول؛ تکرار سناریوی «رستگاری دقیقه نودی» در دربی مرسی ساید

خواندنی های آماری اورتون - لیورپول؛ تکرار سناریوی «رستگاری دقیقه نودی» در دربی مرسی ساید

3908
13:47
01 دی 1395
لیورپول در هفته هفدهم لیگ برتر، سه امتیاز ارزشمند را با یک گل دیرهنگام در دربی مرسی ساید به دست آورد. نگاهی متفاوت به بازی اورتون و لیورپول از دریچه آمار و ارقام

وبسایت رسمی برنامه نود - لیورپول در هفته هفدهم لیگ برتر، سه امتیاز ارزشمند را با یک گل دیرهنگام در دربی مرسی ساید به دست آورد. نگاهی متفاوت به بازی اورتون و لیورپول از دریچه آمار و ارقام

به گزارش وبسایت نود، لیورپول با گل دقیقه 5+90 سادیو مانه توانست یک برد بسیار مهم را در خانه همشهری و دشمن قدیمی یعنی اورتون به دست بیاورد و بهترین کادوی کریسمس را به هواداران خویش اهداء کند. این گل به قدری مهم بود که باعث حضور قرمزها در رده دوم جدول به عنوان نزدیک ترین تعقیب کننده چلسی صدرنشین شد. این بار دربی مرسی ساید بدون کارت قرمز به پایان رسید. این بازی هفتمین دربی مرسی ساید در تاریخ لیگ برتر بود که در دوشنبه شب ها برگزار می شد و این بار حتی خوش یُمنی دوشنبه ها نیز به داد اورتون نرسید و تافی برای دومین بار در دوشنبه ها به لیورپول باختند.

لیورپول با این نتیجه توانست به رکورد دوازدهمین بازی پیاپی بدون باخت در مقابل اورتون دست یافته و رکورد قبلی را که 11 بازی متوالی بدون باخت بین مارس 1979 تا مارس 1984 بود، ارتقاء بدهد. بهترین روند شکست ناپذیری لیورپول در دربی مرسی ساید به 13 بازی بدون باخت بین مارس 1972 تا آوریل 1978 مربوط می شود. تافی ها طی 20 تقابل اخیر با قرمزها در لیگ برتر، فقط یک بار در اکتبر 2010 به پیروزی رسیده اند.

دنیل استوریج که طی 5 رویارویی پیشین با اورتون 4 گل زده بود، این بار در نقش یک تعویض طلایی ظاهر شد و با حرکت انفرادی فوق العاده و ضربه ای که به تیر دروازه زد، موجبات تک گل ثانیه های پایانی تیم لیورپول را فراهم آورد.

اورتون که در 4 مسابقه از 5 بازی پیشین لیگ برتر توانسته بود در دقایق پایانی گلزنی کند، این بار در همان دقایق یک گل خورد تا تلخ ترین شکست ممکن را مقابل رقیب دیرین و همشهری خویش تجربه نماید.

دیووک اوریگی در این مسابقه نیز در خط حمله لیورپول به عنوان یار ثابت به میدان رفت ولی نوار گلزنی های این مهاجم بلژیکی پس از 5 بازی پیاپی پاره شد.

تعداد بردهای دقیقه نودی لیورپول در مقابل اورتون دو برابر تعداد بردهای دقیقه نودی قرمزها در مقابل سایر تیم های لیگ برتری است. لیورپول برای چهارمین بار در تاریخ لیگ برتر، توانست از دقیقه 90 به بعد دروازه اورتون را باز کرده و پیروز شود. قرمزها برای سومین بار چنین بلایی را در گودیسون پارک بر سر اورتون آوردند. بار اول در سال 2001 با گل گری مک الیستر، سپس در سال 2007 با گل درک کویت و اکنون در سال 2016 با گل واپسین دقایق سادیو مانه

بازگشت دنیل استوریج و امره جان به نیمکت ذخیره ها، استفاده مجدد از سیمون مینیوله درون دروازه و حضور راگنار کلاوان در قلب خط دفاعی در کنار دیان لاورن از نکات بارز این بازی پیرامون تیم لیورپول بود. شاید کمتر کسی به تقابل جالب  سادیو مانه و ادریسا گانا دو بازیکن ملی پوش سنگالی تیم های لیورپول و اورتون توجه کرد.

تعویض جیمز مک کارتی در بین دو نیمه و حضور گرت بری به جای وی، مصدومیت مارتین استکلنبرگ دروازه بان هلندی اورتون و تعویض وی در نیمه دوم و حضور مجدد روس بارکلی به همراه آرون لنون در خط هافبک اورتون از جمله مهم ترین تصمیمات رونالد کومان در این بازی بود. گرت بری با حضور در این بازی توانست تبدیل به دومین بازیکن تاریخ لیگ برتر از لحاظ تعداد بازی شود. رایان گیگز در رده نخست با 632 بازی و گرت بری در رده دوم با 610 بازی

68% مالکیت توپ برای لیورپول، فقط یک شوت داخل چارچوب برای اورتون، 500 پاس صحیح و دقت پاس 82% برای لیورپول در مقابل 180 پاس صحیح و دقت پاس 63% برای اورتون

عملکرد دیان لاورن در این بازی بسیار عالی بود. دفاع وسط کروات لیورپول توانست بیشترین تعداد پاس صحیح در این بازی را به همراه جردن هندرسون با 69 پاس به ثبت برساند و علاوه بر این، 11 دفع توپ، یک تکل و 8 نبرد تن به تن در کارنامه لاورن ثبت شد.

ابراز هم دردی لوکاس لیوا بازیکن کهنه کار لیورپول با تیم اورتون به علت شکست خانگی دردناک با گل ثانیه های پایانی در شبکه های اجتماعی، اتفاق عجیبی بود. تکل وحشتناک روس بارکلی روی پای جردن هندرسون برای هر دو بازیکن با خوش شانسی توأم شد. بارکلی خوش شانس بود که کارت قرمز نگرفت و هندو خوش شانس بود که روی برانکارد نرفت. بارکلی پس از بازی از هم تیمی ملی پوش خود بابت این تکل عذرخواهی کرد. البته رونالد کومان معتقد بود که لاورن نیز می بایست اخراج می شد.

ثبت دو کلین شیت پیاپی حتی از دو برد پیاپی نیز برای قرمزهای آنفیلد مهم تر است.

به امتیازهای حاصله طی دو بازی اخیر توسط 6 مدعی اصلی لیگ برتر دقت کنید:

چلسی 6 امتیاز، منچستر سیتی 6 امتیاز، لیورپول 6 امتیاز، منچستر یونایتد 6 امتیاز، تاتنهام 6 امتیاز و آرسنال صفر امتیاز!

کلیه آمار و ارقام از وبسایت رسمی مسابقات، opta و squawka مورد بهره برداری قرار گرفته اند.

4464

نظرات کاربران
King
عشق فقط لیورپوووول You'll never walk alone
۰۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۰:۱۱
پاسخ
3
11
king
اٍیول داداش هرگز تنها قدم نخواهی زد
۰۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۲:۱۳
0
3
F.lampard
تهش که چی؟؟؟؟ شما که قهرمان بشو نیستید... فقط میتونید از گل دقیقه 95 لذت ببرید...
۰۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۵:۲۴
پاسخ
28
9