خوش‌شانسی فدراسیون نشین‌ها؛ وقتی استراماچونی باعث فراموشی ویلموتس شد

خوش‌شانسی فدراسیون نشین‌ها؛ وقتی استراماچونی باعث فراموشی ویلموتس شد

10099
13:01
24 آذر 1398
استعفای آندره‌آ استراماچونی توجه فوتبال‌دوستان را از بحث سرمربی تیم ملی پرت کرد.

به گزارش وبسایت نود، استعفای آندره‌آ استراماچونی سرمربی ایتالیایی استقلالی‌ها مهم‌ترین خبر چند روز گذشته فوتبال ایران بوده است. قبل از اینکه استراماچونی استعفا دهد، مسوولان فدراسیون فوتبال خبر از قطع همکاری با مارک ویلموتس داده بودند اما در تلاش بودند که با کمترین هزینه این قطع همکاری صورت بگیرد.

در حالی که بحث استعفای ویلموتس به یک چالش جدی میان مسولان فدراسیون فوتبال و برخی نمایندگان مجلس تبدیل شده بود و حتی نمایندگان مجلس مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان را تهدید به استیضاح کرده بودند، با اتفاقاتی که در اطراف باشگاه استقلال افتاد بحث مارک ویلموتس از اولویت اول خارج شد. 

نکته‌ی عجیب در مورد فدراسیون فوتبال و مارک ویلموتس مبلغ قرارداد مرد بلژیکی و دستیاران او با فدراسیون فوتبال است. مبلغی که سئول نشین‌ها تصمیم گرفته‌اند آن را رسانه‌ای نکنند و هر روز خبری جدید در مورد آن اعلام می‌شود. خبرهایی که مسولان فدراسیون فوتبال را مجبور به تکذیب آن می‌کند. آن چیز که مشخص است و مهدی تاج هم آن را تایید کرده مبلغ قرارداد ویلموتس و دستیاران او 3 میلیون دلاری که در برخی رسانه‌ها اعلام شده نیست اما مبلغی که برای آن‌ها پرداخت می‌شود، نهایتا 15 درصد کمتر از مبالغ گفته شده است.

مسوولان فدراسیون فوتبال در تمام اظهار نظرهای خود بر این نکته تاکید دارند که قرارداد هوشمندانه‌ای با مارک ویلموتس بسته شده و بعد از فسخ قرارداد فدراسیون مجبور نیست تا پایان زمان قرارداد ویلموتس به او غرامت دهد و فقط 3 ماه غرامت در قرارداد پیش بینی شده است. وکلای مارک ویلموتس اما نظر دیگری دارند و نظر آن‌ها زنگ خطر را به صدا درآورده است.

کاترین ویلموتس، همسر مارک ویلموتس که در حال حاضر وکیل اول او هم به حساب می‌آید به‌تازگی صحبت از غرامت 7.8 میلیون یورویی کرده. غرامتی که شنیدن خبر آن هم شوکه کننده است چه برسد به اینکه فدراسیون مجبور به پرداخت  بیش از 100 میلیارد تومان به مرد بلژیکی شود. 

سئول‌نشین‌ها که قرارداد ویلموتس را شفاف منتشر نمی‌کنند، نهایت استفاده را از اتفاقاتی که بین استراماچونی و استقلال افتاده، برده‌اند. مشخص نیست در روزهایی که وزارت ورزش و جوانان درگیر پرونده‌ی استراماچونی بوده، فدراسیون فوتبال چه تلاشی برای قطع همکاری با ویلموتس کرده و مراحل مذاکره با برانکو ایوانکوویچ که از او به عنوان گزینه اصلی جانشینی ویلموتس نام برده می‌شود چه روندی را طی می‌کند.

دست فدراسیون فوتبال تا زمانی که رسما به همکاری خود با ویلموتس پایان ندهد در انتخاب سرمربی آینده تیم ملی بسته است. مشکلاتی هم که تحریم‌ها در انتقال پول به خارج از کشور ایجاد کرده، این شایعه را که امکان دارد فدراسیون مجبور شود بعد از مارک ویلموتس از یک سرمربی داخلی استفاده کند، تقویت کرده و مسولان فدراسیون فوتبال هم هیچ صحبتی حتی در حد اینکه سرمربی آینده تیم ملی داخلی است یا خارجی نمی‌کنند. این روزها ماجرای فسخ قرارداد با ویلموتس کلاف سردرگمی شده که وضعیت نیمکت تیم ملی برای آینده را با خطر جدی رو‌به‌رو کرده است.  

1870

نظرات کاربران
SS
آقایون فقط بلدن درباره سرورشون نطق کنن گندکاری خودشونو خوب ماس مالی میکنن..
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۱:۳۳
پاسخ
11
12
آریا
من خودم پرسپولیس ام اما با توجه به رفتار ویلموتس واستراماچونی که شرایط مملکت ما ومشکلات انتقال پول رو میدونستن اما با چند روز تاخیر درگرفتن پولشون ،شب بازیهای مهم تیمهاشون بخاطر پول بیخیال تیم ملی واستقلال شدن وحداقل ذره ای ارزش واحترام برای هوادارانی که تنها دلخوشیشون فوتباله،قائل نشدن وفقط به فکر منافع خودشون بود،با این شرایط باید قدر مربیانی مثل برانکو که یک فصل کامل پول نگرفت کوچکترین اعتراض وحاشیه ای نداشت تا پرسپولیس قهرمان لیگ وحذفی شد وکیروش برا موفقیت تیم ملی باتوجه به سومدریت فدراسیون نشین ها وکمبود پول وامکانات خودشو به آب و آتش میزد وبازمین وزمان درگیر میشد که امکانات برا تیم ملی از جمله جور کردن زمین تمرین خوب ومحل اردو و....درداخل وخارج فراهم کنه واولویت چندمش گرفتن حق وحقوق خودش بود ویک تنه کار مدیریت فدراسیون وسرپرستی وتدارکات تیم رو درکنار مربیگری برعهده داشت وتعصبش به تیم ملی ایران از خیلی از ما ایرانیها بیشتر بود.
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۲:۵۰
پاسخ
7
40
ستارگان سرخ ایران
بیخیال مربی خارجی !فقط یه مربی داخلی می تونه از حواشی تیم ملی در این مقطع کم کنه و البته مارو از این مرحله عبوربده
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۵:۴۱
پاسخ
33
18
رضا
شاید فقط شاید استرا یه نیم نگاهی به نیمکت تیم ملی داره. نظر شما چیه دوستان؟
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۱:۱۷
پاسخ
76
19
قرمز بی افتخار
شخید و فقط شاید اگر کمی فکر کنی متوجه میشی مشکل استراماچونی با دروغ گفتن و انجام ندادن تعهدات مدیران بوده پس بنده خدا از چاله در نمیاد خودش رو بندازه تو چاه.تو فدراسیون که دیگه اصل جنس هستن هیچ کدوم از حرف هاشون درست نبوده
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۸:۲۵
7
28
امیر تاجی
تو کشور ما دیوار حاشا خیلی بلنده و وزیر ورزش که علت اصلی این ماجراهاست انگار نه انگار . کیروش که به دستور خودش عذرش رو خواستن که بره و فتحی مدیرعاملی رو از وزارت گرفت و به هیچ عنوانم زیر بار نمیره که مقصر اصلیه . ما سالانه صدمیلیارد کالا به کشورمون وارد میشه آیا همه ی این پولها با چمدون جابه جا میشه؟ خب قطعا اینطور نیست و میخوان تقصیرات فتحی و کوتاهی کردنش در کارها رو بندازن تقصیر تحریم ها
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۸:۱۷
پاسخ
4
52
محمد
یحیی گلمحمدی یا علی دایی از همه گزینه ها برای تیم ملی بهتر هستند. برانکو باعث ایجاد دودستگی بین بازیکنان و طرفداران تیم ملی خواهد شد.
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۴:۳۳
پاسخ
24
39
امیر
واقعا الان باس بریم بر طبل شادانه بکوبیم که استرا باعث شد که قرارداد ویلموتس گم بشه به قول اقا علی کریمی تا این فدراسیون پنج ستاره هست اوضاع فوتبال بهتر نمیشه با یه خداحافظی همه ایران رو خوشحال کنید اقای تاج
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۹:۳۶
پاسخ
1
86
Mojtaba
هه خوشانسی یا برنامه ریزی؟
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۵:۵۶
پاسخ
5
43
محسن
البته شاید قضیه استراماچونی یک بازی از قبل طراحی شده باشه ولی پول های بیت المال که حرام شد و نتایج افتضاح ناشی از سو مدیریت وزارت ورزش و فدراسیون فراموش نمیشن!به کل مردم ایران مدیون هستند
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۵:۳۹
پاسخ
3
48
Majid تاجی
کلا برنامه این بود که با حاشیه برای استقلال روسا با یه تیر دو نشون بزنن. چه قربانی ای بهتر از استقلال که بوسیله اون این برنامه انجام بشه.
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۹:۳۱
پاسخ
23
60
یک قدم جلو
هیچ وقت متوجه نشدن با پهنون کاری، دارن ضرر میزن به کل کشور مخصوصا مردم. آخه وقتی رقم قرداد علنی کنن. شاید یه بی سواد مثل منم واکنش نشون بده و جلوگیری بشه از آمدن اینجور مشکلات. چرا ما فکر میکنیم، من از تو بهتر میفهمم و کاری که انجام میدم هیچ ایرادی نداره. هنوزم معتقدم، با فعال شدن صفحه مجازی در پخش ورزشی، خیلی کمک کرده به فوتبالمون. وگرنه باید شاهد خیلی مشکلات بیشتری در این ورزش بودیم.
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۷:۲۹
پاسخ
2
50
سهیلی
قدر کیروش رو ندونستیم
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۰:۵۴
پاسخ
18
82
پارسه
فکر میکنی اعداد و ارقام قرارداد کیروش واقعی بود؟ ببین قرارداد اون چی بود که به قرارداد این میگن هوشمندانه.
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۵:۳۷
50
34
arash
تیم ملی رها کردن چسبیدن به مربی اسقلاله نمیدونم رو چه حسابی اینا با ویلموس قرار دادامضا کردن
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۵:۳۹
پاسخ
10
50
علی
زمانی که فدراسیون فوتبال تحت جو و حاشیه برخی از تیمها و هواداراشون سرمربی کارکشته و دلسوزی مثل کیروش رو از دست میده نمیشه انتظار داشت که جانشینی مناسب انتخاب کنه . فدراسیون پنج ستاره از کیروش میترسید چون هیچ چیزی جلوی افشاگریهاش رو نمیگرفت و هیچ چیزی هم جلوی خواسته هاش که البته این خواسته ها به نفع تیم ملی بوده رو نمیتونست بگیره و این مسائل آقایون رو ناراحت میکرد . این ناراحتی خیلی به چشم نیومد تا وقتی که تیم مورد علاقه فدراسیون و وزارت ورزش شروع کرد به مبارزه با آقای کیروش و از اونجایی که مهمترین مسئله توی ورزش کشور ، تیم مورد علاقه وزارت هستش این جواهر رو به این راحتی از دست دادیم . کیروش کامل نبود هیچکس کامل نیست ولی بهترین سرمربی برای تیم ملی بود . البته بخشیش هم تقصیر ما مردمه که از هرکسی که میاد انتظار معجزه داریم . کیروش از سیستم بکش زیرش تیم ملی رو برد سمت یک فوتبال دفاعی و نتیجه گرا که اگر بهش مهلت میدادن قهرمانی آسیا هم مثل صعود به جام جهانی برامون عادی و راحت میشد .
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۸:۴۶
پاسخ
23
50
جعلی های بی منطق
فوتبال این همیشه بلبشو و هرج و مرج و بحرانی بوده.چندسال بخاطر برانکو و کیروش همه یادشون رفته بود که ما اینیم!!دوباره خوش اومدیم به دوران شکست و بحران و مشکل و اتفاقات عجیب و غریب
۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۶:۵۹
پاسخ
5
61