داستانی کوتاه از یک دشمنی جدید؛ دیوار بلند اصالت، نردبان طولانی سرمایه

داستانی کوتاه از یک دشمنی جدید؛ دیوار بلند اصالت، نردبان طولانی سرمایه

6115
12:14
23 شهریور 1398
نبرد بزرگ امشب بوندس‌لیگا یادآور شکل‌گیری یک دشمنی جدید در فوتبال آلمان است.

به گزارش سایت نود، در سال‌های اخیر بایرن اگر هم سایه رقیبی را بالای سر خودش دیده، آن تیم بوروسیادورتموند بوده اما اگر خوب دقت کنیم، متوجه شکل‌گیری آرام یک دشمنی جدید در فوتبال آلمان هستیم؛ نبرد بایرن و لایپزیگ.

راسنبال در سومین فصل بازی در سطح اول فوتبال آلمان، برای دومین بار راهی لیگ قهرمانان شده و  در این سال‌ها با قرار گرفتن دائم در بالای جدول به خطری برای بایرن تبدیل شده است. این موضوع در بازی امروز  2 تیم در هفته چهارم بوندس‌لیگا بار دیگر ثابت خواهد شد؛ وقتی بایرن به قصد پایان دادن به رکورد برتری‌های متوالی تنها تیم دارای صددرصد امتیاز در فصل جاری بوندس‌لیگا  به مصاف لایپزیگ برود.  

 شروع ماجرا 

 قصه رقابت بایرن و لایپزیگ از دسامبر 2016 شروع شد؛ وقتی راسنبال در عرض 7 سال از سطح پنجم به بوندس‌لیگای یک رسید و در اولین بازی تاریخش مقابل بایرن در آلیانز به میدان رفت.  آن مقطع بایرن و لایپزیگ هم امتیاز با هم در صدر جدول، نیازمند پیروزی در آخرین بازی پیش از شروع تعطیلات زمستانی بودند. آن زمان خیلی‌ها از جمله مدیر اجرایی لایپزیگ ادعا می‌کردند که  تیم تازه‌وارد دستاورد کایزرسلاترن در سال 1998 را تکرار می‌کند و در اولین فصل حضور در بوندس‌لیگای یک قهرمان می‌شود اما نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه فاصله ایجاد شده پس از برتری آسان بایرن در بازی رودررو به 15 امتیاز در پایان فصل افزایش یافت؛ هر چند در نهایت لایپزیگ بین آن همه غول به مقام نایب‌قهرمانی رسید. فصل بعد، لایپزیگ اولین برد تاریخش مقابل بایرن را جشن گرفت؛ آنچه در جشن قهرمانی بایرن تاخیر به وجود آورد و البته جواز حضور لایپزیگ در فصل آینده لیگ اروپا را رقم زد. حالا در نهمین رویارویی تاریخ 2 تیم، راسنبال امیدوار است عدد 9 برایش موجد خوش‌یمنی باشد.شاید از هر نظر این رقابت نابرابر باشد. در یک سمت میدان بایرن 73 جام در ویترین دارد اما دست لایپزیگ هرگز به جامی نرسیده. با این حال تاریخ هم می‌تواند دروغ بگوید و اصلا به دلیل کم شدن فاصله‌ها با پول لایپزیگ، رقابت هفته چهارم حساس‌تر از همیشه شده است.

نظرات کاربران
ج
اتفاقا اصلا پولی ریخت و پاش نکرده.پول رو بایرنی ها خرج میکنند
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۵:۳۷
پاسخ
8
28
mohammad
ج جان به نظرت 10 ساله رسیدن به بوندسلیگا ریخت و پاش نداره بایرن تو همین 10 سال چندتا بازیکن سطح بالا گرفته حالا گفته شما درست میشه بگی امسال چه تیمایی تو آلمان ولخرجی داشتن بعدشم ج جان برو درآمدزایی بایرن یه نگاه کن تازه می فهمی ریخت و پاش یعنی چی
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۷:۴۹
5
7
Mehdi
لایپزیک امسال تیم فوق العاده ای خواهد بود...مربی بسیار با دانش ک فصل قبل آرسنال و دورتموند و قبلتراز اون بایرن مونیخ دنبالش بودن الان به لایپزیک اومده و این تیم با ناگلزمان شروع فوق الهاده ای داشته
۲۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۷:۵۴
پاسخ
1
47