داغ‌ترین روز لیگ یک/ حل معمای صعود در قائمشهر

داغ‌ترین روز لیگ یک/ حل معمای صعود در قائمشهر

23041
14:35
02 اردیبهشت 1397
کورس صعود به لیگ برتر به ایستگاه یکی مانده به پایان رسیده است و چند شهر برای برگزاری جشن صعود لحظه شماری می کنند.

وبسایت رسمی برنامه نود - لیگ دسته اول در این فصل شاهد یکی از رقابتی‌ترین فصول خود در صدر جدول بود. کورس صعود به ایستگاه یکی مانده به پایان رسیده است و چند شهر برای برگزاری جشن صعود لحظه شماری می کنند.

به گزارش سایت نود، برنامه بازیهای دو هفته پایانی لیگ دسته اول به نحوی است که بازی‌های فردا نسبت به دیدارهای هفته آخر اهمیت بیشتری برای صعود دارد.

فردا 9 دیدار هفته سی و سوم لیگ برتر فردا(دوشنبه) ساعت 17 به صورت همزمان برگزار می‌شود.

اوج رقابت در بالای جدول قرار دارد. دو تیم از لیگ دسته اول به لیگ برتر صعود می کنند و پنج تیم نفت مسجد سلیمان، خونه به خونه بابل، فجر سپاسی، نساجی مازندارن و بادران تهران شانس صعود دارند.

شانس اول صعود نفت مسجد سلیمان 64 امتیازی است، این تیم اگر در دو بازی باقیمانده فقط یک امتیاز بگیرد صعود خواهد کرد.

نفت مسجد سلیمان فردا میهمان تیم بادران تهران است. بادران تیم پنجم لیگ است و برای صعود روی کاغذ بدون شانس نیست. بادران اگر دو بازی باقیمانده خود را ببرد و سه تیم خونه به خونه بابل، فجر سپاسی و نساجی مازندارن نتایج ضعیفی در بازی های باقیمانده بگیرند بادران صعود خواهد کرد.

یک تساوی برای شاگردان محمود فکری در نفت کافی است که در تهران جشن صعود بگیرند. این احتمال وجود دارد نتایج طوری رقم بخورد که نفت مسجد سلیمان بدون برد هم صعود کند. در صورت صعود نفت، تعداد‌ خوزستانی‌های لیگ برتر به چهار می رسد

رقابت مازندرانی‌ها

احتمال اینکه نفت مسجد سلیمان صعود نکند بسیار کم است، این تیم هفته آخر هم در خانه بازی دارد. با توجه به اینکه شانس بادران هم کم است رقابت اصلی بین سه تیم خونه به خونه، نساجی و فجر سپاسی خواهد بود. جالب اینکه نساجی فردا میزبان فجر سپاسی است. همزمان خونه به خونه هم میهمان اکسین البرز خواهد بود.

اگر بازی نساجی-فجر مساوی شود و خونه به خونه در کرج برنده شود نفت مسجد سلیمان و خونه به خونه قطعا همین هفته صعود می کنند و کار به روز آخر کشیده نمی شود. نتیجه بازی قائمشهر معادلات صعود را حل خواهد کرد.

بازی نساجی-فجر اگر برنده داشته باشد و یا خونه به خونه در کرج برنده نشود همه چیز در روز آخر مشخص می شود.

در روز آخر فجر سپاسی با صبا بازی دارد و نساجی میهمان راه آهن است. صبا و راه آهن دو تیم سقوط کرده‌اند، احتمال اینکه صبا و راه آهن بتوانند فجر و نساجی را متوقف کنند تقریبا صفر است.

اگر فجر یا نساجی فردا به رده دوم صعود کنند می توانند به راحتی در روز آخر صعود کنند. همین موضوع کار خونه به خونه و دراگان اسکوچیچ را سخت می کند.

خونه به خونه برای صعود باید هر دو بازی خود را ببرد فردا اکسین را شکست دهد و در هفته آخر در بابل برق شیراز را ببرد.

در واقع به همین علت است که بازیهای فردا از دیدارهای هفته آخر اهمیت بیشتری دارد چراکه می‌توان پیش بینی کرد هر تیمی که فردا در رده دوم قرار بگیرد رتبه خود را در روز آخر هم حفظ می کند.

بادران هم روی کاغذ شانس صعود دارد اما به توجه به بازیهای بسیار راحت نساجی و فجر در هفته پایانی عملا شانس صعود نخواهد داشت.

فردا اگر شاگردان جواد نکونام در نساجی بتوانند فجر را ببرند در هفته آخر قطعا یکی از دو تیم مازندرانی نساجی یا خونه به خونه صعود خواهد کرد و استان مازندارن پس از سالها در لیگ برتر صاحب نماینده می شود.

یک احتمال وجود دارد که می تواند بازی های روز آخر را هم خیلی حساس کند؛ تساوی خونه به خونه در بازی فردا. اگر این اتفاق بیفتد در روز آخر بین خونه به خونه و تیم برنده دوئل نساجی-فجر جنگ تفاضل گل سر می گیرد.

در انتهای جدول دو تیم ضعیف صبا و راه آهن خیلی زود سقوط کردند. یک تیم دیگر هم سقوط خواهد کرد. ایران جوان، ماشین سازی تبریز و شهرداری تبریز در منطقه خطر قرار دارند. بازیهای ایران جوان از دو نماینده تبریز سخت تر است.

57189

نظرات کاربران
رضا
انشاالله نفتm.i.s وفجرسپاسی صعودمیکنن لیگ برتر چون جای فجر واقعا خالیه و نفت هم تیم خوزستانیه که مهدفوتبال ایرانه خوزستان خوزستان برزیلته
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۵۵:۵۲
پاسخ
3
3
Pouya
امیدوارم تمام حواشی موجود در لیگ یک بررسی بشه تا متوجه بشین بعضی از تیم ها چطور دونه به دونه با تبانی امتیاز جمع کردند.
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۴:۵۴
پاسخ
1
5
Shirazi
خداكنه فجر بياد بالا _ورزشگاه پارس هم آماده اس برا ليگ
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۳:۵۰
پاسخ
2
2
arman
نساجی عشق هس خدا کنه نساجی بیاد
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۰:۴۲
پاسخ
0
5
تراکتوری
سلام من با اینکه تبریزی هستم ولی خیلی دلم میخواد فجرسپاسی شیراز بیاد بالا چون واقعا جای ی تیم از شیراز تو لیگ خالیه به امید لیگ برتری شدن فجر
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۷:۲۲
پاسخ
2
4
قلب شیراز درتپش است
فجرمیادبالا انشالله
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۷:۰۰
پاسخ
2
4
asad
حیف اگه نساجی با این همه بازیکنایی که پرورش داده و به لیگ برتر فرستاده و تماشاگرای زیادش نتونه صعود کنه البته خونه به خونه هم سرمایه گذاری زیادی کرده ولی سابقه چندانی تو فوتبال شمال نداره از ون طرف هم وضعیت سپیدرود مبهمه و ملوان هم شانسی برای صعود نداره
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۱:۳۸
پاسخ
10
19
طلبه
بخاطر فوتبال دوست نابینای قائمشهری بشخصه دوست دارم نساجی بیاد بالا
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۴:۲۵
پاسخ
12
17
javad 99sheraz
به امیدلیگ برتری شدن فجرسپاسی شیراز..........پرچم بچه های شیراز بالاست.... داداش.
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۹:۵۹
پاسخ
19
27
مجید
فجر با باخت مقابل مس کار خودشو خیلی خیلی سخت کرد.گرهی ک می تونس با دست باز کنه الآن ممکنه با دندونم باز نشه.انشاالله با برد مقابل نساجی و باخت خونه ب خونه مقابل اکسین دوباره تیم محبوبم فجر ب سطح اول فوتبال ایران برگرده
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۳:۲۴
پاسخ
15
29
شیراز شهر عشق
به امید صعود تیم فجرسپاسی شیراز دوست داشتنی جاش واقعا خالیه تو لیگ چون تیم از همه جای ایران تقریبا هست تو لیگ بجز شیراز
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۹:۳۸
پاسخ
19
37
ماجد
همه جای ایران؟ فقط خوزستان فصل بعد 4 نماینده، اصفهان دو نماینده، تهران و کرج 4 نماینده، خراسان، مازندارن و گیلان و بوشهر هر کدام یک نماینده، آذربایجان شرقی دو نماینده خواهند داشت. البته احتمال اینکه فجر صعود کنه و فارس نماینده داشته باشه هست.
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۶:۱۸
0
7
شیراز
خدایا شیراز رو دریاب ....
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۰:۳۰
پاسخ
20
37
SAEED
خدا کنه نساجی بیاد
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۸:۰۲
پاسخ
24
57
عباس
انشالا دو مربی استقلالی (محمود فکری و جواد نکونام) صعود خودشونو مسجل میکنن.
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۸:۰۶
پاسخ
29
45
محسن
امیدوارم شیراز ک ی زمانی مهد فوتبال بود و فوتبالیستای خوبی ب تیم ملی و لیگ هدیه کرد بازم بتونه ب سطح اول فوتبال کشور برگرده
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۶:۴۳
پاسخ
27
51