دایی: جای احضار من پاسخگوی میلیاردهای گم‌شده باشند

دایی: جای احضار من پاسخگوی میلیاردهای گم‌شده باشند

10650
14:29
16 مهر 1397
علی دایی گفت: احضار من انعکاس منفی برای خودشان دارد نه من؛ مردم من را خوب می‌شناسند.

وبسایت رسمی برنامه نود - علی دایی گفت: احضار من انعکاس منفی برای خودشان دارد نه من؛ مردم من را خوب می‌شناسند.

 

به گزارش وب سایت نود، روزنامه گل نوشت: علی دایی طی چند روز اخیر سکوت کرده بود و در شرایطی که حساب مردمی او را بسته‌اند، شهریار فوتبال ایران با کسب بیشترین آراء از نظر AFC به عنوان بهترین گلزن ادوار جام‌ ملت‌ها شناخته شد تا این اتفاق هم نشان دهد آقای گل جهان محبوب همه نسل‌هاست.

بهترین مهاجم ادوار تاریخ جام ملت‌های آسیا شدید و این نظرسنجی نشان داد که نسل‌های بعد از شما هم دایی را دوست دارند.

در این باره نظر خاصی ندارم. فقط می‌توانم از مردم تشکر کنم که همیشه به بنده لطف داشتند و دارند.

کسب چنین عناوینی چقدر به شما برای موفقیت در عرصه مربیگری انگیزه می‌دهد؟

مطمئنا به آدم انگیزه می‌دهد. حتی موارد منفی هم به ما انگیزه می‌دهند تا تلاش‌مان را بیشتر کنیم.

احضار شما به خاطر کمک به مردم زلزله‌زده کرمانشاه یکی از همین موارد منفی است که به شما انگیزه می‌دهد؟

مطمئنا این مساله مرا برای کمک به مردم زلزله‌زده کرمانشاه جدی‌تر کرد و عزمم‌ را راسخ‌تر. بیشتر تلاش می‌کنم و وقتم را بیشتر برای این کار خواهم گذاشت. با این سنگ‌اندازی‌ها کاری از پیش نمی‌برند.

بسته شدن حساب شما و احضارتان به اداره آگاهی، بنا به گفته صادق زیباکلام تنها به این دلیل بوده که به مردم بگویند به شما اعتماد نکنند. آیا این‌طور است؟

نظر من این است که آنها از اینکه مردم به امثال من اعتماد کرده‌اند ناراحت هستند و به همین خاطر این ناراحتی‌شان را با بستن حساب و احضار من بروز دادند. من از این مساله به هیچ عنوان ناراحت نیستم که بخواهم جایی بروم و پاسخگو باشم. ما از اول هم پاسخگو بودیم.

اما نه مردم از شما شکایت کرده بودند و نه کسی مدعی شده بود که شما این پول را برای زلزله‌زدگان کرمانشاه هزینه نکرده‌اید!

اینها جواب‌شان را از مردم می‌گیرند و مردم می‌دانند که ما به آنها پاسخگو هستیم. این اعتماد بوده که مردم ما را امین خودشان دانسته‌اند. بارها این مساله را در زندگی‌ام نشان داده‌ام و مطمئن باشند که ریال به ریالش را برای مردم زلزله‌زده کرمانشاه هزینه می‌کنیم. برای ریال به ریال هزینه‌ها مدرک داریم اما آقایان چرا به مردم پاسخگو نیستند؟! بهتر است آنها هم به مردم پاسخگو باشند.

شنیدم که شما را به عنوان مطلع احضار کرده‌اند. آیا به اداره آگاهی رفتید؟

من نمی‌خواستم جواب اینها را بدهم. اگر این کار را هم کردم، طرف حساب من مردم هستند. مردم مطمئن باشند بابت ریال به ریال پول‌شان جوابگو هستیم. اینها اگر در مورد احضار من کار درستی کرده بودند هرگز مصاحبه نمی‌کردند که به عنوان مطلع علی دایی را خواسته‌ایم. یکی نیست به اینها بگوید که چرا حساب زلزله‌زدگان را می‌بندید و می‌گویید به عنوان مطلع علی دایی را خواسته‌ایم! هنوز گزارش کار نداده‌ایم، در کار ما برای کمک‌رسانی اخلال ایجاد می‌کنند! باور کنید نمی‌دانیم در این مدت با چند نفر طرف حساب هستیم! دست به هر کاری می‌زنند تا کار ما را دچار اخلال کنند.

شاید هم با این کار خواسته‌اند که مردم دیگر به شما کمک نکنند و این پول را به حساب دولت بریزند؟!

درباره اعتماد مردم به دیگران کاری ندارم اما با این کاری که اینها کردند، اعتماد مردم به امثال من بیشتر می‌شود. مطمئنا این مساله انعکاس منفی برای خودشان دارد، نه من. من همه زندگی‌ام تلاش کردم تا نان حلال سر سفره‌ام ببرم و مردم علی دایی را خوب می‌شناسند. شاید گفتن نداشته باشد اما خود من صدها میلیون زمانی که حساب‌ها بسته شده یا اخلال ایجاد کرده‌اند برای پیشرفت روند کار از جیب هزینه کردم. از روز اولی که خواستم وارد این مساله بشوم می‌دانستم که این سنگ‌اندازی‌ها وجود دارد. من ریال به ریال هزینه‌ها را فاکتور گرفته‌ام. می‌شد بدون فرستادن بازرس هم این کارها را کرد.

به اداره آگاهی هم رفتید؟

من از اداره آگاهی رفتن ناراحت نیستم چون دستور از یک مرجع دیگری بود. بله، رفتیم و گزارش‌مان را دادیم. طلا که پاک است، چه منتش به خاک است.

از ادامه این کار دلسرد نشده‌اید و اگر دوباره چنین اتفاقی رخ بدهد پای کار هستید؟

اول از همه خدا کند که دیگر چنین اتفاقاتی رخ ندهد اما مطمئن باشید اگر حساب‌ها را باز کنند دوباره از مردم خواهش می‌کنم به زلزله‌زدگان کمک کنند. مطمئن باشید دوبرابر گذشته تلاشم برای حضور و کمک به مردم کشورم در چنین مسایلی بیشتر شده است.

 با بسته شدن حساب‌ها و فرا رسیدن فصل سرما چه اتفاقی در پیش است؟

اگر خیلی نگران بیت‌المال هستند، بازرس بفرستند به روستای رولان و ببینند که ما در آنجا چه کار می‌کنیم و بعد بیایند حساب مردم را ببندند. این حساب علی دایی نیست، حساب مردم است. آقایان بگذارید تا زمستان نشده به اهداف‌مان در روستاهای زلزله‌زده کرمانشاه برسیم. اگر سنگ‌اندازی‌ها و اخلال در کار نباشد، 60، 70 خانوار در خانه‌های‌شان اسکان پیدا می‌کنند. اینها با بستن حساب من در این سرما به مردم ضربه می‌زنند نه من.

هر کجای دنیا بود از شما تقدیر و تشکر می‌شد اما در ایران حساب شما را می‌بندند. خیلی جالب است!

من نیازی به تشکر امثال اینها ندارم. مردم خودشان بد و خوب را تشخیص می‌دهند. خواستیم با یک کار کوچک به هموطنان‌مان کمک کنیم. مردم همه چیز را می‌دانند و پای آنهایی که بهشان اعتماد دارند می‌ایستند. من کار خودم را انجام می‌دهم و صدها نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم، نقدی و غیرنقدی به من کمک کرده‌اند. آقایان بیایند بگویند کدام ارگان بالای 147 کامیون و کفی به مناطق زلزله‌زده فرستاده است. حالا بقیه کارهایی که کردیم، بماند. هر کسی که به ما کمک کرده شماره تلفن و اسمش را گرفته‌ایم و برای همه کارمان مدرک و سند داریم. حالا هرچه اینها می‌خواهند بگویند.

پرسپولیس با شکست السد در قطر کار بزرگی کرد. به نظر شما در بازی برگشت کار آسانی مقابل قطری‌ها داریم یا نه؟

مطمئن باشید بازی برگشت سخت‌تر از بازی رفت است و بازیکنان پرسپولیس نباید اشتباه کنند تا بعد از سال‌ها نماینده خوبی در فینال آسیا داشته باشیم.

به نظر می‌رسد مهدی ترابی کیفیت فصل گذشته‌اش را ندارد و پیوستنش به پرسپولیس ذهن او را مشغول کرده است. شما نمی‌خواهید به او شوکی مثل کاری که آذری و نمازی با مسلمان کرده‌اند، بدهید؟

اینطور نیست. مهدی همه‌جوره به ما کمک می‌کند. مطمئنا ذهنش برای بازی در پرسپولیس مشغول است اما از نظر فنی و اخلاقی مهدی را قبول دارم و برای ما کم نمی‌گذارد.

چرا بازیکنانی که از پرسپولیس و استقلال جدا می‌شوند نمی‌توانند کیفیت‌شان را حفظ کنند و دوباره به دنبال برگشتن به این تیم هستند. مثل طارمی و رضاییان؟

من شاید با این نظر شما موافق نباشم. طارمی به قطر رفت که به نظر من کار بدی نبود چون زندگی‌اش را تا آخر عمر تامین می‌کند و فکر نکنم که افت کند. درباره رضاییان هم به نظرم مانده به انگیزه آدم‌ها که در فوتبال اروپا دنبال چه هستند. من جای آنها نیستم اما به طور کلی می‌گویم که مهم هدف است.

 

2051

نظرات کاربران
MHA
اگه همه چیز سالم و پاک دیگه مشکلی نیست که..... نیاز به هیاهو و جنجال نداره شما جواب می دی اگه هزینه ها درست بود عزیزتر می شی
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۷:۵۴
پاسخ
29
4
حامد
هرکس باید جواب کار خودش بده شما اگه مشکلی نداری که دیگه این حرفا چیه مردم باید بدونن به چه کسانی اعتماد کردن
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۱:۱۸
پاسخ
69
14
شهروز
این روزها همه سخنگوی مردم شدن . مگه زلزله زده ها مردم نیستن ؟ چرا کسی نظر اونا رو راجع به علی دایی نمی‌پرسه ؟
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۱:۴۷
0
26
فاطی
مردم خوب میدونن ب چ کسی اعتماد کردن
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۹:۳۴
0
27
سينا
شهريار ايران حقانيت دل پاكي مردمي بودن مردانگيت بر همگان ثابت شدست.تبريك بابت اقاي گل شدنت در كل تاريخ اسيا.افتخار پرسپوليس
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۳:۴۲
پاسخ
3
66
علی اقا دایی
عشقی تو علی اقااا عشق تو هیج کجا واس کم
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۹:۲۴
پاسخ
2
63
Amin
علی آقا ناراحتی نداره شما معتقدی درست میگی ماهم میدونیم کارت درسته ، میری براشون شفاف سازی میکنی برمیگردی . به قول معروف طلا که پاکه چه منتش با خاکه
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۵:۳۶
پاسخ
2
74
SiNA
اینکه به راحتی میگید نمیخواید جواب قانون رو بدید خودش یه مشکل بزرگه. کسی از قانون بزرگتر نیست. وقتی شما اینجوری جلوی قانون وای میسید همون میلیارد دزدهای به قول شما گم شده هم همین جوری رفتار کردند دیگه!!
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۲:۵۷
پاسخ
103
19
شهروز
شما که قانون بلدی ، کجای قانون گفته از افراد خیری که برای مردم تلاش می‌کنند ، بدون شاکی خصوصی ، بازپرسی بشه و بدون مدرک ، حسابشونو ببندند‌؟ شما چیزی به اسم انصاف شنیدی؟
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۸:۳۶
1
34
منطق اسدقلالی
ازکدوم جمله ش استنباط کردی ک نمیخواد پاسخگو باشه؟؟ خوبه در چنین مسائل انساندوستانه ای از روی تعصبات باشگاهی نظر ندیم یه بچه هم میدونه ک علی دایی نیازی ب پولهایی ک مردم برا زلزله زدگان واریز نداره،،خودشم گفته شماره تلفن کسانی ک کمک کردن رو داره وتمام مستندات رو براشون خواهد فرستاد واقعا متاسفم برات
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۰:۰۵
0
38
نیما تراکتوری
احضار شدین واسه پاسخگویی قرار نیس که مصونیت قضاییه داشته باشین خوبه رونالدو یا مسی نشدی
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۷:۳۴
پاسخ
132
23
حسین
دوست عزیز اگر متن و درست خوانده باشید گله از بستن حساب زلزله زدگان و تاخیر در اجرای کمک رسانی داره. از احضار به آگاهی واهمه ای نداره!!!!
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۶:۳۷
0
41
محسن
طلا که پاکه چه منت ش به خاکه
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۳:۲۱
پاسخ
14
260