دبیرکل ‌AFC با تاکید بر حضور زنان در ورزشگاه‌ها: گزینه‌های زیادی روی میز است

دبیرکل ‌AFC با تاکید بر حضور زنان در ورزشگاه‌ها: گزینه‌های زیادی روی میز است

6234
10:01
30 مرداد 1398
نفر دوم کنفدراسیون فوتبال آسیا تاکید کرد زنان در کنار مردان باید از حق تماشای فوتبال برخوردار باشند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام ارشد فوتبال در آسیا اعلام کرد زنان در همه کشورها از جمله ایران باید بتوانند در رقابت های انتخابی جام جهانی قطر که از چندی دیگر شروع می‌شود، وارد ورزشگاه شوند. 

مدت‌هاست که درباره حضور زنان ایرانی در استادیوم‌های ورزشی صحبت می‌شود، با این حال سال گذشته شرایطی فراهم شد تا هزاران زن بتوانند دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا را که از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا سازماندهی شده، از نزدیک ببینند. 

کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده در تلاش است تا با همکاری با فیفا، راه حل دوستانه برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها پیدا و اجرایی کند. 

ویندسور جان، دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا در گفت‌وگو با رویترز در این باره گفت:‌ همه باید از این حق برخوردار باشند. فوتبال بازی همه گیر است. زنان در ایران فوتبال بازی می‌کنند، مردان هم بازی می‌کنند. به همین خاطر همه باید از این حق برخوردار باشند تا این ورزش را از نزدیک ببینند. در هر صورت ما به قوانین داخلی هر کشور احترام می‌گذاریم ولی از طرفی می‌خواهیم به رشد جایگاه فوتبال در کشورها نیز کمک کنیم. 

فیفا در ماه ژوئن نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران زد و از این فدراسیون درخواست کرد تا مهلتی برای ورود زنان به ورزشگاه ها در ایران تعیین کند و زنان بتوانند بلیت‌های بازی ایران در انتخابی جام جهانی را خریداری کنند و به ورزشگاه ها بروند. 

دبیر کل AFC همچنین به تمجید از ورود زنان ایرانی به ورزشگاه در فینال لیگ قهرمانان آسیا پرداخت و در عین جال تاکید کرد شرایط فعلی شامل سناریوهای مختلفی است. او ادامه داد: نگرانی این است که اگر این روند با فوتبال شروع شود، ممکن است به سایر بخش‌ها سرایت کند. گزینه‌های زیادی در حال حاضر روی میز است. واقعا نمی‌دانیم کدام مسیر به سرانجام می‌رسد.

نفر دوم کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد، ظرفیت‌های زیادی برای فوتبال زنان در آسیا وجود دارد و نگرش‌ها حتی در کشورهای محافظه کار نظیر عربستان نیز تغییر کرده که سال گذشته ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها را برداشت.

او هم‌چنین عنوان کرد یک زن سعودی به زودی به عنوان عضو کمیته AFC منصوب خواهد شد تا به رشد فوتبال زنان در قاره آسیا کمک کند.

1870

نظرات کاربران
کوهمره.جروق
ای اف سی هم دنبال یه چیز دیگه هست.
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۹:۰۱
پاسخ
38
6
طوفان سرخ آسیا
ملی آره....ولی باشگاهی نه
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۸:۳۸
پاسخ
39
5
خدایا می دانم که می بینی
بازی های ملی وبازی های لیگ قهرمانان رااجازه بدن هم ما راضی هستیم
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۹:۳۸
پاسخ
35
77
Mostafa
فقط بازیهای ملی ؟!!!!! پس بازیهای باشگاهی چی ؟؟!!! اگه همه بازیها رو آزاد کنن قول میدم مردم ایران خیلی با فرهنگ هستند و مراعات حضور خانمها رو میکنن و جو استادیوم ها بسیار عالی و ایرانی میشه
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۰:۴۷
پاسخ
15
204
جعل کار بدی است
به هیچ عنوان با حضور بانوان در بازی های باشگاهی موافق نیستم.ملی خوبه جو مشکلی نیست. اما باشگاهی وحشتناکه بخدا باید باشی و ببینی.هنوز نه فرهنگش هست نه زیرساخت.ورودی خروجی استادیوم کمه خارج از شهره مترو اتوبوس کمه،جدا از این جو به شدت متشنجه و اراذل و اوباش به وفور پیدا میشه توی استادیوم.اروم اروم باید فرهنگش جا بیفته که همه کنار هم راحت بیان و برن.نه اینکه ی گوشه اختصاص بدن به بانوان و پلیس 4 طرفشو بگیره .
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۶:۰۴
18
20