دربی آسیایی چه زمانی است؟/ سه  نبرد در 21 روز

دربی آسیایی چه زمانی است؟/ سه نبرد در 21 روز

53074
10:29
26 اردیبهشت 1397
با پایان مرحله یک هشتم نهایی چهره ۴ تیم برتر غرب آسیا مشخص و ایران پس از ۷ سال صاحب ۲ نماینده در دور یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شد.

وبسایت رسمی برنامه نود - با پایان مرحله یک هشتم نهایی چهره ۴ تیم برتر غرب آسیا مشخص و ایران پس از ۷ سال صاحب ۲ نماینده در دور یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شد.

به گزارش وب‌سایت نود، با حذف نمایندگان عربستان، امارات وازبکستان در مرحله یک چهارم نهایی دو قطبی ایران و قطر بوجود آمده است و تیمهای پرسپولیس و استقلال از ایران و الدحیل و السد از قطر ۴ تیم برترمنطقه غرب آسیا رادر این فصل تشکیل می دهند. این نخستین بار در تاریخ لیگ قهرمانان است که استقلال و پرسپولیس به طور همزمان موفق به حضور در این مرحله شده‌اند و اکنون منتظر قرعه کشی این مرحله هستند.

در قرعه‌کشی این مرحله ۳ حالت می‌تواند اتفاق بیفتد که یکی از این ۳ حالت، تقابل دو نماینده ایران و دو نماینده قطر با هم است. هرچند در این شرایط یکی از دو تیم ایرانی حذف خواهد شد ولی برای نخستین بار در تاریخ لیگ قهرمانان، فوتبال ایران۲ دوره پیاپی دارای نماینده در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان خواهد بود و تکلیف نماینده ایران در مرحله نیمه نهایی با در دربی پایتخت مشخص می‌شود.با این وضعیت، فصلی که با دربی سوپرجام آغاز می‌شود به فاصله کمی با دربی آسیایی همراه خواهد بود و می‌تواند یکی از جذابترین فصول فوتبال ایران لقب گیرد.

امکان نتیجه تساوی در دربیهای لیگ بعضا از جذابیت این دیدار کاسته است ولی هم دربی سوپرجام و هم دربی آسیایی قطعا باید برنده داشته باشد. دربی به خودی خود حساسترین بازی باشگاهی ایران است. حال برگزاری این بازی در معتبرترین رقابت باشگاهی قاره کهن در شرایطی که تیم پیروز به جمع ۴ تیم برتر آسیا راه پیدا کند می‌تواند حساس‌ترین جدال تاریخ دو تیم را شکل دهد.

البته اگر قرعه رای به جنگ سرخابیها در مرحله یک‌چهارم نهای ندهد، پرسپولیس و استقلال برحسب قرعه باید به مصاف یکی از دو تیم الدحیل و السد بروند. هم استقلال و هم پرسپولیس در تنها حضور خود در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به سلامت از این مرحله عبور کردند و در صورت تکرار این موفقیت در اتفاقی بی‌نظیر یک نیمه‌نهایی تمام ایرانی برگزار خواهد شد و این بار دربی پایتخت چهره فینالیست آسیا را مشخص خواهد کرد.

با این اوصاف به احتمال ۵۰ درصد در این فصل از لیگ قهرمانان دو تیم پرسپولیس و استقلال در مرحله یک چهارم نهایی یا نیمه نهایی به دیدار هم می‌روند.به هر حال باید تا ۲ خرداد صبر کرد و دید بر اساس قرعه‌کشی چه سرنوشتی برای تیمهای این مرحله رقم خواهد خورد.

 این امکان به وجود آمده که در فصل 98-97 استقلال و پرسپولیس پنج بار مقابل هم صف‌آرایی کنند؛سوپرجام، دو دربی در اسیا و دو بار در لیگ هجدهم.

در این میان شاید سه دربی در فاصله کمی  از هم باشد. این موضوع به قرعه کشی لیگ ارتباط دارد و اینکه بازی رفت دو تیم در لیگ هجدهم چه روزی می افتد.

حال بررسی کنیم اگر دو تیم در آسیا به هم برسند در چه زمانی به مصاف هم خواهد رفت.

ملاقات در یک چهارم نهایی

دیدارهای دور رفت مرحله یک چهارم نهایی 6-5 شهریور برگزار خواهد شد و دیدار برگشت در 27-26 شهریور خواهد بود.

به این ترتیب اگر ایرانی ها در یک چهارم نهایی به هم بخورند، ابتدا دو تیم در 29 تیرماه در دیدار سوپرجام اولین دربی( دربی 87) را برگزار می کنند و سپس کمتر از 40 روز دیگر دربی 88 انجام خواهد شد. فاصله بازی رفت و برگشت دو تیم در آسیا هم سه هفته است.

اگر برنامه لیگ هجدهم طوری باشد که بازی رفت دو تیم در آن بازه 21 روزه باشد دو تیم در 21 روز سه بار باهم بازی خواهند کرد که یک اتفاق بی سابقه خواهد بود.

یک حالت جذاب دیگری هم وجود دارد؛ دو تیم در یک چهارم بهم بخورند و بازی لیگ شان هم قبل از مهرماه باشد. در این صورت دو تیم در کمتر از دو ماه چهار بار باهم بازی خواهند کرد. رفت و برگشت آسیا، سوپرجام و بازی رفت لیگ.

ملاقات در نیمه نهایی

استقلال و پرسپولیس اگر در یک چهارم نهایی با قرعه قطری روبرو شوند و صعود کنند قطعا در نیمه نهایی حریف هم خواهند بود. بازی رفت نیمه نهایی 10-9 مهر است و بازی برگشت 30 مهر- اول آبان خواهد بود. بازهم یک فاصله 21 روزه بین ملاقات احتمالی سرخابی‌ها در آسیا.

بازهم اگر برنامه لیگ هجدهم طوری باشد که بازی رفت دو تیم در این بازه 21 روزه باشد دو تیم در 21 روز سه بار باهم بازی خواهند کرد.

در واقع فشرده‌ترین حالتی که برای دربی به وجود می آید این است که دو تیم در 21 روز سه بار باهم بازی کنند.

۶۰۶۱۰

 

نظرات کاربران
saman ebrahimi
بهتره به هم بخورن چون هردوتاشون چه به السد بخورن چه الدحیل حذف میشن هرچند همه میدونن فینالیست این دوره از غرب اسیا قطعا الدحیل هست باید بدون تعصب صحبت کرد العینی که انقدر ادعا داشت و خوب بازی میکرد رو 8 تا گل بهش زد درسته دوره قبل پرسپلویس حذفش کرد اما ظاهرا امسال خیلی قویترن هرچند دوره قبلم خیلی قوی بودن
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۵۷:۲۵
پاسخ
0
12
444444
خدابا به پرسپولیس رحم کن....خخخخخ
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۸:۴۶
پاسخ
9
2
تراکتوری
من فقط یه چیزی رومیدونم که پرسپولیس ضعیف ترین تیم بین این 4تیمی هست که به یک چهارم رفتن ودرهرصورت حذف خواهد شد چه درصورتی که به استقلال بخوره چه درصورتی که به تیمای قطری بخوره، مخصوصا الدحیل، بنظرمن پرسپولیس اگه به الدحیل بخوره فقط وفقط باید بفکراین باشه که کم گل بخوره، آرزومیکنم پرسپولیس به الدحیل بخوره واستقلال هم به السدبخوره که ازلحاظ قدرت استقلال والسد باهم برابرن، یعنی 50 50
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۱:۲۳
پاسخ
6
2
amir **
بگم ووریا بیاد یا بگم قشقائی بیاد خخخخخخ اصن میخوای تا بگم تیام بیاد ههههههههههه
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۱:۱۹
پاسخ
11
9
توريني
جدا از پرسپوليسي بودنم اتفاق خوبيه هر چه بيشتر با هم بازي کنن حساسيت بيخود بازي کم ميشه و جذابيتش بيشتر ميشه مثا ال کلاسيکو
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۶:۴۰
پاسخ
0
12
قرمز پوشان
به نظر من توی مرحله بعد اگر دو تا تیم به قطریها بخورند چیزی که کارا خیلی سخت تر میکنه هوای شرجی و گرم قطره که واقعا روی کیفیت بازی تیمای ایرانی اثر میذاره و اگر هر دو تیم ایرانی خوبند اون دو تا هم واقعا خوب و تاکتیکی بازی میکنند. در هر صورت خوردن به قطریها و بردن اونا واقعا کار سختیه و ممکنه اصلا به دربی آسیائی ختم نشه. ولی بهترین حالت دربی تو مرحله نیمه نهائیه چون قطعا یک تیم ایرانی میره فینال. فقط امیدوارم فینالیست شدن پرسپولیسا ببینم حالا با دربی آسیائی یا بدون اون. البته اگه پای کری خوندن وسط باشه که : فینالیست شدن با دربی آسیائی بد جوری مزه میده اونم تو هوای داغ تابستون و هوای خنک پائیز. ادمین جان چاپش کن واسه روز موعود.
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۶:۱۳
پاسخ
3
10
با افتخار شيش تايي آسيا ايم
عملا استقلال ميتونه قرعه خوبي براي پرسپوليس باشه و اميدوارم كه اين اتفاق بيفته ...! حداقل شوفر در ليگ اسيا طعم بازي با يه تيم درست درمونم ميچشه ....!
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۷:۰۱
پاسخ
7
10
farhad777
هرکدومشون ب الدحیل بخورن حذف می شن امکان داره استقلال السد بزنه ولی پرسپولیس ن چون تاکنیک برانکو همش مثل همه الا دستش برای السد رو شده امیدوارم اول ب پرسپولیس بخوریم ک تنها تیمی ک با تفاضل گل امده بالا ظعیف ترین تیمه
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۲:۵۶
پاسخ
11
9
✔✰✰سجاد✰✰✔
به به چه شود. پرسپولیس رو گلباران میکنیم.خخخخخ
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۵:۳۱
پاسخ
18
13
خواجوئی راوری
بهترین قرعه دربی هست هیچ تیم ایرانی توان بردن الدحیل را نداره السد هم خیلی قوی هست اینجوری حداقل ایران یه نماینده تو نیمه نهایی داره و شاید السد برای اولین بار از زمان نامگذاری الدحیل بتونه رقیب همیشه پیروز را ببره چون نقاط قوتش را میدونه احتمالش هست و اگر بشود شکست دادن السد برای نمابندگان ایران با قدرت تشویق هواداران و بازی هوشیارانه ممکن است و در اینصورت یک تیم ایرانی شانس زیادی برای قهرمانی دارد دربی بهترین حالت ممکن است و بدترین حالت ممکن استقلال السد و پرسپولیس الدحیل است که هر دو نماینده ما به مشکل اساسی خواهند خورد
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۹:۰۱
پاسخ
4
13
آبي آبي آبي
ايشالا ميريم براستاره سوم....فرقي نميكنه به كيي ميخوريم .خواهشا اينقدرالدحيل وگندش نكنيد من مطمئنم چه استقلال كبير چه پرسپوليس توازادي راحت ميبرنش استقلال پرسپوليس توخونه چيزي دارن كه قطريا خوابشم نميبينن ١٠٠هزارهوادار كه براهرتيمي تبديل ميشيم به جهنم باارزوي موفقيت براي هردوتيم پايتخت به خصوص استقلال بزرگ❤️
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۴:۰۶
پاسخ
5
18
مهمان
من یک پرسپولیسی 66666 آتیشه هستم ولی مطمئن باشید با وجود بیرانوند مرحله بعد حذف هستیم بنابراین دعا می کنم حداقل به دست استقلال حذف نشیم
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۴:۰۳
پاسخ
9
15
NAME
هر قرعه ای در بیاد جذابه دو تا دربی تو آسیا تکرار بازی گروهی پرسپولیس-السد تکرار بازی یک هشتم فصل قبل پرسپولیس-لخویا(الدحیل) و البته تقابل استقلال با یه تیم درست و حسابی که معلوم شه از گروه اشباح صعود کرده نه گروه مرگ.
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۲:۱۲
پاسخ
10
18
مهدی
مسخره ترین فرم برگزاری تو این بازیاست الان تیما میتونن با یه تیم جدید بازی کنن
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۷:۰۱
پاسخ
0
19
حرف حق
انشالا استقلال السد بشه چون واقعن دردناکه یکیشون به دست اون یکی حذف بشه اون شب نصفی از ایران غمگین میشه
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۱:۲۸
پاسخ
5
29
من
اون وقت اگه استقلال به دست السد حذف بشه هوادارانش خوشحال میشن؟
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۵:۲۸
10
8