دربی 83/ منصوریان: با سیستم «اتلتیکویی و بایرن‌مونیخی» به میدان می‌رویم

دربی 83/ منصوریان: با سیستم «اتلتیکویی و بایرن‌مونیخی» به میدان می‌رویم

71151
15:13
25 شهریور 1395
سایت رسمی برنامه نود- سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت:‌ خیلی از این پیشکسوتان هر روز علیه من مصاحبه می‌کنند ولی باید بگویم تعداد آنها در مقابل 30 میلیون نفر که طرفدار استقلال هستند ضریبی در ریاضی ندارد.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت:‌ خیلی از این پیشکسوتان هر روز علیه من مصاحبه می‌کنند ولی باید بگویم تعداد آنها در مقابل 30 میلیون نفر که طرفدار استقلال هستند ضریبی در ریاضی ندارد.

به گزارش وب سایت نود، علیرضا منصوریان سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس گفت: به بهادر عبدی بابت فوت پدر و مادرش و آقای حمیسی به دلیل فوت پدرش تسلیت می‌گویم. درباره بازی فردا باید بگویم از نظر روحی و فیزیکی آماده هستیم. در سه روزی که از بازی با ماشین‌سازی فرصت داشتیم تلاش کردیم از نظر روحی به حد ایده‌آ‌ل برسانیم. 

وی افزود: دوستان من در گروه آنالیز باشگاه استقلال دقت عمل زیادی به خرج دادند و از هفته های قبل می‌دانستند که روز جمعه باید به مصاف پرسپولیس برویم. ما با این تیم رقیب هستیم در مستطیل سبز ولی در بیرون از زمین با هم کاملا دوست هستیم. تیم رقیب کادر فنی بسیار خوب و قوی دارد و همیشه گفته‌ام برانکو چون شش سال سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بوده من به او ارادت خاصی دارم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سوال که پرسپولیس سال گذشته استقلال را با 4 گل شکست داد و شما هم با نفت تهران مانع قهرمانی پرسپولیس شدید و آیا این دو اتفاق تأثیری در نتیجه مسابقه فردا دارد یا خیر، گفت: این مسابقه شاید برای هواداران استقلال و پرسپولیس خیلی جذابیت داشته باشد اما برای من و برانکو مسئله کاملا فرق می‌کند. نتیجه نه به عملکرد دو تیم در هفته‌های گذشته ربط دارد و نه به چیز دیگری. مطمئن باشید نتایج هفته‌های اخیر استقلال و پرسپولیس دلیلی برای برد یک تیم در مسابقه فردا نیست.

وی تأکید کرد:من برای اولین بار است که با استقلال در قالب سرمربی روی نیمکت می‌نشینم و اولین دربی خود را تجربه می‌کنم. من تفکرات برانکو را می‌دانم و مطمئنا آنها هم نسبت به ما شناخت دارند. به همین دلیل است که می‌گویم فردا شاهد یک دربی قشنگ و زیبا هستیم و با توجه به همان شناختی که اشاره کردم ادعا می‌کنم که بازی فردا برد و باخت دارد و امیدوارم که برنده‌اش استقلال باشد. 

منصوریان در مورد اینکه فردا اولین تجربه مربیگری خود در دربی را انجام می‌دهد و از طرفی آیا بازی فردا برای او یک تجربه خواهد بود یا خیر، اظهار داشت: حضور در دربی که رانندگی کردن نیست بخواهیم هر روز آن را انجام بدهیم. بازی فردا هیچ ارتباطی با مربیگری من در نفت و یا حتی مربیان سابق استقلال ندارد. ما تلاش می‌کنیم و نمی‌خواهیم آزمون و خطا انجام دهیم چرا که هدف ما حرکت رو به جلو است و از طرفی شرایط خوبی هم داریم. صورت بچه‌های تیم را که می بینم متوجه می‌شوم که آنها کم حرف می‌زنند و تمرکز خود را بر روی بازی گذاشته‌اند. سال‌هایی که بازی می‌کردم و در هفت هشت سالی که مربیگری می‌کنم این مسائل به من کمک می‌کند تا بتوانم فردا بازیکنانم چه کاری انجام خواهند داد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص دیدار شب گذشته‌اش با پرویز مظلومی و اینکه چه حرف‌هایی بین آنها رد و بدل شده، افزود: کل صحبت‌هایم را که نمی‌توانم بگویم اما با همه قلبم دوست داشتم تا سرزده به خانه او بروم و دیداری با مظلومی تازه کنم به همین دلیل با محمد حسین زرندی مدیر روابط عمومی باشگاه به خانه پرویزخان رفتیم و حتی خود او نمی‌دانست که قرار است به خانه‌اش برویم. آنجا که رفتیم با هم صحبت کردیم چرا که مظلومی مربی خود من بوده و سابقه برد و باخت در دربی داشته است. احساس کردم به انرژی قلبی او نیاز دارم و می‌دانم که چقدر سخت است که کسی سال‌ها در استقلال باشد اما شرایط برای او به گونه دیگری رقم بخورد. به پرویز خان گفتم که من پرچم‌دار استقلال هستم و این پرچم به صورت امانت دست ماست. وقتی که از او جدا شدم از او خواستم که قلبش را به ما بدهد و وقتی از خانه‌اش بیرون آمدیم به زرندی گفتم که احساس سبکی می‌کنم. دو سه روز پیش بود که خودم را جای او گذاشتم و به همین دلیل تصمیم گرفتم که به دیدار مظلومی بروم. به همین دلیل سرحال و سبکبال در دربی حاضر خواهیم شد. 

منصوریان در خصوص اینکه در اولین نشست خبری‌اش اعلام کرد می‌خواهد به گونه‌ای نتیجه بگیرد که هواداران استقلال بابت دربی‌‌های قبل که استقلال پیروز نشده بود امسال سرشان را بالا بگیرند اما با توجه به نتایج این تیم این احتمال وجود دارد که استقلال فردا دفاعی بازی کند، افزود: من همچنان با انرژی هستم و اگر روزی انرژی نداشته باشم از خانه بیرون نمی‌روم. اما درباره سوال شما باید بگویم که فردا و در نشست خبری بعد از بازی جواب می‌دهم که آیا ما در دربی دفاعی بازی کردیم یا حمله کردیم و یا اینکه من شاداب هستم یا نه.  

به گزارش خبرگزاری فارس،‌سرمربی تیم فوتبال استقلال در ادامه در پاسخ به این سوال که در آستانه دربی دل شما به چه چیزی گرم است، گفت: دل من به چند چیز گرم است. اول به هواداران استقلال و دعاهای آنها. دوم به بازیکنانم که در تمرین به من انرژی می‌دهند و سوم دعای خیر پدر و مادرم. در وهله چهارم هم باید اشاره کنم که در سخت‌ترین روزهایی که تنها هستیم حتما به جلو نگاه کن و در آن زمان تکیه‌گاهی به نام خدا را احساس خواهی کرد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا طی هفته‌های اخیر حمایتی که باید از شما می‌شد را احساس کردید یا خیر،‌گفت: به این سوال پاسخ می‌دهم! اگرچه با مدیر روابط عمومی استقلال هماهنگ کرده‌‌ام هر وقت نباید سوالی را پاسخ بدهم از پایین با پایش به پای من بزند تا متوجه بشوم (در این لحظه خبرنگاران به منصوریان گفتند که رمز شما لو رفت) که سرمربی استقلال هم اعلام کرد خودش دوست دارد به این سوال پاسخ بدهد.

وی تأکید کرد: در ابتدا تشکر می‌‌کنم از حمایت هواداران استقلال که از روز اول پشت من ایستادند. شاید بعضی مواقع وقتی از دوستان سوال می‌کنم که این چه حرفی بود در مورد من زدید جواب می‌دهند که ما نگفتیم خبرنگاران خودشان نوشتند اما من ایمان دارم شما رسانه‌ها و خبرنگاران کارتان را بلد هستید و بدون منبع چیزی را نمی‌نویسید.

وی تأکید کرد: جا دارد از افتخاری و دوستان‌مان در هیأت مدیره تشکر کنم اما از خیلی‌ها گلایه دارم. به جز دو سه پیشکسوت استقلال که پشت من ایستاده‌اند بقیه تمام حرف‌‌هایشان را برای سال 95 گذاشته‌اند. خیلی از این پیشکسوتان هر روز علیه من مصاحبه می‌کنند ولی باید بگویم تعداد آنها در مقابل 30 میلیون نفر که طرفدار استقلال هستند ضریبی در ریاضی ندارد.

منصوریان تأکید کرد: شب گذشته به پرویز مظلومی هم گفتم که فقط پرچم‌ها جابه‌جا می‌شود و ما در این جا فقط یک مسئولیت را بر عهده داریم. دو نکته را به پیشکسوتانی می‌گویم که از روز اول شمشیر را برای من از رو بستند و از همان بدو ورودشان شروع به مصاحبه علیه من کردند. طی روزهای گذشته یکی دو مصاحبه را از برانکو و کریم باقری دیدم که شاید اصلا لازم نبود باقری در مورد من صحبت کند و مربی تیم رقیبش را چاق کند اما کریم تعصب سال نود و هشتی خود را نشان داد و از من دفاع کرد. 

منصوریان تأکید کرد: مربی تیم رقیب از من دفاع کرد ولی پیشکسوتی که در کنار من و در یک قدمی من حضور دارد از من انتقاد می‌کند. فقط می‌خواهم این را بگویم همیشه در این سال‌ها استقلالی از استقلالی خورده است و پرسپولیسی از پرسپولیسی. هیچ وقت نشده که طی این سال‌‌ها یک پرسپولیسی یک استقلالی را بزند و بالعکس. 

منصوریان در ادامه در پاسخ به این سوال که سبک بازی شما در بازی فردا چگونه خواهد شد، گفت: مسیر فوتبال ما هجومی است و توانایی این را داریم که هر خط دفاعی را باز کرده و به آنها گل بزنیم. 

وی در پاسخ به این سوال که شما هم به عنوان مربی و هم به عنوان بازیکن در استقلال بازی کرده ‌اید و آیا بازیکنان‌تان را به خصوص نفرات جوان تیم‌تان را آماده این دیدار کرده‌اید یا خیر، گفت: من به لحاظ روحی تمامی بازیکنانم را آماده کرده‌ام و شما می‌دانید که خیلی از بازیکنان استقلال برای اولین بار است در دربی بازی می‌کنند اما همگی آنها نفرات با تجربه و ملی‌پوشی هستند. 

خبرنگاری در مورد جایگاه منصوریان در استقلال در صورت شکست احتمالی در دربی سوال کرد که مدیر روابط عمومی باشگاه استقلال به این موضوع واکنش نشان داد و گفت: طی هفته‌های گذشته هیچ یکی از عوامل باشگاه استقلال در مورد رفتن و جدایی علیرضا منصوریان حرفی نزده‌اند و این صحبت‌ها تنها شایعات بوده است.

منصوریان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شما فصل گذشته با نفت تهران مقابل صد هزار هوادار پرسپولیس را با سیستمی که به سیستم «اتلتیکویی» تشبیه کرده بودند شکست دادید و آیا این حربه شما برای بازی فردا هم خواهد بود یا خیر، گفت: سعی می‌کنم به آن سیستم، سیستم بایرن مونیخی را هم اضافه کنم و با میکس این دو سیستم به مصاف پرسپولیس برویم!

وی در پاسخ به این سوال که اگر احتمالا نتیجه لازم را در مسابقه فردا نگیرید، آیا از مسئولیت‌تان شانه خالی می‌‌کنید، گفت: ما فرض را بر این نمی‌گیریم که نتیجه نگیریم. اگر قرار باشد من فرض را بر این بگیریم که ممکن است امروز به بیرون بیایم و تصادف کنم و به بیمارستان بروم اصلا از خانه بیرون نمی‌آیم. 

خبرنگاری در ادامه به منصوریان گفت:امروز کلا به سمت ریاضی رفته‌اید که منصوریان با خنده پاسخ داد رشته‌ام ریاضی بوده است!

 سرمربی تیم استقلال در پایان نشست خبری تأکید کرد: با تمام احترامی که برای محسن ترکی قائل هستم به تیم داوری که فینال المپیک را سوت زدند تبریک گفته و جالب است چندی پیش فغانی و ترکی را در مراسمی دیدم که در آن مراسم تجلیل هم نمی‌خندیدند. من به فدراسیون فوتبال تبریک می‌گویم که چنین تیم داوری را انتخاب کرده است.

 

2051

نظرات کاربران
زریر
دنیا استقلال
۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۶:۴۷
پاسخ
0
0
افتخاری
مهر ماه استقلال با مربی بزرگ ترکیه ای به میدان میاد..
۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۳۲:۱۷
پاسخ
2
5
abbas
اشتباه گفته...بایرمونیخ و اتلتیکو مثل استقلال بازی می کنن.....هههههه
۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۲۹:۲۸
پاسخ
1
6
behzad
نه عزیزم سیستم بایرنی یعنی پرس تو زمین حریف توپ گیری یعنی علی منصوریان میخواد دفاعشو از زمین پرسپولیس انجام بده واز همونجا ببره به جناحین وبا ساننرهای اتلتیکویی 3تابه پرسپولیس بزنه. پیش بینی:استقلا3 پرسپولیس 1
۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۱۶:۳۶
پاسخ
5
2
امید
سلام به همگی دوستان من خودم یه پرسپولیسی دوآتیشه هستم عشق است پرسپولیس ودعا میکنم فردا پرسپولیس بازی رو ببره....ولی یه خواهشی از طرفداران پرسپولیس دارم عزیزان آقای منصوریان در دوران بازیشون خیلی بازیکن بزرگی بودن و درخشش خوبیم تو تیم ملی داشتن و ایشون الان برا کشور یه سرمایه حساب میشن خواهش میکنم در رابطه با ایشون با احترام باشین این همون انتظاری هست که ماها دوست داریم همه استقلالی ها مثلا به کریم باقری خودمون بکنن-یا علی
۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۵۸:۵۴
پاسخ
1
2
ارتش 40میلیونی
پرسپولیسای عزیز بنظر لایک و دیسلایک نکنین بنظر خیلی اذیت میشن خخخخخخ
۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۵۶:۴۷
پاسخ
2
3
پرسپولیس سرورته
آخه مهدی تراکتور یه بازی بیشتر کردینا سکوت چیزی از ارزش های شما کم نمیکنه لطفا!!
۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۵۴:۱۳
پاسخ
0
5
داود
من يه پرسپولیس سر سختم از منصوریانم خوشم نمياد ولی بی احترامی درست نیست امیدوارم منصوریان بعد از دربی بتونه تیمشو ردیف کنه خدای خیلی بد تحقیر کردن تیم رقیب آخه اگه استقلال اينجوري داغون باشه که لیگه حال نميده من دوس دارم استقلال قوی باشه بعد بیاد 4تا بش بزنیم نه اینکه داغون باشه به امید برد تیم محبوبم پرسپولیس با احترام به هواداری تیم رقیب
۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۵۲:۲۹
پاسخ
1
3
فقط استقلال
دربی رو آقا علی میبره....به امید خدا
۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۵۱:۰۳
پاسخ
6
2
منصوریان:
خسرررررررو بکش زیرش
۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۴۸:۴۶
پاسخ
0
7
هادی
چرا باید فقط تو روزای سخت یاد خدا بود؟ مگه خدا تو هر لحظه حتی تو خوشی ها و شادی ها با ما نیست؟
۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۳۱:۱۷
پاسخ
0
5
saman
منصوریان تا آخر باهاتیم. شاید بازی رو نبریم ولی بابازی خوب هم میتونیم این مغرورها رو ساکتشون کنیم . اینا یادشون نیست تراکتور باهاشون چیکار کرد
۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۲۵:۱۶
پاسخ
4
3
Arian
به نظر من منصوریان حرف نزنه سنگین تر هست
۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۲۴:۴۰
پاسخ
0
4
عشق علی کریمی
به نظر منصوریان می خواد از سیستم بارین مونیخ استفاده کنه ولی در اجرا مثل سیستم روستوف میشه و پنج تا می خورن خخخخخخ
۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۱۹:۴۲
پاسخ
3
7
اردلان
استقلالی تراز منصوریان نداریم.خواهشا حمایت کنید ازش.یکمم نیاز ب زمان داره.ایشالا چ دربی رو ببره چ ببازه بمونه
۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۱۵:۳۸
پاسخ
4
0