درخواست سازمان محیط زیست از فدراسیون فوتبال: نظر مکتوب آدیداس برای ثبت تصویر یوز را اعلام کنید!

درخواست سازمان محیط زیست از فدراسیون فوتبال: نظر مکتوب آدیداس برای ثبت تصویر یوز را اعلام کنید!

4784
01:50
30 فروردین 1397
سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سازمان حفاظت محیط زیست از فدراسیون فوتبال می خواهد تا طی مذاکرات مکتوب با شرکت آدیداس، ثبت تصویر یوز بر پیراهن تیم ملی را مجددا مطالبه کرده و در نهایت پاسخ مکتوب آدیداس در این باره را

وبسایت رسمی برنامه نود - سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سازمان حفاظت محیط زیست از فدراسیون فوتبال می خواهد تا طی مذاکرات مکتوب با شرکت آدیداس، ثبت تصویر یوز بر پیراهن تیم ملی را مجددا مطالبه کرده و در نهایت پاسخ مکتوب آدیداس در این باره را به منظور رفع ابهامات کنونی در اختیار رسانه ها قرار دهد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از ایسنا، حمید ظهرابی، سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص حذف تصویر یوز از پیراهن تیم ملی فوتبال ایران با یادآوری این موضوع که ایران از سال ۱۳۷۵ و با تصویب مجلس شورای اسلامی به کنوانسیون بین المللی حفاظت از تنوع زیستی ملحق شده است، گفت: درج تصویر یوزپلنگ آسیایی بر روی پیراهن تیم ملی نه تنها واجد ارزش های زیادی در جلب توجه و نظر عموم مردم ایران و جهان به لزوم حفاظت از این گونه ارزشمند بود، بلکه بازتاب بسیار زیبا و خردمندانه ای از توجه مردم اصیل و با فرهنگ یک تمدن بزرگ به لزوم حفظ محیط زیست و تنوع زیستی در جهان بود. انتظار داشتیم فدراسیون فوتبال با دقت و حساسیت بیشتری به این موضوع می پرداخت.

حذف تصویر یوز از پیراهن تیم ملی فوتبال محصول نبود برنامه ریزی مناسب است

سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: با توجه به موافقت فیفا با درج تصویر یوزپلنگ بر پیراهن تیم ملی فوتبال ایران، تعلل در این موضوع، محصول نبود برنامه ریزی مناسب برای انتخاب لباس تیم ملی فوتبال بوده است.

وی با بیان این که یوزپلنگ آسیایی از مهم ترین نمادهای تنوع زیستی ایران است، اظهار کرد: با توجه به این که یوز از جمله گونه های در معرض تهدید جهانی است، حذف تصویر یوز از پیراهن تیم ملی و از دست دادن این فرصت مغتنم برای ارائه چهره دوست دار و حافظ طبیعت، محیط زیست و تنوع زیستی مردم ایران، منجر به نگرانی دوست داران محیط زیست کشور شده است.

ظهرابی افزود: بدون شک با توجه به این که تیم ملی فوتبال کشور به تیم یوزپلنگان شهره شده بود، تصویر یوز می توانست با ساخت چهره ای منحصر به فرد از تیم ملی فوتبال ایران به جلب نگاه جهانی، تماشاگران و همچنین کادرهای فنی ناظر بازی ها به این تیم شود.

این مقام مسئول با اشاره به این که نخستین بار، تیم ملی ایران در بازی دوستانه با ازبکستان با لباس فاقد نقش یوز ظاهر شده است، گفت: از زمان تصویب پیشنهاد یکی از فعالان محیط زیست مبنی بر درج تصویر یوز بر پیراهن تیم ملی، همواره لباس بازیکنان ایران منقوش به تصویر این گونه ارزنده بود.

سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با یادآوری این موضوع که ثبت تصویر یوز بر پیراهن تیم ملی با پیگیری مسئولان وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال، پروژه حفاظت از یوز آسیایی و سازمان حفاظت محیط زیست در دولت یازدهم مورد موافقت فیفا (فدراسیون جهانی فوتبال) قرار گرفت، خاطرنشان کرد: این اقدام با بازتاب خوبی در سطح ملی و بین المللی همراه شد و بنابراین اظهارات نماینده فدراسیون فوتبال در برنامه نود مبنی بر مخالفت شرکت آدیداس با ثبت تصویر یوز بر پیراهن تیم ملی، توجییه مناسبی به نظر نمی رسد.

آدیداس به دلیل عدم خروج عرق از پیراهن اعضا مخالف ثبت طرح یوز است

 

وی ادامه داد: بنابر ادعای فدراسیون فوتبال ایران، شرکت آدیداس با بیان این که ثبت تصویر یوز بر پیراهن تیم ملی به صورت برچسب (چاپی) مانع کارکرد صحیح پیراهن و خروج عرق از پیراهن های اعضای تیم ملی فوتبال و در نتیجه ایجاد مشکل برای آنها می شود. طرح این ادعا بدان معنا است که اگر از چند ماه پیش، تمهیدات لازم برای درج تصویر یوز بر پیراهن تیم ملی فوتبال ایران پیش بینی و به شرکت آدیداس اعلام شده بود، درج تصویر در قالب خود پیراهن ممکن بود و دیگر نیازی به چاپ برچسبی این طرح نبود.

سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: البته به دلیل آن که مخالفت آدیداس به صورت کتبی به مسئولان فدراسیون فوتبال ایران اعلام نشده و بنابر نقل قول نماینده فدراسیون این مخالفت ها طی مذاکرات شفاهی در جلسات بیان شده است، موضوع مجدد از سوی سازمان حفاظت محیط زیست پیگیری می شود.

به گفته ظهرابی، سازمان حفاظت محیط زیست از فدراسیون فوتبال میخواهد تا طی مذاکرات مکتوب با شرکت آدیداس، ثبت تصویر یوز بر پیراهن تیم ملی را مجددا مطالبه کنند و در نهایت پاسخ مکتوب آدیداس در این باره را به منظور رفع ابهامات کنونی در اختیار رسانه ها قرار دهد.

 

1004

 

 

نظرات کاربران
کیروش بی کیفیت
اولا چدا برچسب ؟دوم اینکه مگر قراره تمام پیراهن نقش یوز باشه؟شاید یک چهارم پیراهن ..سوم اینکه اگر هم برچسب باشه مگر قراره تمام منفض ها را بگیره والا ما دیدیم نوعی برچسب هست که فقط میچسبه به پارچه وسوراخها گرفته نمیشه
۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۴:۳۰
پاسخ
2
3
حامد عبداللهی
بسه دیگه طرح یوز ، جام جهانی قبل رو پیرهن تیم ملی بود بسه دیگه اون تاثیری که باید میذاشتو اگه هم داشته باشه همون گذاشت قرار نیست تا اخر عمر این طرح رو پیرهن تیم ملی باشه. هیچ قشنگی نداره
۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۵:۲۸
پاسخ
28
5
ميلاد
پيراهن مصر عكس فرعون روشه يا پيراهن عربستان شكل كاشي كاري اسلامي داره بعد شما يه يوزپلنگ رو هم نميتونين جز خود لباس طرح كنين؟
۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۵:۵۵
پاسخ
1
20
ایمون زاید
وقتی آدمای نالایق رو میزارن تو پست های حساس بایدم اینجوری از طرف آدیداس تحقیر شیم که حتی خودمون پول بهش بدیم و وقتی یه داور رو میزارن مسئول کمیته بازاریابی دیگه باید خون گریه کرد آقایون تاج ، کفاشیان و ساکت . بهتر نیست با یه معذرت خواهی بخاطر لطمه ی چندین ساله تون به فوتبال مملکت استعفا بدین؟ خیلی امیدوارین که با نتایج خوب ایران تو جام جهانی خیانتاتون رو ماست مالی کنید. اما من مطمئنم ایران با حداکثر یک امتیاز و بدون گل زده از اونجا برمیگرده و این بدتر میشه واستون ادمین
۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۹:۲۸
پاسخ
1
18
پیمان
آخه رو لباس کدام تیم همچین نقشی هست؟ لباس همه تیم ها ساده و با طرح های رنگیه اما ما همش می خوایم کارهای عجیب بکنیم. اگر هم می خوایم کاری بکنیم باید کمی خلاقیت داشته باشیم مثل تصویر فوتبالیست ها که در شماره لباس ژاپنی ها کار شده.
۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۳:۰۷
پاسخ
26
5
mot
کل داستان مسخرس! اگر آقایان می دونستن که نمیشه پس چرا همون شش، هفت ماه پیش نگفتن! دقیقا بعد از مقدماتی می گفتن آدیداس قرار طرح اختصاصی بزنه برای ما که نشد. یه دفعه اومدن و گفتن که به فلان دلیل نمیشه. اگه آدیداس پول می گیره، طرح اختصاصی هم نمی زنه، لباس ها رو زود هم رونمایی نمی کنه پس چه اصراری به استفاده از ادیداس هست؟ هر برندی که دنبالش باشی کار رو راه می اندازه. زمان نه تا 12 ماه برای طراحی هم مسخره ترین حرف تاریخ فوتباله! توی این زمان میشه یه ورزشگاه درست کرد مگه میشه نشه لباس طراحی کرد.باز دیگه باید از قدرت شبکه های اجتماعی استفاده کنیم و از آدیداس بپرسیم که آیا واقعا 9 ماه طول می کشه و آیا اونا گفتن که نمیشه طرح یوز انداخت. یا دروغ می گن یا کار بلد نیستند.
۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۹:۰۵
پاسخ
1
23
جازموریان
چقد شما دیگه ساده این. پر واضحه که چاپ این تصوری نفعی برای آقایون نداشته یا پورسانت چشم گیری گیرشون نمیومده وگرنه بجای یکی سه تا چاپ میکردن .
۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۶:۲۴
پاسخ
1
23
ابی جان
فدراسیون ما علیرغم ادعاهایی که دارد هنوز در بسیاری از موارد ناشیانه اقدام می کند و در نتیجه برآیند کارهایشان حتا اگر گاهی با موفقیت نسبی و مقطعی همراه بوده باز ميبينيم که هنوز از راههای حرفه ای نبوده و به همین دلیل است که ما همیشه در امر ورزش آنچنان که شایسته کشور عزیزمان و جوانان فوق مستعد و پتانسیل بالايمان است نتوانسته ایم در جهان صاحب کلاس و جایگاه خاص در ورزش باشیم و غالبا موفق به کسب محصول حداقلی هم نشده ایم. فدراسیون فوتبال ما علیرغم موفقیتهای که داشته به هیچ عنوان به آن اندازه که مسئولان فدراسیون تصور می کنند موفقیت کامل نداشته چون حرفه ای و همه جانبه حرکت نکرده و در بسیاری از شئونات بین‌المللی هنوز آماتور است. از نحوه باشگاه داری و ناکامیهای باشگاهايمان در مسابقات آسیایی گرفته تا مشکلات فراوان لیگ هايمان تا شکست های پی درپی در دادگاههای ورزشی تا مسائل میزبانی در مسابقات با عربستان تا وضعیت لباس های تیم های ملی و همچنین امور اسپانسرينگ تا نحوه مسافرت ها و بسیاری نکات دیگر که لازمه کسب قهرمانی و حتا فراتر از آن نشان دادن جایگاه حرفه ای و توان برنامه ریزی از دیدگاه آنچه به عنوان صنعت ورزش می‌شناسند موفق نبوده ایم و این آن مسئله مهم است که بسياري از مدیران ما به دلیل نگاه مقطعی و عمدتا غیرعلمی که دارند مغفول مانده و نادیده گرفته شده است.
۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۷:۴۸
پاسخ
1
18
چوک میناب
ایول، بهونه رو ازش بگیر
۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۲:۱۶
پاسخ
1
20
فدراسیون پنج ستاره
پیراهن نگید بگید زیرپوش اقاماشالا!!!!!ابرومون تو کل دنیا رفت اولا بخاطر پخش نشدن تیزر پیراهن تیم ملی در رسانه های دنیا دوما اخرین کشوری ک حتی ب طور رسمی از پیراهناش رونمایی نشد توسط کمپانی ادیداس سوما طرح زشت و بدسلیقگی فدراسیونی ها اقای تاج جوری تو نود به به چه چه کرد که واقعا فک کردم با بهترین طراحی پیراهن روبروییم....
۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۵:۲۹
پاسخ
1
22
Tabriz
اصلا نیازی به چاپ نیس که در قالب خود پیراهن هم میتونن بزنن نمیدونم جریان چیه..!
۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۴۰:۲۲
پاسخ
1
27