دردسر ترامپ برای آمریکا، شانس مراکش برای میزبانی جام جهانی 2026 بیشتر شد

دردسر ترامپ برای آمریکا، شانس مراکش برای میزبانی جام جهانی 2026 بیشتر شد

10006
23:08
09 اسفند 1396
مراکش جدی ترین گزینه میزبانی جام جهانی 2026 است.

وبسایت رسمی برنامه نود - مراکش جدی ترین گزینه میزبانی جام جهانی 2026 است.

به گزارش وبسایت نود، ESPN در گزارشی مدعی شده است که مراکش (همگروه ایران در جام جهانی 2018) اکنون از بیشترین بخت برای میزبانی جام جهانی 2026 برخوردار است.

در گزارش این رسانه آمده است، اگرچه تا چندی پیش شانس آمریکا برای میزبانی جام جهانی 2026 بیش از سایر نامزدها بود ولی اکنون شرایط تغییر کرده است. آمریکا در نظر داشت با همکاری مکزیک و کانادا میزبانی جام جهانی را برعهده بگیرد، و قرار بر این بود که 60 مسابقه از 80 بازی جام جهانی در آمریکا و 10 مسابقه در هر یک از کشورهای کاندا و مکزیک برگزار شود. اما به نظر می آید اکنون سیاست فیفا بر این شده که دیگر جام جهانی را به صورت مشترک برگزار نکند، مطلبی که بلاتر هم در آخرین توییت خود به آن اشاره کرده بود.

اما این تنها دلیلی نیست که مانعی برای آمریکا شده، گفته می شود سیاست های ترامپ موجب شده تا بسیاری از کشورها علاقه مند به آن باشند که علیه آمریکا رای دهند. در واقع بخش اعظمی از کشورهای آفریقایی می خواهند از مراکش حمایت کنند، همین طور چندین کشور آسیایی و عربی که ترامپ تلاش کرد مانع حضور آنان در خاک آمریکا شود و در عین حال کشورهای آمریکای جنوبی هم به دلیل دخالت های سیاسی و جاسوسی آمریکا، دل خوشی از این کشور ندارند و آماده اند تا رای خود را علیه آمریکا به صندوق بیندازند.

انتظار می رود میزبان جام جهانی 2026، روز 13 ژوئن در کنگره فیفا انتخاب شود.

1878

 

نظرات کاربران
علی حسینی
کل دنیا و عقلا حالشون از این ادم بهم میخوره از بس مسخرس در ضمن جام جهانی تو آمریکای شمالی از لحاظ آب و هوایی و زمان برگزاری برای ما اصلا مناسب نیست اونجا مثلا عصر برگزار میشه اینجا باید کله سحر نگاه کنیم بهترین زمان همین آفریقاس که جام جهانی ۲۰۱۰ هم بهترین زمان ها رو داشتیم از تقریبا ۴ عصر شروع میشد تا شب
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۲:۵۶
پاسخ
11
54
Mohammad.b
امیدوارم آمریکا میزبان بشه"
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۹:۳۷
پاسخ
40
37
روح الله
به امید روزی که در تمام دنیا مرزها و دیوارها برداشته بشن
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۴۰:۵۶
پاسخ
9
125
محمد استقلالی
دلم خنک شد
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۳۱:۳۱
پاسخ
63
73
ارتش 80 میلیونی
اخه امریکا کجا و بقیه جهان کجا
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۱۲:۱۶
پاسخ
39
103
اس اس
همه کشورها به امریکا رای میدن
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۵۹:۲۱
پاسخ
70
86
محمد**
مراکش عالیه امیدوارم رای رو بگیره
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۵۵:۴۲
پاسخ
56
72
علی
خود اینفانتینیو گفته بود مردمانی هستند که میخوان بازی کشورشون رو از نزدیک نگاه کنن به همین دلیل ما هم جام جهانی رو به آمریکا نمیدیم. امیدوارم سر حرفش بمونه.
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۲:۴۹
9
48