دردسر پرونده‌های جدید پرسپولیس/ بدهی میلیاردی به علی دایی، آرفی و گولچ

دردسر پرونده‌های جدید پرسپولیس/ بدهی میلیاردی به علی دایی، آرفی و گولچ

37172
15:01
16 مهر 1396
وبسایت رسمی برنامه نود - مسئولان باشگاه پرسپولیس امیدوارند حکم دادگاه CAS درباره طلب 323 هزار یورویی آنتونی گولچ به زودی صادر نشده و بتوانند مانع از تایید حکم فیفا در دادگاه بین المللی ورزش شوند.

وبسایت رسمی برنامه نود - مسئولان باشگاه پرسپولیس امیدوارند حکم دادگاه CAS درباره طلب 323 هزار یورویی آنتونی گولچ به زودی صادر نشده و بتوانند مانع از تایید حکم فیفا در دادگاه بین المللی ورزش شوند.

به گزارش وبسایت نود،  آنتونی گولچ مدافع استرالیایی - کروات پرسپولیس چند روز پس از  پیوستن به جمع سرخپوشان بابت قسط اول قراردادش 36 هزار یورو دریافت کرد.

گولچ به رغم رزومه خوبی که داشت از شرایط آرمانی دور بود و برانکو هم در 7 هفته ابتدایی از وی استفاده نکرد. این بازیکن درپی تعطیلات لیگ برتر از کشور خارج شد و به ایران بازنگشت و خبر رسید که اقدام به فسخ یک طرفه قرارداد کرده و مراتب این فسخ قرارداد را به فیفا اطلاع داده است.

مسئولان باشگاه پرسپولیس اعلام کردند از گولچ شکایت می کنند و او نمی تواند این تیم را ترک کند. گولچ اما با توجه به قوانین فیفا و با توجه به آن که سه ماه از حقوقش را دریافت نکرده بود اقدام به فسخ یک طرفه قرارداد کرد.

در نهایت فیفا چندی پیش پرسپولیس را محکوم به پرداخت 323 هزار یورو دیگر به آنتونی گولچ کرد. این مبلغ شامل مطالبات گولچ و جرایم دیرکرد در پرداخت او بود.

باشگاه پرسپولیس که به خاطر این حکم نمی توانست قرارداد منشا را ثبت کند به دادگاه CAS شکایت کرده و خواهان تجدیدنظر در حکم صادره از سوی فیفا شد.

حالا با توجه به این که پرسپولیسی ها اخیرا بدهی سنگین ژوزه را پرداخت کرده اند و به پرداخت 789 هزار یورو در پرونده ریزه اسپور هم محکوم شده اند امیدوارند حکم گولچ به این زودی ها صادر نشود.

پرسپولیسی ها از یک سو به دنبال محکوم کردن گولچ هستند و از سوی دیگر امیدوارند دادگاه CAS مبلغی را بابت مطالبات گولچ در نظر بگیرد که اختصاص به مدت زمان بدون تیم بودن گولچ پس از جدایی از پرسپولیس تا پیوستن به تیم جدیدش داشته باشد.

برخی کارشناسان حقوقی عقیده دارند چون گولچ با استناد به آیین نامه فیفا و عدم دریافت سه ماه از حقوقش اقدام به فسخ قرارداد کرده باشگاه پرسپولیس شانسی برای پیروزی در دادگاه CAS ندارد.

مسئولان حقوقی باشگاه به طاهری اعلام کرده اند حکم دادگاه CAS درباره گولچ به این زودی ها صادر نخواهد شد و با توجه به شکایت طرفین از یکدیگر پروسه صدور رای زمانبر خواهد بود و مشمول مرور زمان می شود.

آنتونی گولچ

بدهی به علی دایی 7 برابر شد

علی دایی هم دیگر شاکی باشگاه پرسپولیس است که به خاطر مطالباتش از پرسپولیس شکایت کرده و کمیته انضباطی و استیناف پرسپولیس را محکوم به پرداخت سه و نیم میلیارد تومان به او کرده اند.

دایی به دلیل عدم پرداخت مالیات قرارداد سال اول و دومش با پرسپولیس، 100 میلیون تومان به اداره مالیات پرداخت کرد تا مشکل ممنوع الخروجی اش رفع شود و اعلام کرد اگر این 100 میلیون پرداخت شده و 400 میلیون مالیات باقی مانده از قراردادش از سوی باشگاه تسویه می شد مبلغ قرارداد سال سومش را به اجرا نمی گذاشت که این اتفاق رخ نداد.

باشگاه پرسپولیس از زمان صدور حکم استیناف سه ماه مهلت دارد که این مبلغ را بپردازد در غیر این صورت از نقل و انتقالات محروم خواهد شد و جرایمی برای آنها در نظر گرفته می شود.

آرفی و بائو، دو یادگار لیگ نهم!

بدهی باشگاه پرسپولیس به اشپتیم آرفی هم به دردسر دیگری برای این باشگاه تبدیل شده است. آرفی بابت مطالباتش به فیفا شکایت کرده بود و موکلین وی در مصاحبه های خود مدعی می شدند از پرسپولیس امتیاز کسر می شود اما فیفا شکایت وی را به رسمیت نشناخت چراکه در قرارداد آرفی قید شده بود مرجع رسیدگی به اختلافات او و پرسپولیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران است.

کمیته انضباطی هم حکم به محکومیت پرسپولیس داده و باشگاه باید مطالبات وی را پرداخت کند. مسئولان باشگاه پرسپولیس بعد از توافق با میثم بائو در حال مذاکره با آرفی و توافق با وی هستند. میثم بائو برخلاف برخی شایعات به AFC نامه نزد و با بخشیدن قسمتی از مطالباتش و توافق بر سر چگونگی دریافت مابقی آن با باشگاه به توافق رسید.

حالا مسئولان بخش حقوقی باشگاه پرسپولیس در حال مذاکره و چانه زنی با آرفی هستند تا بر سر نحوه پرداخت، اقساطی کردن مطالبات و میزان پرداخت آن با این مهاجم سابق پرسپولیس به توافق برسند.

نظرات کاربران
⭐سجـــاد⭐
دختر پرسپولیسی حالت گرفته شد خخخ
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۱:۳۷
پاسخ
8
34
پسر قرمز
تا موقع ای که تاج و وزیر ورزش پشت تیممونه مشکلی نیست پول ژوزه و همکاراشو دادن پول بقیه رو هممیدن 3میلیارد طارمی هم میدن بقیهبه فکر خودشون باشن
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۸:۲۲
پاسخ
10
25
رامین
وزیر میده
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۳:۵۳
پاسخ
6
28
شانسپولیس
شانسپولیس دائم البدهکار
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۲:۲۹
پاسخ
15
36
فرشاد$$
چیز مهمی نیس سلطانی فر میده
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۱:۱۵
پاسخ
8
34
P6
جالب برانگیز اینه که تا پرسپولیس جون گرفت همه دست به دست هم دادن پرسپولیس رو نابود کنن... برگشتیم به ده سال پیش خخخخخخخخخ..... نریم کنار استقلال صلوات...
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۲:۱۲
پاسخ
33
18
شایان پرسپولیسی
بعد از کار در معدن سخت ترین کار وکیل حقوقی باشگاه پرسپولیس بودنه، هر روز پرونده جدید میاد
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۱:۴۰
پاسخ
4
32
mehrdad
خوبه والا، به خدا خیلی از مردم ما تو یه لقمه نون خالی خوندن، بعد این یارو باید پول میلیاردی بدن واسه کدوم بازی؟؟؟
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۲:۰۵
پاسخ
1
36
پرسپولیسی واقعیت بین نه احساسی
علی دایی پرسپولیسی نیست و نبود.ایشون زمانی که پرسپولیس برگشت قردادی بست 350میلیون در صورتی بازیکنان مطرح تیبم 50یا 40بودن و بخاطر پاس نشدن یکی از چکاش جلو اتوبوس تیم گرفت ایشون پول پلیسی هستش نه پرسپولیسی در ضمن ایشون با لابی های که داشت قراردادا هنگفتی با باشگاه می بست مدیران بی تجربه هم از جیب خودشون ک نمیدادن
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۰:۵۱
پاسخ
14
35
10-10-3
اقای دایی یک درصد پولی که تابحال گرفتی هم به پرسپولیس خدمت نکردی پس دست از سر این تیم بردار
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۰:۵۰
پاسخ
26
25
دختر پرسپوليسي
دكتر طاهري همه رو رديف ميكنه خيالي نيست
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۰:۰۷
پاسخ
47
16
آبتین
وزیر دوست داریم
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۸:۲۷
پاسخ
13
26
ابی به رنگ اسمان
۳۲۳ هزار یورو گولچ ۷۸۹ هزار یورو ریزه اسپور نزدیک به دومیلیون یورو ژوزه یک میلیون یورو علی دایی ما بقی پرونده ها به جای خود قرارداد بازیکنا(فصل بعدی این قراردادا بدلیل محرومیت،خیلی بیشتر از قبل میشه حتی بیشتر از بدهیای الان پرسِپولیس) قراداد سرمربی منابع تامین این پولا کجاس؟ اسپانسر به صورت مرحله ای پول میده اونم واسه تبلیغات،پول کل مجموعه رو که نمیده هوادار نزدیک به ۷۰۰ میلیون چیزی درحد ۲۰۰ هزار یورو کمک کردن اگه گنج دیدن هوامونو داشته باشین بلاخره ما هم سهمی داریم از این خاک اگه وزیر از حساب شخصیش میده خیره و برکت بده اگه هم نه...
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۵:۲۸
پاسخ
10
44
حمید
ماشاالله هزار مشاۀۀه یکی دوتا نیستند.....هرکی از دم دفتر باشگاه رد شده از پرسپولیس طلبکاره!!!!این شاهکار مدیریته تو هزاره سوم
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۲:۲۲
پاسخ
5
40
آرش
خدا برکت بده به جیب وزارت ورزش...
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۸:۴۰
پاسخ
10
48