دروازه‌بان ایرانی، درون دروازه گرافشاپ/ اعتمادی: برای لیگ برتر هلند آماده می شوم

دروازه‌بان ایرانی، درون دروازه گرافشاپ/ اعتمادی: برای لیگ برتر هلند آماده می شوم

11770
15:40
15 تیر 1397
دروازه بان تیم دی گرافشاپ هلند، گفت: تمرینات پرفشار را به منظور حضور پر قدرت در رقابت های لیگ برتر هلند پیگیری می کنیم.

وبسایت رسمی برنامه نود - فوتبال ایران در فصل آینده لیگ برتر هلند یک دروازه‌بان در این رقابتها خواهد داشت؛ عقیل اعتمادی، دروازه‌بان سابق تراکتورسازی که فصل گذشته موفق شد با تیم دی گرافشاپ به لیگ برتر صعود کند.

به گزارش وبسایت نود، عقیل اعتمادی این روزها آماده حضور در رقابت های لیگ برتر هلند به همراه تیم می شود که به همین منظور تمرینات پرفشار تیمی و اختصاصی خود را پیگیری می کند. این بازیکن در گفتگو با خبرنگار سایت برنامه نود صحبت هایی را مطرح کرده است که در ادامه می خوانید:

ابتدا در مورد بازگشتت به فوتبال هلند توضیح بده؟

بعد از سپری کردن یک فصل سخت در آبادان، فصل گذشته به فوتبال هلند برگشتم و از این موضوع خوشحال هستم. می دانستم سال سختی در تیم دی گرافشاپ پیش رو خواهیم داشت ولی خدا را شکر توانستم خودم را آماده کنم. یک سال دیگر قراردادم را با این تیم تمدید کرده ام و فصل آینده نیز در رقابت های لیگ برتر هلند به میدان می روم.

در مورد باشگاه دی گرافشاپ برایمان بگو. 

باشگاه دی گرافشاپ ساختار بسیار قوی داشته و ورزشگاه خوبی نیز در اختیار قرار دارد. هواداران نیز بخشی از موفقیت های تیم محسوب می شوند که همیشه در کنار تیمشان هستند که البته این جو را در تیم های تراکتورسازی و صنعت نفت آبادان نیز دیده ام. 

در مورد فصل آینده که در لیگ برتر هلند به میدان می روی، چه نظری داری؟
لیگ برتر هلند جذابیت های خاص خود را داشته و پیش بینی فصل بسیار خوبی را دارم. علیرضا جهانبخش و رضا قوچان نژاد نیز در این لیگ حضور داشتند که این موضوع باعث شده تا فوتبال دوستان ایرانی شناخت خوبی از این لیگ داشته باشند.

در مورد تمرینات به منظور آمادگی باری فصل آینده برایمان بگو.
بله، تمریناتم را به خوبی پیگیری می کنم تا آماده حضور در رقابت های شده و بتوانم برای تیمم بازی های خوبی انجام بدهم. همه برنامه ریزی های لازم را انجام داده ام و می خواهم بهترین شرایط و آمادگی لازم را داشته باشم تا بتوانم به عنوان یک فوتبالیست ایرانی، عملکرد مناسبی داشته باشم. 

در مورد روند آماده سازی تیمی چه برنامه های در حال اجرا است؟
تیم روند آماده سازی خود را طی می کند و با جذب نفرات جدید سعی خواهیم کرد تا با بهترین شرایط راهی مسابقات در سطح اول فوتبال هلند شویم. برای خودم نیز مهم است که بازی کنم و همان عقیل اعتمادی سال های گذشته باشم. سرمربی فصل گذشته تیم نیز قرارداد خود را تمدید کرده و یکی از دلایل تمدید قرارداد من نیز او بوده است. شرایط فوتبال ایران و هلند تفاوت هایی دارد که باید کار های زیادی با توپ انجام بدهیم. مربی تیم نیز چنین تفکراتی دارد.

شنیده ایم هواداران تیم دی گرافشاپ جو پرشوری را در ورزشگاه ایجاد می کنند.
بله، هواداران این تیم در فوتبال اروپا معروف هستند زیرا کار های تشویقی بسیار خوبی انجام می دهند که باعث می شود اعضای تیم انگیزه بیشتری داشته باشند. واقعا حق این تیم بود که دوباره در لیگ برتر هلند حضور داشته باشد.

در مورد فصلی که به لیگ برتر ایران برگشتی و پیراهن تیم صنعت نفت آبادان را بر تن کردی، برایمان بگو.

پس از سه فصل خوب در لیگ دسته یک هلند که به عنوان بهترین دروازه‌بان نیز رسیده بودم، به ایران رفتم .متاسفانه پس از یک هفته اقامت در آبادان دچار مصدویت شده و نتوانستم خودم را نشان بدهم که بهبودی مصدومیت، حدود 4 ماه زمان برد. پس از بهبودی، عملکرد بسیار خوبی در تمرینات نشان دادم و حتی نادر دست نشان، سرمربی پیشین صنعت نفت آبادان نیز اظهار داشت که از نیم فصل دوم رقابت های لیگ برتر به عنوان دروازه‌بان اول به میدان خواهم رفت ولی متاسفانه پس از چند روز برکنار شد. بعد از این موضوع آقای فیروز کریمی به عنوان سرمربی جدید انتخاب شد که شناختی از من نداشت و بازیکنان خود را مد نظر قرار داد. پس از این موضوعاتی که رخ داد، به خودم قول دادم که در صورت بازگشت دوباره به ایران فقط برای تیم تراکتورسازی بازی کنم زیرا روز های بسیار خوبی نیز در این تیم سپری کرده بودم . با همه وجودم هواداران این تیم را دوست دارم و همه آنها باعث شدند که تجربه خوبی کسب کنم. شهر تبریز و مردمانش همیشه در یاد و قلبم هستند.

اخبار و نتایج تراکتورسازی را در جال حاضر نیز دنبال می کنی؟

بله، تقریبا هر روز از وضعیت این تیم آگاه می شوم و در حال نیز سرمربی بسیار بزرگی را جذب تیم کرده اند که امیدوارم موفقیت تیم، باعث خوشحالی هواداران شود. تراکتورسازی پتانسیل زیادی دارد و با وجود هواداران پرشورش می تواند به هر هدفی دست پیدا کند. 

دوست داری پپراهن تیم ملی ایران را بپوشی؟

حضور در تیم ملی ایران برایم یک هدف بوده و خواهد بود. در حال حاضر این موضوع برایمان تمام نشده محسوب نمی شود و می توانم به تیم ملی ایران دعوت شوم. همه تلاشم را به کار می گیرم تا نظر مربیان را جلب کرده و برای تیم ملی ایران به میدان بروم.

گفتگو از امیر حسین جعفری

نظرات کاربران
اسکولز
چقد شبیه سامان قدوسه
۱۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۲:۱۵
پاسخ
0
22
سهند
یاشاسین عقیل اعتمادی
۱۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۲:۰۷
پاسخ
8
65
آروین
یعنی اینقدر اوضاع دروازبانی تو هلند خرابه که این عزیز فیکس خرافشاپه ؟! دروازبان دوم صنعت نفت و دروازبان نا مطمئن تراکتور که حتی در حد لیگ نه چندان قوی ایران هم نیست !
۱۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۸:۰۷
پاسخ
81
19
مرتضی خاوری
جای تعجب نداره : امیر عابدزاده - حقیقی - سوشا مکانی هم نمونه های دیگه ای هستند
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۵۳:۳۵
13
6
حسین آرسنال
اگه حداقل دو تا از بازی های عقیل اعتمادی رو نگاه کرده بودی اینو نمیگفتی.....بهترین دروازه بان دسته۱ هلند شد تو تیم آلمره سیتی....بیشترین سیو و همینطور بیشترین تعداد سیو پنالتی رو داشت تو دسته۱ هلند بعدش اومد تو نفت آبادان که یعنی دیده بشه اما مصدومیت نذاشت...بعدش هم برگشت هلند والان بعد یه سال با یه تیم دیگه موفق شد برگرده بالاترین سطح لیگ هلند اول خوب بررسی کنید بعد نظر بدید
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۱:۱۰
0
25