درودگر: شاید پرونده ویلموتس به فیفا کشیده شود/ استقلال جعل سند نکرده است

درودگر: شاید پرونده ویلموتس به فیفا کشیده شود/ استقلال جعل سند نکرده است

4927
10:51
25 آذر 1398
صادق درودگر، رئیس کمیته اقتصادی فدراسیون فوتبال از احتمال شکایت این فدراسیون از مارک ویلموتس به فیفا شکایت خواهد کرد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از تسنیم، محمدصادق درودگر، رئیس کمیته اقتصادی فوتبال و عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره خبر ورود توپ‌های قلابی به لیگ برتر و خرید آنها توسط بعضی از باشگاه‌ها گفت: متأسفانه قانون کپی‌رایت در کشور ما رعایت نمی‌شود. مرزهای ما برای ورود محصولات به دقت کنترل نمی‌شود. برای ترخیص کالاها از نمایندگی اصلی یا کمپانی تولیدکننده مدارک بارنامه، فاکتور و گواهی مبدأ ارائه نمی‌شود. قدری باید در مرزهای شرقی‌مان از سمت پاکستان، دقت بیشتری خرج شود.

وی درباره محل تولید توپ‌های قلابی گفت: سال‌هاست این مشکل را از پاکستان داریم و در یک کارگروه برای شکایت وارد عمل می‌شویم. این از وظایف شرکتی است که توپ‌ها را به ما فروخته، اما اهمال کرده و ما به آنها نامه زده‌ایم که در این زمینه فعال باشند. خوشبختانه بازی‌هایی که در لیگ کشورمان برگزار شد، کیفیت این توپ را اثبات کرد و گلایه‌ها از بین رفته است. از برخی دوستان رسانه‌ای کم‌تجربه تقاضا می‌کنیم اگر می‌خواهید مطلبی درباره فوتبال بنویسید، از مسئولان سوال کنید. اگر مسئولان پاسخگو نیستند، از مسئولیت یک فرد رسانه‌ای کم نمی‌کند.

رئیس کمیته اقتصادی فوتبال درباره قیمت توپ‌های قلابی یادآور شد: باشگاه‌ها 300، 400 هزار تومان برای این توپ‌ها هزینه کرده‌اند. از مردم خواهش می‌کنم به سایت شرکت دربی‌استارت بروید و این توپ «برلیانت» را بزنید. قیمت آن 160 یورو بوده و کیفیت آن کاملاً متفاوت است. عبدالله روا در برنامه ویدیوچک این موضوع را تحلیل کرد و برای من شعر یه توپ دارم قلقلیه را خواند! او را به سازمان لیگ دعوت کردم و اسناد را ارائه دادم. در برنامه دیگری هم درباره تبلیغات محیطی، مجتبی فروبخش اعتراضاتی داشت و من اسناد را به او ارائه کردم.

درودگر که با برنامه «سلام صبح بخیر» گفت‌وگو می‌کرد، از بردن نام باشگاه‌هایی که توپ‌های تقلبی را خریده‌اند پرهیز و تصریح کرد: به باشگاه‌ها گفته‌ایم در بازی‌ها، فقط از توپ‌هایی که ما به آنها داده‌ایم استفاده کنند. لاستیک توپ ما چهارلایه و سازگار با محیط زیست است، دو قفل دارد و وزن آن حین شوت زدن کم نمی‌شود، اما توپ‌های تقلبی مواد مصنوعی دارد، از نظر جهش و پرش غیراستاندارد هستند و کیفیت نازلی دارند.

وی یادآور شد: هدف ما ارائه ارزان‌ترین و باکیفیت‌ترین توپ است. هجمه‌ای که به ما وارد شد، به این خاطر بود که ما یک هفته مانده به مسابقات از این توپ رونمایی کردیم و حدود 50 هزار توپ مدل قبلی را وارد کشور کرده بودند که بفروشند. بعد دیدند ما توپ‌های جدید آورده‌ایم و شوکه شدند. نمی‌خواهم اشاره کنم که این کار توسط چه کسانی انجام شد. اکنون مسابقات لیگ در حال برگزاری است و یک توپ هم خراب نشده است. شما بررسی کنید آیا کیفیت توپ‌ها عوض شده یا بادشان کم شده است.

رئیس کمیته اقتصادی فدراسیون فوتبال در این خصوص که هرکسی امسال اعتراض می‌کند، محروم می‌شود، گفت: خیر. این یک واقعیت ملموس است و شما در بازی‌ها می‌بینید که توپ‌ها چه کیفیتی دارد. مشابه این توپ‌ها در لیگ بلژیک استفاده می‌شود. یک بار تشریف بیاورید اسناد ترخیص این توپ را ببینید، فیلمبرداری کنید و به مردم نشان دهید.

درودگر درباره بی‌کیفیت بودن لباس‌های تیم ملی فوتبال و اذعان چند بازیکن به این موضوع خاطرنشان کرد: لباس‌هایی که الان تیم ملی استفاده می‌کند، از لباس‌های قبلی است. به زودی مراسم رونمایی از لباس‌های جدید تیم ملی را خواهیم داشت. ویلموتس به آلمان تشریف برد و لباس‌های جدید را انتخاب کرد تا تولید شود. این لباس‌های جدید پس از تولید انبوه و مراسم رونمایی، استفاده می‌شود.

وی اضافه کرد: در شرایط فعلی مشکل دارو هم داریم. آدیداس به ما گفته به شما لباس نمی‌فروشیم، ما در این شرایط لخت در مسابقات شرکت کنیم؟ این‌ها برای شرکت آل‌اشپورت است و ما بهترین قرارداد تاریخ را بستیم و لباس رایگان می‌گیریم.

رئیس کمیته اقتصادی فدراسیون فوتبال درباره پرداخت پول ویلموتس که توسط یک شرکت دولتی تأمین شده بود، اظهار داشت: من در قرارداد ویلموتس شرکتی نداشتم. بعضی مدیران می‌گویند ما می‌خواهیم ماندگار بمانیم و هیچ چیز را امضا نمی‌کنند. برخی مدیران کارآفرین، نوآور و خلاق هستند. یک مربی عزیز این را گفت که شما پخش کردید که هزینه‌های ویلموتس را شرکت شستا پرداخت کرده است.

وی ادامه داد: در سال‌های 84، 85، 86 شرکتی از آنِ شرکت اسپانسر ما بود. آن سال مبلغ یک میلیارد و 300 میلیون تومان فقط برای نام حامی مالی، نه تبلیغات محیطی و فضای مجازی که آن روز نبود، نه برای وَس و حوزه آی‌تی‌وی هزینه شد. اکنون این هزینه را 30 برابر کنید که نزدیک 40 میلیارد تومان می‌شود. اکنون در تبلیغات محیطی‌مان بسیار شلوغ هستیم و شرکت‌ها بازگشته اند. در اوج تحریم‌ها و شرایط ظالمانه‌ای که به ما تحمیل شده است، شرکت‌ها را فعال کرده‌ایم و تبلیغ می‌کنند. چون پول‌شان را دور نمی‌ریزند و سرمایه‌گذاری می‌کنند.

درودگر افزود: مدیری که در تبلیغات محیطی شرکت می‌کند، می‌داند ما دو رسانه فوتبال و تلویزیون را داریم که رسانه‌های اصلی کشور در بخش سرمایه‌گذاری هستند. مدیران برای سود بیشتر در فوتبال سرمایه‌گذاری می‌کنند. یک شرکت 25 میلیارد تومان سود داشت، اما پس از یک سال که حامی تیم ملی شد، 80 میلیون تومان سود کرد که به کارگران و سهامداران رسید.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اکنون شرکت شستا حامی تیم ملی فوتبال است، گفت: ما با آنها مذاکره داشته‌ایم و نهایی هم شده است. ما تعهد داریم، کار مشترک انجام می‌دهیم و باید سودآوری آنها را بالاتر ببریم.

رئیس کمیته اقتصادی فدراسیون فوتبال درباره اینکه رسانه‌ها نوشته‌اند شستا برای پرداخت حقوق بازنشستگان هم با مشکل مواجه است و چگونه اسپانسر تیم ملی می‌شود، تصریح کرد: اصلاً اینگونه نیست. شرکت شستا در این قضیه نیست و این شرکت خیلی وسیع است که رایتل و بانک رفاه را هم تحت پوشش دارد. بانک رفاه که تا به حال تبلیغ می‌کرد، کسی ایرادی به آن نمی‌گرفت و بسیاری از هزینه‌های ما با همین بانک بود. این برای آنها سرمایه‌گذاری بود و سودشان چندین برابر شد.

درودگر درباره مبلغ قرارداد تصریح کرد: قرارداد ما با شرکت‌های مختلف تقسیم می‌شود. ما با هشت اسپانسر قرارداد داریم که هنوز نهایی نشده است. بخش اعظم آنها بر مبنای فعالیت مشترک، درآمد حاصل و کاری «برد برد» است. تیم ملی برای مملکت و مردم است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مبلغ دو میلیون یورو که در ترکیه به مارک ویلموتس داده شده، توسط شستا تأمین شده است یا خیر، گفت: به هیچ عنوان. من از رقم اطلاعی ندارم و وقتی بخواهم شنیده‌ها را بازگو کنم، شاید اشتباهی پیش بیاید. درباره لباس به صراحت توضیح دادم چون مطلع بودم. فقط می‌دانم که ما طلبی از فیفا داشتیم و این طلب توسط چک یک شرکت پرداخت شد. من در جریان نبودم. تاج و اینفانتینو مذاکره کردند و من طی این مذاکره واتساپی حاضر بودم. اینفانتینو به خاطر عقب افتادن پرداخت این طلب، رسماً از تاج عذرخواهی و اعلام کرد برای حل این مشکل تلاش می‌شود.

رئیس کمیته اقتصادی فدراسیون فوتبال در پاسخ به اینکه آیا این فدراسیون از ویلموتس شکایت کرده است یا خیر، تصریح کرد: ممکن است وارد این پروسه شویم، اما هنوز کاری نکرده‌ایم. او می‌گوید شما فسخ کنید یا نکنید، باید سه ماه حقوق مرا بدهید و فدراسیون می‌گوید ما نباید این پول را بدهیم. در حال چالش و مذاکره هستیم تا این موضوع حل شود، اما ممکن است این پرونده به نهاد حاکمیت ورزش و فیفا کشیده شود.

درودگر درباره ماجرای حذف استقلال گفت: موضوع حذف نیست و تاج پیگیر این موضوع بود. وقتی نامه‌ها را امضا و ارسال کردند، مدیران عامل جدید آن را امضا کردند. وقتی در روزنامه رسمی که ارسال شده، ترجمه شده، مدیرعامل فرد دیگر بوده است. جعل سندی در کار نبوده است.

2051

تسنیم
نظرات کاربران
Artin
اولا تو از کجا میدونی جعل کرده یا نه؟مگه علم غیب داری،،،ثانیا همش میگین در پرونده های فیفا حق با ماست ،،،بقول عادل خداییش فقط و فقط یک پرونده رو کنین که باشگاهها یا فدراسیون در آن برنده شده باشند،،،هر پرونده ای بدون استثنا به فیفا رفته نه تنها بازنده شدیم بلکه چندین برابر هم جریمه داریم،،،،
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۴:۱۴
پاسخ
4
23
حسین مهاباد
تیم دولتی یعنی این.پول استرا ماچونی،پول مالیات رحمتی،پول کادر فنی،رایزنی تاج برای عدم خذف استقلال در باشگاههای آسیا ،تغیر روزها و ساعت بازی تیم سوگلی دولتی و ....................................
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۶:۵۵
پاسخ
17
24
عشقممم نیمار
مگ ما شیش_پولیسیم بریم جعل سند کنیم :-P نمیدونم چرا هروقت اسم جعل میاد..یاد شیش_پولیس و‌طارمی و اردوغان و ... میفتم ک همین اتفاق ثابت میکنه ک کدوم‌تیم براش ..کل مملکت بسیج میشه :-P
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۶:۲۸
پاسخ
56
22
بی نام
اتفاقا جعل سند بوده. فقط چون مشکل رحمتی امروز حل شد کلا دارن عوامفریبی می کنن. تا مشکل حل شد تکذیب کردن. جعل اسناد در باشگاه ها عادی هست.
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۹:۰۳
8
20
امیر رحیمی
من که خوش بین نیستم با این مدیران به جام جهانی بریم. ماجرای ویلموتس تا پایان بازیها ادامه پیدا میکنه ویلموتس سه ماه دیگه، میگه حالا شش ماه باید حقوق بدیدامیدوارم یک بار برای همیشه تعلیق کنند فوتبال این کشور رو. که مدیران نالایق ش از این پست به پست دیگر گذاشته میشوند. بعد از این همه زحمت تازه میخوان مدیر هزینه ای مثل فتح الله زاده رو بیارند که کلی مخارج روی دست استقلال بذاره برای مدیر بعدی
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۵:۱۶
پاسخ
3
20
Abedi
خطاب به هوچیگران قرمز شما که میگید وزیر استقلالیه ما هم که میگیم وزیر پرسپولیسیه چرا برای یه بازم شده عین ما تجمع نمیکنید واسه استیضاح وزارت ورزش ؟؟؟؟ در عمل ثابت کنید شما هم خواستار برکناری وزیر ورزش هستید ما که از خدامونه وزیر ورزش همین الان بره خیلی بهتره تا فردا بره شما اگه هوچی گر نیستید یه بار فقط یه بار جلوی وزارت ورزش بایستید و شعار بدید که باید برکنار بشه
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۸:۰۸
پاسخ
25
20
علیرضا اص
مگه ما مثل شما ناز داریم. ما با مشکلات می جنگیم. نه سال تو بحران بودیم حتی دوازدهم هم شدیم تو لیگ ولی یه بار اسم وزیر استقلالی رو نیاوردیم. یه بار تجمع نکردیم. حاضر بودیم فوتبال نبینیم ولی ضعف تیم خودمون رو گردن کس دیگه نندازیم. حالا بجای اینکه شما از ما یاد بگیرید و درست رفتار کنید از ما می پرسید چرا تجمع نمی کنید. متاسفم برای فرهنگ هواداری استقلال که اینقدر ضعیف شده. البته فقط تقصیر هوادار نیست. وقتی پیشکسوتای استقلال هم این حرفارو تو تلویزیون و سایر رسانه ها مطرح می کنن معلومه آخرش همین میشه. استقلالیا باید امیدوار باشن که باشگاهشون خصوصی نشه وگرنه با این طرز رفتارشون قطعا تیمشون بدجور زمین می خوره.
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۲:۴۵
4
7
نه به مافیای آبی
مثل اینکه جعل در باشگاه استقلال به یک فرهنگ تبدیل شده است بعد از حکم افتخاری و ورمزیار برگی دیگر از تاریخ باشگاه جعلتقلال رو شد
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۷:۳۷
پاسخ
16
30
ایمان
استقلال جعل نکرده فقط با کمک وزیر و سخنگوی همیشه در صحنش دروغ مصلحت آمیز گفتن
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۵:۴۷
پاسخ
11
24
قلب اردبیل به عشق پرسپولیس میتپد
تا وزیر هست جعل هایشان پنهان خواهد ماند
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۲:۵۳
پاسخ
54
71
sami
نه استقلال جعل سند کرده نه هوای تهران کثیفه ..!!!!!!!
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۲:۵۴
7
12
زرد سپاهان
اتفاقاً برعکس گفتی .... #تا 1400 با جعل پولیس
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۰:۲۱
26
13
چهار دربی پشت سرهم
درست مثل جعل بزرگ طارمی.که باید پیروزی را به لیگ دو میفرستاند و جام را پس میگرفتند
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۸:۵۲
23
13
صابر666666
به قول بنده خدا : چقد خوبین شما !!! ما و باشگاهامونو ببخشید اگه براتون باشگاه و هواداران خوبی نبودیم :(
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹:۰۷
پاسخ
11
38
صابخونه
والا ما عادت کردیم هرچی که شما گفتید برعکسش اتفاق افتاده... بااین وجود..... پرونده ویلموتس حتما به فیفا کشیده میشه... و..... و..... و.... در مورد تیم وزارت ورزش هم حتما جعل سند رخ داده... بدون شک منتظر تعلیق فوتبال ایران هستیم
۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۷:۳۴
پاسخ
11
46