در تاپ فور منتظر چه تیم‌هایی باشیم؟

در تاپ فور منتظر چه تیم‌هایی باشیم؟

6120
23:04
12 مهر 1398
منچستریونایتد، آرسنال و تاتنهام فصل خیلی خوبی را پشت سر نمی گذارند.

به گزارش وبسایت نود، به جز لیورپول و منچسترسیتی کدام تیم ها بیشترین شانس را برای حضور در بین 4 تیم برتر لیگ دارند؟

منچسترسیتی و لیورپول فعلاً دو تیم بالانشین جدول هستند و با توجه به سابقه دو تیم در 1-2 فصل اخیر، سخت است تصور کنیم یکی از این دو در پایان فصل از جمع تاپ فور (Top4) خارج شود. بنابراین رقابت بین رده سوم و چهارم خواهد بود. اما برای حضور در بین 4 تیم برتر لیگ، کدام تیم ها بیشترین شانس را دارند؟

نزول منچستریونایتد و آرسنال

خیلی ها معتقد هستند تساوی منچستریونایتد مقابل آرسنال در هفته گذشته، به خوبی ضعف های دو قدرت سابق جزیره را نمایش داد و ثابت کرد که چرا این دو از بین مدعیان خارج شده اند. عملکرد دو تیم در تساوی 1-1 در بخش دفاعی و هجومی رضایت بخش نبود و بیشتر شبیه به جدال دو تیم میانه جدولی بود.

منچستریونایتد همچنان در روند ضعیفی قرار دارد که از اواخر فصل پیش آغاز شده و تا به امروز نیز ادامه دارد. با تساوی مقابل آرسنال، حالا شیاطین سرخ بدترین شروع تاریخ شان را در لیگ برتر تجربه می کنند. کسب فقط 9 امتیاز از 7 بازی. بدتر اینکه در 16 مسابقه گذشته در لیگ برتر، یونایتد فقط و فقط 17 امتیاز گرفته است. اگر تیم های تازه وارد را کنار بگذاریم، یونایتد سومین تیم ضعیف در کسب امتیاز در این بازه است.

با این توصیفات سخت است که تیم سولسشائر را در بین 4 تیم برتر لیگ در پایان فصل تصور کنیم. آنها در تابستان سه خرید داشتند و پیشرفت هایی نیز در تیم در بخش دفاعی مشاهده می شود ولی مشکلات دیگر همچنان پابرجاست. یونایتد در هفته نخست 4 گل به ثمر رساند اما پس از آن، فقط 5 گل زده است. در این بازه، فقط برایتون، نیوکاسل و واتفورد قعرنشین کمتر از یونایتد گل زده اند. حالا بیش از هر زمان دیگری نبود مهاجمانی چون لوکاکو و سانچز احساس می شود. یونایتد تصمیم گرفت با این دو بازیکن قطع همکاری کند و جانشینی هم برای آنها نخرید و ترجیح داد به داشته‌هایش اعتماد کند، اما مشکلات مصدومیت نیز کار را برای تیم مربی نروژی سخت کرد. منچستریونایتد در زمینه خلق موقعیت جدی گلزنی و تعداد گل های زده آمار ضعیف تری به نسبت سایر رقبای خود دارد و طبیعی است که در چنین شرایطی امتیازگیری برای آنها سخت تر می شود.

اما آرسنال شرایطش با یونایتد کمی متفاوت است. تیم امری همچنان در خانه اوضاع خوبی دارد. اما مشکلات تیم در بازی های خارج از خانه همچنان پابرجاست. ضعف های دفاعی تیم نیز ترمیم نیافته است. آرسنال با 13 خلق موقعیت، 37 شوت درون چارچوب و 12 گل زده، اوضاع نسبتاً مساعدی در مقایسه با رقبایش دارد. در واقع شرایط این تیم در خط حمله، خیلی خوب است. اوبامیانگ تا به اینجا هفت گل زده است و حتی هنوز امری از مثلث په په، اوبامیانگ و لاکازت در ترکیب اصلی استفاده نکرده است. مصدومیت ها مانع از حضور مؤثر لاکازت در زمین شده است و می توان امیدوار بود با بازگشت او شرایط در بخش هجومی بهتر هم شود.

با این وجود، نگرانی ها در مورد بخش دفاعی همچنان پابرجاست. از زمان حضور امری در آرسنال، هیچ تیمی در لیگ برتر به اندازۀ آرسنال اشتباه منجر به گل نداشته است. هیچ تیمی هم به اندازۀ آرسنال در این فصل به سمت دروازه اش شوت روانه نشده است. در فصل گذشته (اولین فصل حضور امری) آرسنال 51 گل خورد و البته فقط 8 کلین شیت داشت. تا به اینجای فصل کنونی لیگ برتر نیز آرسنال در 7 مسابقه 11 گل دریافت کرده و با برآورد فعلی، احتمالاً این فصل نیز بیش از 50 گل در لیگ دریافت خواهند کرد که می تواند در رقابت با تیم های رقیب، فاکتور منفی تاثیرگذاری باشد.

بزرگترین افت را باید در مورد تاتنهام دانست. تیمی که فصل گذشته به فینال لیگ قهرمانان رسید و چند روز قبل در خانۀ خود در لندن مقابل بایرن مونیخ 7 گل خورد. آنها تیمی بودند که تا نزدیکی های سال نو در فصل گذشته لیگ برتر، حتی تهدیدی برای لیورپول و منچسترسیتی محسوب می شدند، اما با افت روبرو شدند و از کورس قهرمانی خارج شدند. فصل جدید برای تیم پوچتینو اصلاً خوب پیش نرفته است. آنها در 10 بازی اخیرشان فقط 3 برد داشته اند. اما این فقط معطوف به این فصل نیست.

از فوریه 2019 تاتنهام روی مسیر سقوط حرکت کرده است. درست است که به فینال لیگ قهرمانان رسیدند ولی اوضاع در لیگ برتر اصلاً خوب نبوده است. تیم پوچتینو بعد از شکست مقابل برنلی در فوریه 2019، در 19 بازی لیگ برتر فقط 22 امتیاز گرفته است. نیوکاسل در طی این مدت از تاتنهام بیشتر امتیاز گرفته است! تاتنهام از نظر خلق موقعیت و شوتزنی آمار مشابهی با یونایتد داشته ولی زهرداری مهاجمان آنها باعث شده تعداد گلهای زده این تیم بیشتر از شیاطین سرخ باشد. اما مشکلات در خط دفاع کار را برای تیم پوچتینو سخت کرده است.

لوریس از ابتدای فصل 14 بار مانع از گلزنی حریفان شده است که بیش از هر دروازه بان دیگری است. تاتنهام در این فصل 112 بار به سمت دروازه اش شوت زده است که جزو تیم های ضعیف در این بخش محسوب می شود. آنها 5 امتیاز را هم در شرایطی از دست داده اند که در بازی پیش بوده‌اند. اوضاع در تیم پوچتینو خوب پیش نمی‌رود و آمار دفاعی تیم نیز گواه این مطلب است.

برعکس، چلسی در مسیر صعود قرار گرفته است. بعد از شکست سنگین در هفته نخست، تیم لمپارد مسیری صعودی طی کرده است. طوری که آنها در میان رقبای خود، بهترین آمار گلزنی، بیشترین شوت درون چارچوب و خلق موقعیت را دارند. آنها این هفته نیز انتظارشان برای رسیدن به اولین برد خانگی در لیگ برتر در این فصل پایان یافت. جوانان تیم نیز کم‌کم خودنمایی می‌کنند. آبراهام بعد از شروع ضعیفش در ابتدای فصل، اکنون با 8 گل زده یکی از برترین گلزنان جزیره محسوب می شود. او، ماونت و توموری در یک قدمی دعوت به تیم ملی انگلیس قرار دارند.

چلسی هر چقدر در ابتدای فصل ضعیف بود، در ادامه بهتر و بهتر شد. شکست 4-0 در گام نخست، در ظاهر شوک بدی برای تیم جوان لمپارد بود، اما آنها خود را پیدا کردند. وضعیت تیم در بخش هجومی به وضوح بهتر شد. چه از منظر فردی و چه از نظر تیمی. تنها نگرانی فعلی جدی در بخش دفاعی است. تیم چلسی زیاد گل می خورد و تا به اینجا نیز فقط یک کلین شیت داشته است. اما انتظار می رود در این بخش نیز به تدریج پیشرفت را شاهد باشیم. با این فرم و این روند روبه رشد آنها شانس خوبی برای کسب سهمیه دارند.

آیا می توان برای لسترسیتی شانسی قائل شد؟ قطعاً بله. به خصوص اگر بدانیم که از زمان حضور راجرز در لسترسیتی، تنها دو مدعی بزرگ، یعنی لیورپول و منچسترسیتی بیش از لسترسیتی در لیگ برتر امتیاز گرفته‌اند. اوضاع آنها در بخش دفاعی به وضوح نسبت به رقبای بزرگ و نامدارشان بهتر است. در بخش هجومی نیز به مدد درخشش بازیکنانی نظیر مدیسون و واردی تیم فرم خوبی دارد. آنها مقابل تاتنهام مدعی بازی باخته را با برد عوض کردند و در هفته گذشته نیز توانستند 5 گل به نیوکاسل بزنند. وقتی شرایط آنها را با تزلزل آرسنال، منچستریونایتد و افت قابل توجه تاتنهام درنظر بگیرید، آنوقت شانس لسترسیتی برای کسب سهمیه بیشتر هم می شود.

1878

نظرات کاربران
لیورپولی دو آتیشه‌ی دهه هفتادی
خوبی براندن راجرز اینه که تیمش همیشه خیلی خوب هجومی بازی میکنه و همیشه از هافبکا خیلی خوب استفاده میکنه واقعا اگه استیون جرارد اون لیز رو نمیخورد الان شاید سرنوشت دیگری برای براندن راجرز رقم میخورد. اما واقعا لیورپول راجرز در خط حمله فوق العاده وحشتناک بود. رحیم استرلینگ و لوئیز سوارز و کوتینیو و استوریج در دوره لیورپول راجرز ترسناک بودن. تنها مشکل خط دفاعی بود که بالعکس خط حمله تیم آمارش افتضاح بود مثل اینکه هنوزم اون مشکلات رو خط دفاع داره. بنظرم لستر امسال میتونه جلوی بزرگان قد علم کنه. فردا هم که لیورپول با لستر بازی داره.
۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۵:۴۶
پاسخ
6
25
امیر آبی دل
چلسی اگر بتونه به روند پیشرفتش ادامه بده و قبل از نیم فصل، مشکلات خط دفاعش رو تا حد زیادی حل کنه، میشه حتی گفت که آخر فصل نایب قهرمان بشه... ضمنا یادتون باشه... چلسی سال بعد با 200 میلیون پوند بودجه وارد بازار میشه و قطعا اول به دنبال سانچو میره... همزمان هم وارد رقابت برای جذب پوگبا میشه(برای بالا بردن قیمت پوگبا وگرنه چلسی و پوگبا بدرد هم نمیخورن)... همچنین احتمال داره سراغ مارکینیوش یا کولیبالی برای تقویت خط دفاع برن.... برای همین از دوستان عزیز میخوام که منطقی باشن... تیمی که قراره در لیگ قهرمانان اروپا بازی کنه باید از نظر مهره قوی باشه... نمیشه دل به معجزات بست... متشکرم
۱۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۹:۴۹
پاسخ
7
35
مصطفی پاشا گواردیولا
ان شاالله پپ قهرمان بشه لیورپول هم ک عادت کرده به نایب قهرمانی دوست دارم منچستر و چلسی لمپارد هم جز ۴ تا باشن آرسنال تا ولخرجی نکنه تیمی نمیشه
۱۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۴:۱۲
پاسخ
25
31
محمود
بنظر من تاتنهام و ارسنال یا چلسی
۱۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۳:۴۸
پاسخ
21
6