در توصیف اسپانیای مقتدر انریکه؛ خون و تفکر

در توصیف اسپانیای مقتدر انریکه؛ خون و تفکر

12636
15:50
21 شهریور 1397
24 سال قبل بخشی از خون بینی شکسته شده انریکه روی طرحی از همین پیراهن اسپانیا ریخته شد و حالا با گذشت نزدیک به ربع قرن از آن اتفاق، تفکرات جوان بینی شکسته بعدازظهر آمریکا روی این پیراهن جاری می‌شود.

وبسایت رسمی برنامه نود -  اسپانیا پس از جام‌جهانی 2018 بی‌نهایت جذاب شده است؛ تیمی که درخانه انگلیس پیروز می‌شود و سپس نایب‌قهرمان دنیا را گلباران می‌کند.

به گزارش سایت نود، پس ازاین میزان تحول آن هم به فاصله کم‌تراز 3 ماه،می‌توان بااطمینان بیش‌تری، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا راعامل حذف کشورش درمرحله یک‌هشتم‌نهایی جام‌جهانی 2018 دانست!

 اسپانیای قدرتمند باحکم عجیب او درفاصله 48 ساعت مانده به بازی باپرتغال، لوپتگی راازدست داد و هیروی بی‌تجربه درعرصه مربیگری به شکل ناخواسته به قصدپیاده کردن تفکرات خودش، تفکرات نهادینه شده وآماده بروزتیم ملی اسپانیا را از بین برد.نتیجه این اتفاق کسب تنها یک برد پر زحمت مقابل ایران وحذف درمرحله یک‌هشتم‌نهایی برای تیمی بود که همراه برزیل، مدعی جدی قهرمانی به حساب می‌آمد. مطابق انتظارهیرو،مربی موقت تیم درجام‌جهانی (!) بود و پس ازاو با یک انتخاب درست، دست نیاز به سوی لوئیس انریکه،عامل دومین سه‌گانه تاریخ بارسلونا دراز شد. مرد اهل خیخون هم خیلی خوب با تنها چند تغییر و اضافه کردن چند بازیکن جوان،لاروخا را احیا کرد.

ماجرای جذاب

هرچند به شکل طبیعی ترکیب یک تیم دربازی دوستانه با آنچه مربی‌اش دریک بازی رسمی به میدان می‌فرستد تفاوت دارد اما با مقایسه ترکیب ونوع بازی اسپانیا دربازی منجربه حذف مقابل روسیه درجام‌جهانی با 2 بازی اخیر، سرنخی ازتحول اسپانیا به دست می‌آوریم. درخط دفاعی به جای پیکه وآلبا، گایا و کارواخال به تیم اضافه شدند.سائول، بوسکتس وسبایوس درخط میانی اسپانیا، کمربند متوازن ودلربایی ساخته‌اند. سبایوس چه دررئال لوپتگی و چه در اسپانیای انریکه بیش‌تر مورد توجه قرارگرفته والبته با بازی‌های خوبش مزد این اعتماد را داد. در خط حمله جوانانی مانند رودریگو جای  سیلوای این اواخر پرحاشیه و کاستا را گرفتند و تیم آن قدر ثروت تهاجمی دارد که ایسکو هم گاهی محک زده می‌شود تا در صورت افت نیمکت‌نشین شود. هر چند در بازی با کرواسی کنار رودریگوی گلزن و آسنسیوی همیشه خوب، مثلث تهاجمی قدرتمندی را تشکیل داد؛ مثلثی که از پشت سر با خلاقیت سائول تغذیه می‌شد.

 حربه انریکه

 در این بین سرمربی جدید اسپانیا همان طور که در بارسلونا و رم نشان داده بود، به آزادی عمل بازیکنانش بیش از خط‌کشی‌های پستی اعتقاد دارد و همین عامل در دیده شدن بیش‌تر امثال سبایوس و رودریگو نقش مهمی دارد. با دست فرمان فعلی انریکه، برای هواداران قدیمی تیم ملی اسپانیا، تصویر نوستالژی در قاب قدرتنمایی، نمایی زیبا می‌سازد.24 سال قبل بخشی از خون بینی شکسته شده انریکه روی طرحی از همین پیراهن اسپانیا ریخته شد و حالا با گذشت نزدیک به ربع قرن از آن اتفاق دقایق پایانی بازی مرحله یک‌چهارم‌نهایی جام‌جهانی 1994 بین ایتالیا و اسپانیا، تفکرات آن جوان بینی شکسته بعدازظهر آمریکا روی این پیراهن جاری می‌شود.

1977

 

 

نظرات کاربران
Pouya
واقعا منه بایرنی دو تا بازیکن مدیرا بگیرن دیگه هیچی نمیخوام اسنسیو سبایوس دو سال پیش بود که بازی سبایوس و صد البته سائول رو تو جام جهانی جوانان دیدم گفتم اینا بی نظیرن حالا سائول که مثل توتی شده و ول نمیکنه اتلتیکو رو هیچی ولی کاش سبایوس و اسنسیو رو مدیرا بعد این همه خصاصت بگیرن حیف که رئال هستند
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۰:۴۸
پاسخ
30
20
یاسر پرسپولیسی یاسر پرسپولیسی
واقعا دیشب عالی بودن ی مشت جوان عالی
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۰:۴۱
پاسخ
3
55
بابک
پرز و لوپتگی و رییس فدراسیون اسپانیا عامل اصلی نابودی یکی از مستعدترین تیم های جام جهانی بودن!! البته تیم هنوزم یه مشکل اساسی داره و اونم پیداکردن یه دفاع وسط خوب کنار راموس هست! ناچو به هیچ وجه بازیکن سطح بالایی نیست! ادمین...
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۸:۳۵
پاسخ
21
50
حسین
اسپانیا همون اسپانیاس . هرکی بدون تفکر جلوش بازی کنه سوراخ سوراخ میشه ، آخه دالیچ و مربی های کراوات چه تفکری دارن . تو جام جهانی اسپانیا مقابل پرتغال سه گل زد ، ولی خوب رونالدو به دادش رسید . مقابل ایران هم اگه تفکرات کیروش نبود میدیدید که چه جشنواره گلی راه مینداخت . آخه یه مربی یه شبه نمیتونه تیم رو عوض کنه که ، انریکه تازه اومده تو این تیم . سطح درک فوتبال شماها اندازه بچه کوچیکاس
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۹:۱۱
49
58