دست‌نشان: ترکی باید به فکر خداحافظی باشد/ عزیزی فیلم بازی ما با سایپا را تماشا کند

دست‌نشان: ترکی باید به فکر خداحافظی باشد/ عزیزی فیلم بازی ما با سایپا را تماشا کند

6929
18:41
18 آذر 1395
وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان، گفت: محسن ترکی با اشتباهی که امروز مرتکب شد باید به فکر خداحافظی از داوری باشد.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان، گفت: محسن ترکی با اشتباهی که امروز مرتکب شد باید به فکر خداحافظی از داوری باشد.

به گزارش وبسایت نود ، نادر دست‌نشان در نشست خبری بعد از شکست یک بر صفر تیمش مقابل سایپا، گفت: بازی می‌توانست بهتر به پایان برسد این شکست برایمان گران تمام شد. نمی‌دانم اسم پنالتی که داور گرفت را باید چه بگذارم.  این پنالتی اعتماد به نفس بازیکنان ما را کشت.  سایپا کار خاصی نکرد و فقط در نیمه دوم بعد از فشار همه جانبه تیم ما یکی دو ضد حمله زدند. فقط می‌توانم این پیروزی را به حریف تبریک بگویم.

وی در مورد اینکه آیا باشگاه در موضوع رضا نوروزی و نگرفتن رضایت‌نامه این بازیکن از سایپا کم کاری کرده است، افزود: اطلاعاتتان درست نیست. من چیزی که از باشگاه شنیدم را می‌گویم. وقتی کمیته مسابقات به ما گفت رضا نوروزی نمی‌تواند مقابل سایپا بازی کند باشگاه نفت با مدیریت سایپا به توافق رسیدند که 50 میلیون به حساب سایپا بریزند و 50 میلیون دیگر را در نیم فصل بدهند. امروز با تمام  مشکلاتی که باشگاه از لحاظ نقدینگی داشت 50 میلیون پرداخت شد سپس گفتند باید چک بدهید. ما گفتیم چک‌ها دو امضا هست و الان این شرایط را نداریم حداقل این مسئله را دیروز می‌گفتید که دیگر کار از کار گذشت. وقتی بازیکنی چک 200 میلیونی‌اش در باشگاه سایپا مانده است چک 50 میلیونی چه ارزشی دارد. امیدوارم همه واقعیت را بگویند.

سرمربی صنعت نفت تأکید کرد: امروز یک چیز اخلاقی یاد گرفتیم. به خداداد عزیزی که هفته قبل در مورد بازی با ما حرف‌های می‌زد می‌گویم بیاید فیلم بازی ما با سایپا را نگاه کند. دفاع حق طبیعی هر تیمی است اما اینکه بازیکن حریف روی زمین می‌خوابد بحث دیگری دارد. در مقابل زمین افتادنهای مداوم حریف هم من باید بازی جوانمردانه بازی کنم. بازی جوانمردانه در فوتبال ما مرده است. نباید بازی جوانمردانه در فوتبال ایران داشته باشیم. شما به گلر حریف نگاه کنید. چه کسی باید عدالت را ایجاد کند. دروازه‌بان حریف سرعت بازی را می‌گرفت.

دست‌نشان یادآور شد: می‌گویند عادل فردوسی پور  فوتبال بازی می‌کند اگر در دقیقه 10 بازی به او استرس وارد کنند بدنش می‌کشد که استپ کند یا پاس بدهد. این صحنه که بدر نیمه اول اتفاق افتاد  و خطای پنالتی اعلام شد آیا پنالتی بود؟ تا دست بازیکن ما به بازیکن حریف خورد، مهاجم سایپا دایو کرد. بازیکنی که باید اخطار می‌گرفت برای تیمش پنالتی گرفته است. دیگر چطور باید بازی کنیم. در دقیقه آخر خطای هند واضحی رخ دارد. آیا هند از این واضحتر هم داریم. باید در شهرمان به این شکل مورد بی مهری قرار بگیریم. سعی کردیم در نیمه دوم جبران کنیم اما اینطور نشد. دفاع بسته سایپا فضای مانور را از ما گرفت. میلاد جهانی، امین زلیکانی، فرجی و نیمی از تیم ما نیستند. در این شرایط هم زیر فشار قرار می‌گیریم.

وی در انتقاد به عملکرد داور، تصریح کرد: از محسن ترکی که یک داور با شرف و شجاع  است انتظار بیشتری داشتم. خیلیها در فوتبال ایران آقایی کردند اما امروز بازنشست شدند با اشتباهی که ترکی امروز کرد باید به فکر بازنشستگی باشد او یکی از بهترین داورهای ما بوده است اما اگر قرار است اینطور قضاوت کند بهتر است خداحافظی کند. محمد شادکام را به شدت زدند اما او آوانتاژ خوبی داد اما باید با قطع شدن بازی اخطار می‌داد. چند صحنه دیگر قابل بحث هم بود. چرا به ما اخطار می‌دهند اما در مورد حریف تصمیم درستی نمی‌گیرند. انتظار ما از یک داور با تجربه و قوی که فوتبال ایران به او افتخار می‌کند بیش از این حرف‌ها هست. شاید همه این اتفاقات تبعات ناشی از رد شدن از لیست الیت بوده است.

دست نشان در ادامه در پاسخ به سوالی در مورد اینکه تیمش ضعیف بوده، یاد آور شد:‌ حرفم را برای ایران نمی‌زنم. مشکل ما این تفکرات است. ما تیم ضعیفی هستیم این مسئله چه ارتباطی به داوری دارد. آیا پنالتی که برای ما گرفته شد درست بود؟ بازیکن حریف توپ را با دست زده چرا پنالتی گرفته نشد؟ هیچ بهانه‌ای برای باخت نمی‌آورم. ما باختیم چون دقت نداشتیم اما باید همه با هم یکی شویم و اجازه ندهیم این مشکلات برای تیم‌مان به وجود بیاید. شما ببینید داور کنار چند بار با داور وسط دچار تناقض شد. این مسئله را رسانه باید منعکس کند. بازیکن حق دارد در این شرایط دچار مشکل شود. حسین بغلانی 25 سال سن دارد. به غیر از حسن هوری و حکیم نصاری کدام بازیکن سن بالا است. بازیکنان تیم ما مصدوم شدند خداد عزیزی آنوقت ما را مورد تمسخر قرار می‌دهد. فعلا توانایی تیم ما همین است. از هر مشکلی بپرسید ما جواب می‌دهیم. باشگاه ما با تمام مشکلات خود 50 میلیون تهیه می‌‌کند و به باشگاه سایپا می‌دهد. نوروزی قصد داشت 60 میلیون بدهد تا رضایت نامه بگیرد اما دائم کار او را به امروز و فردا موکول کردند. این مسائل را پای کم کاری باشگاه نگذارید. باشگاه 50 میلیون تومان هم پول داده است.

سرمربی صنعت نفت در مورد بازی دادن به جوان‌ها عنوان کرد: عاشق بازی دادن به جوانان هستم اما فوتبال آبادان این تحمل را ندارد. فوتبال آبادان به دنبال نتیچه گرفتن است. در مورد بازیکنان خارجی هم باید فرصت لازم را می‌دادیم. نظر شما درمورد عملکرد امروز رشید چیست؟‌ آیا او ضعیف بازی کرد.

وی در مورد دیدار هفته آینده مقابل فولاد خوزستان، گفت:  بازی با فولاد سخت است. برای آن بازی نوروزی هم باز می‌گردد. در نیمه دوم با جوانانی مثل حسین ساکی، داری‌زاده، نیک‌نفس و ... عملکرد خوبی داشتیم. تیم ما جوان است. باید صبر داشته باشیم. در نیم فصل باید ضعف‌هایمان را پوشش دهیم و نیمکت‌مان را قوی کنیم تا اگر داور هم اشتباه کرد ما ضعیف ظاهر نشویم. باید این ظرفیت را داشته باشیم که با اشتباه داور بهتر کار کنیم. حسین بغلانی امروز 2 کارته شد اما به نظر می‌رسد قانون به شکلی شده که بازیکن در دو نوبت اول باید سه اخطاره  شود.

نظرات کاربران
احسان
همه تيمها هم از داوري سود ميبرن هم زيان نفت جلوي سياهجامگان پنالتي به ضررش نگرفتن وقت كشي هم كه همه تيمها وقتي جلو هستن ميكنن ديگه اين حرفا يعني چي بعدش هم پنالتي كه درست بود بدون توپ بازيكن حريفو دو دستي حل ميده
۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۵:۳۴
پاسخ
0
0
رمضان
دیگه بایدشکستوبپذیری
۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۲۱:۵۰
پاسخ
0
2
ابراهیم
باید از مربیانی که جوانگرائی میکنند حمایت کرد علی الخصوص که اینکار در تیم ریشه داری مثل صنعت نفت آبادان انجام شود. ترکی باید تمرین کند و از غرورش بکاهد که باعث آسیب دیدن هیچ تیمی نشود.
۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۱۲:۳۵
پاسخ
8
5
یلدا
این آقای دست نشان بعد از بازی هفته ی پیش که در مشهد سیاه جامگان رو برد گفت تیم سیاه جامگان خیلی خوب بازی کردن و خیلی حمله کردن و حتی می تونستن برنده باشن اما جالبه بعد از بازی با پرسپولیس که یک صفر باخت گفت پرسپولیس اصلا حمله نکرد و حق ما برد بود این آقا همینجوریه وقتی تیمش می بره تیم حریف خیلی خوب می شه اما وقتی می بازه تیم حریف اصلا حمله نمی کنه آقای دست نشان؟ هیچ مصلحتی بهتر از حقیقت نیست...
۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۲:۲۵
پاسخ
9
22
اتابک
واقعا تیم خوبی درست کرده دست نشان....متاسفانه سیستم فوتبال ما اجازه کار به امثال دستنشان نمیدهد...همیشه باید یک دایره از افراد خاص صاحب تیم باشند...
۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۸:۰۰
پاسخ
10
22
علیرضا
فقط صنعت
۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۶:۵۴
پاسخ
9
16
حسین مشکی
حقتونه انقد خودتون رو انداختین تو بازی سیاه جامگان بعد حسن هوری گفت خوب کاری کردم ک وقت کشی کردم دمش گرم دروازبان سایپا زنده باد سایپا زنده باد سیاه جامگان
۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۵:۵۷
پاسخ
19
16
پویا
یکی بیاد به این دست نشان بگه تو کی هستی که بخوای درباره ترکی نظر بدی؟ تو در حد لیگ برترم نیستی . من طرفدار ترکی نیستم ولی دست نشان فقط بلده حرف زیادی بزنه
۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۳:۲۲
پاسخ
33
11
sude
دركتون ميكنم اقاي دست نشان ما هم از تركي كم ضربه نخورديم ولي كووووو گوش شنوا؟؟؟؟
۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۳:۰۳
پاسخ
6
25
mt9
به خدا قسم راست ميگه من طرفدار هيچكدوم نيستم ولي بازي رو از شبكه ورزش كامل ديدم، خدارو خوش نمياد اون همه تماشاگر رفته بود تركي الكي مردود نشده خداوكيلي خيلي بد قضاوت كرد سايپا حتي مستحق مساوي هم نبود هيچ عدالتي در قضاوتهاي تركي نيست.
۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۲:۵۱
پاسخ
14
26
بیژن
تا حالا شده شما تیمت ببازه و بدون فرافکنی و سفسطه باخت رو بپذیری جناب مربی مثلا حرفه ای؟؟!! درمورد وقت تلف کردن هم فقط باید گفت: چاه کن همیشه خودش ته چاهه, بازی پرسپولیس و سیاه جامگان رو یادتون بیاد , دیگه راجع به این موضوع فرماش نمیکنی...
۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۳:۱۱
پاسخ
31
28
abadan
اول برو فیلم رو ببین بعد حرف بزن. ترکی با این قضاوت سر تیممون رو برید. نمیگم در حد بارسا بودیم؛ ولی مستحق برد بودیم.
۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۴:۳۳
1
0
abadan
امیدوارم کسی که بازی رو ندیده اصلا قضاوت نکنه. آقای ترکی متاسفانه سر صنعت نفت رو برید با قضاوتشون. من نمیگم تیم ما در حد بارسلونا بود، ولی حداقل مستحق برد بود.
۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۶:۱۹
0
0
ترکی
من خداحافظی نمی کنم..خخ
۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۲:۱۳
پاسخ
8
26