دشان بهترین مربی سال ۲۰۱۸ شد

دشان بهترین مربی سال ۲۰۱۸ شد

1676
22:28
02 مهر 1397
سرمربی تیم ملی فرانسه به عنوان بهترین مربی سال ۲۰۱۸ جهان انتخاب شد.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم ملی فرانسه به عنوان بهترین مربی سال ۲۰۱۸ جهان انتخاب شد. 

به گزارش وبسایت نود، دیدیه دشان در مراسم بهترین های فیفا جایزه بهترین مربی سال ۲۰۱۸ جهان را از دستان آرسن ونگر دریافت کرد. دشام در این سال موفق شد همراه با تیم ملی فرانسه فاتح جام جهانی شود. 

زین الدین زیدان و زلاتکو دالیچ دیگر نامزدهای دریافت این جایزه بودند. زیدان در سال ۲۰۱۸ برای سومین سال پیاپی با رئال مادرید قهرمان اروپا شد و دالیچ هم توانست تیم ملی کرواسی را به فینال جام جهانی برساند. 

برنده این جایزه با رای هواداران، کاپیتان ها و سرمربیان تیم های ملی و گروهی از ژورنالیست ها برگزیده شد. 

۲۰۳۱

نظرات کاربران
سینا
واقعا در حق زیدان و دالیچ و گواردیولا و کلوب و .... ظلم شد. اگه سیب زمینی هم جای دشام بود میتونست تیم منتخب قاره آفریقا رو با اون همه ستاره قهرمان جام جهانی 2018 کنه. این کار فیفا توهین به تمام مربیان جهان بود. چون دشام واقعا لیاقت این جایزه رو نداشت.
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۲:۳۱
پاسخ
29
49
محمد حسین
کاملا موافقم. این جایزه صرفا به دلیل قهرمانی فرانسه به دشام داده شده. از نظر من دشام نه تنها این جایزه را نباید می گرفت بلکه باید جایزه بدترین مربی های سال رو میگرفت. اولین بازی فرانسه مقابل استرالیا بود. استرالیا به زحمت زیاد سوریه که تیم درجه سوم آسیاست را در پلی آف برد و بعدا به جام جهانی صعود کرد. اما فرانسه در جام جهانی همین استرالیا رو به سختی با نتیجه 2 بر 1 آن هم به لطف وی ای آر شکست داد. و اگر وار نبود صعود فرانسه از گروهش هم به سختی بود. فرانسه در کل تاریخ فوتبال اولین تیم است که وار به سودش شد. حقیقتا که خروس برای آنها نشانه خوشانسی است. وار در فینال هم به کمک فرانسه آمد. اگر تکنولوژی وار چند ماه دیرتر آمده بود. نه فراسه قهرمان میشد. و هم احتمال صعود ایران از گروه مرگ با توجه به گل عزت اللهی به اسپانیا بسیار افزایش پیدا میکرد. در ضمن بازی چرک و وقت کشی فرانسوی ها در نیمه نهایی مقابل بلژیک، تیم قدرتمند و شایسته ای که برزیل را در یک چارم حذف کرده بود هرگز از یاد ها نخواهد رفت. ماتیویدی به تنهایی اواخر بازی مرتب خودش را روی زمین می انداخت و به تنهایی 9 دقیقه از وقت مسابقه را کشت که این یک رکورد محسوب میشود! پوگبا هم به کمک او آمد و حدود 4 دقیقه از وقت بازی را تلف کرد. جمع این زمانها روی هم چیزی حدود 15 دقیقه میشد. که زمان کمی نیست. مسلما بلژیک با خط حمله ترسناک و آتشینش می توانست بازی را مساوی کند و به وقت اضافه بکشاند. و سرنوشت جام عوض شود. هنر این آقای دشام فقط همین بود که به بازیکنان دستور دهد که مرتب خود را به زمین بیاندازند و وقتکشی کنند. چون خودش میدانست در فوتبال حریف بلژیک نمیشود. الحق که در آن بازی فرانسوی ها در وقت کشی روی تمام کشورهای دیگرا سفید کردند. موضوع خنده دار این است که این آقا بخاطر تاکتیک وقت کشی جایزه ی بهترین مربی سال را میگیرد! هی هات از فوتبال چرک...........
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۸:۰۵
2
9
مهدی هاتفی
قهرمانی جام جهانی این فرصت رو به هرکسی میده که بدون برو برگرد بهترین مربی جهان لقب بگیره. به نظرم این بخش 3 نامزد نهایی نمیخواست
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۰:۱۶
پاسخ
5
32