دقایق نفرین شده برای سپاهان در جدال با استقلال/ پاتوسی ششمین گل را زد

دقایق نفرین شده برای سپاهان در جدال با استقلال/ پاتوسی ششمین گل را زد

6912
16:25
24 فروردین 1398
گل ثانیه‌های پایانی آیاندا پاتوسی به سپاهان، اولین گل استقلال در وقت‌های تلف شده به سپاهان در لیگ برتر نبود. 

به گزارش وبسایت نود، شاگردان وینفرد شفر آلمانی که بعد از برد خوب مقابل الهلال عربستان به اصفهان آمده بودند، موفق شدند در جدال با سپاهان هم یک نتیجه خوب کسب کنند و با کسب 3 امتیاز به تهران برگردند. سپاهانی‌ها که سابقه‌ی از دست دادن قهرمانی در لیگ برتر را مقابل دیگر تیم تهرانی در وقت‌های تلف شده‌ی بازی داشتند، اینبار یک بازی حساس را با گل دقیقه 98 پاتوسی، به میهمان خود استقلال واگذار کردند. این گل سه امتیازی در حالی به ثمر رسید که قبل از این بازی، سپاهانی‌ها 5 بار دیگر در وقت‌های تلف شده‌ی نیمه دوم از استقلال گل خورده‌ بودند. گل دیر هنگام پاتوسی بهانه‌ای شد تا این 5 گل را مرور کنیم. 

 

دبل بائو با کمک اوت دستی

در هفته‌ی یازدهم لیگ ششم شاگردان صمد مرفاوی در تیم استقلال موفق شدند با گل میثم بائو در وقت‌های تلف شده از سد سپاهان بگذرند. سپاهانی‌ها در آن بازی ابتدا از میزبان خود پیش افتادند اما در ادامه این شاگردان مرفاوی بودند که توانستند با درخشش میثم بائو با یک بازگشت خوب میهمان خود را شکست دهند. بائو دو گل به سپاهان زد که هر دو گل او از روی اوت دستی بدست آمد. او ابتدا در دقیقه 39، بازی را به تساوی کشاند و در وقت‌های تلف شده‌ی نیمه دوم در دقیقه 91 موفق شد گل برتری استقلال را به شاگردان لوکا بوناچیچ در تیم سپاهان بزند تا هواداران استقلال بردی شیرین را تجربه کنند.

 

اولین تجربه قلعه‌نویی

امیر قلعه‌نویی که روز گذشته تیمش سپاهان در وقت‌های تلف شده‌ی نیمه دوم از استقلال گل خورد، یکبار دیگر هم سابقه داشته که در وقت‌ها تلف شده نیمه دوم همراه با سپاهان از استقلالی‌ها گل بخورد. البته آن گل باعث شکست سپاهان نشده است. در هفته‌ی بیست و چهارم لیگ دهم، شاگردان پرویز مظلومی در حالی که با یگ گل از سپاهان امیر قلعه‌نویی عقب بودند، موفق شدند توسط سید مهدی سید صالحی در دقیقه 91 گل تساوی‌بخش را به میزبان خود بزنند و کار را به تساوی بکشانند. در نهایت در آن فصل سپاهان اصفهان همراه با امیر قلعه‌نویی قهرمان لیگ برتر شد و استقلالی‌ها هم همراه با پرویز مظلومی به مقام نایب قهرمانی لیگ برتر رسیدند. 

 

هموار شدن راه قهرمانی

در لیگ دوازدهم دو تیم استقلال و سپاهان رقابت تنگاتنگی با هم داشتند. دو تیم در حالی در هفته‌ی سی و دوم باید به مصاف هم می‌رفتند که شانزده روز قبل سپاهان در ورزشگاه آزادی و از مرحله‌ی نیمه نهایی جام حذفی موفق شده بود استقلال تهران را در ضربات پنالتی حذف کند. سپاهانی‌ها اگر می‌توانستند از سد استقلال در لیگ برتر هم در ورزشگاه آزادی بگذرند، گام بلندی برای قهرمانی در لیگ برمی‌داشتند. در آن بازی این سپاهانی‌ها بودند که موفق شدند گل اول را در دقیقه 66 توسط محرم نویدکیا به میزبان خود بزنند. شاگردان کرانچار تا دقایق پایانی از میزبان خود پیش بودند تا اینکه محسن ایران‌نژاد در دقیقه 92 بازی و در وقت‌های تلف شده، گل تساوی‌بخش شاگردان امیر قلعه‌نویی را به اشتباه وارد دروازه‌ی سپاهان کرد تا دو تیم در یک بازی پر برخورد هم در بازی و هم در تعداد بازیکنان اخراجی به تساوی یک بر یک برسند. فرشید طالبی از سپاهان و ایمان موسوی از استقلال در آن بازی اخراج شدند.

استقلال بعد از تساوی مقابل سپاهان با پیروزی یک بر صفر در اهواز مقابل فولاد که گل برتری آن‌ها را جواد نکونام از روی نقطه‌ی پنالتی به ثمر رساند، موفق شد یک هفته زودتر از پایان رقابت‌ها قهرمان لیگ برتر شود. لیگ دوازدهم آخرین باری بود که استقلال در لیگ برتر قهرمان شد. آن قهرمانی همچنین آخرین قهرمانی امیر قلعه‌نویی در فوتبال ایران هم بود. سپاهانی‌ها هم درست در روزی که استقلال قهرمان لیگ برتر در اهواز شد، با شکست پرسپولیس در ضربات پنالتی، جشن قهرمانی خود در جام حذفی را در ورزشگاه آزادی مقابل هواداران پرسپولیس گرفتند. 

 

شکست در فصل قهرمانی

حسین فرکی بعد از قهرمانی با فولاد خوزستان در لیگ سیزدهم، هدایت سپاهان اصفهان را برای لیگ چهاردهم بر عهده گرفت. سپاهان در هفته‌ی هجدهم در ورزشگاه آزادی به مصاف استقلال رفت. بازی دو تیم تا دقایق پایانی با تساوی یک بر یک دنبال می‌شد که در دقیقه 92 امید ابراهیمی موفق شد گل دوم استقلال را به سپاهان بزند. تا شاگردان امیر قلعه‌نویی در تیم استقلال موفق شوند از سد شاگردان حسین فرکی در تیم سپاهان بگذرند. سپاهان در آن فصل همراه با فرکی در نهایت موفق شد قهرمان لیگ برتر شود تا حسین فرکی تبدیل به دومین مربی‌ای شود که در تاریخ لیگ برتر همراه با دو تیم در دو فصل پیاپی قهرمانی در لیگ برتر را تجربه کرده است. پیش از او امیر قلعه‌نویی موفق شده بود با دو تیم استقلال تهران و سپاهان در دو فصل پیاپی قهرمان لیگ برتر شود.

 

حیاتی‌ترین بازی

در لیگ شانزدهم علیرضا منصوریان هدایت استقلال تهران را بر عهده گرفت. آبی‌های تهران تا پایان هفته‌ی چهاردهم نتایج قابل قبولی با او کسب نکرده بودند و با کسب 21 امتیاز در رده‌ی هفتم جدول رده بندی قرار داشتند. استقلالی‌ها باید در هفته‌ی پانزدهم به مصاف سپاهان در اصفهان می‌رفتند. بازی‌ای که برای علیرضا منصوریان خیلی حیاتی بود. در حالی که استقلالی‌ها تا دقایق پایانی در بازی‌ای که خیلی موقعیت روی دروازه‌ی سپاهان خلق کرده بودند با یک گل از میزبان خود عقب بودند، این بهنام برزای بود که در وقت‌های تلف شده‌ی نیمه دوم و در دقیقه 92 با ضربه‌ی سر گل تساوی‌بخش را به سپاهان زد. علیرضا منصوریان در نهایت آن  فصل را که با قهرمانی پرسپولیس همراه شد، با نایب قهرمانی همراه با استقلال به پایان رساند.

امیر قلعه‌نویی در لیگ برتر دو بار همراه با استقلال موفق شده در وقت‌های تلف شده‌ی نیمه دوم به سپاهان گل بزند و با گلی که شب گذشته پاتوسی به سپاهان زد، 2 بار هم همراه با سپاهان در وقت‌های تلف شده‌ی نیمه دوم از استقلال گل خورده است.

1870

نظرات کاربران
SS آبی
ماشالاه پاتوسی واقعا باغیرت بازی کردی،ایولا
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۴:۳۳
پاسخ
7
34
پارسا
ولی حالا که نگاه میکنم میبینم کلا سپاهان تو دقایق آخر گل خور خیلی خوبیه.چه جلو پرسپولیس چه جلو استقلال
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۲:۵۲
پاسخ
5
36
فقط سپاهان
روتو برم روبه رو ماکه با کمک فغانی مساوی کردین .خدایی خجالت نمی کشی میگی اینو
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۶:۲۲
9
6
آرسن لوپن
پاتوسی (معجزه گر)
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۷:۴۵
پاسخ
8
40
طوفان زرد آســیا
هیچ کدام مثل گل دقیقه 97 ســرخ هــای پایتخت نبود که به لطف داوری قهرمانی رو از چنگ مــا درآورد و به اونها هدیه کرد.. ســرخ هــای پایتخت هنوز هم به چنین قهرمانی هــایی افتخار می کنن!
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۵:۰۴
پاسخ
60
87
مهدی
طبق قانون ۶ امتیاز کم کردن. قوانینی که فیفا تایین میکنه عین اینه بگی قانون پنالتی یا کرنر ناحقه. اون سال سپاهان باید قهرمان میشد.
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۶:۲۱
22
12
عباس
اره تو ک راس میگی شما لایق قهرمانی بودید!! خوبه ۶ امتیاز از ما کم کردن اون فصل روو ک نیس
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۴:۱۸
19
28
عشقممم نیمار
چقد حال کردم ..ک منشا جوون ..پاسه گله داد ..و پاتوسی ( کابوسی ) جوون ..گله خوشکله زد :-) و کسانی ک منتظر بودن ..سرورشون..مساوی کنه.. در دیقه 97 ..ب غاار رفتن :-) وقتی این گل رام دلچسب تر بود ک قبل بازی ..در اقدامی ناعادلانه .. روی بلیط مسابقه ..دوستاره واقعی عشق_تقلال رو ..از لوگوی عشق_تقلال ..حذف کردن :-P راستی ..توجه کردید ک گل پاتوسی ..مشابه ..موقعیت طارمی برابر پرتغال بود .. و تفاوت دیدی ک پاتوسی ..چجوری این موقعیت گل کرد ولی طارمی زدش تو اوت ..توجه کردید؟؟ :-) درواقع ..پاتوسی جوون ب طارمی یاد داد ک چجوری میشه در چنین موقعیتی ..این توپو ..تبدیل ب گل کرد :-)
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۸:۰۱
پاسخ
64
72
تاج آسیا
حیف و صد حیف. اگ رحمتی و اسماعیلی تو استقلال نبودن، الان تیممون صدر جدول بود. ب امید موفقیت تو آسیا. بازی ببرگشت با الهلال بتونیم شکست بدیم ک دیگه صعودمون تقریبا قطعی میشه. صعود از گروه مرگ نه گروه کشک
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۶:۲۳
پاسخ
52
40
حیدر
با شما موافقم که اقای رحمتی با احترام اخر فصل برود ولی اسماعیلی بازیکن خوبی است پنالتیش با اختلاف کم به اوت رفت خیلی وقتها برای بزرگتر از فرشید هم اتفاق افتاده که پنالتی گل نشده
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۸:۲۸
7
21
علی
سلام پرسپولیسی. خیلی دوست داری دو تا از بهترین های استقلال توی تیم نباشن.
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۱:۴۱
20
11
مسعود گل باشی
بابا فهمیدیم تو پس پسی هستی بسه دیگه همه فهیمدن مسخره بازی و بچه بازیو تموم کن این کارا خیلی وقته از مد افتاد عمویی
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۸:۵۸
14
19