دلایل و موانع قهرمانی پرسپولیس؛ باشخصیت اما بدون پروفسور

دلایل و موانع قهرمانی پرسپولیس؛ باشخصیت اما بدون پروفسور

25971
18:19
25 تیر 1398
پرسپولیس این فصل را می‌توان با سپاهانی مقایسه کرد که سروشکل تیمی خود را پیدا کرده بود و با هر مربی و هر اتفاقی نتایج مطلوب را می‌گرفت.

به گزارش وب‌سایت نود، اگرچه لیگ برتر با برگزاری اولین بازی آغاز می‌شود اما دنبال کردن عملکرد تیم‌ها در فصل نقل و انتقالات و بدنسازی و دوران آماده‌سازی هم می‌تواند تا حدود زیادی وضعیت تیم‌ها را مشخص کند. این که کدام‌شان قرار است برای قهرمانی بجنگند و کدام  به دنبال بقا هستند و رده‌های میانی جدول را بین چه کسانی باید تقسیم کرد. البته همیشه سورپرایزها هم سهم خود را دارند و نقش خود را ایفا می‌کنند.

در حال حاضر 5 تیم را می‌توان مدعی بالابردن جام برای فصل آینده دانست. پرسپولیس، استقلال، تراکتور،سپاهان و پدیده. هر کدام از آنها به دلایلی مدعیان اصلی فصل آینده هستند و البته با موانعی شاید نتوانند به این هدف برسند. آن دلایل و موانع چه هستند؟ 

پرسپولیس مدافع اصلی عنوان قهرمانی است که این مساله کارشان را برای تکرار این عنوان هم سخت و هم آسان می‌کند. شاگردان کالدرون به چه دلایلی می‌توانند جام بعدی را بالای سر ببرند؟ چه موانعی باعث می‌شود رنگ جام دیگر قرمز نباشد؟

دلایل قهرمانی

ثبات تیمی: سرخپوشان پایتخت اگرچه روی نیمکت با ثابت خداحافظی کردند اما نگذاشتند که این بی‌ثباتی به داخل تیم نفوذ کند. تقریبا تمام بازیکنان اصلی حفظ شدند و آنهایی هم که رفته بودند برگشتند تا پرسپولیس شکل کامل‌تری حتی از فصل گذشته به خودش بگیرد. بازیکنان این تیم نیاز به فرصت زیادی برای هماهنگی با هم ندارند و چشم بسته هم می‌توانند همدیگر را در زمین پیدا کنند.

شخصیت قهرمانی: پرسپولیس این فصل را می‌توان با سپاهانی مقایسه کرد که سروشکل تیمی خود را پیدا کرده بود و با هر مربی و هر اتفاقی نتایج مطلوب را می‌گرفت. پرسپولیس هم بعد از چندین قهرمانی لیگ برتر و حذفی و سوپرجام و حضور در فینال و نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا شخصیت تیمی خودش را پیدا کرده است. شخصیتی که جدایی یک بازیکن و یا مربی نمی‌تواند آن را کاملا تخریب کند و تیم می‌تواند با بازسازی خودش جای خالی را به راحتی پر کند. برانکو اگرچه دیگر در پرسپولیس نیست اما اعتمادبه نفس تزریق شده از موفقیت‌های تیم او همچنان در پرسپولیس باقی مانده است.

موانع قهرمانی

جدایی برانکو: هر چقدر هم از شخصیت شکل‌گرفته پرسپولیس و توانایی‌های کالدرون و ثبات این تیم بنویسیم باز هم نمی‌توان از نقش برانکو در موفقیت‌های پرسپولیس به راحتی گذشت. رفتن برانکو از چند زاویه می‌تواند پرسپولیسی‌ها را دچار مشکل کند. از نظر روحی و روانی برای بازیکنان، از نظر حاشیه برای سکوهای ناراضی از رفتن سرمربی کروات و از نظر فنی. اگرچه بودن برانکو هم با توجه به سیری که پرسپولیس در این چند فصل طی کرده بود تضمینی برای قهرمانی نبود اما رفتن او نگرانی‌ها را بیشتر می‌کند.

ناهمگون بودن تیم: پرسپولیسی‌ها هنوز خط دفاع و حمله خود را نمی‌شناسند. خط حمله به دلیل نبودن مهاجم شکل نگرفته و خط دفاع به دلیل ترافیکی که مشخص نیست چه کسانی باید ثابت باشند و چه کسانی نیمکت‌نشین. پرسپولیس در فصل گذشته نسبت به فصول قبل با افت کیفی و فنی مواجه شده بود و برای برطرف کردن این ضعف نیاز به بازیکنانی داشت که هنوز جذب نشده‌اند.

حواشی سکو و نیمکت:هواداران ناراضی از رفتن برانکو شاید نخواهند مهلت زیادی به کالدرون بدهند. سرمربی آرژانتینی از حاشیه امنیت برانکو در تیم برخوردار نیست و هر تصمیم او با «هشتگ هر چی کالدرون بگه» مواجه نخواهد شد. هر تصمیمی می‌تواند سکوهای عصبانی را برآشفته کند.همچنین بازیکنانی در پرسپولیس حضور دارند که نیمکت‌نشین کردن هرکدام از آنها به راحتی انجام نخواهد شد. بازیکنانی که مشخص است همه آنها همزمان نمی‌توانند در ترکیب قرار بگیرند. 

30388

نظرات کاربران
پرسپولیسی گرگان
پرسپولیسامسال هم قهرمان میشه چون درحال حاضر تیمی بهتر از پرسپولیس نیس
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۸:۲۳
پاسخ
38
197
حمید از مشهد
نمیدونم چرا ولی حسم میگه پرسپولیس کالدرون طوفانی میشه ..حتی از تیم برانکو بهتر میشه و زیباتر بازی میکنه.. کالدرون با مازاد اعلام کردن سروش و مصلح نا آماده ثابت کرد تعارف با کسی نداره .حتی بازیکنی که ستاره بوده باشه( البته از نگاه برخی هواداران) چون من هم به بازی سروش به عنوان ستاره اعتقادی نداشتم و خداییش چیز خاصی توی سبک بازیش نمیدیدم و در تعجب بودم بعضی هوادارا اینقد بالا میبرن یک بازیکن رو..ستاره به بازیکنی میگن که روزهای افتش هم موثر باشه مثل علی کریمی تکرار نشدنیمون .. خواهشا خیلی از بازیکنا رو الکی بالا نبرید که حتی مربی هم ترس از کنار گذاشتنش داشته باشه مثل برانکو.. حداقل تا الان کالدرون ثابت کرده بازیکن شناس خوبیه با حذف این دو و البته خریدهای خارجی که تایید نکرد .مثلا در زمان برانکو بودمیر یا اوکراینی ها خریدهای بدی بودن که از یه مربی خوبی مثل برانکو بعید بود . به شدت به کالدرون امیدوارم
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۲:۳۳
پاسخ
30
208
کاج کبیر
دلم برا شیشتقلالیها میسوزه امسال هنوز چیزی نشده خودشون رو پنجم جدول هم نمیبینن یه کمی اعتماد به نفس داشته باشید
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۴:۴۳
پاسخ
55
109
استقلال تاج آسیا
تیمهای حریف تضعیف میکنیم اگر بازم نتیجه گرفتن داورها هستند درست مثل سال قبل بازی سپاهان و پدیده و استقلال و صنعت اگر بازم نشد وزیر به کمکمون میاد درست مثل اون موقع که رفت با اردوغان سر قضیه طارمی و تامام و .... تا 1400 ما مدعی اصلی قهرمانی هستیم ولی تو آسیا بین 4 تیم چهارمیم چون وزیر نیست!!!!
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۹:۳۹
پاسخ
151
67
جی اچ
تنهاکسانی که میتونن ویاباعث قهرمانی نشدن پرسپولیس شوندمدیرانن که باعث جدایی برانکووایجادانواع حاشیه برای تیم شدند ایکاش زودترهمگی استعفابدن
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۳:۳۰
پاسخ
10
115
پرسپولیس_یزد
فقط سکو ها هماهنگ باشند بقیش رو میسپاریم به سیدجلال و مربی و اقا کریم خدایی بیخیال مدیریت اینا بشید هرچی بود گذشت
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۶:۴۶
پاسخ
11
194
علی
بیخیال کدوم مدیرا . مگه با این گندکاریهای امسال که هنوزم ادامه داره تیم هیت مدیره و مدیر عامل هم داره
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۷:۴۸
7
68
hamid
تا 1400 پرسپولیس قهرمانه یعنی قهرمانش میکنن حتی اگه خودش نخواد! #طنز تلخ
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۰:۲۰
پاسخ
226
28
پرسپولیسی گرگان
خدا پدرتو بیامرزه دیگه پس کری نخونین قهرمانش میکنن درسته ولی بازیکنان .برانکو رو حذف کردن تا شما نفس بگشین ولی بازیکنامون هنوز هستن
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۳:۳۸
7
118
حمید
به کالدرون بیشتر از برانکو فرصت میدیم، ما پشت کالدرون و تیم هستیم کاملا.هیچ فشاری هم روی تیم نخواهد بود.
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۴:۳۳
پاسخ
12
177
سید118
عزیزان من به کالدرون ایمان دارم که موفق میشه، پس همه با هم حمایت تا چهارمین قهرمانی ان شالله و #هر_چی_کالدرون_بگه
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۲:۰۸
پاسخ
15
159
پرسپولیس کبیر
به کوری چشم همه ی دشمنان #هرچی کالدرون بگه قطعا باید ماهینی و ربیع خواه هم جدا بشن و بشار حفظ بشه و یک مهاجم و یک دفاع راست کلاسیک تو سبک وریا غفوری یا رضاییان بخرن که خدا رو شکر اقای نبی خیلی پیگیر هستش و میخواد صادقیان رو برگردونه !!!!!!!!!!!!!!
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۵:۵۲
پاسخ
27
86
arya
دقیقا الان تناقض رو با دو جمله گفتی: هر چی کالدرون بگه و بعد فلان و فلان برن و از این قبیل خرده فرمایشات!! اگه نظر مربیه که بزارید خودش تصمیم بگیره
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۵:۵۸
3
89
A
بایدی در کار نیست هم ماهینی زحمت کشیده برامون هم ربیع خواه باید دید صلاحدید کادر فنی چیه پیام صادقیان بدرد لیگ دسته دو میخوره تا پرسپولیس از نبی هم الکی تعریف نکن
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۸:۴۱
6
73
علی
نبی هر جا بوده بیشتر بفکر کار خودش بوده بای برن عشق هوادارارو رها کنن
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۶:۳۷
3
48
Amir
به نظرم باز هم پرسپولیس قهرمان میشه. هوادان درک کرده اند که باید به کالدرون زمان بدن. در مورد حواشی درون تیمی هم فکر می کنم کالدرون از برانکو سخت گیر تر نباشه، کمتر نیست. از لحاظ فنی هم کالدرون مربی کار بلد و با تجربه ایه. ورود اندیشه های نو به باشگاه می تونه مفید باشه.
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۲:۰۱
پاسخ
7
104
mohammad
بدهی برانکو رو تصویه کنند حاشیه ها کم میشه و پرسپولیس به موفقیت نزدیکتر
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۵:۲۰
پاسخ
4
86
محسن
تا چند سال اینده خدا حافظ قهرمانی
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۲:۰۹
پاسخ
80
12
پرسپولیس74
اگر تیم با برنامه و رو به جلو بازی کنه حتی در صورت بدشانسی و یا اشتباه داوری و برخی بازیکنا تا نیم فصل هم نتونه به امتیازات موردنظر برسه باید بازهم از کالدرون حمایت کرد.شاید قهرمان نشیم اما روند رو به جلو در لیگ قهرمانان و لیگهای آینده به کمک ما خواهد آمد.یادمون باشه کالدرون رو نیمه فصل از دست بدیم هیچ مربی تاپی بجاش نمی تونیم در اون برهه از لیگ بیاریم که البته اونم نیاز به زمان داره برا موفقیت!
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۹:۲۴
پاسخ
5
71
تنها افتخار تراکتو پنجم شدن بین چهار مدعی
هرچی کالدرون بگه تمام
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۵:۳۹
پاسخ
12
78
TT فراتر از باشگاه
سوزشت خیلیییییی غیرمعموله پمادتو استفاده کن کمتر بسوزی
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۳:۲۰
56
5