دلیل جذب حقیقی با وجود صادر نشدن کارت بازی بازیکنان جدید/ نساجی ۴۷۳ میلیون به سازمان لیگ بدهکار شد!

دلیل جذب حقیقی با وجود صادر نشدن کارت بازی بازیکنان جدید/ نساجی ۴۷۳ میلیون به سازمان لیگ بدهکار شد!

6453
17:05
30 مهر 1398
معاون ورزشی باشگاه و مدیر تیم فوتبال نساجی میزان بدهی این باشگاه برای دریافت کارت بازی بازیکنان جدید را اعلام و درباره جذب حقیقی با این شرایط توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از تسنیم، علی دهقانی درباره آخرین وضعیت باشگاه نساجی برای صدور کارت بازی بازیکنان جدید این تیم اظهار داشت: تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا مطالباتی که بر عهده باشگاه است را در روزهای آینده انجام دهیم و کارت بازی بازیکنان را صادر کنیم.

وی درباره اینکه چگونه باشگاه نساجی با وجود عدم صدور کارت بازی بازیکنان جدید با علیرضا حقیقی قرارداد امضا کرده،‌ گفت: ما احساس کردیم نیاز به جذب بازیکن داریم، از طرفی هم چهار بازیکن داریم که کارت بازی آن‌ها صادر نشده، اما با آنها قرارداد داریم و اگر حتی بازی هم نکنند باید مبلغ قرارداد آن‌ها را پرداخت کنیم. پس تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد تا از آنها استفاده کنیم. حالا فرض کنیم ظرف چند روز آینده بتوانیم کارت بازی این بازیکنان را دریافت کنیم، آن زمان دیگر چطور می‌توانیم با بازیکنی که چند وقت قبل مدنظر ما بود قرارداد ببندیم؟ با حقیقی به همین دلیل قرارداد بستیم و الآن به دنبال دریافت کارت بازی پنج بازیکن جدیدمان هستیم.

معاون ورزشی باشگاه نساجی مازندران در پاسخ به این پرسش که «بدهی این باشگاه برای دریافت کارت بازی بازیکنانش چقدر است؟» گفت: ما دو نوع بدهی داریم. یک بدهی کلی است که به هتل و آژانس‌های هواپیمایی بدهکار هستیم، اما مشکل ما اکنون بدهی باشگاه به بازیکنان و مربیان سابق است که در کمیته تعیین وضعیت دارای پرونده هستند که این مبلغ هم کمی کمتر از بدهی کلی یعنی حدود 3 میلیارد تومان است. تاکنون بیش از یک میلیارد از این مبلغ را هم فراهم کرده‌ایم و اگر منابع مالی که پیش‌بینی کرده‌ایم فراهم شود، در چهار،‌ پنج روز آینده این پول را به حدی خواهیم رساند تا کارت بازی بازیکنان صادر شود.

«رضا مهاجری به شدت از بد قولی باشگاه دلخور بوده و تأکید کرده اگر کارت بازی بازیکنان جدید تیمش هم صادر شود دیگر به درد نمی‌خورد و زمان می‌برد تا آنها آماده بازی شوند.» دهقانی در واکنش به طرح این موضوع گفت: حدود 24 روز است که به باشگاه اضافه شده‌ایم. قبل از ما که همه چیز گل و بلبل نبود! در این مدت تلاش‌مان را کرده‌ایم تا قدم به قدم تمام مشکلات برطرف شود. روزی که وارد باشگاه شدیم تیم پزشک هم نداشت، نمی‌گویم کار فوق‌العاده‌ای انجام می‌دهیم،‌ این بدیهیات است،‌ اما این‌ مشکلات بوده و در حال برطرف کردن آنها هستیم. تا جایی که به ما مربوط می‌شود تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا مشکلی برای تیم به وجود نیاید، اما یک جاهایی از توان ما و باشگاه خارج است. همیشه گفته‌ام،‌ با توجه به اینکه  باشگاه خصوصی هستیم منبع درآمدمان محدود است. نه ردیف بودجه‌ای داریم و نه چیز دیگر،‌ از جیب هزینه می‌کنیم و نمی‌شود از مالکان باشگاه هم انتظارات زیادی داشت.

وی درباره اینکه آیا باشگاه نساجی مطالباتی از سازمان لیگ بابت تبلیغات محیطی ندارد که از طریق آن مشکلاتش را برطرف کند؟ عنوان کرد: این موضوع را هم پیگیری کردیم. نزدیک به یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان درآمد تبلیغات محیطی ما از تیرماه سال گذشته تا امسال بوده که از طرف مقابل حدود دو میلیارد و سیصد میلیون تومان هم بدهی داشته‌ایم. یعنی دقیقا 473 میلیون به سازمان لیگ بدهکار شدیم!

معاون ورزشی باشگاه نساجی در مورد اینکه بدهی‌های باشگاه مربوط به چه چیزهایی است، گفت: بدهی‌ها بابت جرائم انضباطی، مالیات بر ارزش افزوده، خدمات پزشکی ابتدای فصل، درصد بلیت‌فروشی هیئت فوتبال و سایر موارد. ما در تبلیغات محیطی که بدهکار می‌شویم، حق پخش که نداریم و بلیت‌فروشی هم درآمد چندان زیادی ندارد، پس باید چه کار کنیم؟ این مسائلی است که فوتبال خصوصی را تهدید می‌کند. شما فکر کنید استقلال و پرسپولیس با این بدهی‌ها چه بلایی سرشان می‌آید. کدام بخش می‌تواند این هزینه‌ را از جیبش تأمین کند؟ برای هزینه‌های جاری باشگاه هم به مشکل خورده‌ایم،‌ آن هم به این دلیل که منابع درآمدزایی روز فوتبال در کشور ما وجود ندارد. باید قوانین را تغییر دهند یا قانون جدیدی تصویب کنند تا فوتبال از این وضعیت خارج شود. فدارسیون هم در این قضیه مقصر نیست، قوانین دچار خلاء و اشکال است و تا زمانی که ایراد برطرف نشود فوتبال ما بدتر هم خواهد شد.

2051

تسنیم
نظرات کاربران
ریکا مازنی
تبعیض تو فدراسیون فوتبال داره بیداد میکنه ، اگه قانون هست ، برای همه باشه . برای تیم خصوصی که از جیب هزینه می‌کنه فشارش بیشتر نکنید. تیم پرسپولیس حدود ۱۵۰ میلیارد بدهی داره ، استقلال هم در این حدود ، چطور کارت بازیکن های این تیم ها صادر میشه ، حالا بخاطر ۵۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد ، یه تیم رو محروم میکنید از ۴ بازیکن خودش .
۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۱:۱۴
پاسخ
2
24
کرال
مگه پیروزی و استقلال بدهی ندارند پس چطور کارت بازیکناشون صادر میشه اونا فقط به یه بازیکن و یا فقط به یه مربی بدهی کل نساجی رو دارن این مگه انصافه فدراسیون همیشه پشت دردانه های پایتختش بوده که این یه نمونشه
۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۴:۳۴
پاسخ
37
45
آیلین
ایشالاه با حقیقی نساجی وضعیتش بهتر میشه اخه دروازبان خوبی نداشت واقعا بچه های مازندران دوست داشتنین
۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۷:۴۹
پاسخ
5
58
قلب اردبیل به عشق تراختور میتپد
با این پول میتونن کلی عیدی و پاداش به کارمنداش بده سازمان لیگ
۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۷:۵۷
پاسخ
6
47