دنیای این روزهای نیمار از دید بازیکنان برزیل؛ مالیخولیایی!

دنیای این روزهای نیمار از دید بازیکنان برزیل؛ مالیخولیایی!

4488
21:02
15 شهریور 1398
بعد از شکست در پروژه بازگشت به بارسلونا، نیمار وضعیت جالبی را پشت سر نمی‌گذارد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از آس، "مالیخولیایی، افسرده و غمگین". بازیکنان تیم ملی برزیل شرایط روحی این روزهای نیمار را با این کلمات توصیف می‌کنند. نیمار در شرایطی به میامی، محل اردوی تیم ملی برزیل، رسید که هنوز هم بازیکن برزیل بود.(آخرین روز نقل و انتقالات تابستانی)

خبرها حکایت از آن دارد که نیمار حاضر شده برای تسهیل انتقال به بارسلونا 20 میلیون یورو را هم از جیب خود بپردازد اما این انتقال رقم نخورد. در آغاز تمرینات این چهره خندان نیمار است که جلب توجه می‌کند اما رفتار او پشت صحنه و دور از دید دوربین ها، موجب نگرانی هم تیمی هایش شده است.

پاریسن‌ژرمن در قرارداد نیمار از رقمی به عنوان بند آزادسازی سخنی به میان نیاورده تا باشگاه های خواهان او نتوانند پیشنهادات را از نقطه مشخصی ارائه دهند. در نتیجه باشگاه هایی نظیر یوونتوس، بارسلونا و رئال مادرید مجبور شدند برای راضی کردن پاریسن‌ژرمن در کنار یک پیشنهاد مالی تعدادی از بازیکنان خود را هم به پاریسن‌ژرمن پیشنهاد کنند. عثمان دمبله، ایوان راکیتیچ، نلسون سمدو، گرت بیل، خامس رودریگز و پائولو دیبالا نام هایی بودند که قرار بود مسیر انتقال نیمار به یکی از این سه تیم را هموار کنند. شاید نیمار هرگز پیش بینی نمی‌کرد در پایان تابستان در پاریسن‌ژرمن ماندنی شود و اکنون این اتفاق به ضرر او تمام شده است.

اکنون نیمار در مخصمه عجیب و غریبی گرفتار شده است. دو سال قبل او با 222 میلیون یورو به گران ترین بازیکن جهان و ستاره بی بدیل پاریسی ها تبدیل شد اما اکنون کیلیان ام‌باپه، ستاره درخشان آسمان پاریس است و ادینسون کاوانی هم بعد از چندین سال حضور در پارک دو پرنس، مورد احترام همه هواداران است. اکنون باید دید در بازگشت به پاریس نیمار چگونه مورد استقبال هم تیمی ها، سران و مربیان باشگاه و البته طرفداران پاریسن‌ژرمن قرار خواهد گرفت.

تیته سرمربی تیم ملی برزیل در پاسخ به این سوال که چگونه قصد دارد روحیات بازیکن خود را عوض کند، چنین پاسخی به آاس می‌دهد: "این یک مسئله شخصی نیست. این مرا نگران می‌کند چرا که یک مسئله ملی است.

نیمار یک ستاره مهم و غیرقابل جانشین برای ماست. وقتی او در زمین است نیمی از گل های برزیل را می‌زند یا می‌سازد. اما اتفاقی که در پی‌اس‌جی افتاده، از کنترل من خارج است. همانند همه من هم امیدوارم همه چیز در بازگشت به پاریس برای او به خوبی پیش رود."

در غیاب پدر، که در کنفرانسی در ادینبورو حضور دارد، و البته دیگر بستگانش تیته از بازیکنان باتجربه تیمش یعنی تیاگو سیلوا، مارکینیوش، دنی آلوز و کاسمیرو (نزدیک ترین دوستان نیمار در سلسائو) خواسته تا این ستاره برزیلی را حمایت کرده و او را زیر بال و پر خود گیرند.

در عین حال فدراسیون فوتبال برزیل هم تمام تلاش های خود را برای محافظت از این ستاره 27 ساله به کار گرفته است. نیمار با دیگر هم تیمی های خود تمرین می‌کند اما هیچ ارتباطی با رسانه ها و هواداران برقرار نکرده است و اکنون همه منتظر تماشای او در مقابل کلمبیا در فلوریدا هستند. بعد از این مسابقه، یک اردوی دیگر در لس‌آنجلس و بازی دوستانه ای با پرو در پیش است و پس از آن، نیمار باید خود را برای بازگشت به پاریس آماده کند؛ بازگشت به جایی که به نظر می‌رسد کمتر کسی منتظر حضور او باشد.

یک روز بعد از پیوستن به پاریسن‌ژرمن و در عرض 6 ساعت، 86 هزار پیراهن پاریسن‌ژرمن با نام نیمار به فروش رفت و او رکورد ستاره هایی نظیر زلاتان و دیوید بکام را شکست. در آن زمان، حدود 40 درصد از فروش تمامی پیراهن های پاریسن‌ژرمن در طول 18 ماه متعلق به نیمار بود اما اکنون اتفاقات دیگری رخ داده است.

با داستان های تابستان و سخنان خود نیمار (که به وضوح از تمایل به ترک پاریس سخن گفته و بهترین خاطره فوتبالی اش را پیروزی 6-1 بارسا بر پاریسن‌ژرمن عنوان کرده بود) دیگر کسی به خرید پیراهن های او رغبتی نشان نداده و منابعی به آاس خبر داده اند این بدترین آمار فروش پیراهن یک بازیکن شماره 10 در سال های اخیر بوده است. 

اکنون مشتریان برای خرید پیراهن های کیلیان ام‌باپه صف می‌کشند و کسی در پاریس مشتاق حضور نیمار نیست. محبوبیت نیمار در یکی از زیباترین پایتخت های دنیا، در عرض 25 ماه دچار سقوطی باورنکردنی شده است.

7712

نظرات کاربران
Mahdi jr cr7
نیمار همینجوری جاودانه هست . تا قبل نیمار رنگین کمونی میزدی ارور میداد تو شبکه ها . اگ تو این سالها نیمار نبود نصف حرکات جذاب فوتبال می افتاد. به چی میگید دریبل؟ به سرعت و چرخیدن مسی خخخ . به پا عوض کردنای کریس. من ک ب تنوع و استعداد نیمار میگم دریبل
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۶:۰۹
پاسخ
25
7
میثم مقدم مشهد سیدی
به نظر من بازیکنان بزرگ وقتی میخوان با باشگاهی قرارداد ببندند باید یک بند در قرار دادشون ایجاد کنند که هر موقع خواستن برن مانعی نداشته باشند چون اینجور بازیکنان بزرگ با چنین بندی هر باشگاهی بخوان برن ،،بخاطر نامش هم شده نه نمیتونند بگن
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۳:۲۶
پاسخ
4
8
امین هلندی
وقتی تموم زندگیت میشه یه توپ طلا من 2 سال زندگیمو پاش گذاشتم من میدونم نمیتونم دیگه بگیرمش من میدونم بارسا منو دیگه نمیخواد من میدونم رفتن سراغ گریزمن مو طلایی ولی من دلم پر میکشه واسه یه بار دیگه پوشیدن شماره 11 بارسا
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۳:۰۲
پاسخ
8
58
G
سران پاریس اشتباه بسیار بزرگی کردن.بااین کار هم ازلحاظ مالی خودشون ضرر میکنن واینکه بازیکن دیگه انگیزه ای برای فوتبال بازی کردن نداره!!!نیمار سال دیگه ایشالله به بارسا برمیگرده طبق قوانین یوفا بازیکنی که شرایطی مثل نیمارداشته باشه وازبدو ورود به باشگاه قرارداد طولانی مدتی داشته باشه ودیگه قراردادشا تمدید نکنه ازسال سوم به بعد میتونه باپرداخت مبلغی باتوجه به قراردادش میتونه به باشگاه دیگه ای بره.وبارسا سال اینده باپرداخت۱۷۰میلیون یورو به راحتی نیمار راجذب میکنه وباشگاه پاریسی هم هیچ کاری نمیتونه انجام بده.
۱۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۶:۵۶
پاسخ
10
39
ramin
آخر عاقبت کم ظرفیتی همین میشه. ایرانی و خارجی یا سلبریتی و معمولی نداره هر وقت که دچار خودبزرگ بینی بشی و سرت گیج بره، سقوط شروع میشه.
۱۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۴:۰۶
پاسخ
6
32
محسن
قبل از اینکه یکی از ستاره های تاریخ از آسمان بی کران برچیده شه.با موافقت فسخ قراردادش اجازه بدید همچنان شاهد درخشش این ناهید تابان باشیم.
۱۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۸:۴۲
پاسخ
7
16
TT فراتر از باشگاه
واسه نیمار ناراحت شدم میتونست تو بارسا راحت توپ طلا بگیره و جاودانه شه ولی امان از پول امیدوارم نیم فصل معجزه ای رخ بده
۱۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۳:۰۴
پاسخ
5
32
Wien
خود کرده را تدبیر نیست،ای کاش هیچوقت از بارسا نمیرفتی و چه بسا تا الان یه توپ طلا را هم بدست آورده بودی،هم به خودت بد کردی هم به بارسا و هم به پاریسن ژرمن.
۱۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۰:۳۶
پاسخ
2
30
ایمان
خود کرده را تدبیرنیست.ممنون ازهمه اونایی که مانع اومدنش به بارسا شدن
۱۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۵:۱۰
پاسخ
9
17