دنیزلی: تراکتور رو به پیشرفت است/ می‌خواهیم مقابل پرسپولیس بهترین بازی‌مان را انجام دهیم

دنیزلی: تراکتور رو به پیشرفت است/ می‌خواهیم مقابل پرسپولیس بهترین بازی‌مان را انجام دهیم

4328
16:43
06 شهریور 1398
سرمربی تیم تراکتور تبریز گفت: همه تلاش ما برای این است که بازیکنان جوان و باتجربه برای موفقیت یک صدا باشند.

به گزارش وبسایت نود، مصطفی دنیزلی در نشست خبری خود درباره شرایط این تیم در آستانه بازی با پرسپولیس گفت: قبل از هر چیز به شما خوشامد می گویم. قبل از بازی با پرسپولیس زمان زیادی برای نشست خبری نبود و به همین خاطر امروز در خدمت شما هستم. هفته پیش اولین بازی ما با نفت مسجدسلیمان شروع شد و این هفته میزبان پرسپولیس هستیم. لیگ خیلی دیرتر از آمادگی ما انجام شد و به همین خاطر برخی از برنامه های ما دچار مشکل شد.

وی ادامه داد: ما از پس مشکلاتی که هست بر می آییم. مردم ایران بازی خوبی از بازی با پرسپولیس می خواهند. من خاطرات خوبی از پرسپولیس دارم اما روز جمعه رقیب ما خواهند بود. این رقابت برای ما 90 دقیقه است.

دنیزلی گفت: از این بازی ها در زندگی ورزشی ام زیاد داشته ام. زمانی که مربی گالاتاسرای بودم مقابل فنرباغچه قرار گرفتم. با بشیکتاش هم رقیب بودم. از این مسابقات در زندگی ما همیشه هست. به هر حال برای این مسابقه که جمعه انجام می شود برای موفقیت کار می کنیم. از روز اولی که آمدم برای موفقیت کار کردیم. برای هواداران و بازیکنانم امیدوارم بازی خوبی باشد. لیگ مسابقات بلند مدتی است و به هر حال گاهی امکان دارد که موفقیت به دست نیاید. برای همین شروع کردن برای ما خیلی مهم است اما به نهایت و موفقیت رسیدن از هر چیزی مهم تر است. به بازیکنانم اعتماد دارم و بازیکنان باتجربه ای دارم که در اروپا هم بازی کرده اند.

سرمربی تراکتور تاکید کرد: فوتبال ما هداف دار است و بازیکنان بی تجربه تر هم رو به پیشرفت می روند. همه تلاش ما برای این است که بازیکنان جوان و باتجربه برای موفقیت یک صدا باشند. در این راهی که داریم مهمترین ابزار ما هواداران ما هستند. برای خوشحالی هواداران هر چه از دست ما بر بیاید انجام می دهیم. فردا برای بازی با پرسپولیس به اردو می رویم.

دنیزلی افزود: فوتبال یک بازی است و هواداران ما بدانند که آن چه ما می خواهیم انجام دهیم این است که به موفقیت برسیم. بنا بر این از مسئولان و شرایط تیم نهایت رضایت را دارم. از شما خواهش می کنم در نشست امروز سوالات کوتاه بپرسید.

سرمربی تیم تراکتور در ادامه نشست خبری خود درباره بازگشت محمدحسن انصاری فرد به پرسپولیس و اینکه در نقل و انتقالات موفق بودید یا نه تصریح کرد: آقای انصاری فرد زمانی که مدیرعامل پرسپولیس بود با من رابطه خیلی خوبی داشت. هیچ تیمی نمی تواند صددرصد آن چیزی که در نقل و انتقالات در ذهن دارد را انجام دهد. این را می گویم که زندگی مربیگری که تا الان داشتم هیچ وقت با نقل و انتقال بازیکنان سر و کار نداشتم. بیشترین بازیکنانی که با آنها صحبت کردیم نخواستند سمت ایران بیایند.

وی ادامه داد:متاسفانه در بیرون از ایران نمی دانند اینجا چه کشور قشنگی است. در این بین برخی ها نخواستند بیایند و برخی هم رقم های بالا می خواستند. این البته بهانه ای برای ما نیست و در این راه با اطمینان به بازیکنانم راه را ادامه می دهیم.

دنیزلی در مورد وضعیت تیم پرسپولیس گفت: پرسپولیس را در بازی با پارس جنوبی تعقیب کردم. از کسانی هم می شناسم بابت تیم های مختلف آنالیز می گیرم. از هر چیزی مهم تر این است که ما شرایط خوبی داشته باشیم و بعد از آن شرایط برای ما راحت خواهد بود.

وی در خصوص اینکه در روز آخر نقل و انتقالات مدافعی را جذب می کنید یا نه تصریح کرد: به هر حال تیم ها برخی از مواقع آلترناتیو برای هر پستی جذب می کنند. هدف من این است که برخی از بازیکنان در زمان های مختلف بتوانند در هر پستی بازی کنند. اگر من به بازیکنانم اطمینان نداشتم حتما شانس بازی را به بازیکنان دیگر می دادم. درباره دفاع راست تیمم هم باید بگویم که برخی از مواقع جای بازیکنان را با هم عوض می کنم. در تیم ما بازیکنان باتجربه بین المللی مثل حاج صفی، دژاگه و شجاعی هستند و از بازیکنان با تجربه تیم استفاده خوبی خواهیم کرد. به هر حال در فصل نقل و انتقالات برخی از خواسته ها شاید انجام نشد اما نمی توانیم به این موضوع فکر کنیم. سایر بازیکنان عملکرد خوبی دارند. امروز روز آخر نقل و انتقالات است و شاید غافلگیر شوید.

دنیزلی گفت: من با نهایت اطمینان به این تیم آمدم. ما می خواهیم مقابل پرسپولیس بهترین بازی را انجام دهیم. اولین هدف ما در ایران این است که نتایج خوبی بگیریم. در اولین بازی مقابل نفت مسجد سلیمان آن طور که مد نظر ما بود نبودیم. چند موقعیت گل داشتیم اما استفاده نکردیم.

سرمربی تیم تراکتور گفت: برخی از بازیکنانی که مد نظر ما بودند به کار خودشان در تیم های خود ادامه دادند. به هر حال ما با شکل خوبی به راه خودمان ادامه می دهیم و اگر نیاز بود برای جذب بازیکن اقدام می کنیم. فعلا همین اکیپی که داریم خیلی خوب هستند و با آنها کار را ادامه می دهیم.

دنیزلی در مورد اینکه شما به استفاده از بازیکنان جوان معروف هستید افزود: جوان های خوبی در تیم داریم. به هر حال در یک تیم می تواند بازیکنان جوان باشد که در تیم ما هم هست. بازیکنان ما روز به روز بهتر می شوند. با وجود اینکه دنبال نتیجه هستیم اما بازیکنان جوان را هم با تیم هماهنگ می کنم. همه بازیکنان ما تلاش زیادی برای خوب بودن انجام می دهند. بازیکنان به جای اینکه مربی به آنها پیراهن بدهد باید از مربی پیراهن بگیرند. هر زمان این کار را انجام دادند راه برای آن ها باز است.

وی درباره اینکه مقابل پرسپولیس هجومی بازی خواهید کرد یا نه ادامه داد: از وقتی مربیگری را آغاز کردم فلسفه کاری من حمله بوده اما فوتبال فقط حمله کردن نیست. از حالت تدافعی تیم راضی هستم. باید هم در حمله و هم در دفاع آماده باشیم. قبل از بازی با پرسپولیس مشکلاتی وجود دارد به طور مثال اکبر ایمانی چند روزی است با ما کار نمی کند. مهاجم برزیلی هم همین طور اما این ها برای ما بهانه نیست تا نوع بازی خودمان را عوض کنیم.

سرمربی تیم تراکتور در مورد اینکه چه پیامی برای پرشورها دارید تصریح کرد: این پیغامی که می خواهم برای هواداران بدهم این است که ما خیلی شرایط خوبی داریم و راحت هستیم. تیم را به گونه ای طراحی کردیم که هواداران راحت با آن کنار بیایند. هوادار از روی اسمش مشخص است. یعنی کسی که هوادار و طرفدار است و طرف ما را دارد. طرفدار باید هم و غمش به تیم باشد چه در روزهای خوب و چه روزهای بد. هواداران ما بدانند روزهای خوب و بد خواهیم داشت اما از تصمیمی که داریم بر نمی گردیم. در همه جای دنیا تیمی نیست که باخت نداشته باشد. هدف ما مشخص است و در این راه جلو می رویم. به هر حال این جلسه امروز برگزار شد چون تیم فردا به اردو خواهد رفت و زمان کافی برای ما نبود و به همین دلیل این نشست امروز برگزار شد.

دنیزلی در مورد استراتژی برای بازی با پرسپولیس گفت: ما به شکل فوری قبل از بازی فکرهای خودمان را کردیم.ما استراتژی داریم که با آن بازی را شروع و تمام خواهیم کرد. اگر بازیکنان با این فلسفه از آن ها بهره بگیریم به نتیجه می رسیم. در برخی از بازی ها بازیکنانی 90 دقیقه در زمین هستند و برخی 30 دقیقه اما با عملکرد خود نتیجه را رقم می زنند. به همه بازیکنانم احترام می گذارم و به انها اطمینان داریم.

وی در مورد وضعیت استوکس ادامه داد: بازیکنان بی انضباط نه برای خودشان و نه تیم خیری ندارند. یک تیم تعدادی را درون زمین و تعدادی را بیرون از زمین دارد. این را باید همه یاد بگیرند. به این نگاه نمی کنم که با چه کسی کار می کنم بلکه به این نگاه می کنم که چطور به هدف می رسیم.

دنیزلی در مورد حضورش در فوتبال ایران و اینکه امدن او به تراکتور در رسانه های ترکیه‌ای چه واکنشی داشته افزود: حداقل هر روز نزدیک به 20 تماس با ما می گیرند. همه بازی های ما حتی بازی های تدارکاتی را پیگیری می کنند. احتمال زیادی دارد که بازی با پرسپولیس را در ترکیه از یکی از شبکه ها به صورت مستقیم پخش کنند. از ترکیه و از همه جا پیام به من می دهند. مردم ایران و ترکیه ما را تعقیب می کنند و ما هم باید کار خودمان را انجام دهیم.

20441

نظرات کاربران
Aliii
خداکنه بازی خوب و زیبایی ببینیم. باید از فوتبال لذت ببریم ن فقط از برد تیم محبوبون
۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۷:۰۲
پاسخ
2
77
امید و زندگی
بازی خیلی سخته برا پرسپولیس ، تیمهایی مثل تراکتور جلوی پرسپولیس با تمام قوا میان چون بردن تو بازی براشون حکم قهرمانی داره و میتونن تا سالها باهاش خاطره بازی کنن ، اما پرسپولیس باید برنامش ۵۰ تا بازی تو لیگ و حذفی و آسیا و نهایتن قهرمانی باشه ، در کل برای محبوب ترین تیم آسیا آرزوی موفقیت دارم ، یاشاسین پرسپولیس
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۸:۱۶
پاسخ
95
78
TT کرجی
نظراتتون رو نگه دارید بعد از بازی خودتونم میدونید دیگه بردن تو تبریز فقط با شانس براتون ممکنه تا قبل از برانکو آمار بازی رو در رو گویای همه چیز بود و الانم برانکو رفته دیگه وقتشه از اون رویا بیایید بیرون
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۳:۵۶
پاسخ
123
76
سپهر۰۰۷
اگر تراکتور ببازه همه میگن دنیزلی خیانت کرده و تبانی شده و کلی فحش به مسعود شجاحی و دژاگه میدن و یک فصل هم می زندشون. در کل همه خائن هستن مگر خلافش ثابت شه
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۷:۵۵
پاسخ
109
88
میثم تراکتور
چیزی که معلومه برد پر گله تراکتوره شک نکنین!!
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۹:۲۶
پاسخ
116
108
امیر
مصطفی پاشا روز جمعه امتیاز و برد بازی دست ماست شک نکنین به امید خدا برین تو بازی که ما هواداران عاشق پشتتون هستیم.. به امید برد پر گل تراکتور تو بازیه مهم روز جمعه !!
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۳:۳۸
پاسخ
93
81
.
دنیزلی قابل احترام هستی اما نمی تونی پرسپولیس رو شکست بدی چون نه تو در حد کالدرون هستی و نه تراکتور در حد پرسپولیس.
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۴:۳۸
پاسخ
134
159
فرشاد
ای جانم ای جانم. مشخصه چه قدر ترسیدی باشه تو راست میگی
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۱:۵۸
58
50
arya
سه به صفر پرسپولیس برنده بازی خواهد بود
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۳:۱۳
پاسخ
153
145
پاسخ نجیب زادگان
یه بازی بیان با پرسپولیس تو شمال مثلا استان گلستان ما بازی کنین ببین ایا یه هوادار هم دارین یا نه و ببین هوادارای پرسپولیس رو ک میگین مجازی .برخلاف شما نود درصد هوادران پرسپولیس تو شهرستان ها هستن ولی شما نود درصد هوادراتون تبریزن.برای مثال مشهد رفتین پانصد هوادار داشتین ولی پرسپولیس رفت هشتاد درصد استادیوم پرسپولیسی بودن
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۳:۱۱
53
71
نجیب زادگان آذربایجان
باااااااااااااشه.....شما نمیای استادیوم با طرفدارای مجازی تون؟؟؟؟؟؟خخخخخ
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۹:۰۶
81
66
امیر
هنوز بازی شروع نشده توهم برد داری ؟!! از الان تراکتور رو برنده بدون که رد خور نداره
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۴:۴۰
74
50
شیاطین سرخ
مصطفی دنیزلی دوستت داریم ولی الان همه تیم ها جلو پرسپولیس بهترین بازیشون رو میکنن فقط چارچرخه سازان تنها نیستند اون دوضلع مثلثه داداشی ها هم خیلی انگیزه دارن جلو بزرگ فوتبال ایران پرسپولیس همه انگیزه دارن جلو قدرته اول ایران فوتباله ایران پرسپولیس.....کلا بزرگترین افتخاره اینجور تیم ها بازی کردن جلو پرسپولیس هستش یکی دوهفته قبل از بازی با پرسپولیس همه این تیم ها از شوق و اشتیاق و افتخاری که نصیبشون میشه خواب ندارن شبها...حتی پماد هم ارامشون نمیکنه داداشی ها و دیگر تیم ها رو
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۱:۱۱
پاسخ
114
136
تراختوری زنجان❤️❤️❤️
من تراکتوریم ولی اگه هم قرارباشه کسی بزرگ فوتبال ایران باشه اون استقلاله بادوقهرمانی آسیا نه پیروزی
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۴:۱۱
109
52
هوچی گر مثل پیروزی
هه هه هه هه خدایا ما را نکش از دست این مافیایی ها ... خوشحالی از بازی کردن در مقابل مافیاپولیس و جعل پولیس ؟؟؟.واقعا اینا باورشون شده تیم بزرگی هستن نمیدونن که تیم وزارتن و قهرمانی هاشون غیرفوتبالیه و گرنه حداقل یه بار تو آسیا هم مقام میاوردن ...
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۸:۳۳
64
57
بهرام
شما هم بزرگترین افتخارتون روز جمعه اینه که به لطف تراکتور میتونین با بازیکنایی بازی کنین که حتی تو خواب نمیدید ین.... شلوغ نکنین عکس انداختن با این بازیکنا بعد بازی !! ..اونم به نوبت خخخخخ
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۶:۴۹
68
50
نه به مافیای آبی
افندی تو خاطرات زیبایی برای ما ساختی پس ما قدردان زحماتت هستیم و احترامت بر هواداران پرسپولیس واجب است اما فردا رقیب ما هستی رقیبی قابل احترام
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۳:۳۸
پاسخ
48
133
امیر تراکتور
الان طرفداران تیم پیروزی میگن، تیم بدون افتخار ولی باید بگم که افتخار به تبانی نیست، افتخار برد با کمک داور و فدراسیون و وزارت ورزش نیست، افتخار به گل سالم حریف که داور آفساید میگیره نیست، افتخار به گل آفساید شما که داور سالم اعلام می کنه نیست. افتخار به اینه که در خود ورزشگاه آزادی بجای شما، ما استادیوم رو پر کردیم و 4 تا 4 تا بهتون گل زدیم. افتخار به اینه که شما آبروی ایران رو در ورزشگاه آزادی جلوی رئیس فیفا بردین ولی ما در تبریز برای ایران افتخار آفرینی کردیم که در همه سایت های ورزشی و فیفا و ای اف سی افتخار آفرینی کردیم که حالا یک خارجی از روی همان عکس داره برای تراکتور کتاب مینویسه. آیا برای شما هم چنین شده؟ پس هر موقع معنی افتخار رو فهمیدین بیایید صحبت کنیم. تشکر از ادمین جان بابت تایید
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۰:۵۸
پاسخ
144
136
سریع محکم به چپ
کتک زدن کاپیتان هم جزء افتخاراتونه؟ بکار بردن اسامی جعلی واسه خلیج فارس چطور؟ میخوای باز هم از افتخاراتتون بگم؟؟؟
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۱:۴۸
43
54
حسرت قهرمانی
صندلی شکستن در یادگار افتخاره
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۰:۴۲
30
49
خطاب به امیر
آقای امیر تراکتور عزیز درسته که تراکتور تو شهرای تبریز و تهران(بخاطر جمعیت زیاد ترک های تهران) طرفداران زیادی داره ولی اگر ما بدون تعصب بخوایم فوتبال ایران رو بررسی کنیم انصافا تراکتور جایگاهی توی این فوتبال نداره. از قبل انقلاب تا حدود سالهای ۷۹ و ۸۰ که یکه تازان فوتبال ایران استقلال و پرسپولیس بودن از سال ۸۰ به این طرف هم میشه گفت سپاهان هم به جمع این دو تیم پیوسته تازه قبلش از سپاهانم خبری نبود. قطب فوتبال ایران یعنی افتخارات و جام های گوناگون یعنی حضور پی در پی در آسیا یعنی یک باشگاه شاکله ی اصلی یک تیم ملی کشور بودن و یعنی کلی افتخارآفرینی در سطوح بین المللی که با عرض معذرت بنده هنوز این شخصیت رو در تراکتورسازی ندیدم.امیدوارم یه روزی تراکتور هم قوی بشه و باعث افتخار کشورمون در آسیا باشه.
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۵:۰۷
48
68
گلادیاتور سرخ
کی گفته بی‌افتخارین؟ هیشکی نتونسته فقط ده دقیقه قهرمان بشه؟ تازه شما قهرمان دست یک و دو کشور هستین، خودش خیلیه!
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۷:۴۹
44
61
امیر تراکتور
خدمت یاس کبود عرض کنم که اولا تشکر می کنم که با احترام جواب دادی، ولی مسایلی رو گفتین که دیدم جواب ندم به شما بی احترامی میشه. اولا در مورد فحاشی، شماها آخرین کسانی هستین که باید نظر بدین. چون همه تیم ها از دست شما و فحش های شما کلافه شده اند. اصلا همین امسال رو مثال بزنم که هنوز لیگ شروع نشده، و هنوز بازیکن و مربی ها انتخاب نشده و فقط شماها فهمیدین که بله، لیگ به تازگی میخواد شروع بشه که رفتین تمرین پرسپولیس و به مردم آذربایجان و هواداران تراکتور فحش دادین که هنوز لیگ شروع نشده شما جریمه پرداخت کردین وای بحالی که الان لیگ شروع شده. مثل اینکه خبر نداشتی آره؟ در مورد سنگ پرتاب کردن باید بگم که باز شماها آخرین کسانی هستین که باید نظر بدین. چون شماها بمب دستی اونم وسط بازی، و به نیمکت تراکتور خودشم جلوی رئیس فیفا پرتاب کرده اید. حالا در مورد سنگ حرف میزنی؟ شما بهتره ببینید که در آزادی چقدر ماشین ها رو با سنگ زدین و کلی صدمه به هواداران تراکتور وارد کردین. در مورد هواداران پرسپولیس در تبریز باید بگم که بله هستند، ولی از 50 نفر بیشتر نیستند، اونا هم دانشجو هستند که در تبریز در حال تحصیل هستند وگرنه کسی در آذربایجان طرفدار پرسپولیس نیست. فکر کنم شما با طرفداران ترک ساکن در تهران خودتون رو اشتباه گرفتین که همونا آزادی رو بجای شما پر می کنند. در مورد توهین به مرده ها و کلا با توهین مخالفم ولی اینجا نمی تونم بگم که شما چی گفتین که این توهین شروع شد. موفق و پایدار باشی. با تشکر از ادمین
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۸:۵۱
59
48
کامبیز
بابا ول کن این متوهمان قهرمانی رو اینا بزرگترین افتخارشون بازی با بازیکنای تاپ تراختوره خخخخ که جمعه به آرزوشون میرسن ...
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۸:۱۶
51
45
یاس کبود پرسپولیسی
کاربر عزیز امیر تراکتور، خدمتت عرض کنم. 1-به گواه برنامه نود فصل هفدهم پرسپولیس با اختلاف بیشترین ضرر رو از داوری دید و جالبه آخر فصل با اختلاف قهرمان شد و فصل هجدهم هم تیم سوم از حیث ضرر داوری بود. تیم ما فقط اسم دولتی داره که ما از خدامونه نداشته باشه. شما یک نمونه از کمک وزارت و فدراسیون را میشه اسم ببرید؟ آیا تهمت زدن هم افتخاره؟ 2-شما اگ اجازه بدید طرفداران تیم های دیگ هم استادیوم شما برند و باسنگ نزنید شون میبینید ک همون یادگار اگ پرسپولیسی های شهر خودتون برند جا برا شما نیس، آیا سنگ زدن به مهمون افتخاره؟ آیا فش دادن به مرده و زنده ی تیم افتخاره؟ اگ تو آزادی چند ده هزار نفر ی حرفی رو به شما گفتن،( که به نظر من طبق مکتب پرسپولیس باید مردم آذربایجان رو تشویق میکردند و وارد بازی روانی نمیشدند) به خاطر توهین شما به کل تیم و بازیکنان وسنگ زدن تماشاگران ما و فش دادن به اسطوره های تیم و... بود. هادی نوروزی بنده خدا زیر یه خروار خاکه اون چرا؟ توهین به مرده ک من خودم اولین بار بود دیدم و شما کلیدش رو زدید و خداروشکر دیگ تو هیچ جایی غیر یادگار دیده نشد اینم افتخاره؟
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۰:۴۶
77
126
علی پرسپولیسی
باشه بهش میگم
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۶:۳۶
پاسخ
42
64
علی
ما هم از شما خاطرات خوبی داریم آقا مصطفی. مخترع موشکی به نام ایمون زاید
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۳:۵۵
پاسخ
22
80
یاسوج
جدی !‌! نه بابا
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۲:۵۴
پاسخ
48
18
ایران اورمیه
ایشالا میبریم پرگلم میبریم-یاشاسین تراکتور
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۲:۱۱
پاسخ
105
94
ارتش سرخ ایران سرورکل دنیا
کی را میبرید .ما خودمون ماشین داریم
۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۱:۱۹
39
63