دنیزلی مدل 98/ پیروی از قانون 1+3 برای قهرمانی، خداحافظی با بازی‌های پرگل

دنیزلی مدل 98/ پیروی از قانون 1+3 برای قهرمانی، خداحافظی با بازی‌های پرگل

7055
13:07
31 شهریور 1398
مصطفی دنیزلی راهی جدید برای موفقیت در فوتبال ایران انتخاب کرده است.

به گزارش وبسایت نود، تراکتور بعد از اینکه در هفته‌های پایانی لیگ هجدهم نتایج به دور از انتظاری گرفته بود و در پایان فصل نتواسنت در جمع 4 تیم برتر لیگ قرار بگیرد، برای لیگ نوزدهم مصطفی دنیزلی کهنه‌کار را به عنوان سرمربی خود انتخاب کرد. با انتخاب دنیزلی به عنوان سرمربی تراکتور اکثر فوتبال‌دوستان یاد بازی‌های هجومی تیم‌های او در لیگ ایران و بردهای پر گلی که همراه با پاس تهران و پرسپولیس بدست می‌آورد، افتادند. 

دنیزلی اولین حضورش در ایران به نیم فصل دوم لیگ چهارم برمی‌گردد. او با سابقه‌ی قهرمانی با تیم‌های فنرباغچه و گالاتاسرای در سوپر لیگ ترکیه هدایت پاس را بر عهده گرفت. پاس دنیزلی در نیم فصل دوم لیگ چهارم با 28 گل زده در 15 بازی، میانگین 1.86 گل زده در هر بازی را از خود به جای گذاشت. آمار خیلی خوب گلزنی پاس همراه با دنیزلی در فصل دوم حضور او در این تیم هم ادامه داشت. پاس دنیزلی در لیگ پنجم با زدن 54 گل بهترین خط حمله‌ی لیگ برتر را از آن خود کرد. تیم او در آن فصل به طور متوسط در هر بازی 1.8 گل زده داشت و در نهایت نایب قهرمان لیگ برتر شد.

عملکرد خوب دنیزلی در فوتبال ایران او را راهی یکی از دو تیم پرطرفدار پایتخت کرد. دنیزلی برای لیگ ششم روی نیمکت پرسپولیس نشست. پرسپولیس دنیزلی هم مانند پاس او در پایان فصل بهترین خط حمله‌ی لیگ برتر را از آن خود کرد. پرسپولیس در آن فصل 49 گل در لیگ زد که به طور میانگین 1.63 گل زده در هر بازی می‌شود. با وجود عملکرد خوب خط حمله‌ی پرسپولیس همراه به دنیزلی، باز هم این مربی ترکیه‌ای نتوانست در فوتبال ایران قهرمان شود و با پرسپولیس سوم شد.

دنیزلی که دو تیم پرطرفدار ترکیه را قهرمان سوپر لیگ این کشور کرده بود، بار دومی که برای هدایت سرخپوشان پایتخت به ایران آمد، با بشیکتاش هم قهرمان سوپرلیگ ترکیه شده بود تا تنها مربی‌ای باشد که موفق می‌شود همراه با سه تیم پرطرفدار ترکیه، قهرمان سوپر لیگ این کشور شود. دومین حضور دنیزلی در پرسپولیس از نیم فصل دوم لیگ یازدهم بود. تیم او در آن نیم فصل گل‌های زیادی خورد اما باز هم در گلزنی آمار نسبتا قابل قبولی داشت. پرسپولیس دنیزلی در نیم فصل دوم به طور میانگین در هر بازی آمار 1.70 گل زده از خود به جای گذاشت. آماری که باز هم نشان از فوتبال تهاجمی تیم‌های دنیزلی در ایران داشت. پرسپولیس دنیزلی حتی در لیگ قهرمانان آسیا هم به تیم‌های آسیایی از نظر گلزنی رحم نمی‌کرد. الشباب امارات یکی از تیم‌هایی بود که با نتیجه 6 بر یک مقابل پرسپولیس دنیزلی متحمل شکست شد. با وجود بازی‌های هجومی و پر گل، پرسپولیس آن فصل با شکست مقابل الاتحاد عربستان وداعی تلخ با لیگ قهرمانان آسیا داشت.

تراکتور دنیزلی اما در 4 هفته‌ای که در لیگ نوزدهم به میدان رفته، نشانی از بازی‌های تماشاگر پسند و پرگل گذشته تیم‌های دنیزلی در آن دیده نمی‌شود. تیم او فعلا در لیگ برتر از قانون 1+3 تبعیت می‌کند. تراکتور در خانه با یک برد اقتصادی و حداقل امتیاز حریف خود را شکست می‌دهد و در خارج از خانه هم یک امتیاز از حریف می‌گیرد تا خود را در جمع مدعیان لیگ برتر ببیند. تبریزی‌ها همراه با مصطفی دنیزلی در دو بازی خارج از خانه این فصل خود مقابل نفت مسجد سلیمان و ذوب‌آهن به تساوی بدون گل رسیده‌اند و دو تیم پرسپولیس و گل گهر سیرجان را هم با یک گل در تبریز شکست داده‌اند.

شاید مصطفی دنیزلی بعد از چند سال تجربه‌ی حضور در فوتبال ایران به این نتیجه رسیده است که در فوتبال ایران بازی تماشاگر پسند و پر گلی که همراه با پیروزی نباشد حتی اگر تیمش بهترین خط حمله‌ی لیگ برتر را هم داشته باشد، نمی‌تواند برای او جامی به همراه بیاورد و به دنبال این است با راهی جدید همراه با تراکتور به موفقیت برسد. 

1870
 

نظرات کاربران
آزاد
اتفاقا به نظرم خیلی خوب هست این سبک. درسته جذاب نیست اما یه اصل فوتبالی هست که میگه: بازی ها رو تیم هایی میبرن که گل های بیشتری میزنن اما جام ها رو تیم هایی میبرن که گل های کمتری میخورن (سالهای دور این اصل صادق نبود). اتفاقا همین تراکتور هم تا حالا حداقل سه دوره لیگ برتر رو قهرمانی رو بخاطر بی توجهی به این اصل از دست داده (اگر یادتون بیاد تراکتور خیلی از عنوان ها رو بخاطر گل های بیخودی که میخورد از دست میداد و فقط زمان اخباری این مشکل رو نداشتیم و الانم خدا رو شکر با وجود مدافعان مستحکم و رشید و اخباری این مشکل فعلا حل شده)
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۷:۵۳
پاسخ
5
9
امین
اوجش تو دوره اول حضورش تو پرسپولیس بود که یه دفعه فروکش کرد و قطبی دوباره احیاش کرد
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۵:۲۰
پاسخ
7
5
کوهمره.جروق
حیف دنیزلی که رفت تراکتور.کاش مربی تراکتور نبود.ولی بازم مربی محبوب هواداران پرسپولیس هست.
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۹:۳۹
پاسخ
20
5
TT فراتر از باشگاه ✔
همه میدونیم تو لیگ ایران اولین هفته ها هفته های حساسی هستن که باید فقط امتیاز رو به چنگ بیاری چون تیما بی نظمن و بازی هاشون علی اصغری هستش و دفاع مطلق بعد چن هفته که تیما خود واقعیشونو نشون دادن میشه فهمید جلو یه تیم چه تاکتیکی رو استفاده کرد و جلو یه تیم دیگه از تاکیک دیگه ، سال قبل اگه سه هفته اول به جای ۲ امتیاز امتیازای این فصلو داشتیم اون‌ بلا سرمون نمی اومد
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۰:۱۹
پاسخ
3
11
جوادی
فعلاً که اول فصله و مربی جدید اومده و در حال شناخت بازیکناست و با این همه تیم خوب نتیجه گرفته . در ادامه قطعا روند جذابیت بازی های تراکتور بهتر خواهد شد.
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۸:۱۰
پاسخ
0
6
عشق فقط یک کلام تراکتور واسلام
تو کشور های مثل ترکیه و انگلیس اگه خط هافبک قوی باشه تیما مقابلشون سیستم ۴۱۴۱بازی می کنن تا نذارن تیم حریف تو میدون هنر نمایی کنه ولی تو ایران باید ۱۱،۰،۰مقابلش بازیکنی قضیه تراکتورم مثل اینه بنظرم حل این مشکل به دستان شکاری و سوگیتای تند و سریع هست.
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۸:۰۹
پاسخ
3
9
مهدی
درسته تراکتور هنوز راه نیوفتاده ولی تیمایی نفت مسجد سلیمان و گل گهر و پیروزی جلوش اتوبوس پارک کردن...مخصوصا پیروزی که فقط تو دقایق آخر دوتا ضربه ایستگاهی فقط زد و پرس تراکتور اجازه نمیداد دوتا پاس بهم بدن...اگه مسعود شجاعی بی دقتی نمیکرد از دوقدمی دروازه تراکتور دو هیچ برنده میشد اگرم اون پنالتی رو جلوی گل گهر انضاری میزد اون بازی هم ۲ بر ۰ برنده میشد...یا جلوی مسجد سلیمان تو اون گرما چندین موقعیت از یک متری دروازه داشت که یکیشو سوگیتا کیک رو مازولا و یکی هم آزادی از دست داد و یه برگردون حاج صفی هم که دروازبان حریف فوق العاده گرفت...به اینا میگن بد شانسی
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۴:۴۶
پاسخ
58
46
کرال
خب تیمایی که مقابل تراکتور بازی میکنن کلا دفاعی بازی میکنن مثل پیروزی که کلا اتوبوس پارک کرده بود خوشم میاد کلا میترسن از تراکتور فقط ذوب خوب بازی کرد یاشاسین مصطفی پاشا یاشاسین تراکتور
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۴:۵۳
پاسخ
77
68
لیورپولی دو آتیشه‌ی دهه هفتادی
دنیزلی هنوز داره بازیکنانش رو محک میزنه حالا زوده که قضاوت کنیم. این تیمی که من میبینم یهو اوج میگیره. مخصوصا اون بازیکن خارجی که آوردن هم خیلی تکنیکی هست و هم اینکه خیلی شوت زن بود. گل گهر رو هم میتونست حداقل سه تا بهشون بزنه که پنالتی گل نشد و یه شوت از راه دور هم مماس با تیر دروازه رفت بیرون. البته اون بازی بازی جذابی هم نبود.
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۴:۲۸
پاسخ
16
71
کیوان
تا اینجا من سه تا بازی از تراکتور دیدم بازی مقابل مسجد سلیمان و ذوب آهن با خوش اقبالی نباخت بازی های پرسپولیس و گل کوهرم کاملا روی یک اتفاق به گل رسیدند در کل هیچ امیدی به این تراکتور پیر نیست
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۴:۳۲
پاسخ
85
76
Mehdi
میبینم که دشمنی و حسادت کورت کرده...جلوی تراکتور اتوبوس پارک میکنن پیروزی شانس آورد با یک گل شکست خورد.به کوری چشم بقیه دشمنای تراکتور همین طوری ادامه میدیم و میریم واسه صدر جدول
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۰:۳۲
4
11
TT فراتر از باشگاه ✔
اگه پمادتو استفاده نکنی به بهبود توام امیدی نیست
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۵:۱۲
4
8
سام
بجزء پرسپولیس که آنهم شانسی به گل رسیدن هنوز دنیزلی به تیم های قوی تر نخورده ، تا عیار تیمش معلوم بشه تا الان هم شانس آوردن ،لیگ از هفته دهم شروع میشه که اون موقع باید دید که چطور امتیاز میگیره و امتیاز از دست میده لطفا جلو ، جلو نتیجه گیری نکنید .
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۸:۱۶
پاسخ
69
62
مهدی
پس چرا تیم پیروزی نتونست شانسی ببره؟؟؟چرا عرضه نداشت دوتا موقعیت خلق کنه روی دروازه تراکتور؟؟؟بعدشم مگه ذوب آهن تیم ضعیفیه تو فولاد شهر؟؟؟ همون نفت مسجد سلیمان که تو ورزشگاه خودش شانس آورد مساوی کرد دوروز پیش سپاهان نتونست تو اصفهان شکستش بده...لطفا حسادت و دشمنی کورتون نکنه و چشماتونو باز کنید
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۷:۰۳
15
60
ایران اورمیه
من بیشتر فکر میکنم تغییر عقیده نداده بلکه اون توانو الان نداره....یجورایی سن بالاش شاید و شاید نداشتن دستیار آنالیزور و یا ... دقیق نمیدونم برای چی ولی تقریبا مطمنم که میخواد ولی نمیشه .....بعضی تعویضها و بازیکن چینی هاش هم یجورایی خوب نیست.... از مربیایی که تا الان تراکتور اومدن بازی تیمهای ساغلام و توشاک یه سر و گردن بالاتر بود مخصوصا ساغلام با اون تیمه نصف و نیمه که نصف بازیکناش تجربه اول لیگشون بود هم گردش توپ خوبی داشت و هم موقعیت های گل زیاد.....
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۷:۴۶
پاسخ
15
60
تراکتوری
امیدوارم به قهرمانی
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۴:۰۲
پاسخ
29
74