دورخیز موفق نوراللهی برای بازگشت؛ دقت صددرصدی

دورخیز موفق نوراللهی برای بازگشت؛ دقت صددرصدی

37598
16:12
26 مهر 1396
دو نمایش نوراللهی در لیگ قهرمانان آسیا، تصور ناآمادگی او بعد یک سال دوری از فوتبال را کاملا از بین برد

وبسایت رسمی برنامه نود - دو نمایش نوراللهی در لیگ قهرمانان آسیا، تصور ناآمادگی او بعد یک سال دوری از فوتبال را کاملا از بین برد.

به گزارش وبسایت نود، انتقال نوراللهی از پرسپولیس به تراکتورسازی، به نفع او تمام نشد. نوراللهی یک سال از فوتبال دور بود و در نهایت، اعتراف کرد اگر می‌دانست چنین سرنوشتی منتظرش خواهد بود چنین تصمیمی نمی‌گرفت و در پرسپولیس باقی می‌ماند. یک سال دوری نوراللهی از فوتبال، باعث شده بود تردیدهای زیادی درباره شرایط و آمادگی او مطرح شود اما دو بازی به عنوان بازیکن ذخیره مقابل الهلال، نشان داد نوراللهی آماده بازگشت و بازی با پیراهن پرسپولیس است.

بازی رفت با الهلال، پرسپولیس 4 گل خورد اما نوراللهی، توانست به تیم منتخب هفته لیگ قهرمانان برسد. حضور 45 دقیقه‌ای نوراللهی در زمین، AFC را قانع کرد او را در کنار 8 بازیکن الهلال و اسکار و هالک از شانگهای، در تیم منتخب هفته قرار دهد. این بازی هم نوراللهی، به عنوان بازیکن ذخیره وارد زمین شد و توانست رکورد جالب صددرصد پاس صحیح را از خودش به جا بگذارد.

نوراللهی دیشب، 9 پاس داد که 8 پاس او به مقصد زمین حریف بود. پاس‌هایی که همگی، با وجود تنوع در بازیکن گیرنده پاس و نقطه‌ای که بازیکن توپ را دریافت می‌کرد، همگی به مقصد رسیدند. گادوین منشا، علی علیپور، وحید امیری، بشار رسن و  محمد انصاری بازیکنانی بودند که در زمین حریف از نوراللهی پاس سالم دریافت کردند و محسن ربیع‌خواه، تنها بازیکنی بود که در زمین خودی پاس‌های نوراللهی را گرفت.

گراف پاس‌های نوراللهی مقابل الهلال

گراف پاس‌های نوراللهی مقابل الهلال

با این کارنامه، پرسپولیسی‌ها امیدوارند نوراللهی بتواند بازگشت موفقی به تیم‌شان داشته باشد. به خصوص که در نبود طارمی، شاید برانکو جدی‌تر از قبل به تغییر تاکتیک فکر کند و داشتن نوراللهی به جای ربیع‌خواه، می‌تواند دست او را برای چینش تیمش در زمین بازتر کند.

 

22330

نظرات کاربران
برانکو هم آدم است و اشتباه میکند
با وجود ربیع خواه تونی کروس. بوسکتس هم بیان پرسپولیس باید نیمکت نشین بشن.. من بعنوان یک پرسپولیسی که ده ساله دارم فوتبال میبینم بهتر از برانکویی که احساسی ترکیب میچینه میتونم نقاط ضعف تیم رو بگم.. حالا ی سری میان میگن خب تو ک انقد ادعات میشه چرا سرمربی پرسپولیس نشدی-- که حرف خیلی مسخره ایه. اگه اینجوری باشه باید همه خبرنگاران و کارشناسان ورزشی فوتبال باید مربی پرسپولیس باشن و هیچ حرفی نزنن بگن برانکو خداست و هرچی برانکو بگه.. نقاط ضعف پرسپولیس: دروازه بان- بیرانوند چون میدونه همیشه فیکس هستش بی انگیزه هستش و افت کرده و باید چند بازی از رادشویچ استفاده بشه خط دفاع- شجاع خلیل زاده تنها تفاوت دفاع چهارنفره پرسپولیس نسبت به سال قبله و روی گلهای خورده امسال هم ردپای شجاع هست.این نشون میده که شجاع مدافع خوبی نیست و بیشتر به مهاجم ها شباهت داره چون همیشه در زمین حریفه. صادق محرمی-در طول دو فصلی که صادق در پرسپولیس حضور داشته حتی یک پاس گل و حتی یک سانتر موفق نداشته.ومحرمی تا محوطه جریمه حریف میره و سردرگم میشه و توپ رو از دست میده یا با سانتر اشتباه یا توپ رو بازیکنان حریف ازش میگیرن. هافبک دفاعی_ ربیع خواه چ خوب بازی کنه چه بد همیشه توسط برانکو فیکس بازی داده میشه و این باعث شده کمال افت کنه چون میدونه برانکو بهش اعتماد نداره.. و همینطور استعدادی مثل نورالهی که بخاطر ربیع خواه داره از بین میره... وظیفه یک هافبک دفاعی. توپ گیری. تکل در هنگام شوت زدن بازیکن حریف. و بازیسازی و یارگیری هستش که ربیع خواه در هیچکدومش موفق نیست و بازی رو کند میکنه.. هافبک وسط-برانکو بجای اینکه هافبک های کناری مثل امیری و احمدزاده رو تعویض کنه برعکس مسلمان که بازیساز تیم هستش رو تعویض میکنه این بازیکن هم مثل کمال از تعویض های عجیب برانکو ناراحته و به همین خاطر افت کرده.. ووینگر راست- تا قبل از مصدومیت احمدزاده این بازیکن همیشه فیکس بود اما بعد از مصدومیتش برانکو بازیکنی جایگزینش نکرد و برعکس در بازی با الهلال یک هافبک دفاعی اضافه کرد که دلیل این شد که نتونیم زهردارتر و هجومی تر باشیم ووینگر چپ- وحید امیری بیشتر بازی ها اماده هستش ولی در بازی هایی که ضعیف بازی میکنه هم برانکو هیچوقت اونو تعویض نمیکنه مهاجم -طارمی برخلاف تیم ملی که از ترس کیروش موقعیت های خوب رو پاس میده، در پرسپولیس برای اینکه اقای گل بشه بیشتر خودش به سمت دروازه شوت میزد و فداکاری رو ازش ندیدیم. طارمی بیشتر از اینکه گلزن و پنالتی زن خوبی باشه بازیساز خوبیه.. از لحاظ تاکتیکی هم نقاط ضعف پرسپولیس عدم شوت زنی هافبک ها در مواقعی که بازی گره میخوره. ما بازیکن های شوتزنی مثل نورالهی. منشا.نعمتی.مسلمان رو داریم اما به ندرت دیده میشه به سمت دروازه شوت بزنن که احتمالا به دستور برانکوهه.. و اینکه دفاع های کناری پرسپولیس در مواقعی که روی زمین تیم به بن بست میخوره باید روی دروازه سانتر کنن که اینکارو انجام نمیدن و جای خالی دفاع کناری که سانترهای دقیق انجام بده مثل رامین رضاییان در تیم خالیه...
۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۳۴:۲۵
پاسخ
2
9
nasim
خدایی ربیع خواه درحدلیگ یک هم نیست چه اصراری داره برانکوعجیبه
۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۲:۵۱
پاسخ
0
7
تک ستاره رسمی و واقعی
دوستان احمد تا نیم‌فصل نمی‌تونه بازی کنه، شیشتقلول این بازیو در رفت از دست شوت احمد، ایشالا نیم‌فصل بعدی. هرچند تیمی که جزو ۴ تیم اول آسیاس کار سختی واسه پیچیدن تیم ته جدولی نداره
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۰:۴۸
پاسخ
0
9
پرسپولیس
نور الهی فوق العادست من این دو تا بازی با الهلال کلی حرص خوردم از دست ربیع خواه،از برانکو خواهش میکنم ربیع خواه رو نزاره بازی رفت که فقط راه میرفت ولی احمد حرف نداره بعدها حرفای زیادی واسه گفتن داره الان تو تیم به نظرم نفر اول نور الهیه
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۵:۱۷
پاسخ
1
10
پسر سرخ دل
اگه دربی بتونه بازی کنه واویلا میشه کمال و احمد کنار هم چه شود
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۸:۱۱
پاسخ
1
27
شیرین
ولی چه فایده متاسفانه تا زمانی که ربیع خواه باشه، احمد باید بازی رو از روی نیمکت شروع کنه
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۵:۰۶
پاسخ
5
19
پسران سنسیرو
چه فایده چون باید نیمکت نشین پسر و عشق برانکو باشه ربیع خواه رو میگم نه گلی زده نه پاس گلی قبول که یه هافبک دفاعی هست ولی ظیفه اصلی یه هافبک دفاعی که همان تخریب بازی حریف، جمع کردن توپهای جلو مدافعین و... رو هم انجام نمیده خدایش توی هر بازی چند تا تکل میزنه یه هافبک دفاعی جنگنده توی هرفصل در حالت طبیعی باید چند بار سه کارته بشه یکی به من بگه ربیعخواه تاحالا چند تا کارت گرفته برانکو جون خواهشاً این بازیکن بی کیفیت و 30 ساله رو بی خیال شو و احمد و کمال همزمان بازی بده (از دربی به بعد)
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۲:۴۷
پاسخ
4
24
24ابدی
جرارد دوست داشتنی به خونه خودت خوش آمدی
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۹:۲۸
پاسخ
1
25
arezoo
عالیه این پسر
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۰:۵۶
پاسخ
1
27
ناصر
واقعا بازیکن فوق العاده ای هستش بازیکنی که 5/6 ماهه تو هیچ مسابقه ای بازی نکرده ولی آمادگی خودشو در سطح بالایی نگه داشته باید بهش تبریک گفت. ادمین تشکر/
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۹:۴۰
پاسخ
1
30
سرخ
نه, اینم دیگه واسه پرسپولیس بازیکن نمیشه..
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۴:۳۶
پاسخ
71
5
عشقپلیس
داربی رو هم بترکون احمد خان
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۹:۲۷
پاسخ
4
57
هادی
یعنی خوب شد ننوشتید رکورد بهترین پاسور تاریخ ایران تو آسیا رو شکوند :))) کلا 9 تا پاس داده نه 90 تا. #کامبک نورالهی
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۹:۲۲
پاسخ
73
6
6در4تقلال
همین که همه چیز از شوتش شروع شدبراتون بسه
۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۲:۲۸
2
26
mamadreza
جباری تو کل فصل 9 تا پاس نداده
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۷:۵۴
1
28
Sali
اصلا نمیتونم طرز فکر برانکو رو هضم کنم، همچین بازیکنی چرا باید دقیقه هشتاد بیاد تو زمین؟؟
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۸:۵۵
پاسخ
10
57
صبا
واقعا عالیه حتی تواین بازیم انتظارداشتیم فیکس بازی کنه ایشالا دربی تو ترکیب اصلی باشه
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۶:۵۹
پاسخ
6
60