دوپینگ عزت اللهی سوتفاهم بود/  پرونده بسته شد

دوپینگ عزت اللهی سوتفاهم بود/ پرونده بسته شد

30925
15:49
15 تیر 1397
یک سایت روسی مدعی شد که بازیکن تیم‌ملی کشورمان متهم به استفاده از داروی نیروزا در جریان بازی‌های جام جهانی 2018 روسیه است، خبری که توسط خود رسانه‌های روسی تکذیب شد.

وبسایت رسمی برنامه نود - یک سایت روسی  امروز با  یک خبر جعلی و اشتباه، حاشیه‌ای عجیب برای تیم ملی ایران ایجاد کرد.  این سایت مدعی شد که سعید عزت اللهی بازیکن تیم‌ملی ایران متهم به استفاده از داروی نیروزا در جریان بازی‌های جام جهانی 2018 روسیه شده و چند دقیقه بعد با اصلاح خبر اولیه خود این خبر را تکذیب کرد.

به گزارش وبسایت نود، در گزارش سایت روسی "S M news"  آمده بود:"با توجه به بازی‌های تیم‌ملی ایران در جام جهانی روسیه، از سعید عزت‌اللهی ملی‌پوش فوتبال ایران در جریان این بازی‌ها آزمایش دوپینگ گرفته شده  است." به ادعای این سایت روسی، مسئولان مربوطه مشغول بررسی نهایی این آزمایش‌ها هستند.

در این مطلب سایت روسی آمده که امروز جلسات ویژه‌ای برای بررسی موضوع احتمالی دوپینگ بازیکن تیم‌ملی ایران برگزار شده تا به این مساله بازیکن تیم روستوف رسیدگی شود.

یک منبع آگاه به این سایت روسی گفته که در آزمایش ابتدایی نتیجه آزمایش عزت‌اللهی مورد غیر معمول A را نشان می‌دهد و این مساله به استفاده از داروی هورمونی لوته اینیزینگ بر می‌گردد. این ماده به ترشح بیشتر تستترون کمک می‌کند.

چند دقیقه بعد سایت اسپورت اکسپرس روسیه خبر سایت"S M news" را تکذیب کرد و نوشت؛

 «سوء تفاهم در ارتباط با پرونده هافبک روستوف و بازیکن تیم ملی ایران تمام شد و تحقیقات در این زمینه متوقف شده است. یک منبع آگاه گفت که تست دوپینگ از عزت اللهی ۱۲ ژوئن در استانبول و خارج از زمان مسابقه (اردوی ایران در استانبول) گرفته شده است.وادا به فیفا اطلاع داده بود که در خون عزت اللهی به نتیجه ای غیر معمولی رسیده است. با این حال آزمایشاتی که انجام شد، نتیجه را منفی نشان داد و در نتیجه پرونده علیه عزت اللهی مختومه شده است.»

 دکتر توحید سیف برقی، رییس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال هم در این باره گفت:

در نمونه سعید عزت اللهی، ماده ای به نام ال.اچ، هورمونی است که اضافه بوده است و به همین دلیل روی نمونه ایشان آنالیزهای بیشتر انجام می‌شود که متوجه شوند علت افزایش این هورمون چه بوده است. در نهایت بررسی های کامل صورت می گیرد و سه ماده مختلف شامل آزادکننده های گونادوتروپین، داروهای آنتی استروژنیک و مهارکننده های آروماتوز مورد آنالیز قرار گرفته می شود و آنجا روشن می شود که سعید عزت اللهی هیچ ماده‌ای را مصرف نکرده و در واقع این افزایش به علت افزایش دارو یا مکمل خاصی نبوده است.‌ فیفا در نامه‌ای که همین دیروز به فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران ارسال کرد تصریح کرده که هیچ ماده غیر طبیعی در نمونه سعید عزت اللهی در آزمایش خارج از مسابقه وجود نداشته و پرونده از نظر فیفا و آژانس مبارزه با دوپینگ بسته شده است. فیفا خواست که این موضوع را به صورت رسمی به بازیکن اعلام کنیم و دیروز این بحث به عزت اللهی منتقل شد.

 

1004

نظرات کاربران
شادمهر
سعید ما اسپانیایی بلده......... دوپینگ های قبل از تو سوتفاهم بود همانگونه که دوپینگ تو سوتفاهم بود
۱۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۵:۲۲
پاسخ
1
14
Wien
روسیه خودش پادشاه دوپینگ هستش،همین حالا هم به بازیکنهای روسی اطمینانی نیست.اگه بیطرفانه آزمایش بگیرن،احتمالش هست،یکی،دوتا از بازیکناشون،دست گل به آب داده باشند،مخصوصا بازی مقابل اسپانیا.
۱۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۱:۵۳
پاسخ
9
63
فریبرز
باید با جدیت تمام برخوردی بشه که تا عمر دارند فراموش نکنند،فکر کردند ما هم مثله خودشون دوپینگی هستیم !
۱۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۶:۴۹
پاسخ
16
72
بوفون
خدارو شکر میخواستن سعید مارو بزنن
۱۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۸:۱۷
پاسخ
13
85
عجب
تازه اسپانیایی هم بلده
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۹:۳۷
0
20
مهران(بجنورد)
خداروشکر...واقعا عزت اللهی حیف بود تو این سن
۱۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۵:۴۴
پاسخ
14
85
پویا
واقعا متأسف هستم برای این سری خبر گذاری ها که میخوان چهره ی ایرانیا خراب کنند.از سعید ما که اسپانیایی بلد هست این کارا بعیده.باید ببینیم فدراسیون چه کار میکنه.باید ی جواب محکم بدیم.ولی فکر نکنم فدراسیون از این کار ها بکنه.جریان آدیداس گه یادتون هست؟:/ ادمین لطفا بچاپ
۱۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۲:۵۹
پاسخ
23
110
ایران
نایکی؟؟؟
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۸:۳۵
0
12
فریبرز
بچه ها ی ما دوپینگی نیستند .
۱۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۲:۲۶
پاسخ
22
125