دو آقای گلی که صدرنشینی پرسپولیس را تثبیت کردند؛ یکی زد، یکی نزد

دو آقای گلی که صدرنشینی پرسپولیس را تثبیت کردند؛ یکی زد، یکی نزد

15740
18:02
07 فروردین 1398
با تساوی تیم های ذوب آهن و سپاهان در دیداری عقب افتاده، صدرنشینی سرخپوشان پایتخت تثبیت شد.

به گزارش وب سایت نود، شاگردان امیر قلعه نویی که با کسب پیروزی برابر رقیب همشهری می توانستند صدر جدول را از پرسپولیس پس بگیرند، فقط پنج دقیقه کم آوردند و بنابراین، 2 امتیاز بسیار حساس خانگی را از دست دادند. با انجام این دیدار عقب افتاده از هفته نوزدهم لیگ برتر، سپاهان و قلعه نویی نه تنها صدر جدول را به پرسپولیس واگذار کرد، بلکه استقلال هم با تفاضل گل بهتر از سپاهان، در رده دوم قرار گرفت تا زردپوشان اصفهانی، با امتیاز برابر با تیم های استقلال تهران و تراکتورسازی و به دلیل تفاضل گل، در رده سوم جدول رده بندی لیگ برتر ایران قرار گیرد.
تنها 5 دقیقه تا پایان بازی باقی مانده بود که شاگردان علی منصور با یک ضربه کاشته غیرمستقیم به گل رسیدند تا نتیجه بازی مساوی شود. زننده این گل برای ذوبی ها کسی نبود جز امیر ارسلان مطهری که این روزها به خوبی برای تیمش گلزنی می کند و نمایش بسیار خوبی در ترکیب بازیکنان منصوریان دارد. ذوب آهن که هفته ها تحت هدایت علی منصوریان حتی موفق به گلزنی هم نشد اما پس آنکه طلسم گل نزدن های این تیم توسط مطهری شکست، این تیم به چهار گل در سه دیدار اخیر خود دست یافته که زننده هر چهار گل برای تیمی که سابقه حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا را دارد، امیر ارسلان مطهری بود.
مهاجم 26 ساله ذوب آهن آمار گل های لیگ برتری خود را به 18 گل رساند و جالب اینکه 14 گل او برای تیم های تحت هدایت علی منصور به ثمر رسیده است. مطهری در این فصل تا کنون 6 بار برای منصوریان به میدان رفته و 4 بار گلزنی کرده که همه گل های این مهاجم در نیم فصل دوم به ثمر رسیده تا وی به عنوان بهترین گلزن نیم فصل دوم تا این هفته لقب بگیرد.
پیش از آنکه مطهری با باز کردن دروازه پیام نیازمند، هم بهترین گلزن نیم فصل دوم شده و هم اینکه با زدن گل تساوی دو امتیاز حساس را از دست سپاهانی ها خارج کند، برترین گلزن رقابت های فصل جاری لیگ برتر می توانست با زدن گل دوم تیمش، فاصله را بیشتر و کار ذوب آهن برای بازگشت به بازی را دشوارتر کند. در دقایق ابتدایی نیمه دوم سپاهان صاحب یک ضربه پنالتی شد و کی روش استنلی پشت این توپ ایستاد اما این مهاجم بلند قامت توپ را به بیرون دروازه زد تا فرصتی ایده آل برای افزایش اختلاف دو تیم، و همچین افزایش فاصله خودش با سایرین در جدول گلزنان، را از دست بدهد.
به این ترتیب، اتفاقات بازی دیروز به گونه ای رقم خورد تا پرسپولیس بر صدر جدول رده بندی تکیه بزند؛ آقای گل رقابت های فصل جاری لیگ برتر، یعنی کی روش استنلی، پنالتی را از دست داد، و در ادامه بهترین گلزن نیم فصل دوم رقابت های فصل جاری لیگ برتر با یک ضربه سر زیبا توانست یک امتیاز برای ذوبی ها به ارمغان بیاورد. عملکرد برترین گلزن نیم فصل دوم و همچنین آقای گل رقابت های لیگ برتر به گونه ای بود که هواداران سرخابی های پایتخت را غرق در شادی کرد.

1004

نظرات کاربران
Ahmad
دقت کردین سپاهان هر بازی یه پنالتی واسش گرفته میشه
۰۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۵:۲۲
پاسخ
11
100
علیزاده
به نظرم تقصیر داور بود که پنالتی را تکرار نکرد. زیرا وقتی سپاهانی ها پنالتی را بیرون میزنند، باید تکرار شود! هههههه!
۰۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۶:۰۰
پاسخ
28
325
عشقممم نیمار
اینم از شانس شیش_پولیسه ک کیروش گل نزد پنالتیشو:-)
۰۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۳:۴۶
پاسخ
317
33
perspolis
پس معلومه که حتی یه درصد هم به تیم خودت یعنی استقلال امید نداری که دوست درای سپاهان ببره تا پرسپولیس قهرمان نشه مگه تیم خودت تو کورس نیست که میگی از شانس پرسپولیسه؟؟؟؟؟واقعا یه ذره منطق اندر چیز سختیه؟
۰۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۴:۲۷
10
86
سلطانی
واقعا گرفتن این پنالتی مسخره بود اگ گل میشد وقعا بی انصافی شده بود در حق تیم منصوریان من نیمه دومشو فقط دیدم که خیلی ذوب بازی بهتری انجام داد سپاهان اصلا در حد یه تیم قهرمان بازی نمیکنه اگ اتفاق خیلی غیرقابل پیش بینی رخ نده فکرمیکنم امسال هم پرسپولیس قهرمان بشه کاملا روند رو به رشد تیم مشخصه و دیدارهای سخت ترش مثل سپاهان و تراکتور بنظرم پرسپولیس تو بهترین شرایط خودش باشه.
۰۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۹:۳۳
پاسخ
34
197
فقط سپاهان
اها ینی به نظرد شما در حد قهرمانید اولالا مطمئن باش پرسپولیس هم در حد قهرمانی نیس من نمی دونم شما چی میگین که ذوب بهتر باری کرد تو خلاصه بازی همین سایت 9۰ همه صحنه های حساس مال سپاهان بود ببینید اگ فک میکنید که پرسپولیس باید قهرمان بشه پس واقعا لیگ مسخره داریم البته با ۸امتیازی که از سپاهان گرفتن و بازم میگیرن قهرمانی خیلی دوره البته خو بعد سپاهان باتوجه استقال و بازی هاش خیلی ضایس که پرسپولیس قهرمان بشه اس اس بهتر از پرسپولیس که با داوری اوده صدر بازی میکنه
۰۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۲:۲۹
71
11
اسلاویا پراگ
الان دوباره قلعه نویی میگه داور عملکرد صد در صد نبود
۰۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۱:۱۷
پاسخ
12
177