دو دروازه‌بان و سه جام؛ دروازه نوبتی

دو دروازه‌بان و سه جام؛ دروازه نوبتی

11320
18:52
01 اسفند 1396
استقلال اولین تیمی نیست که دو دروازه‌بان بزرگ دارد اما شاید، تنها باشگاهی باشد که در همه جام‌های به دروازه‌بان‌هایش چرخشی بازی می‌دهد.

وبسایت رسمی برنامه نود - استقلال اولین تیمی نیست که دو دروازه‌بان بزرگ دارد اما شاید، تنها باشگاهی باشد که در همه جام‌های به دروازه‌بان‌هایش چرخشی بازی می‌دهد.

به گزارش وبسایت نود، داشتن دو دروازه‌بان بزرگ در یک تیم، چندان متداول نیست. معمولا دروازه‌بان‌های ذخیره، فقط زمانی که دروازه‌بان اصلی مصدوم و محروم شود بازی می‌کنند. یا در مقاطعی که مربی، حسابی از دست دروازه‌بان اولش عاصی باشد. زمانی که تیم دو دروازه‌بان بزرگ داشته باشد هم، یکی از آن‌ها در لیگ و دیگری، در مسابقات حذفی دروازه‌بان اول خواهد بود. مثل رئالی که کاسیاس و لوپز را همزمان داشت یا بارسلونایی که به براوو و ترشتگن بازی می‌داد. اوضاع استقلال اما متفاوت است و در 2 بازی لیگ قهرمانان، به هر دو دروازه‌بان تیم فرصت بازی رسیده است.

با حضور امروز رحمتی در ترکیب اصلی استقلال، این تیم در همه جام‌ها از دو دروازه‌بان مختلف استفاده کرده است. استقلال لیگ را با رحمتی شروع کرد، هفته ششم حسینی دروازه‌بان اول تیم شد، رکورد گل نخوردن او از هفته دهم تا نوزدهم باعث شد دروازه‌بان اصلی باقی بماند و بعد از اولین گل، هفته بیستم جایش را به رحمتی داد. هفته بیست و دوم، دوباره حسینی به ترکیب اصلی برگشت. استقلال جام حذفی را هم با رحمتی شروع کرد، بازی دوم حسینی به میدان رفت و از بازی سوم دوباره رحمتی دروازه‌بان اصلی شد. در آسیا هم همین ماجرا تکرار شده و شفر بازی اول با الریان به حسینی و بازی دوم با الهلال، به رحمتی بازی داده است.

سیستم چرخشی دروازه‌بان استقلال در سه جام مختلف، راه حل کم سابقه این تیم برای استفاده همزمان از رحمتی و حسینی است. دو دروازه‌بانی که یکی زمانی دروازه‌بان اول تیم ملی بود و دومی، رویای رسیدن به این جایگاه در جام جهانی روسیه را دارد.

 

22330

نظرات کاربران
مسعود گل باشی
کار عالیه شفر دمش گرم
۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۱۲:۰۵
پاسخ
1
40
Aref
احتمالا هر کدوم تو تمرینات اماده باشه رو بازی میده
۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۹:۴۸
پاسخ
2
35
mahdi
اگه چرخشی استفاده نشه یکیشون تابستان جدا میشد
۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۱۹:۴۴
پاسخ
2
40
2ستاره
ب کوری چشم بعضیا ....
۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۶:۵۵
پاسخ
2
39
بردیا
مرسی کاپیتان
۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۹:۳۸
پاسخ
0
45
محمد
دوتاشون هم عشقن
۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۹:۵۹
پاسخ
3
150
علی
دیدید جواب داد!
۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۳:۰۲
پاسخ
5
148
ساناز
کاپیتان با غیرت استقلال انشالله امروز کلین شیت میکنه....
۰۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۷:۲۶
پاسخ
4
159