دو راهی آزمون بین اسب و تیم‌ملی/ چرا سردار همچنان غایب اردو است؟

دو راهی آزمون بین اسب و تیم‌ملی/ چرا سردار همچنان غایب اردو است؟

21861
20:56
14 شهریور 1397
در حالی که اردوی تیم‌ملی از دوشنبه آغاز شده اما سردار آزمون با وجود حضور در ایران، همچنان غایب اردوی تیم‌ملی است. مساله‌ای که این سوال را به وجود آورد که آیا غیبت او با هماهنگی کادرفنی تیم‌ملی است؟ کی‌روش جواب روشنی به این سوال نداد.

وبسایت رسمی برنامه نود - در حالی که اردوی تیم‌ملی از دوشنبه آغاز شده اما سردار آزمون با وجود حضور در ایران، همچنان غایب اردوی تیم‌ملی است. مساله‌ای که این سوال را به وجود آورد که آیا غیبت او با هماهنگی کادرفنی تیم‌ملی است؟ کی‌روش جواب روشنی به این سوال نداد.

به گزارش وبسایت نود، "نصف اشتباهاتمان ناشی از این است که وقتی باید فکر کنیم، احساس می‌کنیم و وقتی که باید احساس کنیم، فکر می‌کنیم." شاید نزدیک‌ترین مصداق برای این عبارت هاروکی موراکامی، سردار آزمون مهاجم جوان تیم ملی است. دلیل آن هم روشن است و آن چیزی نیست جز خداحافظی احساسی آزمون از بازی‌های ملی در سن ۲۴ سالگی!

این تصمیم سردار در برهه‌ای گرفته شد که کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی است و همه می‌دانند که این مربی پرتغالی اصولی دارد که به هیچ عنوان از آن‌ها کوتاه نمی‌آید. یکی از این اصول، لزوم احترام به لباس تیم‌ملی است و این که تیم‌ملی از هر بازیکنی بزرگ‌تر است؛ اصلی که باعث شد سید مهدی رحمتی پس از خداحافظی از تیم‌ملی دیگر رنگ لباس تیم کشورش را نبیند.

با این حال کی‌روش در این موضوع خاص از موضع خود کوتاه آمد و پس از خداحافظی آزمون، دوباره او را به تیم‌ملی دعوت کرد. طبق صحبت‌های کی‌روش، او اولین نفری بوده که از خداحافظی آزمون آگاه شده و به این خاطر که از دلایل این خداحافظی آگاه بوده، دوباره مهاجم جوانش را در لیست ملی‌پوشان قرار داده است.

با این که کی‌روش از دلیل اصلی خداحافظی آزمون پرده برنداشت اما با توجه به پست اینستاگرامی که آزمون منتشر کرد، "تشدید بیماری مادر به خاطر نامهربانی‌ و قدرنشناسی عده‌ای و توهین‌هایی که به هیچ وجه حق او و هم‌تیمی‌هایش نبوده،" به عنوان دلیل او برای خداحافظی با لباس تیم‌ملی مطرح شده بود.

در این که همیشه انتقاد یا حتی توهین به بازیکنان فوتبال وجود دارد شکی نیست اما این که بازیکنی این مسائل را بهانه کند تا از تیم‌ملی کشورش جدا شود، جای هیچ دفاعی ندارد. همان طور که علی دایی یا ستارگان دیگر فوتبال ایران، با وجود انتقادات و توهین‌ها هیچ‌گاه پیراهن تیم‌ملی ایران را کنار نگذاشتند و تا آخرین لحظه برای این تیم جنگیدند.

با تمام این اوصاف کی‌روش به آزمون فرصت دوباره داده و با توجه به پیشینه‌ای که از این مربی پرتغالی وجود دارد، خودش را هم تا حدی کوچک کرده و در معرض پیکان تیز انتقادات قرار داده اما چرا سردار آزمون با وجود رفتار پدرانه‌ای که کی‌روش نسبت به او داشته، هنوز در اردوی تیم‌ملی حضور پیدا نکرده است؟

آزمون چند روزی است که در ایران به سر می‌برد اما در این مدت یا در کورس‌های اسب‌دوانی به سر برده یا در حال اکران مستند مربوط به اسبش بوده است. در این بین این سوال پیش می‌آید که آیا آزمون با هماهنگی با کی‌روش هنوز در اردوی تیم ملی حضور پیدا نکرده است؟ وقتی در حاشیه تمرین چهارشنبه عصر تیم ملی این سوال از از کی‌روش پرسیده شد، او پاسخ روشنی نداد و تنها گفت که درست نیست بازیکنی با ۲۴ سال سن از تیم ملی خداحافظی کند.

در حال حاضر تمام درها برای حضور دوباره در تیم‌ملی برای سردار آزمون باز است اما در این یک هفته از او رفتارهایی سر زده که به نظر می‌رسد اکران مستند و حضور در کورس اسب‌دوانی اولویت بالاتری نسبت به حضور در تیم‌ملی ایران برای او دارد.

آزمون در پست خداحافظی‌اش در اینستاگرام نوشت: "کسی چه میدونه که در پس خنده‌های من چه سختی‌های تلخی وجود داره؟؟؟!!!" مهاجم جوان تیم‌ملی باید بداند که مردم ایران در اوضاع کنونی کشور به قدری مشکل و مشغله دارند که وقت توجه به خنده‌های مهاجم سرکش تیمشان را ندارند. آن‌ها تنها احترام برای کشورشان را می‌خواهند.

 

1004

 

نظرات کاربران
برانکو
بابا ازمون کیه چه کار کرد تو جام جهانی اینقد ناز میکشه کیروش ازش
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۶:۵۳
پاسخ
3
6
amir
به نظر من سردار منتظره ببینه کیروش تمدید میکنه مطمعن باشین همین که تمدید کرد تو تمرینات حاضر میشه ولی سردار نباید تیم ملی شو به شخص بفروشه چون تیم ملی یه تیم باشگاهی نیستش به مربی وابسته باشی بنظرم باید سردارو فدارسیون اگر قدرتی داره که بتونه این کارو بکنه واسه همیشه از حضور تو تیم ملی محروم کنه تا درس عبرتی واسه بقیه باشه
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۲:۴۷
پاسخ
6
8
Mehti
نباید اجازه داده بشه که لباس تیم ملی رو مجدد بپوشه
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۳:۲۴
پاسخ
8
29
محسن ۶۶۶۶۶۶
این پیراهن لیاقت میخواد که تو نداری سردار
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۵۵:۰۷
پاسخ
12
30
مهدی رضایی
خیلی جالبه الان سردار داره واسه کیروش و تیم ملی ناز میکنه از زمین به آسمون میباره.....این همه مهاجم آماده و رو کار داریم نمونش کاوه و علیپور حتی جوون های داخل لیگ اگه واقعا آمادگی لازم رو نداره پس دیگه چه اصراریه...والا عقیلی رحمتی و جباری خلعتبری هم خیلی به تیم ملی میتونستن کمک کنن
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۱۱:۱۶
پاسخ
11
48
نوید
آقای آزمون شما بازیکن خوبی هستی ولی یه بازیکن حرفه ای هیچ وقت به خاطر توهین و انتقاد این کار رو نمیکنه تمام بازیکنای دنیا هر چه قدر هم خوب باشن توهین میشن همونجوری که خودتون گفتین خیلی از مردم آرزوشونه جای شما باشن حالا که شما لباس تیم ملی میپوشی که خیلی ها آرزوشونه لطفا ناز نکنید و برای فوتبال بازی کردناتونم منت سر مردم نزارید هیچ یک از فوتبالیست هایی که با مصدومیت برای تیم ملی بازی کردن هم منت نزاشتن شما هم منت نزار مثل فوتبالیست های حرفه ای رفتار کنید وگرنه تمام این محبوبیتتون از بین میره بیاین و با بازی های خوب جواب توهین هارو بدید کمی حرفه ای رفتار کنید
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۹:۵۵
پاسخ
5
43
وجدانم آرزوست
پارسال بعد هر بازی لیگ کلی بازیکن از لیگ میرفتن برای ریکاوری توی کمپ تیم ملی ولی درآخر دعوت نشدن و اونایی دعوت شدن که یا تیم نداشتن یا مصدوم بودن یا توی لیگهای درجه 3 بازی میکردن. سردار هم آخرش میاد و اصلا مهم نیست که دیگران دارن چندبرابرش زحمت میکشن
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۳:۰۶
پاسخ
10
59
کی روش.مورینیو.فرگوسن
لیگی که تیم اولش تو سید یک چمپیونزلیگه لیگ بی خودی نیست
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۸:۲۵
7
4
محسن ۶۶۶۶۶۶
این پیراهن تن امثال مهدوی کیا ها و علی دایی ها وکریم باقری هایی بوده که باجون ودل برای کشورشون افتخار آفرینی کردن.آقای آزمون پوشیدن این پیراهن لیاقت میخواد که تو نداری....
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۵:۳۸
پاسخ
13
76
محمدمهدی
اتفاقا یه زمانی می گفتن پیراهن تیم ملی برای مهدوی کیا گشاده! البته شما کوچولوئید یادتون نمیاد
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۶:۱۶
4
13
saeeed
کیروش اعتبار تیم ملی و خودش رو بخاطر پسر دردانه ش ازبین برد!!! ادمی که تفریحش از تمرین تیم ملی مهمتره, پیراهن ایران واسش گشاده! از فدراسیون میخوام ازمون رو حذف کنن
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۲:۱۷
پاسخ
14
71
کامبیز
به قول نویسنده محترم متن اینقدر بدبختی و مشکل داریم که حال و حوصله و وقت تجزیه و تحلیل لبخند ژوکوند مرفهین بی درد نیست.
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۴۷:۲۵
پاسخ
8
82
شازده
کاش بازیکنان ما علاوه بر پول حرفه‌ای که میگیرن اخلاق حرفه‌ای هم یاد بگیرن البته به نظر میرسه کی‌روش هم خودشو توی این قضیه مقصر میدونه چرا که از مهاجم تیم خواسته بود نقش یک هافبک دفاعی رو بازی کنه شاید واسه همینه اینقدر باهاش راه میاد
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۴۵:۴۱
پاسخ
8
52
تیم مــــــــــــــــلی 99
خداحافطی کرده دیگه چرا باید برگرده؟
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۲:۳۶
پاسخ
15
148
ارتش سرخ۶
برو ببینم به کجا میرسی سردارخان
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۲:۱۴
پاسخ
13
127
طوفان زرد
من کیروش را دوست دارم. اما به پیر به پیغمبر تیم ملی با این بازیکن به درد نخور را نمیخوام. کسی که با پورشه از پول خسارت از یه نیسان بیچاره نمی گذره را نمی خوام ولله نمی خوام. اگه این بیاد دیگه با تیم ملی کاری ندارم فقط می چسبم به باشگاه محبوبم.
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۲:۴۱
پاسخ
33
148
گلوبول قرمز کوچولو
اینکه نیسان زده به پورشه آقای آزمون ربطی به این موضوع نداره. قانون تصمیم میگیره که مقصر کی بوده؟ و آقای نیسان عزیز هم باید درست رانندگی میکرده که نکرده. چه ربطی داره که آدما نباید جزای اشتباهاتشونو پرداخت بکنن؟ چقدر بد یاد گرفتیم که زندگی کنیم. اگه نیسان آبی به خودت هم میزد، بازم همین حرفو میزدی؟ ولی اینکه بازیکن مثل علیرضا جهانبخش و یا سامان قدوس که بخاطر کشورش ایران، حتی سوئد رو انتخاب نکرد ، با وجود اینکه بازم شانسشو داشت ولی با قلبش این تصمیمو گرفت، ما همچین بازیکنایی رو برای تیم ملی کشورمون بیشتر نیاز داریم. امیدوارم اینو بتونه درک کنه.
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۶:۲۲
7
31
امین
واقعا متاسفم که راجع به کشورت این جوری حرف می زنی آن وقت به سردار ایراد می گیری؟
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۲:۵۲
72
33
حمید
چون هنوزنمیدونه تو تیم ملی ایران بازی میکنه و فکر میکنه باید مردم نازشو بکشند.چون درک نمیکنه بازیکنان بزرگی مثل سید جلال وریا کاوه نرفتند جام جهانی و حسرتشو خوردند تا امثال اون بروند.این بازیکن جایی تو تیم ملی نداره
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۵۵:۴۸
پاسخ
15
167