دیدگاه مشاور رئیس جمهور درباره خصوصی سازی سرخابی ها

دیدگاه مشاور رئیس جمهور درباره خصوصی سازی سرخابی ها

3260
16:25
13 اردیبهشت 1394
مشاور ارشد رییس جمهوری گفت: دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به مردم تعلق دارند، میلیون ها نفر در سراسر کشور علاقه بسیار زیادی به این دو تیم دارند و بر همین اساس نباید تصمیمی اتخاذ شود که فاصله ای بین سهامداران و ذینفعان ایجاد شود.

وبسایت رسمی برنامه نود - مشاور ارشد رییس جمهوری گفت: دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به مردم تعلق دارند، میلیون ها نفر در سراسر کشور علاقه بسیار زیادی به این دو تیم دارند و بر همین اساس نباید تصمیمی اتخاذ شود که فاصله ای بین سهامداران و ذینفعان ایجاد شود.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از ایرنا اکبر ترکان روز یکشنبه ، افزود: در مورد این باشگاه ها دو موضوع سهامداران و ذینفعان باید مورد توجه قرار گیرد، زیرا علاوه بر اینکه علاقه مند هستیم سهام این دو باشگاه به بخش خصوصی انتقال یابد در نظر داریم حقوق طرفداران نیز از بین نرود.

وی در ادامه به حضور بخش خصوصی در ورزش کشور اشاره و بیان کرد: باید هیات های ورزشی در شهرستان ها، فدراسیون های ورزشی به ویژه فوتبال و کمیته ملی المپیک به سمت خصوصی سازی و بخش خصوصی حرکت کنند.

مشاور ارشد رییس جمهوری با اشاره به اینکه خصوصی سازی باشگاه ها به تنهایی کفایت نمی کند، افزود: در دنیا هیات های ورزشی در اختیار بخش های خصوصی هستند اما در کشور ما طی سال های گذشته این وظیفه در اختیار دولت بوده است.

وی گفت: وظیفه دولت طبق قانون اساسی ترویج ورزش قهرمانی نیست بلکه دولت باید در زمینه ترویج ورزش همگانی و عمومی فعالیت کند.

ترکان ادامه داد: هر چند دولت تسهیلات ویژه ای را برای حضور بخش خصوصی در ورزش در نظر گرفته اما باید این موضوع را مدنظر داشت که خصوصی سازی در ورزش باید به صورت جامع و در تمامی ابعاد آن انجام شود.

نظرات کاربران