ذخیره‌ی طلایی کی‌روش از لیگ برتر می‌آید

ذخیره‌ی طلایی کی‌روش از لیگ برتر می‌آید

18374
15:53
21 شهریور 1397
مهدی ترابی تعویض طلایی سرمربی تیم ملی است.

وبسایت رسمی برنامه نود - مهدی ترابی تعویض طلایی سرمربی تیم ملی است.

به گزارش وب‌سایت نود، شب گذشته تیم ملی فوتبال ایران موفق شد با تک گل مهدی ترابی اولین بازی خودش بعد از جام جهانی 2018 روسیه را با برد پشت سر بگذارد. این گل، پنجمین گل ملی مهدی ترابی برای تیم ملی ایران بود. ترابی که اولین بازی خود برای تیم ملی را مقابل همین ازبکستان در سال سال 2015 انجام داد و در آن بازی تبدیل به ذخیره‌ی طلایی کارلوس کی‌روش شد و توانست در دقیقه 94 گل برتری ایران را به ثمر برساند، در سال‌های گذشته فرصت زیادی برای فیکس بازی کردن با توجه به اینکه در پست او لژیونرهای خوبی در تیم ملی داریم، نداشته است. ترابی با وجود کم بازی کردن در تیم ملی، آمار نسبتا خوبی در گلزنی حداقل به عنوان یک هافبک داشته است. نکته جالب در مورد ترابی این است که او در اوایل حضورش در تیم ملی تا چند وقت از نظر گلزنی آمار بهتری در تیم ملی نسبت به باشگاهش سایپا داشت.

ترابی در 50 درصد بازی‌هایی که کارلوس کی‌روش او را به عنوان بازیکن تعویضی به زمین فرستاده است، موفق شده برای تیم ملی گلزنی کند. او که هجده بازی ملی در کارنامه دارد، 8 بار به عنوان بازیکنی که از ابتدا به میدان می‌رود در ترکیب تیم ملی قرار گرفته است البته فقط 4 بازی از این 8 بازی را به پایان رسانده و در 4 بازی دیگر تعویض شده است.

ترابی در 10 بازی‌ای که کی‌روش او را به عنوان بازیکن تعویضی به میدان فرستاده، در نیمی از این بازی‌ها موفق شده برای تیم ملی گلزنی کند که به طور میانگین 0.27 گل زده در هر بازی می‌شود. هافبک ملی‌پوش سایپایی‌ها در مجموع در این 18 بازی؛ 785 دقیقه برای تیم ملی به میدان رفته است که باز زدن 5 گل به طور میانگین در هر 157 دقیقه یک گل زده است که آمار خوبی برای این هافبک جوان است.

1870

نظرات کاربران
امین کرمانشاهی
یا قاطعیت میگم ترابی در تیم ملی به مراتب بهتر از جهانبخش بازی میکنه
۲۲ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۷:۴۲
پاسخ
1
4
B25744
سلام.برای من یک سوال پیش اومده که چرا تیم ملی ایران دراین بازی بخصوص نیمه دوم یکسره هجومی بازی کرده اونای که قبلا میگفتند دفاع اتوبوسی آلان چیزی نمیگن یاازگفته خوداظهارپشیمانی نمیکنند،حتمااسپانیای که دیشب به تیم دوم جهان ۶تاگل زده انتظاربازی هجومی داشتند.یکبارهم شده باخودتون خلوت کرده وبه پیام های بعدازج ج که فرستاده بودین نگاه کنید شایدخجالت کشیدین.ترابی که هنوز به باشگاه نیومده مالکش شدین میگین ترابی ما.وبازهم باشگاه رو به تیم ملی ترجیع دادین.کاری را که باآزمون وطارمی کردیند باترابی درآینده نکنیند
۲۲ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۵:۴۲
پاسخ
10
10
امیر
بخدا دروازه خالی به من هم پاس می دادند، گل می زدم. تو روخدا ادمین نظرمو بذار.
۲۲ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۶:۲۳
پاسخ
13
8
No one
منم پنالتی بهم میدادن اقای گل جام جهانی میشدم شما مراقب باش موقع دروازه خالی این پات به اون پات چیزی نگه
۲۲ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۵:۵۱
5
6
یک پرسپولیسی
چطوریه؟ بازیکنانی که در لیگ خوب نیستند در تیم ملی عالین کی روش واقعاً چکار میکنه با اینها ؟ نمونه اش : چشمی قبل از جام جهانی . بیرانوند : قبل از جام جهانی که لقب کپسول بهش دادن و ترابی . آفرین بر تو کارلوس کی روش خدا را شکر می کنم تو در ایرانی به امید قهرمانی آسیا
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۰:۵۳
پاسخ
34
34
محمد مهدی
اگه سیستم مزخرف و دفاعی کیروش نبود جزو کلیدی ترین بازیکنان تیم ملی بود...
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۸:۵۹
پاسخ
35
57
RED MRE
پسر پرسپولیسی
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۶:۲۴
پاسخ
11
45
علي تيم ملي
چقدر خوبه اين مهدي ترابي
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۷:۳۲
پاسخ
6
53
بابک
سبک بازی تیم ملی جوریه که به ترابی زیاد بازی نمیرسه! ترابی دقیقا مثل قلی زاده بازی میکنه-بازیکنی که به جای حرکت توی طول زمین به سمت عرض حرکت میکنه و با پای موافق شوت های کات دار و محکم میزنه! کیروش بیشتر به هافبک هایی علاقه داره که توی طول حرکت کنن و به جای شوتزنی واسه بقیه بازیکنا فرصت ایجاد کنن دقیقا مثل جهانبخش تو سمت راست و امیری تو سمت چپ! لیست کیروش به نظرم خیلی خوبه فقط 2 نکته منفی داره: 1)حضور پژمان هست که به نظرم اصلا دیگه اون دفاع سابق نیست(سید مجید یه سر و گردن بالاتره) 2)هچنان مسعود شجاعی ضعیف بازی میکنه(کاری به بازی های باشگاهیش ندارم ولی قشنگ مشخصه توی تیم ملی بد بازی میکنه!)
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۴:۲۹
پاسخ
15
49
24ابدی
نیم فصل میبینیمت پسر پرسپولیسی
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۲:۵۸
پاسخ
13
63
مهدی
جونم پرسپولیس و ترابی پرسپولیسی! بعیدم نیس ک بعد اولین بازی ترابی واسه پرسپولیس کیروش اسمشو از تیم ملی خط بزنه!
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۵:۰۶
پاسخ
34
73
یک پرسپولیسی
اگه دعوتم شه اونوقت میگیم چرا چند نفر از پرسپولیس دعوت شده میخان به ما ضربه بزنن
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۷:۰۳
33
24
دختر عشقپولیسی
چ فایده نیم فصل بعدی خط میخوره :)
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۵:۰۱
پاسخ
28
97
چیانی پرسپولیسی
سم پاشی ممنوععععععع ع
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۳:۵۶
39
13
Red⭐Boy
شماره 9 جدید و دوست داشتنی ارتش سرخ آسیا
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۴:۵۲
پاسخ
21
89
پرسپولیس
تکلیف پرونده ایشون با تراکتور کی رای صادر میشه؟
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۹:۰۸
پاسخ
78
18
زانیار
ماشالله ترابی
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۴:۰۴
پاسخ
11
93