رئال مادرید؛ تیمی با پاس های زیاد و گل های نه چندان زیاد!

رئال مادرید؛ تیمی با پاس های زیاد و گل های نه چندان زیاد!

2557
18:00
19 مهر 1397
تیم جولن لوپتگی نتوانسته اقتدار خود را در تسلط بر توپ به گل تبدیل کند.

وبسایت رسمی برنامه نود - تیم جولن لوپتگی نتوانسته اقتدار خود را در تسلط بر توپ به گل تبدیل کند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از مارکا، رئال مادرید تحت هدایت جولن لوپتگی نتوانسته اقتدار خود را در زمینه کنترل توپ و میدان به گلزنی نیز منتقل کند. کهکشانی ها با مجموع 5003 پاس، دومین تیم برتر لالیگا در جدول تعداد پاس ها هستند. (بعد از بارسلونا با 5408 پاس) اما حالا 409 دقیقه است که هیچ گلی را به ثمر نرسانده اند و تنها 87 دقیقه دیگر تا ثبت بدترین رکورد تاریخ باشگاه در این زمیه فاصله دارند.

آن ها همچنین با 182 ارسال، دومین تیم برتر مسابقات از این نظر، بعد از آلاوز هستند اما به نظر می‌رسد که این ارسال ها فاقد برندگی لازم برای گلزنی بوده اند. 

نمونه واضح این موضوع که پاس های رئالی ها نتوانسته آن ها را به گل برساند در جدول بازیکنان با بیشترین تعداد پاس مشهود است. در این حدول عیسی مندی مدافع رئال بتیس با 695 پاس در رده نخست قرار دارد. تونی کروس بهترین بازیکن رئال مادرید در این جدول با 646 پاس چهارم است و سرخیو راموس با 614 پاس، در رده ششم این جدول دیده می‌شود. 

تا این جا همه چیز خوب به نظر می‌رسد، اما هواداران رئال هنگامی نگران می‌شوند که دریابند لوکا مودریچ، قلب تپنده رئال مادرید در میانه میدان و کسی که نبض تیم را در کنترل خود دارد با 329 پاس در این لیست رتبه نازل بیست و نهم را در اختیار دارد.

یک نکته قابل تامل دیگر آن که تیم لوپتگی هیچ بازیکنی در بین 5 گلزن برتر فصل ندارد و کریم بنزما بهترین گلزن رئال با 4 گل، در رده هفتم جدول گلزنان در رقابت برای کسب عنوان ال‌پیچیچی قرار گرفته است. 

در بخش پاس گل ها نیز رئال وضعیت چندان جالبی ندارد. گرت بیل با ارسال 2 پاس گل بهترین بازیکن سفیدها است که در رده چهاردهم جدول قرار می‌گبرد. در جدول تیمی، رئال مادرید با 6 پاس گل بین تمامی تیم های لالیگا رتبه هشتم را در اختیار دارد. این در حالی است که بارسلونا و سویا مشترکا با 14 پاس گل در صدر این جدول قرار دارند.

با تمام این تفاسیر، جولن لوپتگی به شکلی کاملا آشکار امضای خود را بر سبک کنونی رئال مادرید زده است. نمایش تیم او علیرغم نتایج نه چندان مطلوب، کاملا چشم نواز و راضی کننده بوده است.

سرمربی 52 ساله امیدوار است با بازگشت بازیکنان کلیدی به ترکیب مدافع عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان، رئال دوباره به همان تیم خطرناک قبل تبدیل شود. 

ساده خواهد بود که جدایی رونالدو در تابستان و پیوستن او به یوونتوس را عامل اصلی نتایج ابتدای فصل قلمداد کنیم، با این وجود افراد حاضر در باشگاه معتقدند ترکیب کنونی باشگاه به اندازه ای خوب هست ات بتواند برای قهرمانی در تمامی جام ها رقابت کند و نمایش های خوب را به نتایج خوب نیز تبدیل کند.

7712

نظرات کاربران
راشد
رونالدو و مسی انقدر موثرند که نبودشان این بلا را سر این دو باشگاه می اورد حالا هر چند هم که خودمان را قانع کنیم که باشگاه ها بزرگتر از بازیکنان هستند
۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۳:۳۳
پاسخ
4
43