رئال مادرید-اتلتیکو مادرید؛ به روایت آمار/ادامه روند ضعیف رئال لوپتگی مقابل رقبای بزرگ؟

رئال مادرید-اتلتیکو مادرید؛ به روایت آمار/ادامه روند ضعیف رئال لوپتگی مقابل رقبای بزرگ؟

2560
11:18
07 مهر 1397
رئال مادرید بعد از شکست سنگین مقابل سویا، برای جبران پای به دربی مادرید می‌گذارد.

وبسایت رسمی برنامه نود - رئال مادرید بعد از شکست سنگین مقابل سویا، برای جبران پای به دربی مادرید می‌گذارد.

به گزارش وبسایت نود، در حساس ترین بازی هفته هفتم لالیگا اسپانیا، شنبه از ساعت 22:15 (به وقت تهران) دو تیم رئال مادرید و اتلتیکو مادرید در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو در مقابل هم قرار خواهند گرفت. رئال مادرید که در هفته های اخیر در لالیگا دچار لغزش شده و از 3 بازی اخیر تنها 4 امتیاز کسب کرده، بعد از شکست 3-0 مقابل سویا تنها برای برد پای به دربی مادرید می‌گذارد تا به حرکت شانه به شانه خود با بارسلونا ادامه دهد. 

در سمت مقابل اتلتیکو مادرید که هفته های ابتدایی لالیگا را ضعیف سپری کرده بود با کسب 2 برد متوالی سر و سامان یافته و با 11 امتیاز، در دو امتیازی رئال و بارسا قرار گرفته است. روخی بلانکوس در صورت برتری خارج از خانه، در پایان هفته هفتم بالاتر از رئال مادرید قرار خواهد گرفت.

به بهانه فرارسیدن این بازی جذاب نگاهی خواهیم داشت به آمار و ارقام این مسابقه از نگاه اوپتا:

-رئال مادرید در 5 مسابقه لالیگایی اخیر خود مقابل اتلتیکو مادرید در سانتیاگو برنابئو پیروز نشده (2 تساوی و 3 باخت) این بدترین روند سفیدها در مقابل اتلتی در خانه در چارچوب رقابت های لالیگا است.

-در تاریخ لالیگا تنها یک تیم توانسته در 6 بازی متوالی در خانه رئال مادرید شکست ناپذیر بماند. (والنسیا در فاصله سال های 1942 تا 1948)

-هر سه دربی اخیر لالیگایی این دو تیم با تساوی خاتمه یافته است. (دو تساوی 1-1 و یک تساوی 0-0) تاکنون سابقه نداشته که 4 بازی متوالی این دو تیم در لالیگا با تساوی به پایان برسد.

-رئال مادرید هیج تیمی را در لالیگا به اندازه اتلتیکو شکست نداده (86 بار)، در سمت مقابل اتلتیکو مادرید با 15 برد، دومین مهمان موفق سانتیاگو برنابئو محسوب می‌شود. (بعد از بارسلونا با 21 برد در خانه رئال)

-بعد از شکست مقابل سویا، رئال ممکن است در دومین بازی متوالی خود در لالیگا نیز مغلوب شود؛ اتفاقی که از نوامبر 2015 و دوران رافائل بنتیس برای لوس بلانکوس رخ نداده است. (دو شکست پیاپی مقابل سویا و بارسلونا)

-اتلتیکو مادرید در دو بازی اخیر خود پیروز شده و دروازه اش را نیز بسته نگه داشته است. لوس کولچونروس آخرین بار در فوریه 2018 توانست در 3 بازی (یا بیشتر) متوالی بدون گل خورده به پیروزی دست یابد. (4 بازی)

-کریم بنزما مهاجم فرانسوی رئال مادرید در 30 تقابل خود با اتلتی در همه رقابت ها تنها 4 گل به ثمر رسانده است و جالب آن که هیچ کدام از این 4 گل در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو وارد دروازه رقیب نشده اند. (سه گل در ویسنته کالدرون و یک گل در سوپرکاپ اروپا در شهر تالین)

-آنتوان گریزمن مهاجم فرانسوی اتلتیکو مادرید فرصت آن را دارد به دومین بازیکن در قرن 21 تبدیل شود که در 4 سفر متوالی به برنابئو دروازه رئال را باز می‌کند. (آمار گریزمن در 3 بازی آخر در برنابئو سه گل بوده است.) در قرن 21 تنها ساموئل اتوئو توانسته به چنین دستاوردی برسد. (5 گل در 4 بازی متوالی حدفاصل می 2003 و نوامبر 2005)

-بعد از شکست 4-2 در سوپرکاپ اروپا، در صورت شکست خانگی جولن لوپتگی می‌تواند به نخستین مربی تاریخ رئال مادرید تبدیل شود که در هر 2 دربی اول خود شکست می‌خورد.

-از زمان حضور دیگو سیمئونه روی نیمکت اتلتیکومادرید، این تیم در 27 دیدار 9 بار مقابل رئال به پیروزی رسیده است. (9 تساوی و 9 شکست) پیش از آمدن سیمئونه، اتلتیکو این تعداد برد را در 64 بازی کسب کرده بود. (64 دربی قبل از سیمئونه: 9 برد، 16 تساوی و 39 شکست)

7712

نظرات کاربران