رئال مادرید؛ از بد به بدتر!

رئال مادرید؛ از بد به بدتر!

7727
21:43
09 اردیبهشت 1398
رئال در مقابل وایکانو، دهمین شکست فصل را هم تجربه کرد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از مارکا، فصل 09-2008 برای رئال مادرید با 16 باخت در تمامی رقابت ها به پایان رسید؛ فصلی که توسط بسیاری به همان باخت 6-2 مقابل بارسلونا در نیوکمپ خلاصه می‌شود. همان باخت، پرونده لالیگا و فصل را برای رئال خوانده راموس بست.

بعد از بارسا، رئال در 4 بازی بعدی هم شکست خورد. انتخابات ریاست باشگاه در تابستان 2009 برگزار شد و صدر تا ذیل سانتیاگوبرنابئو تغییر کردند تا این اطمینان حاصل شود که اتفاقات فصل 09-2008 قرار نیست هیچ وقت تکرار شود. 

یک دهه بعد، قهرمان 13 دوره اروپا با آن رکورد بد در تعداد باخت برابری کرده است. 3 بازی برای رئال تا پایان فصل لالیگا باقی مانده و شرایط کنونی تیم، احتمال شکست در هر سه مسابقه را اصلا کم جلوه نمی‌دهد. باخت در هر 3 مسابقه بعدی، رئال را با رکورد بدترین فصل از نظر تعداد باخت در تاریخ 117 ساله اش برابر خواهد کرد؛ رکوردی که با 19 باخت در فصل 85-1984 ثبت شد. البته بعد از آن فصل جهنمی، رئال مانند ققنوس برخاست و در هر 5 فصل بعدی لالیگا به قهرمانی رسید.

این را هم نباید از یاد برد که رئال در حال حاضر 18 امتیاز با تیم صدرنشین و البته قهرمان فصل 19-2018، بارسلونا، فاصله دارد. رئال 10 مسابقه را در رقابت های لالیگا واگذار کرده، دو باخت در کوپا دل‌ری مقابل لگانس و بارسلونا رقم خورده، 3 باخت در لیگ قهرمانان (2 باخت مقابل زسکامسکو و یک باخت مقابل آژاکس) ثبت شده و یک باخت هم در بازی سوپرکاپ اروپا مقابل اتلتیکومادرید رقم خورده است؛ اولین بازی دوران جولن لوپتگی، همان شب غم انگیز تالین که آغاز فصل وحشت آور 19-2018 رئال مادرید بود. 

از این 16 باخت، 8 باخت در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو رقم خورده و رئال 8 بار نیز در خانه رقبا مغلوب شده است. قهرمان 4 دوره از 5 دوره اخیر لیگ قهرمانان سرانجام به پایان دوران پادشاهی خود در اروپا رسید و در این بین نباید نقش تابستان آشفته و بی برنامه رئال را نادیده گرفت.

رئال 19-2018 شباهت های زیادی به ورژن 09-2008 دارد. هر دو تیم به یک اندازه شکست خوردند (16 باخت)، هر دو حذف هایی دردناک در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان داشتند (رئال در 2009، در آنفیلد 4-0 به لیورپول باخت و در 2019، در خانه 4-1 به آژاکس) و هر دو در طول فصل، یک شکست تحقیرکننده در مقابل بارسلونا را تجربه کردند. رئال 2009 در برنابئو به بارسا 6-2 باخت و رئال 2018 در نیوکمپ 5-1. آخرین حضور جولن لوپتگی روی نیمکت کهکشانی ها. با صحبت از این دو فصل، ما داریم درباره دوران پیش و پس از کریس رونالدو حرف می‌زنیم.

پرز بعد از بازگشت به راس باشگاه در تابستان 2009، چهره تیمش را با آوردن کریستیانو، کاکا، کریم بنزما و ژابی آلونسو دگرگون کرد. اقدام پرز برای نجات این فصل، بازگرداندن زین الدین زیدان به نیمکت باشگاه بود. هرچند 2 شکست از مجموع این 16 شکست در 8 حضور زیدان روی نیمکت رقم خورده است.

زیدان در شرایطی بازگشت به مادرید را پذیرفت که همه چیز از دست رفته بود و او برای بازسازی و بازگرداندن آرامش به رختکن به برنابئو بازگشت. او در این زمینه کار خود را به خوبی انجام داده اما تغییری در نتایج حاصل نشده است. فرم رئال زیدان در خانه با کسب 4 برد در هر 4 مسابقه بسیار خوب بوده است اما این تیم در خارج از خانه توفیقی نداشته، در مقابل لگانس و ختافه مساوی کرده و به والنسیا و لگانس باخته است.

تنها 3 بازی تا پایان فصل 19-2018 برای رئالی ها باقی مانده، اما همین 3 بازی نیز برای طرفداران رئال به سختی و کندی خواهد گذشت.

7712

نظرات کاربران
ی یوونتوسی 2اتیشه
رونالدو مسی جواهر گوهر گنج باارزشی هستند که هر تیمی از دستش داد مثل نابود شدنش می مونه منچستر رئال و در آینده مسی هم فوتبالش تموم بشه بارسا هم همین بلا سرش میاد این 2تا بازیکن مثل خاویار میمونن که بودنشون تو هر تیمی نعمته
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۶:۴۹
پاسخ
4
20
زیزو
به امید یه تیم کهکشانی و رویای
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۷:۱۰
پاسخ
18
11
Man United / A.C.Milan
زیدان اگه هری پاتر هم باشه به یه چوب دستی جادویی مثل رونالدو نیاز داره... کریستیانو رونالدو از زبان فردیناند زمانی که منچستر شکست های عجیبی می آورد و همه شماره 7 های منچستر یک شکست بزرگ محسوب میشدن برای باشگاه: اگر تو تیم باشه حتی خودی ها هم سعی میکنن ازش ایراد بگیرن و وقتی میره خلأیی رو به جا میذاره که با هیچ ترکیب یا بازیکنی پر نمیشه... اینه که هیچ شماره 7ـی برای منچستر رونالدو نمیشه! متأسفم اینو میگم اما رئال هم به جمع دوتیم منچستر و میلان پیوست و از این به بعد فقط اسمش بزرگه در حالیکه سال آینده یووه و بارسا مدعیان فتح یو سی ال هستند تا 10 سال!
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۵:۰۷
پاسخ
33
42
رضا
باید ببینیم فصل بعد چی میشه تیممون امسال همه جوره تو بحران و فشار بود رقم خوردن این نتایجم دور از انتظار نیست
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۰:۰۸
پاسخ
7
29
رئال مادرید❤
غارسا سال قبل مقابل رم پیروزی۴بر ۱ رو با باخت ۳_۰ از دست داد.هیچ واکنشی از هیچ روزنامه ای تا این حد روش نبود....حالا یه امسال رئال بد کار کرد همه دنیا دارن میکوبنش وفشار منفی وآمارای منفیش رو ثبت میکنن....میدونی چرا؟؟؟؟ چون میخان غارسا رو بزرگ نشون بدن...تیم رسانه ای غارسلونا...خوابشو ببینه که از نظر افتخار از سرورش رئال بالاتر باشه........چرا نظراتم درج نمیشه؟؟؟؟
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۵:۵۹
پاسخ
77
28
milad95
با نظرت تا حدودی موافقم ولی در شان و در حد تیمهایی مثل رئال و بارسا نیست که 3 مربی در یک سال عوض کنن این نکته ای که داره رسانه ها رو آزار میده
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۵:۲۲
8
11
امیر
شاید تو اسپانیا هم وزیر پرسپولیسی باشه .خدایا توبه از هرچی تئوری توطئه
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۱:۵۶
3
14
کینگ مسی
آخییی خجالت بکش یکم به امتیازهای سرورتون تیم اول جهان نگاه کن که واقعا روی شماها رو زغالی میکنه این زغال مالدیو ، چه این فصل چه فصل قبل ! سلطنت فوتبال اسپانیا سالها قبل اینکه جنابعالی بدونی فوتبال چیه دست سرورتون بوده ، الانم دیگه VAR اومد و تمام شد دوران قهرمانی های پولکی زغال مالدیو و به جایگاه اصلیتون رسیدین
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۶:۲۵
4
16
روانپزشک
برادر بارسا تو این چند. سال بد کار نکرده و خیلی هم عالی بوده. اما بعضا تیم ها شانس نمیارن و در بدترین موقع بدترین بازی ممکن رو انجام میدن شرایط بارسا هم همینطور بوده. بارسا تو این چند سال به تعداد انگشتهای دست بازی بد داشته که متاسفانه بدترین زمان ممکن این اتفاق رخ داده آمار بازیهاش و ثباتش توی لیگ و حذفی و لیگ قهرمانان تا مرحله یک هشتم عالی بوده. سال پیش هم یکی از با ثبات ترین تیم بارسلون رو داشتیم و این تیم کل فصل فقط ۲باخت داشت یکی لالیگا و یکی هم لیگ قهرمانان مقابل رم. موقع نظر دادن هم باید اطلاعات کافی داشته باشیم و هم بدون تعصب حرف بزنیم!!
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۰۳:۱۴
0
14
Emi
نمیدونم چند ساله فوتبال میبینی.... منم ب شخصه طرفدار فوتبال اسپانیا نیستم... ولییی فک نمیکنی این هجمه ها و انتقادایی ک میشه ب خاطر نتایج عجیب و غریبیه ک مقابل تیمای عجیب غریب گرفته و میگیره!!! اونم با اون همه بازیکنه تاپ و پر مدعا
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۶:۴۳
1
10