رئال مادرید و جذب سلطان دریبل اروپا؛ هازارد بهتر از مسی!

رئال مادرید و جذب سلطان دریبل اروپا؛ هازارد بهتر از مسی!

6356
20:02
22 خرداد 1398
ادن هازارد سومین دریبل زن برتر اروپا در فصل گذشته بوده است.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از مارکا، با ملحق شدن ادن هازارد به رئال مادرید، کهکشانی ها بازیکنی با استعدادهای فراوان را به ترکیب خود اضافه کرده اند؛ یکی از این استعدادها، قابلیت دریبل زنی هازارد است.

ادن هازارد در فصل 19-2018 و در بین همه بازیکنان 5 لیگ معتبر اروپایی، سومین دریبل زن برتر (از نظر تعداد دریبل موفق) بعد از صوفیان بوفال سلتاویگو (144 دریبل موفق) و آلن سن ماکسیمن (143 دریبل موفق) بود. هازارد با 138 دریبل موفق، حتی از لیونل مسی با 134 دریبل هم نمایش بهتری داشت.

اما هازارد اگرچه در این زمینه نتوانسته در صدر جدول قرار گیرد، اما او از نظر درصد موفقیت دریبل ها از دو نفر دیگر نیز پیشی گرفته و صدرنشین لیگ های معتبر اروپایی است. در حقیقت هازارد 61.61 درصد از مجموع 224 دریبل خود را با موفقیت انجام داده و از این نظر، موفق ترین بازیکن این لیگ ها شناخته می‌شود. این در حالی است که لیونل مسی 56.78 درصد از مجموع 236 دریبل خود را با موفقیت کامل کرده است.

کمتر بازیکنی در اروپا قدرت حمل توپ هازارد را دارد. آخرین خرید مادرید قرار نیست جانشین رونالدو شده و فصلی 50 گل را برای رئال تضمین کند اما به جای آن قادر است تا به خط حمله رئال اجازه نفس کشیدن را بدهد؛ خط حمله ای که بعد از رفتن فوق ستاره پرتغالی بارها و بارها کم رمق نشان داده بود. هازارد می‌تواند فاکتور برهم زننده تعادل بوده و با شکستن دفاع رقبا، برای خود و دیگر هم تیمی هایش فضا خلق کند. 

چگونگی برقراری ارتباط با کریم بنزما (و یا لوکا یوویچ) در پیشانی خط حمله رئال مادرید، کلید موفقیت رئال در فصل 20-2019 خواهد بود. اما هواداران رئال در این زمینه هم می‌توانند امیدوار باشند هازارد با بنزما در برنابئو، رابطه ای مشابه با آنچه با هموطنش، اولیویه ژیرو، در چلسی ساخته بود، بسازد. 

با به ثمر رساندن تنها 63 گل در فصل گذشته لالیگا، رئال مادرید کاملا دور از انتظار ظاهر شد و زین الدین زیدان خود بهتر از هرکسی می‌داند که این تعداد گل نمی‌تواند تیمی را به قهرمانی برساند. هازارد مردی است که برای برطرف کردن این مشکلات رئال برگزیده شده و اگر توپ به او سپرده شود، بعید است ک نتواند کاری که هواداران دوست دارند را انجام دهد.

7712

نظرات کاربران
حسنعلی اکبری
عاشقتم پسر ، تو بهترینی ، بالاخره تونست برترین دریبل زن اروپا لقب بگیره
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۵۲:۱۶
پاسخ
4
16
کهلا
سلطان فقط رونالدو انگشت کوچیکه سلطانم نمیش
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۱:۳۶
پاسخ
26
27
Cr7-18
خخخخ حالا غارساییها چکارکنن؟چی بگن؟ !Hala madrid!
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۴:۳۱
پاسخ
42
35
رئال مادرید❤
هازارد دریبلش از مسی بهتره..۱۱ساله های عزیز توجه کنن...
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۸:۵۸
پاسخ
33
39
طرفدار
داداش خودت اول دقت کن به سن و سالت بعد بیا بگو 11 ساله ها خودت شاید 10 سالت هم نباشه هیچ کس نتونسته نمونه دریبل مسی رو کپی کنه هازار توپ رو میندازه جلو و میدوه دنبالش شاید دوتا بازیکن رو دریبل بزنه ولی مسی توپ به پاش چسبیده الان باید درصد بیشترین خطا در دریبل رو هم قرار بدید تا بچه های خردسال متوجه بشن دریبل بدون خطا یعنی چی درضمن دفاع در انگلیس معنا نداره بیشتر روی حمله کار میکنند به خاطر همین دریبل زدن راحتر از اسپانیا هستش که جلو بارسا فقط دفاع میکنن
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۹:۲۰
34
33
امین
ایشون هم مثل گرث بیل و محمد صلاح شاید یکی دو فصل استثنایی باشه، اما در کل فقط یه بازیکنِ خوبه. نمیشه اون رو با مسی و رونالدو چندین فصله که در اوج هستند مقایسه کرد.
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۲:۲۱
پاسخ
18
45
کهکشانی ها
هازارد بهتر از مسی . حالا اگه من میگفتم حرفمو قبول نمی کردین .
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۰:۴۴
پاسخ
26
35
عشقممم نیمار
اگ نیمارم مصدوم‌نمیشد ...نیمارم‌مث همیشه ..سلطان‌دریبل فصل میشد :-P در ضمن ..همه چی ک‌ب دریبل نیس :-P ولی خداییش مقایسه هازارد با مسی اصا با منطق جور در نمیاد ..و‌مقایسه این دو‌ مث اینک فدرر رو‌ ( مسی ) با کی نیشیکوری ( هازارد ) مقایسه کنی و‌اصا در حد هم‌نیستن :-)
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۳:۱۵
پاسخ
106
31
یوسف
عشق نیمار حدس میزنم که طرفدار برزیل باشی که اگه باشی تنها خوش سلیقگی وانتخاب درستت تو فوتبال همینه که طرفدار مهدفوتبال زیبا وهجومی برزیل هستی نه تیمایی که ضدفوتبال وفوتبال ماشینی وکسل کننده معروفن خواستم به عنوان کسی که حدود ۳۰ساله طرفدار برزیل بهترین تیم تاریخ هستم بگم نیمار جزو ۱۰ستاره اول برزیل هم نیست انقد ازش تعریف میکنی در مقابل ستارگان قدیم برزیل که بازیاشونو دیدم مثل روماریو رونالدو ریوالدو رونالدینیو کاکا کارلوس کافوو... هیچی نیست سلطان دریبل رو میخای بشناسی بازیای رونالدو رونالدینیو ودنیلسون رو ببین والسلام
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۸:۵۰
2
40
فقط یوونتوس
ههه تنها دلخوشی مسی فنها همین بود (:
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۰:۳۳
پاسخ
33
57
فوتبال پاک
دریبل داریم تا دریبل محمدرضا خلعتبری خودمون هم رکورد دریبل توی ایران رو زده دریبل هافبک ها جدا دریبل بهترین مدافعان هم جدا توی انگلیس دفاع فوق العاده ضعیفه به خاطر همین زیاد گل داره بیشتر روی حمله کار میکنند تا دفاع ولی هر تیمی جلوی بارسا میاد دفاع میکنه به خاطر همین دریبل زدن سختر میشه ولی در انگلیس دوتا رو دریبل بزنی رسیدی به دروازه این مقایسه دریبل اشتباه باید دید آیا هازار توی اسپانیا هم میتونه اینطوری دریبل بزنه یا نه درضمن بازم مسی یه دریبل میزنه و از شش قدم بیرونه ولی رونالدو چی که روی خط دروازه وایساده توپ بهش برسه بزنه تو گل؟؟؟
۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۲:۰۹
13
16
عشق مسی
هازارد بازیکن متشخص وخوبیه ولی مسی یک سر گردن ازش بهتره.
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۶:۳۶
پاسخ
48
51
یک قدم جلو
رونالدو، و مسی. کاملا از نظر فوتبال و اخلاق تفاوت های زیادی دارن، هازارد وسط این دو شخصه، کاملا نمیشه فهمید به کدوم سمت شبیه. لقب بدترین خرید این فصل رءال مادرید به خودش اختصاص میده
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۳:۲۸
پاسخ
83
19
ممد
مسی رو با کسی مقایسه نکنید
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۴:۱۷
پاسخ
58
60