رئال مادرید یا بارسلونا؛ کدام یک در وضعیت بهتری قرار دارد؟

رئال مادرید یا بارسلونا؛ کدام یک در وضعیت بهتری قرار دارد؟

14655
23:06
24 مرداد 1398
رئال مادرید و بارسلونا به فاصله 24 ساعت فصل را استارت می زنند.

به گزارش وبسایت نود، رقابت های لالیگا به طور رسمی از روز جمعه 25 مرداد آغاز می شود.

فصل جدید فوتبال در اسپانیا به طور رسمی با بازی بارسلونا - بیلبائو آغاز می شود و شنبه نیز رئال مادرید میهمان سلتاویگو است. در آستانه شروع فصل جدید نگاهی داریم به وضعیت دو غول اسپانیا؛

آیا زیدان برای فصل جدید تحت فشار است؟ آیا بیل باز هم برای رئال بازی خواهد کرد؟ نیمار به لالیگا بازخواهد گشت؟ و آیا قهرمان از بین بارسلونا و رئال مادرید تعیین می شود یا اتلتیکو وارد عمل خواهد شد؟

رئال مادرید و مواجهه با مشکلاتی بزرگ؟

مارکا رسانه نزدیک به رئال مادرید، روز چهارشنبه این تیتر را برای خود انتخاب کرده بود: «زیدان نگران است« چنین تیتری آن هم از سوی یک رسانه نزدیک به مادرید و حامی رئال، مشخص می کند که اوضاع در میان سفیدپوشان خیلی هم خوب نیست. شاید تصور کنید بعد از هزینه ای بیش از 200 میلیون پوند برای خرید بازیکنانی نظیر هازارد، میلیتائو و یوویچ، رئال مادرید با امید و انتظارات زیادی فصل را آغاز می کند، اما مشکلات هنوز هم در میان تیم دیده می شود. یکی از نام‌های مدنظر زیدان به تیم اضافه نشده است. پل پوگبا.

پوگبای فرانسوی هدف نخست زیدان برای تقویت خط هافبک تیمش بود، و با وجود آنکه این بازیکن در ابتدای تابستان اعلام کرد می خواهد چالش جدیدی را تجربه کند ولی حضور او در مادرید غیرمتحمل است. طبق آخرین اخبار از انگلیس، منچستریونایتد هیچ گونه قصدی برای از دست دادن پوگبا در این تابستان ندارد. سولسشائر، پوگبا را در محوریت برنامه‌های خود در فصل 2019-2020 قرار داده و بابت ذهنیت و رفتار وی در تابستان خشنود است. او مطمئن است که پوگبا در صورت ماندن، کاملاً روی کارش تمرکز خواهد کرد. ضمن اینکه شیاطین سرخ در این تابستان 160 میلیون پوند روی پوگبا قیمت گذاشتند که باعث شد دست رئال مادرید برای خرید وی، بسته شود.

در عین حال وضعیت برخی بازیکنان در تیم زیدان نامشخص است. زیدان هیچ تمایلی به حفظ دو ستاره نامدار، بیل و خامس ندارد. اما باشگاه نتوانسته مشتریان خوبی برای این دو بازیکن پیدا کند و به این ترتیب آینده این دو نامشخص است. حتی مصدومیت بلندمدت آسنسیو هم موجب نشد تا نظر زیدان نسبت به این دو عوض شود، حداقل در تور پیش فصل شاهد این بودیم که بیل و خامس جایی در تفکرات زیدان برای فصل آینده ندارند.

رئال مادرید برای تقویت خط حمله خود دست به خرید یوویچ زد. بازیکنی که ارزش های خود را در فصل گذشته با پیراهن فرانکفورت نشان داد. اما در روزهای اخیر خبرهایی نگران کننده برای هواداران به گوش رسیده است. رسانه های صرب مدعی شده اند زیدان از ذهنیت و رفتار این بازیکن در طول یک ماه گذشته در پیش فصل، راضی نبوده و حتی کار به جایی رسیده که به فکر قرض دادن این بازیکن 60 میلیون یورویی است!

اوضاع در خط دفاع نیز خیلی تعریف ندارد. این را می‌توان به خوبی از آمار گل های خورده رئال مادرید در پیش فصل مشاهده کرد. به نظر می رسد زیدان در حال تغییر سیستم تیم برای شروع فصل جدید است و هنوز به ترکیب دلخواهش نرسیده است، حتی تردیدهایی در مورد انتخاب دروازه بان شماره یک تیم نیز وجود دارد. به خصوص بعد از عملکرد کورتوا در پیش فصل.

در هر صورت باید گفت که رئال مادرید بعد از یک فصل ناکامی در اروپا و لالیگا، کار سختی برای تقابل با دیگر قدرتها در اروپا دارد و البته در اسپانیا هم باید 19 امتیاز اختلافی را که در فصل پیش با بارسلونا ایجاد شد، از بین ببرد تا به قهرمانی نزدیک شود.

تردیدهایی تکراری در مورد بارسلونا

سوای شایعات اخیر در مورد نیمار، بارسلونا نسبت به رئال مادرید فعالیت کمتری در بازار نقل و انتقالات داشت. با این حال، آنها دو ورودی مهم و بزرگ برای فصل جدید دارند. دی یونگ و گریزمن. اما سؤالاتی در مورد ترکیب اصلی بارسلونا ذهن هواداران را به خود مشغول ساخته است.

همین حالا با اضافه شدن گریزمن نیز تردیدهای زیادی در مورد خط حمله بارسلونا وجود دارد. چه رسد به اینکه نیمار هم به جمع مسی، گریزمن و سوارز اضافه شود. اینکه قرار است گریزمن در چه پستی مورد استفاده قرار گیرد تا عملکرد خود و یا مسی، دچار افت نشود، خود جای سوال است. حتی اگر والورده راهی برای پاسخ به این سوال بیابد، مسئله بعدی راضی نگاه داشتن ستاره هایی است که چیزی جز حضور مداوم در ترکیب اصلی تیم، آنها را راضی نگاه نمی دارد. تازه تمام اینها به این فرض است که کوتینیو را فصل بعد در بارسلونا نبینیم. ضمن اینکه نامی هم از دمبله نبرده ایم. بازیکنی که احتمالاً فصل بعد فرصت های کمتری هم برای درخشش پیدا خواهد کرد.

وضعیت خط دفاع، با 1-2 ورودی جدید، بهتر شده است. دی یونگ نیز برای تقویت خط هافبک به تیم اضافه شده است، هنوز مشخص نیست او جای بوسکتس را در ترکیب تیم می گیرد یا در پست دیگری بازی خواهد کرد. اما رفتنِ احتمالی راکیتیچ، ممکن است در طول فصل، بارسلونا را با مشکلاتی از لحاظ کمیت و یا کیفیت در این پست مواجه سازد. 

دیگر نگرانی کوتاه مدت هواداران بارسلونا و شاید والورده، در دسترس نبودن برخی ستاره های لاتین تیم باشد که در تابستان برای کشورهایشان در کوپا آمریکا به میدان رفتند. بزرگترین این نام ها، مسی است که با مصدومیتی هم دست و پنجه نرم می کند و احتمالاً به بازی نخست فصل مقابل بیلبائو نمی رسد و هنوز هم مشخص نیست چند بازی را از دست می‌دهد.

هرچند بارسلونا در 11 فصل اخیر در لالیگا، 8 بار قهرمان شده است و والورده هتریک در لالیگا است. اما هواداران همچنان در حسرت موفقیتی دیگر در اروپا هستند. بارسا در چهار فصل اخیر فقط یک بار موفق شده از مرحله یک چهارم نهایی عبور کند و در دو فصل اخیر تحت هدایت والورده در بازی های بزرگ اروپایی، به خصوص در خارج از خانه، اصلاً نمایش‌های درخور ارائه نکرده است.

تیمی توان رقابت با دو غول بزرگ را دارد؟

اتلتیکو نزدیک ترین و جدی ترین رقیب برای دو غول بزرگ اسپانیا است که در فصل تابستان نیز عملکردی درخور داشت. هر چند آنها بازیکن باتجربه ای مثل گودین را از دست دادند و گریزمن را هم به رقیب اصلی خود در اسپانیا واگذار کردند. اما تیم سیمئونه خریدهای خیلی خوبی هم انجام داد و در هر سه پست تیم تقویت شد. مهمترین نام، شاید فلیکس باشد. جوانی که از بنفیکا با رقمی نجومی خریداری شد و احتمالاً فصل بعد خیلی بیشتر نام او را خواهیم شنید. اما به جز او، اتلتیکو بازیکنان خوب دیگری مثل تریپیه، هررا، یورنته و فلیپه را هم جذب کرد. جراحی صورت گرفته در ترکیب اتلتیکو، ضروری به نظر می رسید و امید به تغییر مثبت احساس می شود.

با قدرتی که این سه تیم از خود نشان داده اند و خرج هایی که در تابستان انجام دادند، سخت است تصور کنیم تیمی به جز این سه تیم، فصل بعد رتبه های اول تا سوم لالیگا را از آن خود کند. اما شاید شگفتی سازی هم در فصل بعد رقم بخورد. مثلاً از سوی سویا. تیمی که در دو فصل اخیر ششم و هفتم شده است. آنها تحت هدایت لوپتگی به فکر سهمیه اروپایی هستند و چند چهره جدید به تیم خود اضافه کرده اند. والنسیا هم با چند خرید جدید به فکر رقم زدن فصل بهتری است و می توان برای آنها نیز شانس هایی قائل شد.

لالیگا در شرایطی جمعه شب با بازی بارسلونا - بیلبائو آغاز می شود که نباید فراموش کرد، تیم های اسپانیایی هنوز دو هفته فرصت برای جذب بازیکن جدید دارند.

1878

نظرات کاربران
محمدرضا
نظر من اگر میخوای گریزمن
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۰:۳۳
پاسخ
2
2
عشق مسی
تیمی که مسی داره به قهرمانی نمی‌رسه و شروع بازی سه بر صفر عقبه
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۱:۲۵
پاسخ
37
11
یکی مثل همه
اتلتیکو تیم دوست داشتی بسته و رئال مادرید هم که واقعاً وضع بدی داره ولی من نمیدونم وقتی اولویت شماره یک(پوگبا) رو نمیتونی بگیری باید به گزینه بعدی فکر کنی الان اریکسن رو با ۵۰ میلیون میتونستن بگیرن ولی انگار زیدان نمیخوادش؛ ایکاردی یا لواندوفسکی هم برای نوک حمله گزینه‌های عالی بودن. از گلر هم که دیگه نگم کورتوا خیلی افت کرده و ناواس رو هم نیمکت نشین بودن باعث افتش شد. بارسا با حفظ ستاره‌هاش و خریدن گریزمان، دی‌یانگ و جونیور فیرپو برای دفاع چپ خودشو قوی‌تر کرد ولی به نظرم کوتینیو، رافینیا و راکیتیچ باید برای درآمدزایی فروخته بشن تا جوانانی مثل آرتور، آلنیا، کارلوس پرز فرصت بازی بیشتری برای بازی داشته باشن.
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۵۷:۴۸
پاسخ
2
12
Sajjad47
فصل قهرمانی اتلتیکوست بارسا احتمالا بخاطر بازیکنای زیادی ک تو خط حمله داره ب مشکل بخورع و فکر نکنم گریزمان بتونه عملکردش تو اتلتیک تکرار کنه نقطه قوت بارسا بنظرم خط هافبکشه و رعالم ک بعد رفتن رونالدو هیچ امیدی بهش نیست و ب جز خط حمله هم تو دفاع و هم تو هافبک ضعف داره
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۲:۴۲
پاسخ
72
36
پرسپولیس محبوب دلها
درست میگی ولی اگه رئال نیمار رو بخره کلا شرایط عوض میشه و رئال بارسا هم طراز هم میشن
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۵:۱۴
13
3
hamed ss
اتلتیکو با این بازیکنای جدید و با از دست دادن گریزمان، لوکاس هرناندس و گودین مطمئنا با مشکل مواجه میشه. بارسا با این وضع روی کاغذ بیشترین شانس رو برای قهرمانی داره.
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۵۲:۵۴
3
17
محسن
امیدوارم امسال اتلتیکو قهرمان بشه تا به حکومت بارسا و رئال برای یک سال هم که شده پایان بده
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۲:۴۵
پاسخ
94
30
کلهر
حکومت بارسا دوست من.ن رعال و بارسا.توی ۹ سال اخیر ۶ تا بارسا دوتا رعال ۱ اتلتیکو.پس حکومت بارسا با احترام مرسی ادمین
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۳۷:۲۶
6
19
Davood
بارسلونا با این بازیکنایی که داره میتونه ۳تا ترکیب بهتر بگم ۳تیم وارد میدان کنه و نتیجه بگیره اما مشکل اصلی تیم مربیه کسی که حتی در حد و اندازه های لیگ ایران هم نیست نمونش هم تو یو سی ال دیدیم
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۸:۴۸
پاسخ
26
95
توردوفرانس معتبرتراست یا مسابقات بولینگ?
دانیلو وایخو تئو هرناندز ماریانو یوویچ و چندین بازیکن دیگر که رئال با هزینه های بالا اونها رو خریده و هیچ کارایی نداشتن ای کاش پرز و زیدان تفکراتشون رو برمبنای سال ۲۰۰۰ بزارند وبه جای هزینه های بیهوده پروژه ی کهکشانی جدیدی در پیش بگیرند در شرایط فعلی بارسلون اتلتیکو و حتی سویا شرایطی بهتر از رئال دارند.
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۲:۲۷
پاسخ
4
57
مصطفی پاشا گواردیولا
رءال وارد حاشیه شده چون زیدان مساءل شخصی را وارد کار کرده اگه بیل وخامس بمونن حاشیه ها بیشتر خواهدشد راموس پابه سن گذاشته ناچو هم ذخیره مطمءنی نیست اما ابی اناریا که کلا مربی ندارن دو فصل اخیر با درخشش مسی ترشتگن البا وراکتیچ قهرمان شدیم امسال گریژمان اضافه شده دمبله هم اماده تر از قبل پس باز لالیگا مال بارساست
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۲:۳۱
پاسخ
16
72
عشقممم نیمار
ب نظرم ک محترمه .‌.اتلتیکومادرید وضع بهتری داره و امسال با قدرت قهرمان لالیگا خواهد شد :-P البته با فرض اینک نیمارمو‌ در بارسا و‌ رئال نبینم گفتم ک ایشالا هم نبینم :-)
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۳:۴۷
پاسخ
92
14
Asma seven
شما زیاد حرص نخور... رئال ک وضع خوبی نداره مگه اینکه زیدان بشه اون زیدان قبلی.بارسا هم ک کلا خوشم نمیاد در موردش نظر بدم.انلتیکم میتونه مدعی باشه
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۹:۳۶
15
4
کلهر
ب نیمارت بگو بره اتلتیکو خو
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۴۱:۰۶
0
15
مجتبی رئالی
تیمی که مسی رو داره بازی شروع نشده سه تا گل از بقیه تیما جلو هستش چه برسه که
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۱:۳۷
پاسخ
25
72
کهکشانی ها
رئال که تیم جام های بزرگ هست با تیم های کوپا دل ری مقایسه نمیشه به امید چهارمین جام لیگ قهرمانان اروپا با زیدان
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۷:۱۱
پاسخ
72
28
دکتر غضنفر
منظور دکترمون از ریال تیم جام های بزرگ؛ ندیدن دبل و سه گانه به عمرش است خخخخ
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۵۸:۵۵
5
18
Omid622
به نظرم با وجود آرتور ملو و دی یونگ شادابی خوبی رو به نقطه میانی تزریق میکنه و بارسا باید یه بازیکن خوب رو برای نوک حمله میخرید چرا که فصل قبل سوارز در بین ۵ لیگ برتر اروپایی بیشترین موقعیت گل رو خراب کرد حالا که بازیکن برای این پست رو نخریدن و همگی میدونیم نیمار دلش با می اس جی نیست و بهترین گزینه رو بازگشت به بارسا میدونه اگه نیمار به تیم اضافه شه والورده میتونه مواقعی که سوارز نیست گریزمان رو به نوک حمله ببره مسی هم همون جای همیشگی و نیمار اگه برگرده بره پست خودش وینگر چپ
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۷:۴۰
پاسخ
4
49
یک قدم جلو
اگه نیمار بارسا نیاد _ اگه مسی بازی گریزمن خراب نکنه = گریزمن یک تنه بارسا رو قهرمان میکنه. اونور زیدان + هازارد = نابودی رئال
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۸:۲۴
پاسخ
55
14
کلهر
جایی ک مسی هس ی تنه برا گریزمان خیلی پیرهن گشادیه.رونالدینیو و نیمار زیر سایه مسی بودن گریزی ک جای خود داره.امیدوارم گریزمان یتونه خودشو از زیر سایه مسی بکشه بیرون و مفید باشه مرسی ادمین
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۴۱:۲۱
2
13
مجتبی رئالی
کاش زیدان دوباره برنمیگشت،امیدوارم یه روز کلوپ رو تو رئال ببینم
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۶:۰۶
پاسخ
20
41