راه حل ویلموتس برای دردسر کی‌روش؛ جانشین کنعانی‌زادگان و خانزاده در تیم ملی

راه حل ویلموتس برای دردسر کی‌روش؛ جانشین کنعانی‌زادگان و خانزاده در تیم ملی

39669
15:30
25 تیر 1398
در پستی که کی‌روش بیشترین ضربه‌ها را از آن‌جا خورده بود و انتقادات زیادی به او می‌شد، یک بازیکن جدید چشم ویلموتس را گرفته است.

به گزارش وبسایت نود، ویلموتس پذیرفت تیمی که با انتخاب‌های اعضای کمیته فنی فدراسیون فوتبال گرد هم آمده بودند را هدایت کند. ویلموتس این 23 بازیکن را تمرین داد و روز قبل به عنوان تیم ملی بزرگسالان، به مصاف تیم ملی امید فرستاد. البته سرمربی بلژیکی تیم ملی روی نیمکت ننشست و از روی سکوها، عملکرد بازیکنان را زیر نظر گرفت. 

ویلموتس برای این مسابقه به آرایش تیمش دست نزد و مانند دیدار با کره‌جنوبی و سوریه تیم را 1-3-2-4 به زمین فرستاد. بازیکنان جدید را در این قالب جانشین ملی‌پوش‌ها کرد. ویلموتس در نیمه اول رشید مظاهری را درون دروازه قرار داد. اسماعیلی‌فر که این فصل از تراکتور به ذوب‌آهن برگشته در دفاع راست بازی کرد و سعید آقایی بازیکن سپاهان هم دفاع چپ تیم ملی بود. سیاوش یزدانی خرید جدید استقلال در قلب دفاع زوج ایمان سلیمی دفاع تراکتور را تشکیل داد. رضا اسدی که این روزها خبر مذاکره‌اش با استقلال و تراکتور شنیده می‌شود در کنار امیرحسین کریمی هافبک دفاعی پیکان مقابل 4 دفاع قرار گرفتند. سه بازیکنی که عقب‌تر از شهریار مغانلو آقای گل فصل قبل ملوان به خط حمله کمک می‌کردند هم مهرداد محمدیِ تازه لژیونر شده، محمد کریمی آقای پاس‌گل لیگ هجدهم و آرش رضاوند خرید جدید استقلال بودند. در نهایت هم این ترکیب توانست یک گل به تیم ملی امید بزند که مهرداد محمدی زننده گل بود.

تیم ملی که در این نیمه نتوانست موقعیت آن‌چنانی روی دروازه حریف خلق کند و ناهماهنگی نفرات به چشم می‌آمد، در بین دو نیمه کلا تغییر کرد. در نیمه دوم دروازه تیم ملی به گوهری و امینی رسید. دو مدافع کناری پرسپولیس وارد زمین شدند؛ مهدی شیری در سمت راست جانشین اسماعیلی‌فر شد و نادری هم به سمت چپ دفاع تیم ملی فرستاده شد. محمدحسین مرادمند به جای سیاوش یزدانی وارد زمین شد. علی کریمی بازیکن فصل قبل استقلال وارد ترکیب شد و در کنار احمد عبدالله‌زاده قرار گرفت. سعید واسعی ستاره فصل قبل پیکان هم به ترکیب آمد تا در کنار محمد محبی بازیکن لیگ یکی و مجید علیاری وینگر فصل قبل پارس‌جنوبی‌جم قرار بگیرد. خط حمله تیم ملی هم بین ‌آقای‌گل‌های لیگ یکی جابجا شد و پیمان رنجبری به جای مغانلو وارد زمین شد.

تنها بازیکنی که در بین دو نیمه از زمین بیرون نرفت، ایمان سلیمی بود. ویلموتس بیشتر از بقیه به او اعتماد کرد و سلیمی را مورد ارزیابی قرار داد. بازی کردن سلیمی نشان می‌دهد که ویلموتس سراغ درمان یک زخم کهنه رفته است. کی‌روش مدت‌ها دنبال یک دفاع وسط می‌گشت و حتی در دو سال منتهی به جام جهانی، 11 دفاع وسط مختلف را به تیم ملی دعوت کرده بود. در نهایت هم نتوانست جانشین مطمئنی برای سیدجلال پیدا کند و با دعوت از کنعانی‌زادگان و خانزاده حسابی مورد انتقاد قرار می‌گرفت.

حالا ویلموتس دفاع 23 ساله تراکتور را برای این پست انتخاب کرده است. بازیکنی که در لیگ کیفیت بالایش را ثابت کرده باید نشان دهد می‌تواند از پس این چالش بربیاید و آرامش را به قلب دفاع تیم ملی برگرداند یا نه. 

14001

نظرات کاربران
محمد
واقعا روند خوبی در پیش گرفته ویلموتس و روح تازه ای دمیده به تیم ملی.اکثرا فک میکردیم با رفتن کیروش فوتبال ملی تموم میشه.باید به این نتیجه برسیم که هیچوقت از تغییر نترسیم و تابوهای ذهنمون رو بشکنیم.
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۹:۴۴
پاسخ
4
86
اصفهانی پرسپولیسی
مطمئن ترین جانشین برا سید جلال فقط شجاع بهترین دفاع وسط حال حاضر ایران.
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۲:۲۱
پاسخ
73
74
hamed ss
ایمان سلیمی و سیاوش یزدانی گزینه بسیار مناسبی برای جایگزینی کنعانی زادگان در دفاع وسط هستن.
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۲:۱۵
پاسخ
62
29
❤️تیم ملی کمان 99
ویلموتس خیلی عالی داره کار میکنه از شر فوتبال دفاعی و اعصاب خورد کن که درگیری با داور را به بازیکنان یاد می داد و با همه درگیر بود و پلنی برای گل زدن نداشت و بازی تدارکاتی با تیمهای داغون برگزار می کرد راحت شدیم همین برا خود من کافیه فوتبال هجومی باشه و لذت بخش
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۴:۰۳
پاسخ
15
70
یورگن
مگه تیم ملی قبلی چش بود?
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۴:۱۴
پاسخ
52
21
صلاح
ی‌روش مدت‌ها دنبال یک دفاع وسط می‌گشت و حتی در دو سال منتهی به جام جهانی، 11 دفاع وسط مختلف را به تیم ملی دعوت کرده بود. در نهایت هم نتوانست جانشین مطمئنی برای سیدجلال پیدا کند. ولی چون لجباز بود سید جلالو کنار گذاشت و از همین نقطه هم ضربه خورد و حذف شد. حقش بود
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۷:۴۶
پاسخ
32
56
کوهمره.جروق
هنوز سید جلال از همه مدافعان ایران یه سر و گردن بهتره
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۸:۱۳
پاسخ
34
66
امیر تراختورچی
سلیمی مدافع کم اشتباه و خوبیه..امیدوارم تیم ملی همیشه از وجودش استفاده کنه
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۵:۰۸
پاسخ
30
162
آبی بیکران
همیشه غول اسیا نسبت به تیم های دیگه باید بازیکن بیشتری تو تیم ملی داشته باشه حتی زمانی که تیم تو بحرانه واسه همینه عشق تاجی هاست ، عشقی تا ابد توی دلم استقلال
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۶:۵۴
پاسخ
190
124
سرخ رگ
بالاخره باید ی بهونه داشته باشن که به استقلال پول بدن دیگه
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۸:۵۲
15
41
کرال
ماشالله سلیمی
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۷:۱۷
پاسخ
27
156
ایوب قرمز خورموج
ویلموتس رو بر خلاف کیروش دوست دارم
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۷:۰۸
پاسخ
71
201
مستر
نترس اینم پته تیمتو بریزه رو اب همون حرفایی که در مورد کیروش میزدید در مورد ویلموتس هم میزنید
۲۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۵:۰۱
102
41
اتحاد ژاپن و موزامبیک
یه وقت فکر نکنید حامیان کیروش جامیان تیم ملی بودن ! هیچ کس اون مربی بی افتخار و پر مدعا رو دوست نداشت . اونو کسایی دوست داشتن که جزو اقلیت ژاپنی محسوب میشدن . در واقع در دشمنی با پرسپولیس بین ژاپنی ها و موزامبیکی ها اتحاد شکل گرفته بود .
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۳:۱۱
30
46
امین خان کلهر
دوست عزیز کیومرث آقای سم پاش که بود ؟ درگیری ژوزه و کی روش هم تقصیر برانکو بود ؟؟ شاید سنت قد نمیده
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۴:۲۳
18
51
کیومرث
کی روشم قبل از اینکه آقای سم پاش بیاد ایران اکثرا دوستش داشتن ولی مستر سم پاش به طمع نیمکت تیم ملی این دو دستگی رو ایجاد کرد . کاش می فهمیدید براش فقط یه ابزار بود . ضمنا شما تیم ملیتون پرسپولیسه و احتمالا الآن الاهلی خخخخخ برید در مورد سرمربی تیم ملی خودتون نظر بدید .
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۷:۵۸
355
171
A
شجاع رو باید دعوت میکرد
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۶:۵۸
پاسخ
229
173
تی
به تیم جودو یا کاراته یا کشتی؟؟؟؟ خخخخخ
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۵:۴۸
34
25
علیرضا اص
می خواد نسل جدید بسازه
۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۱:۱۸
3
33