رای فینال جام حذفی اعلام شد/ بهاروند 5 سال و فتاحی 2 سال محروم شدند

رای فینال جام حذفی اعلام شد/ بهاروند 5 سال و فتاحی 2 سال محروم شدند

17859
09:24
16 تیر 1398
کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در پرونده جنجالی فینال جام حذفی برای دو متهم اصلی اتفاقات تلخ این دیدار در مجموع ۷ سال محرومیت از کلیه فعالیت‌های فوتبالی حکم داد.

به گزارش وبسایت نود، دیدار فینال جام حذفی فوتبال ایران ۱۲ خرداد در حالی در اهواز برگزار شد که حاشیه‌های تلخ پیرامون این دیدار میلیون‌ها هوادار فوتبال را سرگردان و هزاران تماشاگر حاضر در ورزشگاه فولاد اهواز را بلاتکلیف کرده بود. برگزاری این دیدار که مانند دیدارهای هفته‌های پایانی لیگ هجدهم با بی‌نظمی و درگیری همراه بود، انتقادهای زیادی را به همراه داشت.

حاشیه‌هایی این دیدار به گونه‌ایی بود که وزیر ورزش و جوانان و نمایندگان مجلس نیز با ورود به موضوع بر برخورد قاطع با مسببان این اتفاق تاکید کردند و کمیته ویژه‌ای نیز به ریاست محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش و جوانان و رییس کمیته اخلاق فوتبال تشکیل و گزارشی از اتفاقات تلخ این دیدار نیز به رییس جمهور ارائه شد.

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال نیز از همان ساعات اولیه این اتفاقات با اعلام تعلیق فعالیت‌ سعید فتاحی مسوول برگزاری مسابقات لیگ رسما به موضوع ورود کرد. در ادامه نیز این کمیته با برگزاری سه جلسه رسیدگی تلاش کرد که متهمان اصلی این دیدار جنجالی را احضار و دفاعیات آنها را اخذ کند اما هیچ کدام از مقصران اصلی اتفاقات این دیدار به جلسات رسیدگی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال نرفتند تا اینکه این کمیته تصمیم گرفت با ریاست قاضی تورک اقدام به صدور رای در این پرونده کند.

بر اساس حکم کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال حیدر بهاروند رییس سازمان لیگ فوتبال به ۵ سال محرومیت از کلیه فعالیت‌های فوتبالی و جریمه نقدی محکوم شده است.

سعید فتاحی مسوول برگزاری رقابتهای سازمان لیگ نیز به ۲ سال محرومیت و جریمه نقدی و هم‌چنین عبدالکاظم طالقانی رییس هیات خوزستان و عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال نیز به جریمه نقدی محکوم شده است.

کمیته اخلاق فدراسیون فوتیال هم‌چنین الطافی مدیرعامل و حاجی پور، مالک باشگاه داماش گیلان را نیز به ۶ ماه محرومیت از تمامی فعالیتهای فوتبالی و پرداخت جریمه نقدی محکوم کرده است.

آرای کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در حالی صادر شده که مهدی تاج بارها اعلام کرده، رسیدگی به این پرونده در صلاحیت کمیته اخلاق نیست و با این رویکرد حمایتی رییس فدراسیون فوتبال مشخص نیست سرنوشت نهایی این احکام قابل تجدیدنظر در استیناف چه خواهد شد.
14001

نظرات کاربران
محمد آبی 70
بهرام که گور میگرفتی همه عمر - دیدی که چگونه گور ، بهرام گرف
۱۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۱:۵۱
پاسخ
2
18
ادریان تاجی
مدیر عامل داماش رو‌چرا محروم کردن شانس اوردیم از استقلال کسی رو‌محروم نکردن
۱۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۳:۴۴
پاسخ
9
26
مارادونا
چون طبق قوانین فیفا کسی حق نداره از برگذاری مسابقه جلوگیری کنه و اگر اعتراضی داره باید کتبا به مقامات مسئول بده .
۱۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۶:۱۴
7
5
محمد
زورشون به مقصر های واقعی که باید ورود وخروج تماشگران راکنترل میکردند نرسید
۱۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۰:۱۳
پاسخ
4
22
بی نام
پس چرا تیم پیروزی هیچ جریمه ای نشد
۱۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴:۴۱
پاسخ
8
33
دکتر مثبت
یه سوالی برام پیش اومده. مالک داماش برای گرفتن حقش محروم شده یا برای اینکه خاطر تیم سوگلی رو ناراحت کرده و با اسنپ جامو بهشون تحویل نداده!؟
۱۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۷:۴۵
پاسخ
6
39
Sajjad47
واقعا جالبه این همه صندلی شکستن ورزشگاه ب این خوبی نابود کردن هیچ جریمه نشدن بعد مدیر داماش جریمه شد ؟! واقعا خنده داره البته عادی شده دیگه
۱۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۶:۲۹
پاسخ
6
28
بی طرف
کاش از پرسپولیس هم لاقل یه توپ جمع کن محروم میکردبن تا مشکوک نباشه.
۱۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۵:۵۹
پاسخ
5
32
عشقممم نیمار
دلم خنک شد ...:-P حامیای خاص سوگولی داره تعدادشون‌ کمه کمتر میشه :-)
۱۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۸:۵۷
پاسخ
10
13
مکتب شاهین اهواز
اقای طالقانی رو یه وقت محروم نکنید ۳۰ساله عشق خدمت داره وازهیات خوزستان وفدراسیون نمیره..‌.
۱۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۷:۰۸
پاسخ
3
12
عشق شازده
بعد از رفتن برانکو همه حکم ها درست اعلام میشه.قبل از این که برانکو بره فقط بر ضد پرسپولیس سریع و واضح حکم میدادن.بازم بسیار خوشحالم که فتاحی رو نمیبینیم
۱۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۲:۴۰
پاسخ
9
10
TT فراتر از باشگاه
هرکی مقابل تیم آقایان وزیر حرفی بزنه و از حق خودش دفاع کنه محکوم به اخراج از فضای فوتباله .... همه ما متوهم هستیم و حق با پیروزی است
۱۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۷:۵۰
پاسخ
10
19
عدالت یا حمایت؟
اینا همش بازیه بلندن چطور ملت سرکار بزارن همین ک گفته استیناف یعنی راهی واسه دور زدن نگه داشته..ساده نباشین چاقوهای اینا دسته نداره.....
۱۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۵:۰۴
پاسخ
3
94
پرسپولیسی دهه ۶۰
و همچنان مقصر اصلی فوتبال مملکت یعنی تاج در مصونیت است!!!
۱۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۸:۳۶
پاسخ
14
81
ارتش جهانی پرسپولیس
مدیر داماش چرااااااا اون دنبال حق تیمش بود بنده خدا
۱۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۳:۲۱
پاسخ
14
109
پرسپولیس
منم به عنوان یه پرسپولیسی میگم دمش گرم که واستاد حق هوادارش رو بگیره ولی خوب فکنم قانون میگه نمیتونه جلوی بازی رو اینجوری بگیره و باید بعد بازی شکایت کنه که اگر بعدا شکایت میکرد احتمال زیاد ماست مالی میشد. به هر حال به خاطر این سوءمدیریت در نهایت کلی از هوادارای پرسپولیس که بلیط داشتن نتونستن از نزدیک بازی رو ببینن و به جاش بعضیاشون که بلیط نداشتن زورکی رفتن دیدن.امیدوارم بعد اینهمه بگیر ببند حداقل هوادارای داماش همه شون تونسته باشن برن تو.
۱۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۹:۲۱
6
12
سوبله چوبله
چون تیم مقابلش تیم محبوب وزیر بوده و چون اذیت شده باید تیم مقابل تنبیه بشه:((
۱۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۵:۰۵
0
21
محمدرضا
اصلا براشون نظم و جون هوادار ارزش نداره نشون به اون نشون که اسماعیل چشمشو از دست داد و آب از آب تکون نخورد خط قرمز آقایون فقط پرسپولیسه هر چیزی که بهش نزدیک بشه یا تهدیدی براش باشه یا خدایی نکرده قهرمانی فرمایشی شون رو تلخ کنه محکومه.
۱۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۸:۵۰
0
20
سارابیا
فقط همین !
۱۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۱:۳۴
پاسخ
5
38