رسمی؛ بوفون پس از ۱۷ سال از یوونتوس جدا می شود

رسمی؛ بوفون پس از ۱۷ سال از یوونتوس جدا می شود

21742
14:03
27 اردیبهشت 1397
دروازه بان پرافتخار ایتالیایی پس از ۱۷ سال از یوونتوس جدا خواهد شد.

وبسایت رسمی برنامه نود - دروازه بان پرافتخار ایتالیایی پس از ۱۷ سال از یوونتوس جدا خواهد شد.

به گزارش وبسایت نود، جیانلوئیجی بوفون در نشستی خبری که لحظاتی پیش برگزار شد اعلام کرد در پایان فصل از باشگاه یوونتوس جدا خواهد شد. بوفون در سال ۲۰۰۱ با مبلغ ۵۲ میلیون یورو که او را گران ترین دروازه بان تاریخ کرد از پارما به یوونتوس ملحق شد و با این تیم موفق به فتح ۲۱ جام شد. بدین ترتیب بازی روز شنبه یوونتوس مقابل ورونا آخرین بازی بوفون برای یوونتوس خواهد بود. 

بوفون که پیش از این اعلام کرده بود در پایان فصل بازنشسته خواهد شد در این نشست عنوان کرد در دو هفته اخیر پیشنهادات جذابی در داخل و خارج زمین دریافت کرده که باعث شده فعلا در مورد بازنشستگی دچار تردید شود و باید در این مورد بیشتر فکر کند.

بوفون ۴۰ ساله که سابقه بازی برای پارما و یوونتوس را دارد همراه با این تیم ها موفق به فتح ۱۱ سری آ و ۵ کوپا ایتالیا شده است. بوفون ۶ بار هم فاتح سوپر جام ایتالیا شده و در سال ۱۹۹۹ همراه با پارما قهرمان جام یوفا شد. بوفون همراه با تیم ملی ایتالیا هم در سال ۲۰۰۶ موفق به فتح جام جهانی شد و در سال ۲۰۱۲ به فینال یورو راه یافت. 

۲۰۳۱

نظرات کاربران
یوونتوس
ای کاش اینقدر زود نمیگذشت الماس کهن باشگاه یووه هم رفتنی شد از مستطیل سبز هیچوقت یادم نمیره ضربات کاشته فوق العاده از الکس دلپیرو و باجیو تا شوت از وسط زمین پاول ند ود تا مهار های بینظیر لوییجی بووفون بانوی پیری که هیچوقت پیر نمیشه خوشحالم که یونتوسی بودم و هستم و خواهم ماند
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۹:۴۶
پاسخ
0
9
Alireza ۱
خداحافظ عشق ولی حیف که ب رونالدو خوردی تو لیگ قهرمانان
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۴۳:۵۳
پاسخ
1
7
JUVE
بدرودبهترین دروازه بان تاریخ فوتبال همیشه درقلبهاویادها خواهی ماند عشقی عشق
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۶:۵۹
پاسخ
0
8
ŮŞÈF
محمد رضا دمت گرم با شعر زیبات
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۳:۵۷
پاسخ
0
9
قرمز بی افتخار
از خاطرات بچگی فقط بوفون مونده.از سونی 1 تا فیفا 18
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۸:۳۱
پاسخ
0
11
نرگس.۱۳۸۲.آبیییی
بهترین دروازبان دنیا خدا حافظ
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۸:۵۷
پاسخ
2
42
حمید
پایان عصر یونتوس در ایتالیا فرا رسید
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۰:۵۱
پاسخ
21
12
محمد رضا
برای خیلی از ما ایرانی ها شماره "یک" خیلی مختصر مفهوم پیدا میکنه. عجیبه که عدد یک ما رو یاد دو نفر بندازه "احمد رضا عابدزاده" و "جیان لوئیجی بوفون" ... حتی اسمشون رو هم یه تریلی نمیتونه بکشه . تو این روزهای جدایی و خداحافظی اما همه چیز خیلی کوتاهتر از بیش از دو دهه درخشش و به اندازه خودِ عدد "یک" کوتاه و مختصر به چشم میاد. میشه باور کرد ؟؟؟ فوتبال بدون بوفون رو؟؟؟ مگه خونه بدون در و پیکر خونه ست؟؟؟ بگم شناسنامه ... بگم تاریخ مصور ... بگم پیوند دهنده نوستالژی و مدرنیته فوتبال؟؟؟ شاید قالی کرمون فوتبال میخواد مثل قالیچه سلیمان پرواز کنه و خاطره بشه. برای مایی که حتی یرا های صورتش رو باور نمیکنیم و وجودش توی دروازه یووه و آتزوری از آفتاب و روشنایی روزها برامون بدیهی تره چطور سنگر خالی شده ش رو تصور کنیم؟؟؟ برای اونهایی که روزهای طلوعش تو دروازه پارما تا به امروز محو هنر نماییش بودن، خوب میدونن بهترین موندن برای 22-3 سال مدااااااااااام یعنی قیاس شدن با اشمایکل، کان، لمان، تولدو، کاسیاس، چک و ... تا این اواخر نویر ، دخه آ و تراشتگن. مستحکم و ایستا مثل مجسمه های میکل آنجلو . یعنی بقیه کف روی آب و بوفون ریگ رودخونه. یعنی بقیه مهمون و بوفون صاحبخونه فوتبال. یعنی خود فوتبال. *************************************** وقتی سوت داور به نشونه صعود سوئد به جام جهانی و از دست رفتن رویای ششمین جام جهانی بوفون به صدا در اومد ... وقتی طعم آش ونتورا و تاووکیو رو چشیدیم و لبهامون به هم دوخته شده بود و هیچ حرفی نمیتونستیم بزنیم ... تا چهار صبح چشمم به تلویزیون دوخته شده بود و بدون اینکه چیزی ببینم فقط و فقط تماشا میکردم و این کابوس هضم نشدنی بود. حوالی ساعت چهار صبح قلیان احساساتم منجر به سرایش این شعر شد. ***************** به پاس بيست سال ، بيست گرفتن شماره ١ الا دروازه اين شهر زيبا تو ميداني كه چونان است بوفون؟ چنان بر پايه هايت استواري تو را گويي نگهبانت است بوفون تمامي يلان هِشتند و رفتند مگر يك تَن چه ميزان است بوفون؟ به يك گل كِي شود اين بَر گلستان؟ مگر عطر بهاران است بوفون؟ خزان جرات ندارد پا نهَد پيش كه آري سرو خضران است بوفون هم آوردي نباشد در حريفان تو را دشمن به سامان است بوفون براي كشورت تنها سپاهي نگاهت سوي يزدان است بوفون دو ابروي كمان را هم كشيدي دو چشمت ليك گريان است بوفون سر تعظيم بر مشي الهي كه ديگر خط پايان است بوفون —--------------------- قلم در دست گير اين دم كه فصل تعاليم جوانان است بوفون. ❤️❤️❤️❤️ ****************** امیدوارم این مرتبه حداقل پیامم درج بشه.
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۸:۳۶
پاسخ
3
43
MRG
دمت گرم به جا فوتبال ديدن برو كتاب بنويس ولي جدا نوشتن ادبيت از شعر گفتنت بهتره
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۷:۰۷
1
12
Just blue
بوفون مظهر وفاداری و کلکسیون افتخارات
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۷:۴۵
پاسخ
1
34
عجب
کاش بمونه تو یووه.با این سطح فنی حداقل ۳ ۴ سال دیگه میتونه گلر فیکس یووه باشه.کاش ایرانی بود هر روز میرفتم سر تمرین ببینمش
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۵:۱۶
پاسخ
4
48
محسن
بوفون یه اسطوره تکرار نشدنی هست
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۳:۴۵
پاسخ
2
96
امیرحسین تاجی
خداحافظ اسطوره وفاداری
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۶:۵۴
پاسخ
2
101
یوونتوسی آتیشی
بوفون بزرگ ترین بازیکن تاریخ باشگاه یووه همیشه در خاطرمان خواهی ماند
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۲:۲۲
پاسخ
5
120
payam
الکس دل پیرو سمبل باشگاه هستش. ولی من به خاطر روبرتو باجیو طرف دار یووه شدم و به خاطر دل پیرو، ندود، ویالی و عاشق یووه ماندم وقتی به لیگ پایین تر سقوط کرد فکر میکردم تمام بازکنان بزرگش از این تیم میرند ولی ماندن و جنگیدن. تیم های ایتالیایی نماد قهرمان بودن نماد وفاداری هستند. فوتبال توی ایتالیا خود زندگی هستش و به خاطر همین عاشق تیم فوتبال ایتالیا هستم وقتی جام جهانی نو و چهار تو ضربات پنالتی از برزیل شکست خورد تا صبح بعدش داشتم گریه میکردم. طرفدارهای تیم های ایتالیایی از بازیکنانشان وفاداری را یاد میگیرند‌، یاد میگیرند که هیچ وقت رنگ عوض نکنند حتی اگر تیمشان با بدترین نتیجه شکست بخوره. خداحافظ کاپیتان دل پیرو، خداحافظ کاپیتان مالدینی، خداحافظ کاپیتان توتی و خداحافظ کاپیتان بوفون.
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۰۵:۲۵
1
19
آلساندرو
همه فوتبالی ها و مخصوصا یوونتوسی ها عاشق بوفون هستن. اما خودمونیم به قول ندود، دل پیرو تاریخ یوونتوس است. یا به قول لیپی : دل پیرو، یوونتوس است. به همه عشقی که به بوفون طی سالها طرفداری از ایتالیا و یوونتوس در دل دارم، اما یقینا اگر قرار باشه از بین تمام ستارگانی که برای یووه درخشیدند، یکی رو انتخاب کنم، با اختلاف نسبت به سایرین، دلپیرو اون یک نفر خواهد بود.
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۲:۰۰
10
39
یوونتوس
اشک تو چشمام جمع شد
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۰:۵۴
پاسخ
5
103
محمدامین
دیدیه دشام: غیر ممکن است دروازه بانی مانند بوفون متولد شود
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۹:۱۲
پاسخ
9
133