رسمی؛ لئوناردو ژاردیم از هدایت موناکو برکنار شد

رسمی؛ لئوناردو ژاردیم از هدایت موناکو برکنار شد

1352
14:58
19 مهر 1397
ژاردیم در 9 بازی ابتدایی لیگ 1 تنها یک پیروزی کسب کرده بود.

وبسایت رسمی برنامه نود - ژاردیم در 9 بازی ابتدایی لیگ 1 تنها یک پیروزی کسب کرده بود.

به گزارش وبسایت نود، باشگاه موناکو با انتشار بیانیه ای اعلام کرد لئوناردو ژاردیم، سرمربی 44 ساله و پرتغالی این تیم از سمت خود برکنار شده است. این اتفاق بعد از آن صورت گرفت که موناکو در 9 بازی ابتدایی خود در رقابت های این فصل لیگ فرانسه تنها یک پیروزی به دست آورده  و با تنها 6 امتیاز، در رده هجدهم جدول و در فاصله 4 امتیازی با تیم هفدهم جدول قرار دارد.

ژاردیم که در کارنامه خود سابقه هدایت تیم های براگا، المپیاکوس و اسپورتینگ لیسبون را دارد، در سال 2014 به موناکو آمد و در 233 بازی این تیم را هدایت کرد. ژاردیم در دو فصل نخست این تیم را به رتبه سوم لیگ یک رساند و در فصل 17-2016، با غلبه بر پاریسن‌‍ژرمن این تیم را به قهرمانی فرانسه رساند. ژاردیم در این فصل تاریخی که در آن بازیکنانی چون ام‌باپه، باکایوکو، مندی و برناردو سیلوا برای موناکو درخشیدند، علاوه بر قهرمانی لیگ یک تیم خود را به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا نیز رساند. 

موناکو در فصل گذشته نیز نایب قهرمان لوشامپیونا شده بود. وادیم واسیلیف نایب رئیس باشگاه در سخنانی بعد از خروج ژاردیم گفت دوران او به عنوان بخشی از زیباترین دوران تاریخ باشگاه ثبت خواهد شد و لئوناردو همچنان عضوی از خانواده موناکو خواهد ماند.

از تیری آنری، اسطوره فوتبال فرانسه که دوران فوتبال حرفه ای خود را با موناکو آغاز کرده بود، به عنوان گزینه اصلی جانشینی ژاردیم یاد شده است. 

7712

نظرات کاربران
سولدوز تراختور
اینم گزینه خوبیه برا هدایت تراختور...وقعا سبک بازی خوبی داره.به نظرم میتونه گزینه خوبی برا تیمم باشه.
۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۴:۵۰
پاسخ
5
8
عشقممم نیمار
واقعا مربی ک‌طلسم شه...‌همینه ..و هرکاری کنه ..نمیتونه شرایط تیمه عوض کنه... :-P مثال واضحش ....‌یورگن کلوپه ک در دورتموند هرکاری ک‌میکرد باز ننیتونست نتیجه بگیره :-P
۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۰:۰۱
پاسخ
9
3
احمد
۲ قهرمانی بوندس لیگا ۱ قهرمانی جام حذفی ۲ قهرمانی سوپرجام نایب قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا این نتایج ناموفقه؟؟؟؟؟اونم با یه مشت جوون و با وجود رقیب وحشتناکی مث بایرن که به هیچ تیمی اجازه خودنمایی نمیداد. بعد از فرگوسن؛ یورگن کلوپ بهترین مربی ایه که دنیای فوتبال به خودش دیده.
۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۲:۰۰
7
4