رسمی؛ کیران تریپیر به اتلتیکومادرید پیوست

رسمی؛ کیران تریپیر به اتلتیکومادرید پیوست

2301
20:49
26 تیر 1398
تریپیر نخستین بازیکن انگلیسی اتلتیکومادرید در 95 سال گذشته خواهد بود.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از بی‌بی‌سی، کیران تریپیر مدافع راست 28 ساله و ملی پوش تاتنهام با عقد قراردادی 4 ساله به ارزش 20 میلیون پوند به اتلتیکومادرید پیوست.

تریپیر که در سال 2015 از برنلی به تاتنهام پیوسته بود در طول 4 فصل حضور خود در لندن 114 بازی برای تاتنهام در تمامی رقابت ها انجام داد و 2 گل هم به ثمر رساند. فینال لیگ قهرمانان 2019 در واندا متروپولیتانوی مادرید (ورزشگاه خانگی اتلتیکو) مقابل لیورپول آخرین دیدار تریپیر برای اسپرز بود. 

بعد از انتقال دیگو گودین به اینترمیلان، دیگو سیمئونه تحرکات زیادی در بازار نقل و انتقالات داشته و تریپیر، سومین مدافعی است که در این تابستان راهی متروپولیتانو می‌شود. پیش از این فلیپه (پورتو) و رنان لودی (اتلتیکو پاراننزه) به عنوان خریدهای جدید دفاعی روخی بلانکوس معرفی شده بودند.

پیش از خرید 20 میلیون پوندی تریپیر، اتلتیکومادرید برای جذب بازیکنانی نظیر ژائو فلیکس (بنفیکا) 107 میلیون و برای جذب مارکوس یورنته (رئال مادرید) هم 36 میلیون پوند پرداخت کرده بود تا اکنون میزان هزینه کلی اتلتیکومادرید در تابستان 2019 به 170 میلیون پوند برسد. البته اتلتیکو باشگاهی صرفا خریدار نبوده و با فروش آنتوان گریزمن به بارسلونا 107.7 میلیون پوند درآمدزایی داشته است.

قرارداد تریپیر با تاتنهام تا سال 2022 اعتبار داشت اما تریپیر خود اذعان کرده بود که به رسیدن به پایان قرارداد با اسپرز خوشبین نیست. او به همین دلیل به همراه تاتنهام در تور پیش فصل این تیم در قاره آسیا حضور نیافته بود. دنی رز، وینسنت یانسن و ژرژ کوین انکودو هم دیگر بازیکنانی هستند که به دلیل نامشخص بودن آینده شان، تاتنهام را در این سفر همراهی نکرده اند.

7712

نظرات کاربران