رقابت برای حضور در کنار شفر؛ رویای توخالی

رقابت برای حضور در کنار شفر؛ رویای توخالی

41348
18:22
16 مهر 1396
چند مربی برای قرار گرفتن در کنار شفر آلمانی رقابت دارند. ولی سابقه نشان داده که دستیارهای کی‌روش هم به جایگاه مطلوبی نرسیدند. چه برسد به شفری که هنوز هندوانه در بسته است.

وبسایت رسمی برنامه نود - چند مربی برای قرار گرفتن در کنار شفر آلمانی رقابت دارند. ولی سابقه نشان داده که دستیارهای کی‌روش هم به جایگاه مطلوبی نرسیدند. چه برسد به شفری که هنوز هندوانه در بسته است. 

به گزارش وبسایت نود، فرهاد مجیدی اصرار زیادی دارد که فعلا سرمربی استقلال نمی‌شود و اگر به این تیم بیاید، به عنوان کمک مربی است. این که فرهاد وسوسه نشده نفر اول باشد و همچنان بر سر حضور در کنار یک سرمربی خارجی پافشاری می‌کند، اتفاق خوبی است. ولی آیا کمک‌های ایرانی که کنار سرمربی خارجی قرار گرفتند به نتیجه دلخواه‌شان رسیدند؟ 

علیرضا منصوریان دفعات زیادی در مصاحبه‌هایش اصرار داشت که از کار در کنار قطبی و کی‌روش چیزهای زیادی یاد گرفت. منصوریان همیشه از روزی که به دستور کی‌روش از تمرین کره جنوبی نت‌برداری کرد صحبت می‌کرد. ضمن این که قطبی را هم به عنوان سرمربی‌ای که بیرون از ایران کار مربیگری یاد گرفت را قبول داشت و معتقد بود که از کار در کنار این سرمربی هم مطالب زیادی فرا گرفته بود. ولی نتایج و نمایش منصوریان در استقلال نشان می‌داد که او هنوز برای رسیدن به حوالی کی‌روش کار زیادی دارد. البته منصوریان تقصیری در این ماجرا ندارد. سایر دستیارهای کی‌روش هم امثال مارکار آقاجانیانی هستند که هنوز نتوانستند دور از کی‌روش، توانایی‌شان را به اثبات برسانند. 

به‌جز کی‌روش سایر سرمربیان خارجی که وارد فوتبال ایران شدند هم نتوانستند دستیاری در قامت خودشان تحویل فوتبال بدهند. حمید استیلی در کنار دو مربی غیرایرانی و همچنین افشین قطبی حضور داشت. اما استیلی بعد از چهار سال حضور روی نیمکت پرسپولیس و کار کردن با دنیزلی، آری‌هان و قطبی در تیم دیگری نتوانست به طور مستقل به موفقیتی برسد. حتی حسین فرکی که کنار بلاژویچ و برانکو حضور داشت هم بعد از دو قهرمانی، خانه‌نشین شده است و تیمی با او به توافق نرسید. 

حالا بر سر دستیاری وینفرد شفر حواشی زیادی گریبان استقلال را گرفته است. روزی از حضور دین‌محمدی و طاهری صحبت می‌شود و روز دیگر حضور این دو تکذیب می‌شود. چند مربی ایرانی برای قرار گرفتن در کنار شفر رقابت دارند. ولی سابقه نشان داده که حضور در کنار سرمربی خارجی، خیلی هم تضمین موفقیت نیست. 

 

14001

نظرات کاربران
اندی
مجیدی به زور میخواد خودشو برسونه به نیمکت استقلال همون کاری که منصوریان کرد ، بجای اینکه دنبال کسب دانش سرمربیگری باشه به زور میخواد بچسبه به نیمکت اون که منصوریان بود و نت برداری میکرد ، اون شد ، چه برسه به جناب اسطوره تیم بی اسطوره ها
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۳:۰۵
پاسخ
55
35
Amir
به امید موفقیت تاج بزرگ
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۲:۵۱
پاسخ
5
18
Masoud
اینکه منصوریان تو استقلال موفق نبود دلیلش اینه که منصوریان کمک کیروش تو یه تیم ملی بوده کمااینکه کیروش تو رئال یا هیچ تیم بزرگ دیگه ای موفق نبوده و مربی گری ملی و باشگاهی از زمین تا آسمون فرق داره
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۷:۳۲
پاسخ
5
32
StvG
بزرگتون حواسش باشه ك اگه بياد همه افشاگري ميكنن (:
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۷:۲۲
پاسخ
14
18
reza.ss
اشتباه نکنید باید ببینید سرمربی دوست داره چیزی به کسی یاد بده یا نه.حسین فرکی سالها کمک برانکو تو تیم ملی بود که بعداز برانکو خودش سرمربی موفقی شد.
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۵:۱۱
پاسخ
5
36
Abedi
نباید مربیان صفر کیلومتر بذاریم بغل شفر که یاد بگیرن باید خودشونم چیزی بلد باشن استقلال جایی نیست که بیان یاد بگیرن و برن باید یه چیزی هم خودشون داشته باشن با این حال اگه مخالف نظر من هستن بهترین گزینه فرهاد مجیدی هستش که تو کلاسهای مربیگری همیشه شاگرد اول بود
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۴:۴۴
پاسخ
11
50
دو ستاره رو قلبم تاج روی سرم
امثال محمد تقوی باید بیان تا به تیم کمک کنه نه چیزی یاد بگیرن چون شفر چیزی برای یاد دادن نداره
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۱:۰۲
پاسخ
18
52
majid
هیچکدوم هدفشون یادگرفتن نیست فرهاد میخواد زمینه سرمربی شدنش رو فراهم کنه بقیه هم به فکر مبلغ قرارداد هستن پس رویاشون تو خالی نیست شما ساده ای داداچ
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۵:۴۴
پاسخ
37
37
**واقعی ازیک جام *من دراوردی ازشونصدجام
مجیدی میخادچکارکنه؟بروپسرخوب درباره مجیدی اینجوری حرف نزن مجیدی خط قرمز ماست مجیدی بخادسرمربی استقلال بشه نیازی به این کارهانداره لب تر کنه هوادارها سرمربیش میکنن بعدم مجیدی توسالهای قبل هم پیشنهادسرمربیگری استقلال داشت ولی خودش گفت فعلانمیام چون هنوزتجربه ندارم و پا ابرو۷۲ساله استقلال درمیونه بامیلیونهاهوادارمصاحبه کاملش هست بربخون بعدبیادرباره مجیدی اظهارنطق کن
۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۱۵:۰۲
23
53
mehrab
به نظرم از این 2 دستیار باید حتما یکی از دستیار های شفر همون روانشناس و دستیاری که از اولشم اسمش در رسانه ها مطرح شد و آشنایی هم داره به سبک شفر به نظرم حتما باید ایشون بیاد و نفر 2 باید یه مربی با تجربه و با دانش ایرانی باشه نه امثال طاهری و دیدن محمدی که به تنهایی خودشون تیم رو میتونن نابود کنن دیگه از امثال پیشکسوت های نظیر منصوریان طاهری دیدن محمدی خسته شدیم استقلال که جای آزمون خطا نیست مربی گری دوست دارن برن لیگ 2 و 1 کشور چه بسا اونجام شاهکار به بار آوردن ..
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۰:۰۲
پاسخ
9
49
دختر پرسپوليسي
بي صبرانه منتظر هنرنمايي شوفر هستم!! مطمعنم نتايج لندني از شوفر صدبرابر بهتره خخخخم
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۶:۰۳
پاسخ
96
46
مسعود گل باشی
دربیو میبینیم که کی میخنده کی گریه میکنه
۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۱۶:۵۴
24
51
ناصر خان اسطوره.7 چوبله ساز.10 علی منصور
اینو گفتی بخندیم؟
۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۰۷:۵۸
19
61
زانیار
وزیر بیاد دستیار شفر بشه
۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۵:۲۲
پاسخ
15
58