رقابت دو نفره کی‌روش و کشی برای هدایت آفریقای جنوبی

رقابت دو نفره کی‌روش و کشی برای هدایت آفریقای جنوبی

1993
10:05
04 مرداد 1393
با نزدیک شدن به زمان اعلام نام سرمربی تیم ملی فوتبال آفریقای جنوبی رسانه‌ها سرمربی پرتغالی ایران و سرمربی نیجریه را گزینه‌های اصلی برای تصدی این پست می‌دانند.

سایت رسمی برنامه نود - با نزدیک شدن به زمان اعلام نام سرمربی تیم ملی فوتبال آفریقای جنوبی رسانه‌ها سرمربی پرتغالی ایران و سرمربی نیجریه را گزینه‌های اصلی برای تصدی این پست می‌دانند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از «سوپراسپورت»، انتظار می‌رود سرمربیگری تیم ملی فوتبال آفریقای جنوبی رقابتی دو نفره باشد که برنده آن توسط فدراسیون فوتبال این کشور در روز شنبه در ژوهانسبورگ معرفی می‌شود.

پس از تصمیم فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی برای تمدید نکردن قرارداد گوردون ایگسوند، گمانه‌زنی‌ها در خصوص جانشینی کارلوس کی‌روش و استفن کشی آغاز شد.

وقتی تیم ملی فوتبال نیجریه تحت هدایت کشی در اولین دیدار خود در مرحله گروهی رقابت‌های جام‌جهانی به مصاف تیم ملی ایران زیر نظر کارلوس کی‌روش رفت، اختلاف کمی میان دو تیم وجود داشت و این بازی با تساوی بدون گل پایان یافت. کشی و کی‌روش هر دو بعد از جام‌جهانی جدایی خود از تیم‌هایشان را اعلام کردند. این مسئله شایعاتی را به وجود آورد و دنی جوردان، رئیس فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی مجبور شد صحبت‌های زیادی انجام دهد تا قرارداد با هر مربی‌ای را رد کند. گزینه‌های مختلفی برای هدایت تیم ملی آفریقای جنوبی فهرست شدند و چهار گزینه اصلی باقی مانده‌اند که شامل فرانک ریکارد و افرایم ماشابا می‌شود. ماشابا گزینه محبوب بسیاری از مردم آفریقای جنوبی است که به  بی‌اعتمادی فدراسیون فوتبال این کشور به مربیان بومی انتقاد دارند.

ماشابا مانند کی‌روش کارش را در تیم ملی خوب انجام داده است و می‌تواند برای دومین بار هدایت این تیم را بر عهده بگیرد. عملکرد وی به عنوان سرمربی تیم زیر 20 سال و تیم زیر 23 سال این کشور می‌تواند توانایی‌های وی را به اثبات برساند.

فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی از پیشرفت این تیم‌ها زیر نظر ماشابا راضی است اما متأسفانه احتمال کمی وجود دارد که فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی بر سر انتخاب وی به نتیجه برسد.

ریکارد که توجه زیادی در خصوص انتقال به آفریقای جنوبی به او نمی‌شود، از کورس این رقابت بیرون مانده است. مربی هلندی از سال 2003 تا 2008 هدایت تیم بارسلونا را بر عهده داشت. وی پس از برکناری از هدایت تیم ملی فوتبال عربستان بعد از ناکامی در راهیابی به جام‌جهانی 2014 نتوانسته هدایت تیم ملی یا باشگاهی خاصی را بر عهده بگیرد.

فدراسیون فوتبال ایران بارها مدعی شد که کی‌روش برای تمدید قرارداد با ایران وارد مذاکره شده است.

جوردان اعلام کرد که کی‌روش می‌توانست به دلیل توقع بالا برای دستمزد از این رقابت خارج شود. دستمزد درخواستی وی چهار برابر دستمزدی است که ایگسوند در دو سال حضورش در این تیم دریافت کرده است.

در همین حال کشی به شروع مذاکرات برای انعقاد قرارداد جدید با فدراسیون فوتبال نیجریه چراغ سبز نشان داده است. گزارش‌ها حاکی از این است که فدراسیون فوتبال نیجریه تمایل دارد قرارداد این مربی را تمدید کند. ادعاهای روز پنج‌شنبه کشی در خصوص انجام مذاکرات با فدراسیون فوتبال نیجریه نوک پیکان را کمی به سمت کارلوس کی‌روش کج می‌‌کند.

تصمیم فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی امروز اعلام خواهد شد و مربی جدید باید تیم را در کمتر از دو ماه برای رقابت‌های جام ملت‌های آفریقا 2015 آماده کند.
1140

نظرات کاربران