رقابت سه تیم در کورس بهترین خط حمله/ پرسپولیس به دنبال هت‌تریک

رقابت سه تیم در کورس بهترین خط حمله/ پرسپولیس به دنبال هت‌تریک

38121
11:21
18 فروردین 1397
پرسپولیس اگر این بار هم بیشترین گل زده را ثبت کند، برای سومین فصل متوالی، عنوان بهترین خط حمله را از آن خود می کند. ذوب‌آهن و استقلال در تلاشند تا این عنوان را از چنگ قرمزها خارج کنند.

وبسایت رسمی برنامه نود - عنوان بهترین خط حمله لیگ در پایان فصل به کدام تیم می رسد؟

به گزارش سایت نود، توپخانه استقلال در هفته بیست و هفتم هم بسیار خوب کار کرد و حالا پرسپولیس که از قهرمانی‌اش آسوده خاطر است عنوان هجومی‌ترین تیم لیگ را در خطر می بیند.

پرسپولیس در حال حاضر با 42 گل زده در 26 بازی دارای بهترین خط حمله است. پرسپولیسی‌ها در سه بازی اخیر تنها دو گل زدند و حالا ذوب‌آهن و استقلال را در کورس بهترین خط حمله در کنار خود می بینند.

نزدیک‌ترین تعقیب کننده پرسپولیس، ذوب‌آهنی است که در 26 بازی 39 گل زده و امروز میزبان سپیدرود است. ذوبی‌ها می توانند امروز خود را به پرسپولیس نزدیک‌تر هم کنند.

استقلال تیمی بوده که با زدن چهار گل در بازی دیروزش خود را مدعی بهترین خط حمله کرد. استقلال حالا 38 گله شده و تنها چهار گل با پرسپولیس فاصله دارد.

فراموش نشود که استقلال در نیم فصل نخست، در اکثر هفته‌ها دارای ضعیف‌ترین خط حمله لیگ بود، این تیم در هفت هفته ابتدایی تنها دو گل زده بود. در نیم فصل دوم استقلال با شفر به تیم متفاوتی تبدیل شد.

در پایان فصل عنوان بهترین خط حمله به یکی از سه تیم پرسپولیس، ذوب آهن یا استقلال خواهد رسید. سایپا هم البته کمی شانس دارد.

پرسپولیس اگر می‌خواهد این عنوان را از دست ندهد باید موتور گلزنی‌اش را دوباره روشن کند. این تیم امروز در مشهد میهمان پدیده است و با زدن یک یا دو گل می تواند خیالش را راحت کند.

پرسپولیس در دو فصل گذشته با برانکو ایوانکوویچ بهترین خط حمله لیگ بوده و اگر این فصل هم به این عنوان برسد در این زمینه هت‌تریک خواهد کرد.

بهترین خطوط حمله ادوار لیگ برتر:

لیگ اول؛ ابومسلم مشهد(5) 40 گل در 26 بازی

لیگ دوم؛ سپاهان اصفهان(1) 47 گل در 26 بازی

لیگ سوم؛ پاس تهران(1) 48 گل در 26 بازی

لیگ چهارم؛ استقلال تهران(3) 51 گل در 30 بازی

لیگ پنجم؛ پاس تهران(2) 54 گل در 30 بازی

لیگ ششم؛ پرسپولیس(3) 49 گل در 30 بازی

لیگ هفتم؛ استقلال اهواز(8) 61 گل در 34 بازی

لیگ هشتم؛ استقلال(1) 70 گل در 34 بازی

لیگ نهم؛ سپاهان(1) 67 گل در 34 بازی

لیگ دهم؛ فولاد(6) 58 گل در 34 بازی

لیگ یازدهم؛ استقلال(3) 58 گل در 34 بازی

لیگ دوازدهم؛ سپاهان(3) 60 گل در 34 بازی

لیگ سیزدهم؛ ملوان(7) 40 گل در 30 بازی

لیگ چهاردهم؛ تراکتورسازی(2) 58 گل در 30 بازی

لیگ پانزدهم؛ پرسپولیس(2) 50 گل در 30 بازی

لیگ شانزدهم؛ پرسپولیس(1) 46 گل در 30 بازی

عدد داخل پرانتر جایگاه تیم در پایان فصل است.

*در 16 دوره لیگ برتر تنها پنج بار قهرمان دارای بهترین خط حمله لیگ بوده است. حتی دیده شده تیم های هفتم و هشتم عنوان بهترین خط حمله را از آن خود کردند.

*بیشترین گل زده لیگ در یک فصل متعلق به استقلال در لیگ هشتم است که 70 گل زد. این رکورد استثنایی در لیگ 18 تیمی و با 34 بازی به دست آمد. رکوردی که بعید است در آینده شکسته شود مگر اینکه دوباره لیگ برتر ایران 18 تیمی شود.

*در لیگ 16 تیمی با 30 بازی، رکورد بهترین خط حمله متعلق به تراکتورسازی در لیگ چهاردهم با 58 گل زده است. این رکورد هم فعلا دست نیافتنی است. پرسپولیس در این فصل فعلا 16 گل با این رکورد فاصله دارد.

*پرسپولیس اگر در چهار بازی باقیمانده‌اش 5 گل بزند از گلهای فصل قبلش عبور می کند. با زدن 9 گل در این چهار بازی هم به بهترین عملکرد هجومی خود در لیگ های 16 تیمی می رسد. بیشترین گل زده پرسپولیس در ادوار لیگ برتر، به لیگ هفتم با 55 گل زده در 34 بازی برمی گردد. جالب اینکه پرسپولیس در لیگ یازدهم که دوازدهم شد 51 گل در 34 بازی زد.

*در 16 دوره گذشته لیگ برتر این تیم ها عنوان بهترین خط حمله را به دست آوردند؛

سپاهان، پرسپولیس و استقلال(3)

پاس تهران(2)

ملوان بندرانزلی، استقلال اهواز، ابومسلم، تراکتورسازی و فولاد(1)

*پرسپولیس یا استقلال اگر این بار عنوان بهترین خط حمله را زا آن خود می کنند با چهار مرتبه از این لحاظ رکورددار می شوند.

*ذوب آهن تاکنون بهترین خط حمله نشده است.

*در پنج دوره گذشته، سرمربیان بهترین خط حمله لیگ خارجی بودند. پیش از آن هم خارجی ها آمار خوبی داشتند. مصطفی دنیزلی در لیگ ایران قهرمان نشد اما دوبار با پرسپولیس و پاس عنوان بهترین خط حمله را از آن خود کرد.

57189

 

نظرات کاربران
جواتی
اینم اضافه کنید که مهاجم ما قربانی بود ولی مهاجم شما علیپور
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۳:۴۳
پاسخ
4
3
Abedi
بین قربانی و علیپور چه فرقی هست مگه داداش ؟؟؟؟ بخدا قربانی از علیپور هم خوبه فقط چند بازی مقابل تیم ضعیف پاس آماده دادن گل زده خیلی مرده سال بعد آقای گل بشه اونایی که میگید علیپور فلانه و بهمان سال بعد بیشتر از 10 گل بزنه من خودم میام اینجا تاپیک حمایت از علیپور مینویسم
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۵:۱۲
0
2
پرسپوليس قهرمان
چه كاريه آخه ستاره سومم آماده كنيد برا استقلال آخه تعداد گل هاشون نزديك به پرسپوليس شده ... بعد از برد دربي برگشت كه يه افتخار شد براشون تعداد گلها هم افتخار ميشه و اين همه افتخار نياز به ستاره سوم داره قاعدتاً ...
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۱:۲۸
پاسخ
8
4
Arvin Blue4
۷۰ گل ندیدیییییییم بابا......هنوز زوده واستون....آمار گل های شمارو نگاه کن اخه...سطح لیگ وتیم ها پایین بود بازم همین بودین....عشق است استقلال
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۴:۴۴
پاسخ
6
21
پرسپولیس عشقمه جونمه
این فصل هم بهترین خط حمله واس ماس پرسپولیس قهرمان وهتریک
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۹:۵۸
پاسخ
22
9
صادق علی دایی اقای گل جهان
پرسپولیسه قهرمان قطعا بهترین خط حمله رو هم از ان خودش میکنه ..یاشااااا
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۰:۰۴
پاسخ
42
25
ماجد
بهترین حمله ذوب آهن یا استقلال، بهترین دفاع استقلال، قهرمان پرسپولیس اما یادمون نره که استقلال در لیگ از داوری 10 امتیاز کمش طلب داره.
۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۷:۱۱
3
3
ستاره های فدراسیون*****
چ تیمی بود ابومسلم اگه نمیزدنش زمین امروز مشهر اینجور ضعیف نبود و بدون شک یکی از قطب های فوتبال ایران بود دقیقا مثل اصفهان و مطمئنا لیگ مون هم قوی تر و جذاب تر بود حیف و صد حیف .....
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۱:۴۲
پاسخ
5
83
Ss
لیگ هشتم و امیر قلعه نوعی بهترین خط حمله
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۷:۵۱
پاسخ
27
100
علی اس اسی
البته اگه ی تیمی تو لیگا محله نیاد بگه من تو ی فصل 300 تا گل زدم اینم از استقلال بگیرن
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۷:۱۳
پاسخ
32
96
دختر پرسپوليسي
پرسپوليس از همه لحاظ سر داره از لحاظ مربي و بازيكن و از همه مهمتر هوادار
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۴:۵۷
پاسخ
141
83
مسعود گل باشی
خخخ باشه
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۸:۲۸
45
102
تاج ســـر فوتبال آســـیا
درسته سنی ازت گذشته اما نه اینقد که کم سواد باشی
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۸:۰۷
60
114
amin
بخاطر لجبازی جناب برانکو و نوع ارنج هایی که میچینه طراوت از تیم سلب شده فصل ۹۵-۹۴ که با تفاضل گل قهرمان نشد چند هفته آخر متوجه شد که نورمحمدی و بابک حاتمی خیلی ضعیف هستن و در حد تیم نیستن که دیگه کار از کار گذشته بود در حالیکه هوادار از مدتها قبل داشت انتقاد میکرد که این دو نفر سطح فنی پایینی دارند اما جناب برانکو قبول نداشت.و الان دوسال تمام هست بویژه امسال هوادار امانش بریده شد که جناب ربیعی خواه سطح فنی اش بسیار پایین هست و از نقاط ضعف اشکار تیم هست اما باز هم جناب برانکو قبول نداره.ایشون نه الان نه در زمان تیم ملی هرگز انتقادپذیر نبودن.و همیشه جواب انتقادات رو با یه جواب خارج از دایره منطق میدن.اگه هوادار انتقادی میکنه دلیل برا دشمنی با شخص یا اشخاص خاصی نیست دلیلش اینه که دلش برا تیمش میسوزه.چه کسی رو سراغ دارید که دلش برای زندگیش نسوزه؟خیلی از مردم با پرسپولیس زندگی میکنند و پرسپولیس زندگیشونه.جناب برانکو قبل از اینکه دیر بشه اوضاع تیم رو با دوری کردن از لجاجت سروسامان بدهید.یکی از دلایل اینکه استقلال و ذوب آهن امار گلزنیشون داره به پرسپولیس میرسه همین لجاجت برانکو در ارنج کردن تیم و دور شدن پرسپولیس از طرولت همیشگیش هست که باعث شده در امر گلزنی اون موفقیت سابق رو نداشته باشه.مدتهاست پرسپولیس با طراوت بازی نمیکنه.
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۵:۰۵
پاسخ
51
115
Taj Kabir Asia
پرسپولیس تون موقعی تضعیف شد که اون دستیار برانکو از پرسپولیس رفت...
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۹:۱۲
2
2
Jahan...p
سلام شیرمادر حلالت که حرف دل مارازدی واقعا کاملا کارشناسی شده وفنی مطلب زدی دست مریزاد....دوست عزیز شناوامثال شما هوادار واقعی ودلسوزهستیدنه یکعده که سرشون کردن زیربرف ویکریزمیگن هرچه برانکو بگه وتا یه هواداری بیاد نقدکنه فورا بهش میتازندکه توهوادارنیستی تیم به حاشیه میبریدومگه شمابهترازبرانکو میدانید یامیگن آقایون کارشناس شدید خوب شمابیاییدسرمربی بشید! و..‌این چنین حرفهایی که حتی پاسخ راهم برنمی تابند ونمیخان قبول کنند برانکو هم انسانه واشتباه داره والان اشتباهاتش معلوم وهویداست نکته اخراینکه متاسفانه اکثرپیشکسوتان هم نمیدانم به چه علت همین راه میروندولی همه بلید بدونیم این راهی که برانکو میره آخرش نه به ترکستان که به تحقیر وذلت ه اداران میرسه خدامیداند ازروزی که ترکیب تیم از لوزی عوص کردوربیع خواه فیکس کرده چندشم میشه نگاه فوتبال کنم یا ورزشگاه برم اگربرانکو تجدیدنظرنکنه قطعا به مشکل میخوریم بخصوص تومراحل بعدی آسیا
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۰:۴۲
3
14
سید محمود
تیم قهرمان رو ساخت حمایتش کردیم.الان کاملا مشخصه که داره خرابش میکنه .انتقاد میکنیم تا کار به استعفا واخراج نکشیده اونایی که الان میگن هرچی برانکو بگه قبل از همه حیا کن رها کن خواهند گفت انتقاد الان بهتر از بی سر و سامانی بعد هست
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۵:۲۰
8
18
1*1
امین جان بات موافق نیستم. به برانکو اعتماد کنیم اگه داره از ربیع خواه حمایت میکنه بخاطر اینه ک ربیع خواه تاکتیک تیمی رو همون طور انجام میده ک برانکو میخواد درسته در یرخی موارد منم درک نمیکنم تصمیمات برانکو رو ولی خداییش پرسپولیسو قهرمان کرده و خیلی چیزای مثبت دیگه. به برانکو اغتماد کنیم ارزششو داره دوست پرسپولیسی من
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۷:۳۵
25
39
مسلم پرسپولیسی
بندازیمش بیرون راحت شیم نظرت چیه؟ یه مربی بیاریم کهحرف تماشگر رو گوش کنه. مثل درخشان. حالا فوقش قهرمان نمیشیم ولی خب حداقل واسه اسیایی شدن تلاش میکنیم. نظرت چیه؟؟؟؟
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۸:۲۲
23
62
ایمون زاید
پرسپولیس قهرماااان
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۱:۵۱
پاسخ
158
115
Abedi
استقلال با نصف فصل رسیده به بهترین تیم پس پس استقلال بهترین خط حمله لیگ در نیم فصل دومه قطعا استقلال بازی های بعدی هم گل های زیادی میزنه
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۱:۳۹
پاسخ
103
182
Fatemeh
نیم فصل اولم ضعیف ترین خط حمله لیگ بودین متفکر جان کل فصل حساب میشه نه فقط مقطعی که تیم داغون شما با لطف داور نتیجه گرفته
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۹:۵۴
33
27
Ziba
با تشکر از سطح ادبت.
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۰:۱۳
11
20
M75A
عزیزم داور ها عادلانه داوری میکردن الان ما با 20 اختلاف اول بودیم نه این که شما هی بهمون نزدیک بشید
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۶:۱۰
99
64
سارا اس اسی
واقعا استقلال جذاب ترین بازی ها رو به نمایش میذاره، مرسی شفر
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۷:۱۹
پاسخ
114
235
میلانی اصیل
باتیم 15امتیازیه سیاه جامگان یا با گل بخودی ها ی لیگ اسیا?جو گیر شدین!3ساله پیاپیه برانکو هجومی و قشنگ بازی میکنه به چشم نیومد حالا5تا بازیه شما شفر شد با کلاس?
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۲:۱۳
126
90
تاج ســـر فوتبال آســــیا
فک کن استقلال مهاجم نداره با مهاجم میشیم امپراطوری خط حمله
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۴:۰۶
پاسخ
129
230
دختر پرسپوليسي
خخخ خداييش شوخيشم زشته جايي نگو به قول بهتاش أي خدااااااا
۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۴:۳۰
134
92