رمز موفقیت رئال مادرید در دوران سولاری؛ مالکیت کم‌تر، گل‌های بیش‌تر

رمز موفقیت رئال مادرید در دوران سولاری؛ مالکیت کم‌تر، گل‌های بیش‌تر

5564
11:24
26 آبان 1397
رئال مادرید سولاری با یک تفاوت اساسی نسبت به دوران سرمربی قبلی، حال بهتری دارد.

وبسایت رسمی برنامه نود - هر چند 4 برد از 4 بازی آسان ملاک چندان مناسبی برای ارزیابی سانتیاگو سولاری، سرمربی جوان رئال مادرید نیست اما با دقیق شدن در نوع بازی تیم می‌توان رگه‌هایی از تحول را در قهرمان 3 دوره اخیر لیگ قهرمانان اروپا حس کرد.

 به گزارش سایت نود، 4 بازی اخیر رئال مادرید، ردپای تفکرات سانتیاگو سولاری در تیم را عیان کرده است. تیم او در این مدت از علاقه افراطی خولن لوپتگی، سرمربی قبلی فاصله گرفته و با میزان مالکیت کم‌تر، نتیجه بسیار بهتری از حملاتش گرفته است.

 بر این اساس آمار نشان داده، تیم سولاری در 4 بازی اخیر میانگین 57.2 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشته؛ در حالی که رئال مادرید مدل لوپتگی به طور مثال تنها در بازی مقابل ختافه 78 درصد مالکیت را در اختیار داشت و هفته بعد مقابل لگانس هم به میزان 77 درصد توپ را در اختیار داشت. فلسفه لوپتگی مبتنی بر مالکیت فضا تا زمان یافتن روزنه‌ای برای رسوخ به دفاع رقیب بود اما سولاری دیدگاهی متفاوت از او دارد.

راه حل سریع 

تفاوت سولاری از آنجایی نشات می‌گیرد که او علاقه به بازی مستقیم و رسیدن به گل از سریع‌ترین راه ممکن را دارد. به همین دلیل به شکل میانگین تیم او با 5 پاس به گل رسیده و تیم لوپتی با حداقل 9 پاس. سولاری به بازی عمقی علاقه بیش‌تری نشان می‌دهد و از زمان ورود سیستم تیم را از از 3-3-4 به 1-3-2-4 تغییر و برای رسیدن به نقشه‌هایش به وینیسیوس جونیور بیش‌تر بازی داد. در همین مدت میانگین گل زده تیم از 1.5 گل به ازای هر بازی به 3.75 رسیده است.در زمان لوپتگی، به طور میانگین این تیم 65.68 درصد توپ را در اختیار داشت اما این آمار پس از آمدن سولاری به 57.19 درصد کاهش پیدا کرده است. علاوه بر این، رئال مادرید از نظر دفاعی به انسجام رسیده و تنها 2 گل دریافت کرده است.

1977

نظرات کاربران
یونس****
به نظرم زود درباری سولاری قضاوت کرد, باید ببینیم در مقابل تیمهای بزرگتر چه برنامه ای داره!! ورئال در نیم فصل نیاز به خریدهای تازه داره!! حالا مادرید
۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۴:۵۴
پاسخ
0
8
Mojtaba
ادمین بچاب ببین اولش گفتما هوادارای بارسا جوری از رفتن رونالدو خوش حال شدن ک از تمدید قرارداد کینگ مسی اینقدر خوش حال نبودن!!! ی نگاه هم ب جدول لالیگا و لیگ قهرمانان بندازید بد نیست.. همین تیم بحران زده رئال ب گفته خودتون و بقیه فقط ۴ امتیاز با تیم صدرنشین (ک اسمشو نمیبرم بیشتر گنده نشه ی وقت) فاصله داره! تو لیگ قهرمانانم جایی ک تخصص ماست احتیاجی ب ثابت کردن خودمون نیست و با تفاضل گل صدرنشینیم ک اینم با امتیاز بالاتر رفعش میکنیم فقط میخوام بدونم شما با کینگ مسی تون چجوری ۴ تا از سوسیه داد خوردید اونم تو نیوکمپ؟ مگ این همون بارسایی نبود ک ب ما ۵ تا زد ( اینم گفتم واسه دلخوشیتون) بدون مسی ؟!!! تخخخخخ در ضمن رئال سولاری خیلی بانظم تر و شیک تر و بابرنامه تر از رئال لوپتگی بازی میکنه. بعد من موندم چجوری میگن با ۴ برد با تیم های ن چندان قوی!! مگ ویکتوریا پلژن همون تیمی نبود ک رئال ب زور تو برنابئو دو یک بردش؟ یا سلتاویگو خیلی ضعیفه؟ ولی قشنگ پیشرفت و بازی زیبا و با برنامه رو قشنگ تو تیم سولاری میشه دید. من ک امیدم ب این تیم زیاده . چون رئال تیم بازگشت های بزرگه و واسه اثبات این حرف تاریخ خودش گویای همه چیزه تازه این اسمم بخاطر بسپارید چون در آینده زیاد ازش خواهی شنید : وینیسیوس جونیور حالا مادرید ادمین بچاب
۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۴:۲۰
پاسخ
7
23
مرتضي
تو اين سالها رئال تو باد قهرماني اروپا خوابيده و فقط داره بازيكن مي فروشه
۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۴:۰۹
پاسخ
5
41
l
فعلا دو سه تا بازی بازی انجام دادن یکی جام حذفی دسته سه اسپانیا و سلتاویگو میخوام ببینم جلوی بایرنو پاریس چجوری میخوان بازی کنن دیگه گذشت اون موقع ها که رونالدو بود
۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۶:۲۶
پاسخ
44
24
بارسا
من بارساییم شاید نظرم برای رئالی ها مهم نباشه ولی به نظر من رئالی که صد و خرده ای ساله با فوتبال سریع خو گرفته نمیتونه مثل بارسا اروم بازی کنه و پاسکاری کنه . لوپتگی میخواست سبکی شبیه سبک بارسا رو تو رئال پیاده کنه در حالی که تاریخچه ی رئال با این سبک سازگار نبود.
۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۲:۰۵
2
44