روایت جالب مارکا از بازی خداحافظی ژاوی در تهران

روایت جالب مارکا از بازی خداحافظی ژاوی در تهران

14392
13:08
30 اردیبهشت 1398
سایت اسپانیایی به آخرین بازی رسمی ستاره اسپانیایی اشاره کرد و نوشت: آخرین درس نابغه در ایران و در لیگ قهرمانان آسیا با تیم السد خواهد بود.

به گزارش وب سایت نود،  امشب (دوشنبه) ساعت ۲۱ ژاوی برای همیشه از جهان فوتبال خداحافظی می‌کند. هافبک اسپانیایی در دیدار پرسپولیس و السد قطر برای آخرین بار به میدان خواهد رفت. این بازی از هفته ششم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. در همین راستا سایت مارکا به این اتفاق اشاره کرده است.

سایت اسپانیایی نوشت: امروز بیستم می، یک روز عادی برای جهان فوتبال محسوب نمی‌شود. در یک کشور دور (ایران)، با یک تیم شناخته نشده (السد) و در یک تورنمنت نه چندان بزرگ (لیگ قهرمانان آسیا) جهان فوتبال یکی از بزرگترین استادان خود در دو دهه اخیر را از دست خواهد داد. او کسی نیست جز ژاوی ارناندس. بازیکن کاتالانی آخرین بازی دوران حرفه‌ای‌اش را امروز در تهران مقابل پرسپولیس انجام می‌دهد. از ساعت ۲۳ فوتبال او برای همیشه خاموش خواهد شد تا پس از یک دوران کوتاه دوباره دوران جدیدش به عنوان سرمربی آغاز شود.

ژاوی در سن ۳۹ سالگی و با انجام نزدیک به ۸۰۰ بازی رسمی از جهان فوتبال خداحافظی می‌کند. او نقش کلیدی در بارسلونا و تیم ملی اسپانیا داشت و سپس تصمیم گرفت در قطر به فوتبال خود ادامه دهد. ستاره اسپانیایی در حالی کفش‌هایش را آویزان می‌کند که توانست ۳۴ جام کسب کند (چهار عنوان را با السد به دست آورد).

دیروز با این بازیکن تماس گرفتیم. او خیلی آرام است و استرسی برای دیداری که مدت‌ها پیش در ذهن داشت ندارد. در واقع او اعلام کرد خداحافظی واقعی‌اش روزی بود که فینال کوپا دل ری برگزار شد. بارسا در می ۲۰۱۵ توانست قهرمان آن رقابت‌ها شود.

پس از دیدار السد و پرسپولیس، دوران مربیگری ژاوی آغاز خواهد شد. او خیلی زود با هدایت السد به این حرفه مشغول خواهد شد. مسیر ژاوی کاملاً مشخص است. او در قطر، کار خود را شروع خواهد کرد و شاید هدایت این کشور را برای جام جهانی ۲۰۲۲ بر عهده بگیرد یا سرمربی بارسلونا شود!

2051

نظرات کاربران
پویا پرسپولیسی
حیف اشتباهات داوری
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۰:۵۳
پاسخ
2
44
یاسوج
بببینید ای تیمهایی که مثلا خودتون رو رقیب پرسپولیس کبیر میدونید، (البته پرسپولیس سالهاست دیگه شمارو رقیب خودش نمیدونه) حتی ژاوی هم دلش میخاد جلو طرفداران بی نظیر پرسپولیس تیم اول آسیا، بعداز مدتها درخشش در ادوار جام جهانی و لالیگا و یورو ، از مستطیل سبز خداحافظی کنه. خداحافظ مرد تمام نشدنی، پرسپولیس و طرفدارانش همیشه قدر همچین بازیکنای بزرگ و تاپی رو میدونه. از طرف تماشاگران پرسپولیس ارتش سرخ. باتشکر از مدیر سایت
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۹:۲۵
پاسخ
49
171
امیرحسین پرسپولیسی
حسینی راست میگی حتی ژاوی هم میدونه ستاره های 6تاییا حلبی هستن
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۸:۱۳
0
17
حسینی
من نمیدونم بازی خداحافظی با تیمی که حتی یه ستاره تو اسیا نداره چه افتخاری برای ژاوی داره!
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۸:۱۸
148
42
عشقممم نیمار
این روزنامه مارکا هم‌دس برداره شیس_پولیس نیس‌ و‌تو‌ هر نشریش یا پستش .. اسم شیش_پولیس میاره :-) حالا مردم‌اسپانیا باید برن چندین ساعت سرچ‌کنن ک ژاوی ک قراره مقابل شیش_پولیس خدافظی کنه ..این شیش_پولیس چ جور تیمی و‌با چ‌ افتخاراتیه ک‌ژاوی قراره مقابلش خدافظی کنه :-) البته اگ افتخاری پیدا کنن :-)
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۱:۴۶
پاسخ
193
43
قرمز
میگن پسر وزیر ورزش اسپانیا پرسپولیسیه، آمار معاون وزیر امور خارجه اسپانیا هم درومده که پرسپولیسیه و روی نظر داورای لالیگا تأثیر منفی داشته.
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۶:۱۲
15
129
پرسپولیسیم تا ابد
بندرت پیش میاد یه ستاره بزرگ دنیای فوتبال پایان فوتبالش تو آزادی و ایران رخ بده. کاش این بازی هیجان صعود رو داشت تا با یه ورزشگاه پر و زیبا خداحافظی میکرد. امیدوارم آزادی پر بشه و ژاوی افتخار کنه که اینجا اخرین بازیش بود.
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۳:۳۳
پاسخ
5
141
هتریک تو خونمونه
افتخار بزرگی نصیب ژاوی شده،خداحافظی جلوی ارتش سرخ آسیا.نوش جونت هرناندس جان
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۵:۴۳
پاسخ
37
173
Wien
البته اتفاق خوبیه،اما خودش هم گفته،خداحافظی واقعی من از فوتبال در فینال کوپا دل ری بوده،یعنی منظورش خداحافظی با فوتبال حرفه ای و استاندارد شناخته شده در جهان است،وگرنه همه خوب میدونن،این چند سال بازی در قطر و در سطح آسیا،حکم یک درآمد خوب یا بهتر بگم یک انعام چرب و نرم برای دوران بازنشستگیش بود.
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۱:۰۰
15
10
شیاطین سرخ
طراح و خدای پاس های رویایی در تاریخ فوتبال جهان امشب برای همیشه مستطیل سبز رو ترک میکنه. هوادارای عزیز پرسپولیس امشب با حضور حداکثری یه شب به یادماندنی رو برای این اسطوره بزرگ تاریخ فوتبال جهان و باشگاه بارسلونا رقم میزنند....... همیشه در قلب فوتبال دوستان ایران و جهان خواهی ماند.بای بای اوعجوبه پاس های رویایی بای بای مغز متفکر بارسلونا بای بای قلب تپنده تیکی تاکا....
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۰:۱۰
پاسخ
6
134
ققنوس سرخ
چرا این مارکا دست از سر پرسپولیس بر نمیداره؟مارکای پرسپولیسی نمی خواهیم نمی خواهیم!!!
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۶:۳۴
پاسخ
19
147
iman
امیدوارم جشن آبرومندانه ای بگیرن
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۷:۳۹
پاسخ
5
130